e
sv

Kürtçe Kadir Gecesi Mesajları, Kürtçe Kandil ve Dini Sözler

Xwedê Te'ala ev roja bi xêr, bi taybetê gelême û hemû misilmana bike sedama aşîtî û xelasîyê.. Qendîlawe bimbarek be. ********** Allah-u Teala bu hayırlı günü özelde halkımızı, genelde ise tüm müslümanların barış ve kurtuluşuna vesile kılsın.. Kandiliniz mübarek olsun.
kürtçe dini sözler
avatar

Kundir

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Kürtçe dini mesajlar alanında sıklıkla paylaşım yaptığımız içeriklerimizde bugün Kürtçe Kadir Gecesi Mesajları, Kürtçe Kandil ve Dini Sözler  başlığı ile sizlerleyiz. Bu makalemizde Kürtçe kandil mesajları arasında önemli bir konuma sahip olan kadir gecesi hakkında kürtçe islami sözler paylaşacağız. Bu paylaşımımızda kadir gecesinin önemine değinmek yerine sadece kürtçe kandil mesajlarından biri olan kadir gecesi mesajlarını sizlerle paylaşacağız. Kadir gecesinin önemi hakkında bilgileri de farklı bir konumuzda ele alacağız.

Bu paylaşımı yapmadan önce kadir gecesi resimli mesajları paylaş özelliği ile sözlerimizi resimli olarak paylaşmak istiyorduk, fakat böyle bir çalışma yerine islami sözler içeren kadir gecesi mesajlarını yazı ile yazmayı daha uygun gördük. Böyle bir paylaşımı yapmamızın nedeni 2018 kadir gecesi yarın olduğu için bugünde bu konuya değinmek istedik.

Kürtçe Kandil Mesajları

Kürtçe kadnil günleri nasıl kutlanılır? sorusu soran biri bilmelidir ki kürtler arasında kandil geceleri ve islami günler büyük bir maneviyatla aşkla kutlanılmaktadır. Ara ara bu gecelerde kürtçe mevlüt okunarak mevlütler verilirken, ara ara da çeşitli yemek ve tatlılarla bu kutsal geceler hayırla yad edilmektedirler.

Teknolojinin gelişmesi ve global bir dünyaya geçtikten sonra bu tür etkinlikler kırsal kesim dışında kürtler arasında da giderek önemini kaybetmektedir. Asimilasyonun etkisi ile birçok kürt, kandil gecelerinde kürtçe kutlamalar yapamaz hale gelmişlerdir. Bizlerde bu paylaşımımız sayesinde Kürtçe Kandil Mesajları içeren bir paylaşım olduğunu ummarak sizlere sunuyoruz.

Kürtçe Dini Sözler

Üst başlıkta da belirttiğim gibi kürtçe kandil mesajları alanında topladığımız çeşitli sözleri bu paylaşımımız altında tutacağız. Böylece bu konumuz Kürtçe Dini Sözler alanında yapacağım yeni bir çalışmamız olacaktır. Daha öncede birçok dini günlerde Kürtçe mesajlar paylaşmıştık. Kürtçe islami dini mesajlar arasında yazıları sitemizde aratarak kolayca islami kürtçe dini sözlere ulaşabilir ve sevdiklerinize mesaj yoluyla kürtçe dini sözler gönderebilirsiniz.

Bu tür paylaşımları tercih edenler genellikle kürtçe whatshapp mesajları bölümüyle beraber mesajlarımızı kopyalayıp kürtçe olarak whatshapta sevdiklerine göndermektedirler. Kürtçe mesajlarla beraber sevdiklerine kendi dilleri ile mesaj gönderen kişiler bu hayırlı günde whatshap mesajlarını daha da renkli hale getirmişlerdir.

kürtçe dini sözler

kürtçe kandil mesajları

Kürtçe Kadir Gecesi Mesajları

Kadir gecesinin önemi hakkında bilgiler vereceğimiz makalemizi düzenledikten sonra yeniden Kürtçe Kadir Gecesi Mesajları konumuza dönelim. Kürtçe kandil mesajları olarakta paylaşabileceğiniz, Kürtçe kadir gecesi mesajlarını aşağıda sizlerle paylaşıyoruz. Bu mesajları ister kürtçe whatshapp mesajları olarak profillerinizde paylaşırsınız isterseniz de kürtçe kandil mesajları adıyla sms olarak sevdiklerinize gönderebilirsiniz.

Kadir Geceniz Kutlu Olsun.

**********
“Şeva We Ya Leyletûl Qedrê Pîroz Be”

İlk mesajımız olan “Kadir geceniz kutlu olsun” mesajını Kürtçeye çevirmekle başladık. Genellikle en çok kullanılan bir kutlama mesajı olduğu için bu çevirimizi ilk sırada vermek istedik. Aslında sitemizdeki Kürtçe Türkçe Çeviri sayfamızı takip etmişseniz, bu sayfada paylaştığımız çeviriler sayesinde sitemizdeki birçok kürtçe kelimeyi çeviriye gerek kalmadan okuyabileceksiniz.


Kandiliniz Mübarek Olsun” 

**********
“Qendîla We Bimbarek Be”

Bir diğer en çok kullanılan kürtçe mesajlar arasında yer alan “Kandiliniz mübarek olsun” mesajını da ikinci sıradan vermeye çalıştık. Aslında ilk mesajımızla arasında pek fazla fark olmamasına rağmen yine de bunu eklemek istedik. Çünkü Türkçe kandil mesjaları arasında sıklıkla kullanılan bir diğer mesajda budur.


Bu güzel gece de kandiliniz mübarek olsun. 

**********
Vê Şeva Herî Xweşda, Ez Qendîla We Pîroz Dikim.. Qendila We Bımbarek Be.

Kürtçe kadir gecesi smsleri olarak paylaşabileceğiniz bir diğer mesaj biçimini daha sizlerle paylaşıyoruz. Sizlerde sevdiklerinize bu türkçe kürtçe çevirili kandil mesajlarını göndererek onların kandillerini kendi dillerinden kutlayabilir ve onları bir nebze dahi olsa sevindirebilirsiniz.


Nur’a islamê qelbê te tije bike, Mekanate firdews cîranê te Hz. Mihemmed be. Qendîla We Bimbarek Be

**********
İslamın nuru kalbine dolsun, Mekanın cennet komşun Hz. Muhammed olsun. Kadir Geceniz mübarek olsun…

Kürtçe kadir gecesi sözleri mesajımızın kürtçe çeviri kısmında bu kez içinde dua barındıran mesajları eklemek istedik, sizlerde bu mesajda hem sevdiklerinizin kandillerini kutlayabilir, hem de onlara kürtçe dua mesajlarını gönderebilirsiniz.


Qendîla We li hemû Misilmanan bimbarek be.

**********
Kadir Geceniz ve tüm Müslümanlara mübarek olsun 

Kürtçe kadir gecesi mesajları resimli olarakta daha sonra paylaşabileceğimiz bu mesajı sosyal medyada her alanda sevdiklerinize paylaşabilirsiniz. Kürtçe kandil mesajları arasında en beğendiğimiz kürtçe mesajlar arasında yerini alan bu mesajı şimdi sizlere sevdiklerinize gönderin.


Bi hêvîya ku Qendîla We le welate me û li hemu cîhane bibe sedema aşitî û biratîyê, Qandîla we bimbarek be.

**********

Kadir Gecesnin ülkemizde ve dünyada barış ve kardeşliğe vesile olması dileği ile hayırlı kandiller.

Xwedê Te’ala ev roja bi xêr, bi taybetê gelême û hemû misilmana bike sedama aşîtî û xelasîyê.. Qendîlawe bimbarek be.
**********
Allah-u Teala bu hayırlı günü özelde halkımızı, genelde ise tüm müslümanların barış ve kurtuluşuna vesile kılsın.. Kandiliniz mübarek olsun.
******************************************************
Kürtçe Kadir Gecesi Mesajları, Kürtçe Kandil ve Dini Sözler makalemizin sonuna gelirken, kürtçe whatshapp mesajları olarak paylaşabileceğiniz ve birbirinen güzel kürtçe türkçe sözler içeren bu mesajları sevdiklerinize göndererek hem kürtçe kandil kutlamalarına vesile olup, hemde bazı mesajlarda geçen kürtçe dualar sayesinde kürtçe dua mesajlarını göndermiş olacaksınız.
Sitemizde Kürtçe Sözler olarak paylaştığımız çalışmalarımızı Kürtçe Sözler başlığına tıklayarak ulaşabilirsiniz.
Bu sayede sitemizdeki tüm Kürtçe islami sözlere ve kürtçe aşk sözleri ile kürtçe sevgi sözlerine ulaşabilirsiniz.

İLGİLİ YAZILAR: 

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Kürtçe Kadir Gecesi Mesajları, Kürtçe Kandil ve Dini Sözler