e
sv

Kürtçe Ramazan Bayramı Mesajları

Bugün(14.06.2018) 30 Günlük ramazan orucunun son gününü ihya ederken, yarınki ramazan bayramını kürtçe olarak kutlamak amacıyla Kürtçe Ramazan Bayramı Mesajları yazımızla sizlerleyiz. Kürtçe bayram mesajları genellikle kendi diline önem veren kürtler tarafından sıklıkla paylaşılmaktadır.
kürtçe ramazan bayramı mesajları
avatar

Kundir

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Bugün(14.06.2018) 30 Günlük ramazan orucunun son gününü ihya ederken, yarınki ramazan bayramını kürtçe olarak kutlamak amacıyla Kürtçe Ramazan Bayramı Mesajları yazımızla sizlerleyiz. Kürtçe bayram mesajları genellikle kendi diline önem veren kürtler tarafından sıklıkla paylaşılmaktadır. Bu durumda Kürtçe whatshapp mesajları olarak paylaşılan bu mesajlar, bayramda aynı şekilde kürtçe bayram smsleri olarakta paylaşabilmektedir.

Bilindiği üzere dini günleri kürtçe olarak kutlamak için sitemizde genellikle Kürtçe kutlama mesajlarını yayınlamaktayız. Bu bağlamda kürtçe miraç kandili mesajları ile beraber sitemizde birçok dini günlerin kutlama mesajlarını bulabilirsiniz.. Kürtçe kadir gecesi kutlama mesajları için tıklayabilirsiniz.

Kürtçe Ramazan Bayramı Mesajları

Şimdi kürtçe ramazan bayramı mesajları hakkında detaylara geçmeden kürtçe bayram ne demek sorusuna biraz değinmek istiyoruz. İslam aleminde kaç bayram vardır? sorusunu sorduğumuzda muhakkak her müslüman veya müslüman bir ülkede yaşayan kişiler bu sorunun cevabını rahatlıkla verebilmektedirler. Evet islam aleminde ramazan bayramı ve kurban bayramı olmak üzere 2 bayram vardır. Bunu bir çoğumuz bilmektedir. Peki ramazan bayramının önemini hakkında bilgileri sıralayın desek sıralayabilecek misiniz?

Evet kaç çeşit bayram olduğunu herkes bilir ama bu bayramların önemini çoğu kişi maalesef bilmemektedirler. Ramazan bayramının önemine kısaca değinmek istersek teslimiyeti Allaha olan bağlılığı temsil etmektedir. 1 ay boyunca Allah rızası için sabırla yeme, içme ve cinsellik olarak helal bir dairede Allah rızasını gözetip sabretmenin mükafatı olarak Rabbimiz bizlere bayramı layık görmüştür. Kurban bayramı Hazreti İbrahim’in teslimiyeti üzerinden bizlere sunulup aç ve garibanlara kurban eti dağıtmayı emredilmişken, Ramazan bayramı da orucun fazlı ile bizlere sunulmuştur.

kürtçe bayram mesajları

Kürtçe ramazan bayramı hakkında bilgiler verip kürtçe ne demek üzerine yazdıktan sonra şimdi de kürtçe bayram mesajları üzerinde konuşacağız. Bilindiği üzere kürtçe bayram msj yazıları özellikle kürtler tarafından kürtçe whatshapp durumları olarak paylaşılmaktadırlar. Bu mesajları alıp sevdiklerine ve akrabalarına gönderen kişiler onların kendi dillerinden bayramlarını kutlayarak daha güzel bir şekilde onları mutlu etmiş olurlar.

Kürtçe bayram kutlaması mesajlarını türkçe ve kürtçe çeviri yoluyla paylaşacağımız için sizlerde rahatlıkla mesajları kopyalayıp sevdiklerinize gönderebilirsiniz. Resimli kürtçe bayram mesajlarını da paylaşacağımız sitemizi takip ederek sizlerde paylaşımlarımızdan istifade edebilirsiniz. Daha önce sitemizde paylaştığımız Kürtçe sevgi mesajları makalemizi de inceleyebilirsiniz.

kürtçe ramazan bayramı mesajları

kürtçe bayram mesajları

kürtçe bayram kutlaması

Kürtçe Ramazan Bayramı Mesajları makalemizin sonuna gelirken artık kürtçe ve türkçe kutlama mesajları şeklinde kürtçe bayram kutlama mesajlarını paylaşmaya başlayalım. Aşağıda kürtçe ve türkçe çeviri ile paylaşacağımız kürtçe bayram mesajlarını sizlerde sevdiklerinize paylaşabilirsiniz.

Îda/Cejn a weyî Remezanê pîroz dikim. Ji bona Ümmetê, Herema me û malbata însanîyetê bi xêr bigerîne înşeellah

*****

Ramazan bayramınız mübarek olsun. Rabbimiz bu günün hürmetine Bölgemiz, ümmet ve insanlık ailesi için hayırlara vesile kılsın.


Her cejnek destpêkeke nu ye. 
Hêviya me heye ku cejn bibe bingeha Azadiya müslümana be Cejna we pîroz be. 

*****
Her bayram bir başlangıçtır.
Ümit ediyoruz ki bu bayram müslümanların Özgürlüğünün başlangıcı olsun.


Cejna we pîroz be

*****
Bayramınız kutlu olsun


Cejna we bımbarek be

*****
Bayramınız mübarek olsun


Cejna Remezanê pîroz be

*****
Ramazan bayramı kutlu olsun


Cejna Remezanê bımbarek be

*****
Ramazan bayramı mübarek olsun


Cejna Remezanê lı hemu Müsülmanan pîroz be

*****
Ramazan bayramı tüm Müslümanlara kutlu olsun


Cejna Remezanê lı hemu Müsülmanan bımbarek be

*****
Ramazan bayramın tüm Müslümanlara mübarek olsun


Cejna we pîroz, rojîya we qebûl, gunehên me efu mexfûr bibin.

*****
Bayramınız kutlu, orucunuz kabul, günahlarımız afu mağfiret olsun.


Ez, Cejn a qurbanê a xelqê min ê xuştivî Lawend piroz dikim. 
Hawara min ji xudê teala ewe ku Di rojek nêzîk de; millete min bigehîjine azadî u xêr u xweşî a welatê xwe.

Heci cejna me piroz neke em jî ya wan pîroz na nakin
Rêz. ..

******

Aziz Müslüman Lawend halkımın Ramazan/Kurban bayramını en içten dileklerimle kutlar, Yüce Allah cc dan en kısa zamanda kurtuluşuna kavusacağı mutlu günleri niyaz ederim.

Bayramımızı kutlamayanın bayramını biz de kutlamıyoruz
Saygilarımla


Kürtçe whatshapp bayram mesajları

Cejna we ya Qurbanê pîroz be. 
Ez ji Rebbê alemê hêvî dikim ku ev cejn, ji bona welatê me , ji bona alema îslamê û ji bona hemu mazlum û mustazafan bibe cejna azadîyê, serxwebunê û rizgarî yê.


Cejna We Piroz Be,Bi navê Xwedayê Rehman û Rehîm

Ji ber hatina cejna Remezanê/Qurbanê ve ez pîrozbahîyê li gelê kurd û hemu muslimanan dikim û ji Rebbê alemê hêvî dikim ku cejna Remezanê/Qurbanê pîroz ji hemu muslimanan re bibe wesîla xelasîyê û ji ummeta Muhammed re xêr û xweşîyê bexş bike.

*****

Rahman ve Rahim olan Allah’ın adıyla, Bayramınız Mübarek Olsun

Ramazan/Kurban bayramının gelişiyle Kürt halkı ve tüm müslümanlarının bayramını kutluyorum, bu bayramın tüm müslümanlara kurtuluş getirmesini ve Ümmeti Muhammed(a.s)’e hayır ve güzellik getirmesini temenni ediyorum


Cejn cejna me ya olî ye. Ji me bi hezaran kes werin kuştin jî ev cejn cejna me ye û emê pîroz bikin. Hêviyam ji Xwedê c.c ku ev cejna bike sedema aşitî, biratî, wekheviya me û tifaq û serkeftina ommeta Îslamê. Cejna we û ya malbata we pîroz dikim, hûn gellek cejnên azad bibînin, Xweda we ji bin bindestiya zalim û kafiran derxe û welatek azad û serbixwe bike para we.

*******

Bayram dini bayramımızdır. Bizden binlercesi öldürülse bile bu bayram bizimdir ve kutlayacağız. Raabimden temennim bu bayramı müslüman alemi için barış, kardeşlik, umut, birlik ve başarı getirsin. Sizin ve ailenizin bayramı mübarek olsun. Allah sizleri zalim, kafirlerin zulmü altından çıkarıp özgür bir memleket sizlerin payına versin.


Kalpler vardır sevgiyi yaşatmak için, insanlar vardır dostluğu paylaşmak için ve bayramlar vardır sevgi ile kucaklaşmak için.Bayramınız kutlu olsun.
………………….
Dil hene ji bo jîyandina hezkirinê; mirov hene ji bo parkirina hevaltîyê û cejnhene ji bo ku bi hezkirinê re hev hembêz bikin. Cejna we pîroz be.


Cejna remezâne li hemû bawerîyan pîroz be! 
Ev cejn, bi hêvîya rojen ronahî bide der…

Bütün inananların ramazan bayramı mübarek olsun! 
Umuyorum ki, bu bayram bütün aydınlık günlerin doğmasına vesile olur..


 

Kürtçe ramazan bayramı kutlama mesajları makalemizin sonuna gelirken Kürtçe Newroz Mesajları makalemizi de inceleyebilirsiniz.

Sıradaki içerik:

Kürtçe Ramazan Bayramı Mesajları