e
sv

Ağva Otellerinde Tatil Bir Başkadır

Yemyeşil doğası bir yanınızda, Göksu ve Yeşilçay nehirleri diğer yanınızda sizi karşılayacak olan Ağva, hem harika tabiatı, hem de lüks ve konforlu otelleriyle her yıl yerli – yabancı turistlerinde uğrak noktası oluyor.
ağva tatil
avatar

Kundir

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Ağva Otellerinde Tatil Bir Başkadır

Yemyeşil doğası bir yanınızda, Göksu ve Yeşilçay nehirleri diğer yanınızda sizi karşılayacak olan Ağva, hem harika tabiatı, hem de lüks ve konforlu otelleriyle her yıl yerli – yabancı turistlerinde uğrak noktası oluyor. Karadeniz’in masmavi suları, içinde yer alan bu şirin ve masum tatil kasabası İstanbul’un keşmekeşinden, gürültü ve trafiğinden bıkmış tatilcilere adeta tatlı bir nefes de oluyor aynı zamanda. Siz de aynı sıkıntıları yaşıyorsanız Ağva otelleri size ilaç gibi gelecektir.

İstanbul’a komşu olan ve yalnızca 97 km mesafede bulunan Ağva, Şile ilçesine bağlı ve İstanbul’un da kapı komşusu durumundadır. İstanbullular başta olarak şehir gürültüsünden kaçan tüm ailelerin ve çiftlerin kendini tabiatın güzelliğine bıraktığı Ağva sizi de muhteşem güzelliklerine çağırıyor. Kusursuz bir çevreyi kendine mesken edinmiş Ağva; tarih boyu önde gelen medeniyetlerden Hititler, Roma medeniyeti, Frigler gibi önemli kültürlere de ev sahipliği bu tarihi dokuyu görülmeye değer güzellikleriyle hala bünyesinde taşıyor.

ağva tatil

ağva otelleri tatil

Ayrıca Ağva beldesi, Karadeniz kıyısında uzanan 3 km. uzunluğunda harika bir kumsala sahiptir.  Yerleşim yerlerine uzak çamlık platolarının nefis oksijeniyle temizlenen bir havası  olan Ağva,  deniz kirliliğinden eser olmayan harika kumsalı ve mavi sularıyla şairane bir güzelliğe sahiptir.  Tabiat harikası yeşil dokusu, doğal plajı, bakir koyları, ormanları ve adacıkları sayesinde kendinizi tabiatla iç içe hissedebileceğiniz ve sevdiklerinizle eğlenebileceğiniz bu mekanı neden ziyaret etmeyesiniz ki? Tüm bu güzelliklerin hepsinin tadını Ağva otelleri sayesinde çıkarabilirsiniz.

Doğal park haline gelmiş olan ormanlarının içinde kaplumbağalar, yaban domuzu, tilki, ceylan, kurt, çakal, sincap, birçok kuş türü ve özellikle yalıçapkını kuşlarını izleyebilir ve tabiatın göbeğinde harika resim manzaraları yakalayabilirsiniz. Ayrıca Cuma günü kurulan doğal halk pazarından harika yöresel organik ürünler de satın alabilirsiniz.

Ulaşımsa çok kolay, otoban üzerinden özel aracınızla Ümraniye-Şile yolunu takip ederek Ağva’ya giden sahil yolundan Kabakoz, İmrenli, Akçakese ve Kurfallı güzergahını izleyerek Ağva’ya varabilirsiniz. Öte yandan İstanbul-Üsküdar’dan her saat başı kalkan Şile-Ağva otobüslerine binebilirsiniz. Ayrıca Ağva’da Göksu Nehri kıyısı boyunca özgün mimarisiyle üstün hizmet konforuna sahip Ağva otelleri ziyaretçilerini beklerken sizlerde gönlünüzce konaklayabilirsiniz.

İletişim: +90 216 721 7137 – www.agvagizemlinehir.com

İletişim:+90 216 721 86 80 – www.agvasahilyildizi.com 

İletişim: 0 (216) 725 77 30 – www.agvatartarugamotel.com

benzer içeriklerBENZER İÇERİKLER
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Ağva Otellerinde Tatil Bir Başkadır