e
sv

Kürtçe 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Kutlama Mesajları 2022

Kürtçe 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Kutlama Mesajları 2022 yazımız ile Kürtlerde kadın haklarına değinmekle beraber Kürtçe 8 mart kadınlar günü ile ilgili mesajları ve sözleri de paylaşmış olduk. Kürt kadınları ile ilgili detaylı bilgiler için ayrıca diğer yazılarımıza da bakabilirsiniz
kürtçe 8 mart dünya kadınlar günü kutlama mesajları 2022
avatar

Kundir

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Kürtçe kadınlar günü mesajları yazılarımızla bugün Kürtçe 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Kutlama Mesajları 2022 başlığını sizlre sunuyoruz. Bu başlıkta Kürtçe Kadınlar Günü Mesajları, Kürtçe 8 Mart Kutlama Mesajları ve Kürtçe Kadınlar günü sözleri konularını ele alacağız.

Kürtçe 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Kutlama Mesajları 2022

Kadın tarihin her döneminde cesaret ve azmi ile karşımıza çıkmaktadır. Çoğu zaman kadınların adları zulüm ve saldırılarla karşımıza çıksa da Dünyanın şekillenmesi aile ve geleceğin nesillere aktarılması da şüphesiz kadının varlığı ile oluşmaktadır.

Bizler 8 Martı bir kadın günü olarak kabul etmemekle beraber tüm günlerde kadınların değer görmelerine ve el üstünde tutulmalarını istiyoruz. Bu mihvalde Kürtçe 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Kutlama Mesajları 2022 başlıklı yazımızda aslında Kürt kadınlarının tarihteki yerine değineceğiz. Kürtlerde kadının rolü ve Kürtlerin kadına verdiği değer gibi bir çok başlıkta konumuzun içinde yer alacaktır. Tüm bu konulara erişmek için kundir.net sitemizin arama kısmına kadın yazmanız yeterlidir.

Medeniyet birikimimizin inşasında önemli bir rol üstlenen, dünyamızı daha yaşanabilir, daha huzurlu ve güzel bir yer haline getirme idealiyle tarihte iz bırakan kadın emekçilerimiz ve kadın kahramanlarımız başta olmak üzere, tüm kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü tebrik ediyorum

Ez 8’ê Adarê Roja Jinên Kedkar ên Cîhanê li hemû jinan, bi taybetî jinên kedkar û lehengên me yên ku di avakirina şaristaniya me de roleke girîng lîstine û mohra xwe di dîrokê de hiştine, bi îdeala ku cîhana xwe bijî, aramtir bikin, pîroz dikim. û cihekî xweş.

Bizi biz yapma hedefinde yüreklerindeki sevgi ve şefkati hiç bir karşılık beklemeden veren tüm annelerimizi ve kadınlarımızı en kalbi duygularla selamlıyor, sağlık, mutluluk ve başarılar dileğiyle sevgilerimi ve saygılarımı sunuyorum

Ez hemû dayik û jinên me yên ku hezkirin û dilovaniya xwe di dilên xwe de bê hêvî kirin, ji bo ku em bibin xwediyê xwe silav dikim û bi hêviyên tenduristî, bextewarî û serkeftinê ve hezkirin û rêzdariya xwe pêşkêş dikim.(1)

Bugün bizi biz eden ailelerimizin temeli sayılan kadınlarımızın günüdür. Erzurumlu Kara Fatmaların, Nene Hatunların günüdür. Kurtuluşu omuzlayan cenneti ayakları altında taşıyan kadınlarımızın günüdür. Kadınlar Günü kutlu olsun.

Îro roja jinên me ye, yên ku wek bingehê malbatên me yên ku me dikin ev in. Roja Fatmayên Reş ên Erziromê û Nene Hatûnan e. Roja jinên me yên ku rizgariyê hildigirin milên xwe û bihuştê di bin lingên xwe de digirin. Roja jinê pîroz be. Ayrıca 8 Mart ve Kürt Kadınları yazımıza da bakabilirsiniz.

Kürtçe Kadınlar günü sözleri

Kürtçe kadınlarla ilgili sözler merak edilen konular arasında yer aldığı için bizler de bu yazımızda Kürt sevgiliye yazılacak mesajlar başlığı ile Kürt aşıklar arasındaki iletişime de değinmek istedik. Kürtçe kadınlar günü mesajları serimizi aslında bu şekilde tamamladık. Ayrıca bu yazımızın içinde sadece kadınlarla ilgili Kürtçe mesajlar bulmayacak aynı zamanda Kadınlar günü ile ilgili Türkçe Kürtçe sözlere de erişebileceksiniz.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde, başımızın onlar sayesinde dik, gurumuzun onlar sayesinde dirençli olduğunu keyf ve mutluluk içinde belirtiyor, ayırt etmeksizin asil ruhlu kadınlarımızın önünde saygıyla eğiliyoruz. Kadınlar Günü kutlu olsun.

Bi boneya 8’ê Adarê Roja Jinên Kedkar ên Cîhanê, em bi kêfxweşî radigihînin ku bi saya wan serê me bilind e, bi saya wan gurê me berxwedêr e û bêyî cudahiyê, li hember jinên xwe yên xwedî ruh serê xwe bi rêz ditewînin. Roja jinê pîroz be.

Kimi zaman anamız, bacımız, kızımız, kimi zaman can yoldaşımız, hayat arkadaşımız, kimi zaman da eğitimcimiz ve yol göstericimiz olan ve bizi biz yapma yolunda yüreklerindeki sevgi ve şefkati her zaman karşılıksız verebilen tüm fedakar kadınlarımızın ‘Dünya Kadınlar Günü’ kutlu olsun.

Kürtçe 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Kutlama Mesajları 2022 ‘Roja Cîhanî ya Jinan’ li hemû jinên me yên fedakar, ku carnan dayîk, xwişk, keçên me ne, carinan rêhevalên me yên hêja, hevrêyên jiyanê ne, carinan jî perwerdekar û rêberên me ne û her dem di dilê xwe de hezkirin û dilovaniyê didin pîroz be. da ku me bike yê ku em in.

Sevgi, şefkat ve fedakarlığın sembolü, toplumun en önemli yapı taşı olan kadınlarımızın 8 Mart Dünya kadınlar Günü’nü kutluyorum

Ez 8’ê Adarê Roja Jinên Kedkar ên Cîhanê li jinên me yên ku sembola hezkirin, dilovanî û fedakariyê ne û hêmanên herî girîng ên avakirina civakê ne, pîroz dikim.

kürtçe 8 mart dünya kadınlar günü kutlama mesajları 2022
Kürtçe 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Kutlama Mesajları 2022

Kürtçe 8 Mart Kutlama Mesajları

Kürtler arasında kadın hakları önemli konulardan biridir. Bizler daha önceki yazılarımızda Kürtlerde kadın hakları üzerine yazılar yazmış ve sitemizde paylaşmıştık. Bu yazılarımıza sitemizin arama kısmından ulaşabilirsiniz. Şimdi ise Kürtçe Kadın nedir? veya 8 Mart Dünya Kadınlar gününün yaklaşması ile Kürtçe kadınlar günü mesajları hakkında bilgiler ve Kürtçe kadınlar günü sözlerini paylaşacağız.

Kadınların toplumda hak ettiği saygınlığı görmeleri ve her alanda daha fazla yer almaları temennisi ile tüm kadınların kadınlar günü kutlu olsun.

Kürtçe 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Kutlama Mesajları 2022 Roja jinan li hemû jinan pîroz be, bi hêviya ku jin hurmeta ku heq dike di civakê de bibîne û di her qadê de zêdetir cihê xwe bigire.

Medeniyetimizde çok özel bir yere sahip, toplumsal hayatta önemli roller üstlenen, ürettikleri artı değerle ülkemizin ve ilimizin gelişip güçlenmesine büyük katkı sağlayan Başta şehit ve gazilerin anneleri ve eşleri olmak üzere tüm kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyorum

Kürtçe 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Kutlama Mesajları 2022 8’ê Adarê Roja Jinên Kedkar ên Cîhanê li hemû jinan, bi taybetî dayîk û hevjînên şehîd û pakrewanan ên ku di nava şaristaniya me de xwedî cihekî gelekî taybet in, di jiyana civakî de roleke girîng dilîzin û di pêşketin û bihêzkirina welatê me de gelek girîng in, pîroz dikim. û parêzgeha me bi nirxa zêde ya ku ew hildiberînin.

 • Başımızın tacı ve yarınlarımızın mimarı olan kadınlarımızın bu anlamlı gününü kutluyor, sağlık, mutluluk ve esenlikler diliyorum.”
 • Ez vê roja watedar a jinên me yên ku taca serê me ne û mîmarên siberoja me ne pîroz dikim û ji wan re sihet, bextewarî û xweşiyê dixwazim.”
 • Kadının, kültürel, ekonomik ve siyasal hayatta hak ettikleri yeri aldığı toplumumuzda, daha iyiye, daha güzele en hızlı ve emin adımlarla ilerlemek ümidiyle. Kadınlar Günü kutlu olsun.
 • Bi hêviya ku di civaka me de ku jin di jiyana çandî, aborî û siyasî de cihê ku heq dike bigre, bi gavên herî bilez û teqez pêşde biçin. Roja jinê pîroz be.

Kürtçe Kadınlar Günü Mesajları

Kürtçe 8 mart kadınlar günü ile ilgili mesajlar adlı yazımızın son alt başlığında ise yine Kürtçe Türkçe kadınlar günü mesajlarını paylaşacağız. Kürt sevgiliye gönderilecek kadınlar günü mesajları arasında yer alan bu mesajları ayrıca Kürtçe kadınlar günü whatsapp mesajları veya resimli Kürtçe kadınlar günü mesajları gibi seçeneklerle de paylaşabilirsiniz.

Birlik ve dayanışmanın en güzel günlerinden biri olan 8 Mart’ta, ülkenin farklı yerlerinden baskıya, şiddete, taciz ve tecavüze hayır seslerini yükseltecek kadınların 8 Mart’ını şimdiden kutluyor, baskı ve şiddet sonucu yaşamlarını kaybeden kadınlarımızı saygı ve sevgiyle anıyorum

8’ê Adarê ku yek ji rojên herî xweş ên yekîtî û yekîtiyê ye, ez 8’ê Adarê li jinên ku li dijî zext, tundî, tacîz û tecawizê dengê xwe bilind bikin ji deverên cuda yên welat pîroz dikim û jinên me yên winda kirine bi bîr tînim. jiyana wan di encama zulm û tundiyê de bi rêz û hezkirin.

8 Mart Dünya Kadınlar Gününü en içten dileklerimle kutlar, kadınların tüm toplum içerisinde her zaman hak ettikleri değeri görmelerini temenni ederim.

Ez 8’ê Adarê Roja Jinên Kedkar ên Cîhanê pîroz dikim û hêvî dikim ku jin her tim nirxê ku heq dike di tevahiya civakê de bibîne. Kürtlerde kadın hakları ile ilgili geniş bilgiler için ayrıca Kürt Kadınlarının Tarihteki Önemi yazımıza da bakabilirsiniz.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Kürtçe 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Kutlama Mesajları 2022