e
sv

İbrahim Kalın Kimdir? İbrahim Kalın Kürt Müdür?

Sitemizde sıklıkla paylaştığımız Kürt ünlüler makalelerimizde bugün İbrahim Kalın Kimdir? İbrahim Kalın Kürt Müdür? başlıklı yazımızla Kürt ünlü siyasetçiler hakkında konuşacağız. İbrahim Kalın Türk müdür? sorularını merak edip genellikle İbrahim Kalının Kürt olduğunu düşünen kişilere karşı bu paylaşımızın faydalı olacağını umuyoruz.
ibrahim kalın kimdir?
avatar

Kundir

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Sitemizde sıklıkla paylaştığımız Kürt ünlüler makalelerimizde bugün İbrahim Kalın Kimdir? İbrahim Kalın Kürt Müdür? başlıklı yazımızla Kürt ünlü siyasetçiler hakkında konuşacağız. İbrahim Kalın Türk müdür? sorularını merak edip genellikle İbrahim Kalının Kürt olduğunu düşünen kişilere karşı bu paylaşımızın faydalı olacağını umuyoruz.

İbrahim Kalın Kimdir? İbrahim Kalın Kürt Müdür?

Türkiye’de son yıllarda en çok bilinilirliği artan kişilerin başında belki de İbrahim Kalın geliyor. Cumhurbaşkanlığı Sözcülüğü görevine atanmasının akabinde kamuoyunca daha yakından tanınmaya ve bilinmeye başlanan İbrahim Kalın, sosyal kişiliği ile de ön plana çıkıyor. Gerek sanata olan ilgisi, gerek sosyal medyadan yaptığı açıklamalar, gerek kaleme aldığı ve yurt dışı mecralarda yayımlanan makaleleri ile çok yönlü bir kişilik konumunda İbrahim Kalın. Cumhurbaşkanlığı Sözcülüğü görevinde bulunan İbrahim Kalın kimdir ve İbrahim Kalın Kürt müdür daha yakından bakalım…

İbrahim Kalın Hayatı

İbrahim Kalın, 15 Eylül 1971 tarihinde İstanbul’da doğmuştur. Ailesinin Erzurum İspir kökenli olduğu bilinmektedir. Bu nedenle İbrahim Kalın İspirlidir demek yanlış olmaz. Başarılı bir eğitim hayatı olan İbrahim Kalın ilkokulu, ortaokulu ve liseyi İstanbul’da tamamlamıştır. Üniversite sınavında da İstanbul Üniversitesi Tarih Bölümü’nü kazanınca eğitim hayatına burada devam etmiştir. 1992 yılında bu bölümden mezun olarak lisans eğitimini tamamlamıştır.

Eğitimine yüksek lisans ve doktora yaparak devam etmek isteyen İbrahim Kalın, yüksek lisansını Malezya’da tamamlamıştır. Akabinde Amerika Birleşik Devletleri’ne giderek doktorasını tamamlamayı hedeflemiştir. 1996’da bu amaçla ABD’ye gitmiş ve George Washington Üniversitesi’nde doktora eğitimini tamamlamıştır. Akabinde akademik hayatına devam ederek üniversitelerde dersler vermeye başlamıştır.

İslam düşüncesi ve İslam-Batı ilişkileri üzerine College of the Holy Cross, Georgetown Üniversitesi ve Bilkent Üniversitesi’nde dersler vermiştir. İslam ve İslam Medeniyeti ile ilgili olarak yabancı araştırmacı yazarların kitaplarını Türkçeye çevirmiştir. Aynı şekilde Türk araştırmacı ve yazarlarının da eserlerini yabancı dile çevirmiştir.

ibrahim kalın kimdir?

ibrahim kalın kürt müdür?

İbrahim Kalın Kürt Müdür?

2005 yılında kurduğu Siyaset Ekonomi ve Toplum Araştırmaları Vakfı’nın (SETA) kurucu başkanlığını 2009 yılına kadar devam ettirmiştir. 2009 yılında dönemin dış politikalardan sorumlu başbakan başdanışmanlığı görevindeki Ahmet Davutoğlu’nun Dışişleri Bakanı olması ile İbrahim Kalın bu göreve atanmış ve dış politikalardan sorumlu başbakan başdanışmanı olmuştur. Bu görevi 2012 yılına kadar başarıyla sürdürmüştür. Bu arada 2011 yılında Ahmet Yesevi Üniversitesi mütevelli heyeti üyeliğine de atanmıştır.

2012 ila 2014 yılları arasını Başbakanlık Müsteşar Yardımcılığı görevinde geçiren İbrahim Kalın, 11 Aralık 2014 tarihinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Cumhurbaşkanlığı sözcülüğüne getirilmiştir. O tarihten bu yana da görevine devam etmektedir. İbrahim Kalın’ın yayımlanmış; “Akıl ve Erdem”, “Varlık ve İdrak” ile “Ben, Öteki ve Ötesi: İslam-Batı İlişkileri Tarihine Giriş” isimli eserleri bulunmaktadır. Ayrıca farklı ansiklopedik çalışmalara da katkıda bulunmuştur.

Sanatçı kimliği ile de tanınan İbrahim Kalın çeşitli enstrümanlar çalabilmektedir. Aynı zamanda beste de yapabilen Kalın, sanatçı kimliğe sahiptir. Evli ve 3 çocuk babası olan İbrahim Kalın’ın çocuklarının isimleri; Rumeysa, Dilruba, Yaren’dir.

İbrahim Kalın Aslen Nereli?

İbrahim Kalın doğma büyüme İstanbullu olmasına rağmen aile kökleri Erzurum’a dayanmaktadır. Anne ve babası Erzurum İspirli olan İbrahim Kalın aslen İspirlidir diyebiliriz. Ya da daha genel bir tabirle İbrahim Kalın aslen Erzurumludur.

İbrahim Kalın Kaç Dil Biliyor?

Eğitim hayatı boyunca farklı ülkelerde bulunan İbrahim Kalın, lisans eğitimini tarih üzerine görmesinden dolayı da pek çok farklı dili öğrenmiştir. İbrahim Kalın eski Türkçeyi, İngilizceyi ve Arapçayı ana dili gibi konuşabilmektedir. Aynı zamanda orta seviyede Fransızca da bilmektedir. Pek çok farklı ülkeye seyahat etmesi dolayısıyla farklı dilleri de az seviyede de olsa öğrenmiştir.

İbrahim Kalın Kürt Mü

İbrahim Kalın aslen Erzurumludur. Ailesi Erzurum’un ilçesi olan İspir’den İstanbul’a göç eden İbrahim Kalın Kürt müdür sorusuna verilebilecek net bir cevap yoktur. Zira bu konuda kendisi tarafından yapılmış net bir açıklama yoktur. Erzurum’un İspir ilçesinin genellikle Türk ve Hemşinli nüfustan oluştuğu bilinmektedir. İbrahim Kalın kökeni hakkında daha fazla bilgi için İbrahim Kalın Nereli Kürt Mü? makalemizi de inceleyebilirsiniz.

 

Kaynak: WikiZero

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

 • Coşkun Erbayram
  6 sene önce

  İBRAHİM KALIN İSİMLİ ŞAHIS BELKİ AKILLI VE BAŞARILI BİR KİŞİ OLABİLİR AMA TİP OLARAK GÖRÜNÜŞÜ TÜRK OLMAKTAN ÇOK ARABA BENZİYOR. TV’ LERDE GÖRÜNMESİ BENCE T. C. İNSANLARINI TÜRKTEN ÇOK ARABA BENZETTİĞİNDEN ÖRNEK TÜRK KAVRAMINA UYGUN DEĞİL, DOLAYISIYLA ARKA PERDEDE BELKİ ÇALIŞABİLİR AMA EKRAN GÖRÜNTÜSÜ ÖZ TÜRK MAALESEF OLMADIĞINDAN TURİZM YÖNÜNDEN UYGUN ÖRNEK TİP DEĞİL KANAATİNDEYİM..
  TİP DENİNCE İNSANIN İÇİNE HUZUR VEREN AYDINLIK TİP OLMALI, İNSANIN İÇİNİ KARARTIP SIKMAMALI!!!!!

  yorum beğen

Sıradaki içerik:

İbrahim Kalın Kimdir? İbrahim Kalın Kürt Müdür?