e
sv

Hikmet Eraslan Hayatı Kimdir? – Çocukları Kürt Mü?

Hikmet Eraslan nereli sorgulamasından Ağrı Doğubayazıt ve Kürtçe ismi ile Meşar köyünde doğduğu biliniyor. Kürt asıllı şeklinde düşündüğümüz Hikmet Eraslan genel olarak başarılı eğitim hayatı devamında başarılı işlere imza atmış bir iş adamıdır. Kürt sanatçılarını ayrı seven ve sanata düşkünlüğü ile adından sıkça söz ettiren Eraslan, geçmişini ve kökenini unutmuyor. Bu yüzden bazı işlerinde bu yönünü çokça dillendirdiğini söyleyebiliriz.
hikmet eraslan hayatı kimdir?
avatar

Kundir

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 1

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Hikmet Eraslan Kürt Mü? sıklıkla merak edilen konular arasında yer almaktadır. Hikmet Eraslan Hayatı Kimdir? yazımız ile Hikmet Eraslanın serveti ve yaptığı yardımlar sayesinde bu sorunun sorulmasına sıklıkla neden olmuştur. Hikmet Eraslan Nerelidir? sorusuna cevap olarak Ağrı Doğubeyazıt iline kayıtlı olduğunu söylemek sanırım mümkündür. Son dönemlerde Hikmet Eraslan Konserleri veya moda ürünleri popüler hale gelmişken hayatı da merak konusu olmuştur.

Hikmet Eraslan Hayatı Kimdir? – Çocukları Kürt Mü?

Hikmet Eraslan Hayatı Kimdir? Sanata ve sanatçıya değer veren Hikmet Eraslan Doğubayazıt’ta 1971 yılında doğmuş isimlerdendir. İlkokulu bitirmesi beraberinde eğitim hayatını ailevi durumlar nedeniyle orta öğretim ve lise eğitimini İstanbul’da yaptığı biliniyor. Üniversite eğitimini ise turizm üzerine okumuş olup Londra’da tamamladığı biliniyor. Sanata olan ilgisinin aynı şekilde Londra’ya eğitim için gitmesiyle başladığı biliniyor. Kendisiyle ilgili araştırma yapıldığı zaman özellikle Rönesans dönemine ait olan sanatçılara karşı çok fazla ilgi duyduğunu görmekteyiz. Hayran olduğu isimlerden biri de Rönesans döneminde yaşayan İtalyan Ressam Giovanni di Niccolo de Luteri olarak biliniyor.

Hikmet Eraslan İtalya’da yaşadığı dönemlerde hayranlık duyduğu ressamın isim hakkını satın almış ve İstanbul’a dönmesi beraberinde kurduğu şirket ve koleksiyonlarında resimlerine yer vermiş olmasıyla öne çıkıyor. Koleksiyonun içinde tabii ki birçok resim yer alıyor ama baskın şekilde İtalyan Ressam Giovanni di Niccolo de Luteri’nin resimleri yer aldığı biliniyor. Koleksiyonunda bulunan diğer eserler ise Dosso Dossi Fashion Show(DDFS) olarak biliniyor. Bu isimle düzenlenen hazır giyim fuarları geniş kitlelere sunulmuş ve büyük beğeni toplamıştır. Çünkü hazır giyim koleksiyonunun sanatla ilişkisi bir bütün haldedir. Peşinden kitap hazırlayan Eraslan, sanat yönünün kendi hayatı olduğunu vurgulamıştır. Boş vakitlerini ise sanata ayıran Hikmet Eraslan müzeleri gezmeyi ve sanat araştırmalarını çok sevmektedir.

hikmet eraslan hayatı kimdir?
Hikmet Eraslan Hayatı Kimdir?

Hikmet Eraslan Kürt Mü?

Hikmet Eraslan sanata ilgisi yoğun olan ve çok meziyetli isimlerden biridir. Başarılı eğitimi ve iş hayatı beraberinde aynı oranda yükselişe geçen zevkleri birçok yerde öne çıkmış konulardır. Fakat araştırılan durumlardan biri de Hikmet Eraslan Kürt mü şeklinde öne çıkmaktadır. Hikmet Eraslan Doğubayazıt’ta doğmuştur. Bu yüzden Kürt asıllı olma ihtimali çok yüksektir. İnsanlar bu sorunun cevabını bulmaya çalışırken önyargı beraberinde araştırma yapmaktadır. Yani Kürt bir kişinin sanata olan düşkünlüğünü, işindeki başarısını ve hayatına dair ölçeklendirilmesi gereken durumları batının yansıttığı durumlarla çarpıtmaya çalışmıştır. Fakat Kürtlerden de çok başarılı isimlerin çıktığını söylemek gerekiyor. Hikmet Eraslan ise bu konuda en iyi örneklerden biri oluyor.

Hikmet Eraslan Modacı

Hikmet Eraslan Hayatı Kimdir? Yapılan araştırmalar beraberinde Hikmet Eraslan modacı şeklindeki ibareleri çok görebilirsiniz. Geçtiğimiz günlerde Diyarbakır’ın meşhur tarihi alanında defileye ev sahipliği yapan ismin, başarılı bir tekstil hayatı olduğu görülüyor. İş adamlarından biri olan Hikmet Eraslan sanata olan ayrı ilgisi ve yaptığı çalışmalardaki zarafeti ile kendisinden sıkça bahsettiriyor. Moda akımı veya rüzgârı denildiğinde de öne çıkan isim oluyor. Kendisinin bu denli başarılı bir hayata sahip oluşu azimli çalışmalarından kaynaklanıyor. Bildiğiniz üzere bir işi seviyorsanız daha başarılı şekilde yaparsınız. Sanıyoruz ki Hikmet Eraslan’da tam olarak bu düşünceyle başarısını arttırıyor. Ayrıca Hikmet Eraslan İnstagram hesabından da sıkça moda paylaşımları yapmaktadır.

Hikmet Eraslan Nereli?

Hikmet Eraslan nereli sorgulamasından Ağrı Doğubayazıt ve Kürtçe ismi ile Meşar köyünde doğduğu biliniyor. Kürt asıllı şeklinde düşündüğümüz Hikmet Eraslan genel olarak başarılı eğitim hayatı devamında başarılı işlere imza atmış bir iş adamıdır. Kürt sanatçılarını ayrı seven ve sanata düşkünlüğü ile adından sıkça söz ettiren Eraslan, geçmişini ve kökenini unutmuyor. Bu yüzden bazı işlerinde bu yönünü çokça dillendirdiğini söyleyebiliriz.

Günümüzde Kürt toplumuna dair oluşan durumlar ve haberler hayli dikkat çeken konular olurken bu insanlarında başarısının önemsenmesi unutulmaması gerekiyor. Çünkü başarı, sanat, estetik ve zarif bir duruşa sahip olan Hikmet Eraslan Kürt bir kökene ait olsa da işiyle gündeme gelen isimlerdendir. İşini sevgiyle yapan her insan için ırk ve köken belirtmek yersizdir. Çünkü asıl durum kişinin kendi içinde benimsediği sevgidir.

Hikmet Eraslan Serveti

Başarılı iş hayatına sahip olan Hikmet Eraslan Serveti konuşulan konular arasındadır. Dünyaca ünlü resim tablolarına merakı bulunan ve sanat yönü çok baskın olan Eraslan’ın başarılı yönleri kazancını da katlamış bulunuyor. Serveti hakkında net bilgi belirtilmese de sanat yönünün çok baskın olmasıyla ciddi kaynaklara sahip olduğunu belirtmek mümkündür. Hikmet Eraslan Hayatı Kimdir? Kürt sanatına ayrı ilgi duyan ve dinlediği sanatçılar arasında Kürt sanatçıların bulunuyor olması bu yönde yatırım yaptığını da düşündürebilir. Fakat netlik kazanmamış durumlarla ilgili bil belirtmek yanlıştır. DDFS sahibi Hikmet Eraslan, otelcilik sektörüne de adım atmış olup yakın geçmişte 700 milyon dolarlık ticarete imza atmasıyla konuşuluyor. Hikmet Eraslan Hayatı Kimdir? yazımızın sonuna gelirken ayrıca Marika Özbir Kimdir? başlıklı yazımızı da okuyabilirsiniz.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Hikmet Eraslan Hayatı Kimdir? – Çocukları Kürt Mü?