e
sv

Joe Biden Hayatı Kimdir?(Kökeni Kürt Mü?)

Joe Bidanın kökeni başta olmak üzere Amerika Başkanı Joe Bidenin hayatı hakkında bilgilere bu yazımızda ulaşabileceksiniz. Bu yazıda Joe Biden'in eşi kimdir? Joe Biden nerelidir gibi sorulara da cevap bulabileceksiniz.
joe biden hayatı kimdir?
avatar

Kundir

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Amerika Başkanı Joe Biden’in kökeni son zamanlarda tartışma konusu olurken Joe Biden Hayatı Kimdir? yazımız ile Joe Biden Kürt Müdür? soruları başta olmak üzere merak edilen bir çok konuya cevap vereceğiz. Geçtiğimiz günlerde Orhan Miroğlu’nun iddiası ile gündeme gelen Joe Biden’in kökenin ayrıntılarını yazımızda paylaşacağız. Böylece Joe Biden Nerelidir gibi bilgilere de ulaşmış olabileceksiniz.

Joe Biden Hayatı Kimdir?

Joe Biden kimdir sorgulamasına yönelik dünya çapında kararlarıyla çok konuşan Amerika Birleşik Devletlerinin Başkanı şeklinde cevap verebiliriz. Fakat bu sürece kadar 47.ci başkan yardımcısı olduğunu da belirtmemiz gerekir. Mesleği bakımından eski avukat ve Amerikalı politikacı olduğu bilinen Joe Biden, 20 Kasım 1942 yılında doğmuştur. 2009-2017 yılları arasında 47.ci başkan yardımcılığı görevini başarıyla sürdüren başkan, 1973-2009 yılları arasında da Delaware Senatörlüğü görevini yapmıştır.

Joe Biden Hayatı 2020 yılında yaptığı çalışmaların ardından daha önce Donald Trump,’ın başkanlık yaptığı Amerika Birleşik Devletleri başkanlığına adaylığını koyarak seçimi önemli bir atakla kazanmış oldu. Başkan yardımcılığına aday gösterilmesi ise 23 Ağustos 2008 tarihinde Barack Obama eşliğinde mümkün oldu. 4 Kasım 2008 tarihinde başkanlık seçiminin yapılması ile Demokratik parti kazanmış olup kendisi içinde önemli geleceğin adımları atılmış bulunmaktadır. 2009 yılı 20 Ocak tarihinde ise bu adımların başlangıcı olarak Barack Obama’nın yanında ABD başkan yardımcısı olarak göreve başladığı bilinmektedir.

ABD Başkanı Ne Kadar Maaş Alıyor?

Joe Biden kimdir sorgulaması beraberinde insanların merak edip araştırdığı konulardan biri de ABD başkanı ne kadar maaş alıyor şeklinde öne çıkmaktadır. Yıl içinde alınan yardımları haricinde başkanın aldığı net maaşın 400.000 Amerikan doları olduğu bilinmektedir. Fakat diğer ek gelirlerin ne kadar olduğu bilinmemesi ve netlik kazanmaması nedeniyle belirtilecek tek rakamın 400.000 dolar olduğu belirtilmektedir. Ülke geneli yaptığı çalışmalar ve konuşmalarıyla adından sıkça söz ettiren Joe Biden, ABD açısından çok önemli gelişmelerin başlangıç ismi şeklinde de anılmaktadır.

joe biden hayatı kimdir?
Joe Biden Hayatı Kimdir?

Joe Biden Irkı Nedir?

Joe Biden Kürt Mü? Joe Biden ırkı nedir sorgulamasında birçok kişinin merak ettiği sorgulama baş göstermektedir. Milliyeti veya ırkı Amerikan olarak belirtilen isimle ilgili yalan yanlış diyebileceğimiz çok fazla bilgi akışı öne çıkmaktadır. İnsanların düşünce yapısı beraberinde merak ettiği birçok duruma ilişkin Kürt olması da düşünülenler arasındadır.

Beau Biden Kimdir?

Joe Biden kimdir konusunda araştırma konularından biri olan ve belirli süre içinde çok konuşulan bağlantılı diğer konular arasında Beau Biden kimdir sorgulaması da öne çıkanlar arasındadır. Beau Biden 3 Şubat 1960 doğumlu ve 30 Mayıs 2015 tarihinde vefat etmiş olan Joe Biden’in en büyük oğlu olarak biliniyor. Hem politikacı hem de avukat olan Beau Biden ebeveynleri Joe Biden ve Neilia Hunter olarak biliniyor. Delawera Başsavıcısı olduğu bilinen Beau Biden, yıldız bir siyasetçi şeklinde görülmekteydi. Fakat yakalandığı rahatsızlık nedeniyle yaşamını yitirmiş bulunuyor. Fakat babası Joe Biden onun yerine başkanlık yapan kişi olarak nitelendiriliyor. Ölüm sebebi ise beyin kanseri olarak biliniyor. Ayrıca Billur Kalkavan Kimdir? başlıklı yazımızı da okuyabilirsiniz.

Joe Biden Kaç Çocuğu Var?

Bildiğiniz üzere ünlü kişilerin hayatları merak konusu olurken bir yandan da özel yaşamlarına, ilişkin aile fertleri de merak ediliyor. Bu doğrultuda Joe Biden kaç çocuğu var sorgulaması şöyle açığa çıkmış oluyor. Hunter Biden, Beau Biden, Ashley Biden ve Naomi Biden olarak 4 çocuğu bulunan başkanın çocuklarından birinin yaşamını yitirmesiyle 4 çocuğundan 3’ü hayatta kalmış bulunuyor. Üzücü hastalık sürecine rağmen iş dünyasından sıyrılmayan Joe Biden başarılı bir politikacı ve başkan olarak biliniyor.

Joe Biden çocuklarının isimleri şöyle :

 • Joseph “Beau” Biden
 • R. Hunter Biden
 • Naomi C. Biden
 • Ashley Biden
joe biden kökeni nedir?
Joe Biden Kökeni Nedir?

Joe Biden’in Eşi Kimdir?

Çocuklarından sonra araştırılan diğer konu Joe Biden’in eşi kimdir sorgulaması oluyor. Joe Biden 1966 ile 1972 yılları arasında Neilla Hunter ile evlilik yaşamı sürdürmüş biriydi. Ne yazık ki 6 yıllık evlilik süreci sonunda çıkan anlaşmazlıklar beraberinde ilk evliliğini sonlanırmış bulundu. Her ünlünün hayatında olduğu gibi bu süreçte yaşanılan entrika dolu olaylar bilinmiyor ama yeniden evlilik yapan Joe Biden 5 yıllık bir ara verme sonrasına 1977 yılında Jill Biden ile evlendi.

Şuan için hala Jill Biden ile evli olan Joe Biden nihayet aradığı insanı bulmuş diyebiliriz. İnsanların hayatlarında oldukça farklı durumlar ve sorunlar olabiliyor. Evliliğin normal bir süreç olduğu düşünülürken boşanmanın bir o kadar normal olduğunu ve 2.ci evliliğin yapılmasında hiçbir sakıncalı durum olmadığını belirtebiliriz. Bu doğrultuda Joe Biden ABD başkanı olarak 2 evlilik yapmıştır diyerek sonlandırmak doğru olacaktır.

Joe Biden Hangi Partiden Aday Oldu?

ABD Başkanı Joe Biden hangi partiden aday oldu sorgulaması beraberinde önemli bir başarı ve atak gerçekleştirmiş olan Demokratik Partiyi öne çıkarmak gerekir. Özel yaşamıyla daha az dikkat çeken Joe Biden iş dünyasından ve politika konularında adından çok bahsettiren bir kişidir. Yaptığı anlaşmalar veya yenilenen konularla ilgili oldukça farklı bakış açısına sahip olduğunu görüyoruz. Genel bakımdan seçmiş olduğu parti de bunu gösteriyor. Beklenen adımları en doğru sürede yapan ve başarı merdivenlerini tırmanarak gelmiş bir başkan olarak daha çok şey yapacağını düşünmekteyiz. Fakat seçim süreci yaklaştığında da yeniden seçilme ihtimalini de yok sayamayız. Kürt ünlüler hakkında diğer yazılarımız için En Ünlü Kürt Sanatçıları Hangileridir? yazımızı da okuyabilirsiniz.

Biden Hangi Üniversiteden Mezun Oldu?

Ünlü insanların okuduğu üniversitelerde okuyor olmak bile kişileri farklı hissettirebiliyor. Buna yönelik Joe Biden hangi üniversiteden mezun oldu sorgulaması da merak konularından biri oldu diyebiliriz. İlk olarak 1961 yılında Archmere Acamedy’de eğitimini tamamlayan Biden Delaware üniversitesine de girerek iş dünyasında ne kadar etkin olabileceğine dair eğitim hayatını devam ettirmiştir. Bu süreci 1966 yılı olarak belirtebiliriz. Son olarak 1968 yılında Collage Of Law Syracuse Üniversitesinden mezun olan Joe Biden başarılı politikacılardan biri olmuş olup ABD Başkanlığına kadar yükselmiştir.

Joe Biden Kürt mü?

ABD başkanlığı ile gündemden düşmeyen Joe Bidenle ilgili sorgulamalardan biri de Joe Biden Kürt mü sorusu olduğu görülmektedir. Irkı ve milliyeti konusunda yapılan araştırmalar devam etmekteyken geçtiğimiz zamanda önemli bir iddia atılmış oldu. Joe Bidenin Kürt olup olmadığı henüz netleşmedi ancak Biden’in gerçek isminin Cimoye Bahattin Aga olduğu söyleniyor.

Geçenlerde konuştuğum bir Kürt dostum söyledi,ciddi olduğuna inanmak zor olsa da, amacın ne olduğunu tahmin etmek zor değil, birileri diyormuş ki,Biden’ın gerçek ismi Cımoyê Bahattîn Ağa imiş!Erivan’dan ABD’ye göç etmiş bir Kürt aileden geliyormuş ve aslen Bıruki aşiretindenmiş! pic.twitter.com/f8TXFHxnkB

Twitter mecrasında yankı uyandıran bu haber şöyle devam etmişti. Erivan’dan ABD’ye göç etmiş olan Kürt ailenin Bıruki aşiretinden olduğu söyleniyor. Bu doğrultuda akla gelen sorgulama Joe Biden Kürt mü oluyor. Henüz tam netleşmemiş bilgi olsa da Kürt asıllı olabileceği düşünülenler arasında yer alıyor. Fakat yaşam tarzı, düşüncüleri ve doğduğu yer bakımından Kürt demek neredeyse imkânsızdır.

Hunter Biden Kimdir?

Joe Biden beraberinde sorgulanan popüler konular arasında Hunter Biden kimdir sorusu da ekleniyor. Hunter Biden, Joe Biden’in oğullarından biridir. Yakın geçmişte ölen abisi Beau Biden’in eşi ile ilişkisi olduğu belirtilen ve tüm okları üzerine çeken Hunter Biden, evli ve çocukludur. Yengesiyle yaşadığı ilişkinin desteklenmesine rağmen mutluluğu yakalayamayan Hunter Biden skandal üstüne skandal yaşayan biri diyebiliriz. Ciddi derecede alkol bağımlısı olduğu bilinen Hunter Biden, aynı zamanda uyuşturucu bağımlısı olarak biliniyor. Hatta uyuşturucu çeteleriyle de sıkı alışveriş içinde olduğu biliniyor.

ABD basınına yansıyan bu durum Joe Bidenin kimliğini de etkiliyor olsa da skandalların devam ettiği görülüyor. Henüz tam netlik kazanmamış olsa da telefon verilerinin sızdırıldığı iddiası çok konuşulmuştu. Babasını Pedofili Peder şeklinde kaydettiği söylenen Hunter Biden, Joe Biden için en çok skandal oluşturan başlıca isimlerden biri diyebiliriz. Bu yüzden çok ilgi görüyor. Ünlü Kürt siyasetçilerin hayatlarını yazdıktan sonra ayrıca Kürt Ünlüler hakkında detaylı bilgiler için yandaki linkteki yazılarımıza bakabilirsiniz : https://kundir.net/kurt-sanatcilari/

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Joe Biden Hayatı Kimdir?(Kökeni Kürt Mü?)