e
sv

Haymanalı Kürt Ahmet Kimdir, Nereli, Ne Zaman Öldü ve Çocukları

haymanalı kürt ahmet kimdir
avatar

Kundir

 • e 0

  Mutlu

 • e 1

  Eğlenmiş

 • e 1

  Şaşırmış

 • e 1

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Kürt mafya babaları arasında yer alması hasebi ile Haymanalı Kürt Ahmet Kimdir, Nereli, Ne Zaman Öldü ve Çocukları başlıklı makalemizde Kürt Ahmet Kimdir? sorusu ile Kürt Ahmet hakkındaki tüm detaylara yer vereceğiz. Bu yazımız ile Kürt Ahmet Ne Zaman Öldü? sorusuna da cevap bulmakla beraber aynı zamanda Kürt Mafya Babalarının tarihi hakkında da genel bilgilere ulaşmış olacaksınız

Haymanalı Kürt Ahmet Kimdir, Nereli, Ne Zaman Öldü ve Çocukları

İnsanların Kürt toplumuna karşı genel bir merak içinde olduğunu biliyoruz. Özellikle bazı isimlerin bu yönde 3 adım öne çıktığını da söylemek mümkündür. Haymanalı Kürt Ahmet bu isimlerden biri olup son dönemde dikkat çeken olaylarla manşetlere konu olmuştur. Kim olduğu ile ilgili araştırmalar ise şu şekilde özetlenmektedir. Ankara’nın Haymana ilçesinde dünyaya gelen Haymanalı Kürt Ahmet 1935 doğumludur. Yerleşik Kürt aşiretinden olduğu bilinmektedir. Nereli olduğuna gelince Turgut’un köyünden olduğu bilinir. Günümüzdeki ismi Yenice olan yerin eski ismi Sındıran şeklinde bilinmektedir. İş adamı olarak tanınan Haymanalı Kürt Ahmet’in ne işle meşgul olduğu tam olarak bilinmiyor. İlkokul, orta öğretim ve lise hayatını tamamlama beraberinde hayatını Melahat Koç isimli hanımla birleştirdiği biliniyor.

Gerçek ismi Ahmet Turgut olan Haymanalı Kürt Ahmet ve Melahat Koç’un 4 çocuğu bulunuyor. Hayvancılık mesleği ile uğraşan Ahmet Turgut; matbaa ve kâğıt işleri de yapmıştır. Bu sayede kısa sürede çevresini genişletmiş isimlerden olmuştur.

Kürt Ahmet’e Düzenlenen Operasyonlar

Ahmet Turgut isimli Haymanalı Kürt Ahmet’e düzenlenen operasyonlar medya sektöründe tanınmasını sağlamıştır. Yaptığı işlerle adından söz ettiren isme yönelik pek çok kez şikâyet durumları olmuştur. İlaveten 2004 yılında Ankara 11.ci Ağır Ceza Mahkemesi tarafından 50 adamına yönelik dava açıldığı bilinmektedir. İşlediği suçlar ise tehdit, gasp, adam yaralama gibi suçlardır. Fakat bu suçlar beraberinde kesin deliller bulunmadığı için Ahmet Turgut’un beraat ettiği bilinmektedir. Başka bir şikâyet sonrasında ise yine 2008 yılında Kene 06 operasyonu düzenlenerek gözaltına alındığı bilinmektedir.

Kürt Ahmet’in Anlaşmaları

Araştırmalar beraberinde dikkat çeken konulardan biri de Kürt Ahmet’in anlaşmaları şeklinde öne çıkıyor. Son dönemde oluşan durumlara göz attığımızda Alaattin Çakıcı’nın Haymanalı Kürt Ahmet’i ziyaret etmiş olması oldukça dikkat çekmiştir. Haymanalı Kürt Ahmet Kimdir Bu durum derin devlet meselesinin Ankara’dan başlatılmış olması anlamını taşımaktadır. Ziyaret sebebine gelince Haymanalı Kürt Ahmet’ten biraz daha bahsetmek gerektiğini düşünüyoruz.

Haymanalı Kürt Ahmet Kimdir?

Haymanalı Kürt Ahmet kimdir sorgulaması beraberinde dikkat çeken çarpıcı gelişmeleri belirtmemiz gerekiyor. Siyasi ve yeraltı dünyasının etkin isimlerinden biri olan Haymanalı Kürt Ahmet mafya babası olarak tanımlanmaktadır. Haymanalı Kürt Ahmet Kimdir Medya sektöründe tüm bilgiler net bir şekilde belirtilmese de yıllardır var olan mafya bilgisi günümüze kadar ulaşmış bulunuyor. Daha net ifadeler ile Ankara’da ve civarında illegal bir durum söz konusu olduğu vakit yapılacak eylemle ilgili yolun Kürt Ahmet’ten geçtiği belirtiliyor. Mafya dünyasında racon gereği yapılan ziyaretlerin önemli anlam taşıdığını dizi sahnelerinde de görmekteyiz. Fakat açıkça ve gerçek hali gösterilmeyen durumlar Haymanalı Kürt Ahmet’in önemli bir isim olduğunu göstermektedir.

Kürt Ahmet’in Kaç Oğlu Var?

Araştırmalardan biri de Kürt Ahmet’in kaç oğlu var şeklinde öne çıkıyor. Genel bakımdan 2 evlilik yaptığı bilinen Kürt Ahmet ilk hanımından 4 ikinci hanımından ise 1 çocuk toplamda 5 çocuk sahibidir. Hakkında belirli aralıklarda çıkan suçlamaları kabul etmeyen Ahmet Turgut her ne kadar iş insanı olduğunu belirtse de yer altı mafya babası olduğu biliniyor. Bu yüzden ciddi suçlarla yargılandığı ve birçok olayla örtüştürülen isim olduğu düşünülüyor. Kürtlere olan bakış açısını değiştiren Ahmet Turgut genel olarak düzenli bir hayata sahip değildir. Hapse girip çıkmış oluşu pek fazla bir durum değiştirmemiş olsa da ciddi tartışma konularında ön sıralarda olduğu biliniyor.(1)

kürt ahmet ne zaman öldü
Kürt Ahmet Ne Zaman Öldü

Kürt Ahmet Öldü mü?

Haymanalı Kürt Ahmet lakaplı Ahmet Turgut araştırmasında dikkat çeken soru Kürt Ahmet öldü mü şeklinde öne çıkıyor. Yaşının ilerlemesi beraberinde çetelerine varis belirleyen Kürt Ahmet’le ilgili bu konu henüz netlik kazanmamış bulunuyor. Fakat Turgutlar çetesinden olan Melih Turgut’un evinde Mehmet Ümit Önal isimli vatandaşın silahın ateşlenmesiyle öldüğü biliniyor. Kafaları karıştıran bu durum beraberinde ciddi paraların ortaya çıkması ve bahsedilmesi ise gündemi sarsan konulardan biri olarak yorumlanıyor.

Kendisinin ölümüyle ilgili çıkan haberler henüz tam bir netliğe ulaşmamış olsa da yaşı itibariyle varislerini belirlediği söyleyebiliriz. Güçlü bir iş adamı olarak belirtilen Ahmet Turgut’un uzun yıllar konuşulan Kürt konuları ve mafya meseleleri içinde bulunacağı düşünülmektedir.  Çünkü medyatik anlamda çok ciddi operasyonlar ve anlaşmalar atlatmış mafya babası şeklinde tanımlanmaktadır. Kürt Ahmetin Hayatı Hakkında detaylı bilgi için Kürt Ahmet Kimdir yazımızı da okuyabilirsiniz

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Haymanalı Kürt Ahmet Kimdir, Nereli, Ne Zaman Öldü ve Çocukları