e
sv

Kürt Ahmet(Turgut) Kimdir Hayatı Yeğeni Çocukları ve Ölümü

Sitemizde Kürt mafya babaları üzerine yazmış olduğumuz makalelerde daha önce Kürt İdris hakkında bilgiler vermiştik. Bugün ise Kürt Ahmet Kimdir? Hayatı, Yeğeni ve Ölümü başlıklı makalemiz ile en önemli Kürt mafyaları arasında yer alan Kürt Ahmetin hayatı hakkında bilgiler verip, Kürt Ahmet Yeğeni ve Kürt Ahmetin Ölümü hakkında bilgilendirici bilgiler vereceğiz. Faydalı olmasını ummuyoruz.
kürt ahmet hayatı, yeğeni ve ölümü
avatar

Kundir

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 1

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Kürt mafya babaları üzerine yazmış olduğumuz makalelerde bugün Kürt Ahmet(Turgut) Kimdir Hayatı Yeğeni Çocukları ve Ölümü başlıklı makalemiz ile en önemli Kürt mafyaları arasında yer alan Kürt Ahmetin hayatı hakkında bilgiler verip, Kürt Ahmet Yeğeni ve Kürt Ahmetin Ölümü hakkında bilgilendirici bilgiler aktaracağız. Faydalı olmasını ummuyoruz. Kürt Mafya babaları hakkında detaylı bilgiler için ayrıca sitemizin arama kısmını kullanabilirsiniz.

Kürt Ahmet(Turgut) Kimdir Hayatı Yeğeni Çocukları ve Ölümü

Ahmet Turgut; nam-ı diğer Kürt Ahmet. Ankara’nın Haymana ilçesinde 1935 yılında doğmuştur. Haymana’da yerleşik durumda bulunan Kürt aşiretlerinden olduğu için lakabı Kürt Ahmet’dir. Ahmet Turgut’un köyü Yenice (Sındıran)’dır. Net olarak ne işle iştigal ettiği bilinmese de kamuoyunca iş adamı olarak tanınmaktadır. Kürt Ahmet kimdir daha yakından bakalım…

Kürt Ahmetin Çocukları

Ankara Devrim İlkokulu’nda okul hayatına başlayan Kürt Ahmet, ilkokulu tamamlamasının akabinde Gülveren Ortaokuluna devam etmiş ve mezun olmuştur. Liseyi Aydınlıkevler Ticaret Lisesi’nde tamamlayan Ahmet Turgut, Erzurumlu bir ailenin kızı olan Melahat Koç Hanım’la hayatını birleştirmiştir. Ahmet Turgut ile Melahat Hanım’ın 4 çocukları dünyaya gelmiştir. Kürt Ahmetin Kaç Çocuğu Var diye soranlar için Kürt Ahmet 2 Evlilik yaptığını belirtebiliriz. Kürt Ahmetin ilk eşinden 4 çocuk ve ikinci eşinden ise 1 çocuğu olmak üzere Kürt Ahmetin Toplam 5 çocuğu vardır. Kendisi her ne kadar medyada sıklıkça tanınan bir isim olsa da çocukları hakkında detaylı bilgiler bilinmemektedir. Eğitim hayatının akabinde kısa sürede evlenen Ahmet Turgut, aile mesleği olarak hayvancılık ile uğraşmıştır. Bununla birlikte hayvancılıktan istediği oranda kazanç sağlayamayan Ahmet Turgut; matbaacılık ve kağıt işleri ile uğraşmaya başlamıştır. 1970’li yıllardan sonra ticaretteki etkinliğini artıran Ahmet Turgut kısa sürede daha geniş bir çevre tarafından tanınır hale gelmiştir.
kürt ahmet(turgut) kimdir hayatı yeğeni çocukları ve ölümü

kürt ahmet(turgut) kimdir hayatı yeğeni çocukları ve ölümü

Kürt Ahmet Kimdir?

Kürt Ahmet olarak bilinen Ahmet Turgut, bir çok kez polis operasyonuna maruz kalmıştır. Yasadışı işlerle uğraştığı iddiası ile pek çok kez hakkında şikayetçi olunan ve polis tarafından göz altına alınan Kürt Ahmet hakkında 2004 yılında Ankara 11. Ağır Ceza Mahkemesi’nde gasp, tehdit, adam yaralama vb. suçlardan 50 adamı ile birlikte dava açılmıştır. Kürt Ahmet Kimdir? Hayatı, Yeğeni ve Ölümü kendisi delil yetersizliğinden tutuklanmayan ve akabinde beraat eden Ahmet Turgut, 2008 yılında yapılan başka bir şikayet üzerine polis tarafından yapılan Kene 06 Operasyonu ile göz altına alınmıştır. Kürt Ahmet(Turgut) Kimdir Hayatı Yeğeni Çocukları ve Ölümü 20 adamıyla birlikte nitelikli yağma ve çete suçlaması ile tutuklanmıştır. Hayatında iki kez evlenen ve ilk hanımından 4, ikinci hanımından ise 1 olmak üzere toplamda 5 evlat sahibi olan Kürt Ahmet, hakkındaki suçlamaları kabul etmemiştir. Bununla birlikte çocuklarından İdris Melih Turgut Lefkoşe’de 2006 yılında girdiği bir silahlı çatışma sonrasında tutuklanmış ve 6 yıl cezaevinde kaldıktan sonra 2012 yılında şartlı tahliye olmuştur. Kürt Ahmet(Turgut) Kimdir Hayatı Yeğeni Çocukları ve Ölümü kürt Ahmet, hakkında yasadışı işler yaptığı gerekçesi ile şikayetler bulunmasının yanında; bir kesim tarafından da fakir-fukara babası olarak tanınmakta ve sevilmektedir.

Kürt Ahmet Siyaset ve Ünlü İlişkisi

Kürt Ahmet Siyaset ve ünlüler arasında da çokça tanınmaktadır. Ünlü kabadayının bir çok sanatçı ve oyuncu ile beraber ünlü siyasetçilerle zaman zaman görüntüleri kamuoyu ile paylaşılmıştır. Kürt Ahmetin beraber fotoğraf çektiği sanatçılar arasında Alişan, İbrahim Tatlıses gibi Kürt Ünlüler başta olmak üzere bir çok sanatçı ve siyasetçi ile görüntüleri mevcuttur. Kürt Ahmetin Siyasetçilerle beraber çektiği fotoğraflar için ilgili başlığa tıklayabilirsiniz.
kürt ahmet ve ünlüler

kürt ahmet ve ünlüler

Kürt Ahmetin Ünlü ve Siyasetçi Çevresi

Kürt Ahmet bir çok ünlü ve siyasetçi ile tanışmaktaydı. Ve bu tanışıklık zaman zaman medyaya çeşitli fotoğraflarla da düşüyordu. Kürt Ahmetin beraber fotoğraf çektiği ünlü ve siyasetçilerden bazıları şunlardır :
 • İbrahim Tatlıses
 • Alişan
 • Alaattin Çakıcı
 • Turgut Özal
 • Yılmaz Güney

Kürt Ahmet Öldü mü?

Kürt Ahmetin Ölümü Şüpheli Mi, Cinayet Mi? Haymanalı Kürt Ahmet lakaplı Ahmet Turgut araştırmasında dikkat çeken soru Kürt Ahmet öldü mü şeklinde öne çıkıyor. Yaşının ilerlemesi beraberinde çetelerine varis belirleyen Kürt Ahmet’le ilgili bu konu henüz netlik kazanmamış bulunuyor. Fakat Turgutlar çetesinden olan Melih Turgut’un evinde Mehmet Ümit Önal isimli vatandaşın silahın ateşlenmesiyle öldüğü biliniyor. Kafaları karıştıran bu durum beraberinde ciddi paraların ortaya çıkması ve bahsedilmesi ise gündemi sarsan konulardan biri olarak yorumlanıyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Kürt Ahmet(Turgut) Kimdir Hayatı Yeğeni Çocukları ve Ölümü