e
sv

Kürt Bilinen Ermeni Ünlüler

Kürt Bilinen Ermeni Ünlüler hakkında bilgiler verdiğimiz makalemizi kürt olan ermeniler hakkında yalan bilgiler içermemesi için en objektif şekilde kaleme alıp türkiyedeki ermeniler ile kürt olan ermeniler hakkındaki yalanlardan kaçınarak sizlere bilgilendirici bir makale sunmaya çalıştık. 
kürt bilinen ermeni ünlüler
avatar

Kundir

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Son dönemlerde Kürtler bilimden sanata birçok alanda ses getirecek çalışmalarla öne çıkmaktadırlar. Çoğumuz Kürt Bilim adamlarının genelinin isimlerini bilmekteyiz, fakat Kürt Bilinen Ermeni Ünlüler hakkında bilgi sahibi olabilecek pek az kişiler vardır. Hangi ünlüler ermenidir? sorusunun cevabını almak isteyen kişiler bunu araştırdıklarında genellikle ülkücü olarak bilinen kurumların paylaşımlarıyla karşılaşmaktadırlar. Söz konusu Kürtler, Ermeniler ve Ülkücüler olunca ortaya ne tür bir bilgi kirliliğinin gireceğini hepimiz az çok tahmin edebiliyoruz.

Bu tür kurumların paylaştıkları haberlere göre Abdullah Öcalan ermeni midir? sorusunun cevabını Ermeni olarak verirlerken, hakkeza Selhattin Demirtaş Ermeni midir? sorusunun cevabı da genellikle ermeni olarak geçmektedir. Bunun yanında Sırrı Sakık ermeni midir? sorusu ile Leyla Zana ermeni midir? Sorularına da ermenidir cevabı vermişlerdir. Özellikle Yusuf Halaçoğlu tarafından yazılan bu eserlerde neredeyse Kürtlerin tamamı ermeni olarak gösterilmektedir 🙂 Hatta ırkçılıkla yazılan ve çoğu yalan bilgi olarak geçen bu eser hala birçok kişi tarafından ana kaynak olarak görülüp okunmaktadır. Sadece kürtlerle ilgili değil Fethullah Gülen ermeni midir? sorusunun cevapları ile Ayhan Işık ermeni mi? soruları da çoğu ülkücü kaynaklarda ermeni olarak geçmektedir.

kürt bilinen ermeni ünlüler

kürt bilinen ermeni ünlüler

Hdp Ermeni Milletvekilileri

Ermeni olan vekiller arasında da birçok isme yer veren Yusuf Halaçoğlu Ermeni olan Hdp vekilleri arasına Sırrı Sakık’ı da eklemiştir. Hdp ermeni milletvekilileri konusuna değinen halaçoğlu, hdp içindeki ermeni milletvekilerinin sayısına da dikkat çekmektedir. Pkk içindeki ermeni kürtler hakkında birçok isim veren Halaçoğlunun sadece pkk ve hdp içindeki ermenilerle yetinmeyip neredeyse kürtlerin genelini ermeni kılacak düzeye gelmiştir. Tabi Halaçoğlu bu yazıları bir bilgilendirmeden çok ülkücü bir bilinçle yazıp ırkçı düşünce ile kaleme almıştır.

Kürt Bilinen Ermeni Ünlüler makalemizin devamında Hatta Halaçoğlu bu yazılarda çoğu kişiyi Ermenilikle ilişkilendiremediği için ta 7 ceddine kadar gidip 8. cedde kişinin dedesinin ermeni olduğunu belirterek kişiyi de ermeni hale getirmiştir. Oysa benimsediğimiz İslam inancına göre her kişi sadece kendi kişiliği ile hesaba çekilip eleştirilirken Halaçoğlu ta 7 cedde kadar gidip onu 8. cedde ermeni kılmıştır 🙂

Ermeni Olan Ünlüler

Türkiyede yaşayan kürt ermeniler listesini yazmak epey yorucu olacağı gibi çok büyük bir bilgi kirliliğini de içerisinde barındırmaktadır. Bizler bu konuda pek objektif ve doğru bilgiye ulaşamadığımız için Kürt olan ermeniler kimlerdir? sorusunu cevapsız bırakıp sadece bu konuda Kürt sanatçılarından Aram Tigran’ın ermeni olduğunu belirteceğiz. Aram Tigran dışında diğer kişilerin ermeni olup olmaları şaibeli olduğu için onları eklemek istemedik. Böylece Aram Tigran ermeni midir? sorusunu soran kişilere bir cevap niteliğinde olmuş olacaktır.

Kürt Bilinen Ermeni Ünlüler hakkında bilgiler verdiğimiz makalemizi kürt olan ermeniler hakkında yalan bilgiler içermemesi için en objektif şekilde kaleme alıp türkiyedeki ermeniler ile kürt olan ermeniler hakkındaki yalanlardan kaçınarak sizlere bilgilendirici bir makale sunmaya çalıştık.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

 • Alptekin
  2 sene önce

  Eee yani? Prof. Dr. Yusuf Halaçoğlu’nun dedikleri yalan diyememişsiniz ki?! 8. Ceddine gitmiş ve ermeni olduklarını tespit etmiş. Bugün siz kürtçüler demiyor musunuz siz Türk değilsiniz, sizler Arnavut, Boşnak falansınız diye?! Madem öyle, Türke gelince farklı, kürt kılığındaki ermeniye farklı muamale yapıyorsunuz?! Hayatınız da kimliklerinit ve tarihiniz gibi yalan.

  yorum beğen

Sıradaki içerik:

Kürt Bilinen Ermeni Ünlüler