e
sv

Kürtçe Miraç Kandili Mesajları ve Dini Sözler

Bilindiği üzere Miraç Kandili islam aleminde Peygamberimizin(a.s) göğe yükseldiği gün olarak bilinmektedir. Bu günde Allah-u Teala, Resulullah(a.s)'a bakara suresinin son ayetleri ile namaz ile ilgili bazı yeni hükümler vermiştir.
kürtçe miraç kandili mesajları ve dini sözler
avatar

Kundir

 • e 2

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

İslami kürtçe mesajlar konumuzda bugün Kürtçe Miraç Kandili Mesajları ve Dini Sözler başlığını ele alacağız. Miraç kandili kürtçe mesajlar sayesinde sizlerde sevdiklerinize bu hayırlı günü hatırlatıp kürtçe islami sözler şeklinde onlara mesajlar gönderebilirsiniz.

Bilindiği üzere Miraç Kandili islam aleminde Peygamberimizin(a.s) göğe yükseldiği gün olarak bilinmektedir. Bu günde Allah-u Teala, Resulullah(a.s)’a bakara suresinin son ayetleri ile namaz ile ilgili bazı yeni hükümler vermiştir. Bu nedenle miraç gecesi neden önemlidir? sorularını soran ziyaretçilerimizin sorularına da cevap vermiş olacağız.

Miraç kandili ne zamandır? sorularını soran ziyaretçilerimiz, 2018 Miraç kandili’nin 13.04.2018 tarihinde olduğunu bilmeleri gerekmektedir. Bu tür günler hicri takvime göre ayarlandığı için miladi günler her yıl sabit kalmamaktadır. Miraç Hz. Ebubekir’in şeksiz şüphesiz Resulullah’a güvenip inandığı gündür de.

Kafir topluluğunun gelip Ya Ebabekir senin dostun bir gecede Kudüse gittiğini söylüyor buna ne dersin demelerine karşılık, bunu gerçekten o mu söylüyor? demiştir. Evet o söylüyor demelerinden sonra “O söylüyorsa muhakkak ki doğrudur” cevabını kafirlere yöneltince, onlarda sen çıldırmış olmalısın derler.

Bunun üzerine Hazreti Ebubekir asıl çıldıran sizsiniz ki ben her gün gökten kendisine kitap indirilen birine inanmışken sizler onun Miraç’a çıkmayacağına mı inanmamı bekliyorsunuz? diye onlara cevap verir.

kürtçe miraç kandili mesajları ve dini sözler

kürtçe miraç kandili mesajları ve dini sözler

Kürtçe Kandil Mesajları

Kürtçe Miraç Kandili Mesajları ve Dini Sözler konumuzda Miraç olayı hakkında kısa bilgiler verdikten sonra şimdi ana konumuz olan Kürtçe miraç kandili mesajlarına geçelim. Kürtçe kandil mesajları arasında yer alan bu konumuzdaki mesajlar sizler de dini günlerde sevdiklerinize gönderebilirsiniz.

 

Qendîla me Mîracê li gelê alema Îslamê û gelê Kurda pîroz û bimbarek be.

***
Miraç kandilimiz tüm islam alemine ve tüm Kürt halkına kutlu ve mübarek olsun.


Qendîla Mîracê Bimbarek be

***
Miraç Kandili Mübarek Olsun


Qendîla Mîracê we û malbata we û ya gelê Muslimana bimbarek be..

***
Sizin, ailenizin ve tüm Müslümanların Miraç Kandili mübarek olsun..


Qendîla hemû geli me bîmbarek be.. Xwede Teala şewa we bîmbarek Mislimana gişki bin desti derbixe inşeAllah

***

Tüm halkımızın Kandili mübarek olsun… Allah-u Teala gecenizi hayırlı kılıp tüm müslümanlara huzur versin, İnşellah


Ya rebbî tu efûkarî ji efûkirinê hes dikî me bi rihma xwe efû mexfîret bike amîn. Qêndîla Kurde birûmet bimbarek be. Me ji şerrê zalima biparêze înşeallah

Ya Rabbi sen affedicisin, affetmeyi seversin, bizi merhametinle bağışla, Amin. Onurlu/Dindar Kürtlerin kandili mübarek olsun. Allah bizler zalimlerin şerrinden muhafaza etsin.


Qendîla Mîracê ji bo hemû gelên Misilman re bimbarek be. Ev qendîl bibe wesîla azadî, aramî û aştî yê.

Miraç Kandili tüm müslüman halka Mübarek Olsun. Bu kandilin özgürlük, barış ve huzura vesile olması temenisiyle.


Jibona ummeta îslamê, jibo milletê me bibê sebebê xêr û xweşi yê, Qendîla Mîracê li we bimbarek be.

İslam ümmeti için, halkımız için güzel ve güzellik getirmesi temenisiyle. Miraç kandili sizlere mübarek olsun.


Qendîla Mîracê hemû mislamana bimbarek be. Xwedê duayên me qebûl ke…

Tüm müslümanlarım miraç kandili mübarek olsun. Rabbimiz dualarımızı kabul etsin.


Qendîla Mîracê gelê me û hemû alema İslame pîroz dikim. Şeva pîroz ji bo gelê Kurd û Cihane bibe wesileya aştî û azadiye.

***

Halkımız ve islam aleminin Miraç kandili mübarek olsun. Bu mübarek gece Müslümanlar ve Kürt halkı başta olmak üzere tüm insanlara barış ve huzura vesile olması temennisiyle.


Qendîla Mîracê li hemî gelê me pîroz be. Bi hêviya azadî, aştî û wekheviyê.

***

Miraç Kandili tüm halkımıza Mübarek Olsun. Özgürlük, Barış ve Huzr getirmesi ümidiyle.


Qendîla Mîracê li tevahîya Misilmanan Bimbarek be, Xwedayê Dilovan Aşîtî Azadî û Serxwebûnê bike nesîbê me Kurda Amîn.

***

Miraç Kandili tüm müslümanlara mübarek olsun, merhametli Rabbim kürtlere özgürlük, barış ve beraberlik nasip etsin. Amin.


Qendîla Mîracê Jibona ummeta îslamê, xususen ji bo milletê me bibê sebebê xêr û xweşi yê, Qendîla Mîracê li we bimbarek be.

***

Miraç kandili islam alemi özellikle de halkımız için hayır ve güzelliğe vesile olması temenisiyle.. Hayırlı Kandiller.


Îşev dê Qendîla Mîracê were îdraqkirin. Ev şev di Qur’ana Pîroz de wek Îsra û Mîrac tê diyarkirin. Ev yek litf û kerema Xwedê Teala ye. Piroz be…

Bu gece miraç kandili idrak edilecektir. Bu gece Kuranı Kerim’de İsra ve Miraç olarak anılmaktadır. Bu Allah’u Tealanın lütfudur. Mübarek olsun…


 

Kürtçe Miraç Kandili Mesajları ve Dini Sözler makalemizde miraç kandili ile ilgili sözleri paylaştıktan sonra konuyu noktalamaya çalışacağız. Bilindiği gibi önceki makalelerimizde dini sözler üzerine makaleler yazıp regaip kandili kürtçe mesajlarını da sizlerle paylaşmıştık. Yeni faydalı kürtçe sözler için sitemizi takipte kalabilirsiniz.

******************************************************

İLGİLİ YAZILAR: 

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Kürtçe Miraç Kandili Mesajları ve Dini Sözler