e
sv

Kürtçe Yeni Yıl Mesajları 2023 Kürtçe Yılbaşı Mesajları

Kürtçe Yeni Yıl Kutlama Mesajları yazımız ile Kürtçe Yeni Yıl Kutlama Mesajları 2022 hakkında bilgiler vermekle beraber ayrıca resimli Kürtçe yılbaşı mesajlarını da okuyabileceksiniz.
kürtçe yeni yıl kutlama mesajları
avatar

Kundir

 • e 1

  Mutlu

 • e 1

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 1

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Kürtçe kutlama mesajları gönderme yazılarında bugün Kürtçe Yeni Yıl Kutlama Mesajları 2023 makalemiz yer almaktadır. Bu yazıda Kürtçe Yılbaşı Mesajları hakkında bilgiler verirken ayrıca Kürtçe sevgiliye mesajlar hakkında da bilgiler vermeye çalıştık. Sevdiklerine Kürtçe mesajlar göndermek isteyen kişiler bu paylaşımdaki mesajları yazarak Kürtçe yılbaşı mesajları gönderebilirler.

Kürtçe Yeni Yıl Mesajları 2023

Tüm Dünyada büyük bir heyecanla kutlanan Yeni Yıl Kürtler arasında da bir Kültürel kutlama olarak yer alır. Kürtlerin yılbaşı ne zaman? sorusunu sorarken aslında bilinenin aksine Kürtler miladi olarak değil de yılbaşını Hicri olarak kutlamaktadır. Bizler de Kürtçe Yeni Yıl Kutlama Mesajları adlı makalede Kürtçe sevgi mesajları ile beraber Kürtçe yılbaşı mesajlarını sizlere aktaracağız. Kürtçe Yeni Yıl Kutlama Mesajları Böylece sevdiklerinize yılbaşında Kürtçe mesajlar gönderebileceksiniz.

Yeni yılda yeni bir başlangıç yap, üzüntülerini, kötülükleri, hayal kırıklıklarını geride bırak ve rüyalarını gerçekleştir! Başarılarla dolu bir yeni yıl olsun!

Di sala nû de destpêkek nû bikin, xem, xirabî, dilşikestî li dû xwe bihêlin û xeyalên xwe pêk bînin! Sala nû ya serketî be!

Anılarla dolu dünler, mutlu bugünler ve umutlu yarınlarımız olsun, yeni yılınız kutlu olsun!

Duhiyên me yên tijî bîranîn, îro xweş û sibeyên bi hêvî bin, sala nû pîroz be!

Yeni yılda umutların gerçek, gerçek mutlulukların sonsuz olsun! İyi Yıllar. Kürtçe Yeni Yıl Kutlama Mesajları

Hêviyên we rast bin û bextewariya weya rast di sala nû de bêdawî bin! Sersala ve Mibarek be…

Yeni yılın tüm insanlığa ve ülkemize barış, mutluluk getirmesi dileğiyle yeni yılı kutlu olsun. Kürtçe Yeni Yıl Kutlama Mesajları

Kürtçe Yeni Yıl Kutlama Mesajları Sersala we pîroz be, bi hêviya ku sala nû bibe sedema aramî û bextewariyê ji bo hemû mirovatiyê û welatê me.

Sevdiklerin hep seninle olsun, ayrılıklar ve acılar yeni yılda uzağında olsun, mutlu yıllar! Kürtçe Yeni Yıl Kutlama Mesajları

Hezkiriyên we her dem bi we re bin, cudabûn û êş û jan di sala nû de, sala nû pîroz be!

Aile, sevgili, dostlar yeni yılda hep seninle olsun, fenalıklar, düşmanlar, kötülükler senden uzak olsun!

Di sala nû de malbat, evîndar û dost her dem li gel we bin, xerabî, dijmin û xerabî ji we dûr bin!

Kürtçe Yeni Yıl Kutlama Mesajları Resimli

Kürtçe yılbaşı mesajlarını aktarırken aslında en çok istenilen mesajlardan biri de Resimli Kürtçe Yeni Yıl mesajları olacaktır. Kürtçe resimli yılbaşı mesajları ile sevdiklerinize Kürtçe whatsapp yılbaşı mesajlarını gönderebilir veya sosyal medyada paylaşılacak Kürtçe resimli mesajlar da yer almaktadır. Bir kaç Kürtçe resimli yılbaşı mesajlarını aşağıda olduğu gibi aktarıyoruz.

2022 yılında da hiç ümitsiz kalmaman, yılmadan dimdik durman ve hayallerine kavuşman dileğimle. Kürtçe Yeni Yıl Kutlama Mesajları İyi ve sağlıklı seneler!

Hêvî dikim ku hûn di sala 2022an de bêhêvî nebin, li ber xwe bidin û bigihîjin xeyalên xwe. Salên xweş û tendurist!

Bu yıl da hep birlikte, güzel yarınlara doğru ilerleme dileği ile, sağlıklı ve mutlu yıllar! Kürtçe Yeni Yıl Kutlama Mesajları

Kürtçe Yeni Yıl Kutlama Mesajları Îsal jî hemû bi hev re, bi hêviya ku em ber bi sibeyeke xweş, salên saxlem û bextewar bimeşin!

resimli kürtçe mesajlar
resimli Kürtçe mesajlar

Yüzümüzde gülümsemeler bırakan, acısıyla tatlısıyla bir yıl daha bitti, daha güzeli bizim olsun! Kürtçe Yeni Yıl Kutlama Mesajları 2022’de mutluluklar!

Saleke din a ku kenên tal û şêrîn li ser rûyê me dihêlin bi dawî bû, bila ya çêtir ya me be! Di 2022-an de bextewarî!

kürtçe yılbaşı mesajları
Kürtçe yılbaşı mesajları

Sevdiklerimize güzellikler saçan bir yıl olsun, yeni yılınız güzel ve mutlu olsun! Kürtçe Yeni Yıl Kutlama Mesajları

Kürtçe Yeni Yıl Kutlama Mesajları Sersala we bi xêr û xweşî be, sala we xweş û xweş be!

Kürtçe Yeni Yıl Kutlama Mesajları 2023

2022 yılına girdiğimiz bu günlerde Kürt sevdikleri ile kendi dillerinden Kürtçe kutlama mesajları göndermek isteyenler için bu yazımızda şimdi de Kürtçe yeni yıl kutlama mesajları 2022 alt başlığı ile Kürtçe kutlama mesajlarının 2022 versiyonunu sizlere aktarmak istedik. Gelin hep beraber Kürtçe yılbaşı mesajlarını öğrenelim.

Sevdiklerimiz bizle olmadan, yüzlerimiz gülmeden, mutlu olmadan, ne anlam ifade eder yeni yıl! Herkese bu yıl huzur ve mutluluk diliyorum! Kürtçe Yeni Yıl Kutlama Mesajları

Sala nû bê ku hezkiriyên me bi me re nebin, rûyên me yên bi ken, bextewar bin, tê çi wateyê? Di vê salê de ji her kesî re aştî û bextewariyê dixwazim!

Yeni yıla nasıl girersen öyle gider derler, hadi siz de hüzünleri geride bırakın ve yeni yıla gülerek girin! Gülmek en çok bize yakışır! Mutlu yıllar!

Dibêjin hûn çawa têkevin sala nû, em xemgîniyê li pey xwe bihêlin û bi ken têkevin sala nû! Kenîn herî baş ji me re tê! Rojbûna te pîroz be!

Savaşların, kavgaların bittiği, dargınlıkların ortadan kalktığı huzura açılan bir kapı olsun 2022! En iyi dileklerimle!

Bila 2022 bibe deriyekî aşitiyê ku şer û pevçûn bi dawî bibin û kîn ji holê rabin! Hêvîyên baş!

Gelecek yıl sizler için büyük mutluluklar, başarılar, aşklar getirsin! Gönlünüzce geçireceğiniz bir yıl olsun! Kürtçe Yeni Yıl Kutlama Mesajları

Bila sala bê ji we re bextewarî, serkeftin û hezkirina mezin bîne! Bila salek bi dilê we be!

Her şeyin en hayırlısını bizlere sunacak, mutluluklar saçacak bir yıl diliyorum!

Ji we re salek tijî bextewarî û ji her tiştî çêtirîn dixwazim!

Ne süsler, ne hediyeler, ne başarılar bir şey ifade eder, sevdiklerim yanımda olmadan! İyi ki varsın, yeni yılda da hep yanımda ol!

Ne xemilandin, ne diyarî û ne jî destkeftî, bêyî ku hezkiriyên min li kêleka min bin, tu wateyê nadin! Bextê te xweş bî, di sala nû de jî bi min re be!

Kürtçe Yılbaşı Kutlama Mesajları

Kürtler arasında yılbaşı denilince aslında ilkin akla Serê Salê nedir? sorusu gelmektedir. Bu sorudan da anlaşılacağı gibi Sal Kürtçe olarak yıl demek ve Serê Salê’nin anlamı tam olarak Yılbaşı olarak çevrilmektedir. Kürtçe Yeni Yıl Kutlama Mesajları Bu bilgi kaynağında bizler de yılbaşı ile ilgili tüm bilgileri ve Kürtçe yılbaşı kutlama mesajları hakkında bilgiler aktaracağız.

 • Bir yıl daha geçti gitti, 2022’ye girerken mutluluk ve huzur hep seninle olsun!
 • Salek din jî derbaz bû, her ku hûn têkevin sala 2022-an bextewarî û aştî her dem bi we re be!
 • Ailem benimle olsun bu yılda, yeter de artar bile! Beni karşılık beklemeden seven, canım ailem, mutlu yıllar!
 • Malbata min îsal bi min re be, êdî bes e! Rojbûna te pîroz be ji malbata min a delal re, yên ku ji min hez dikin bêyî ku li hember tiştekî li bendê bin!
 • Yılbaşında ne hediye, ne kar, ne tatil umurumda, sevdiğim yanımda olsun, gerisi hikaye!
 • Di sersalê de ne xema diyarî, berf û betlaneyên min e, hezkirê min bi min re be, yên din çîrok e!
 • Radyoda hep sevdiğin şarkı çalsın, trafikte hep yeşil yansın, şans her zaman yanında olsun! Yeni yılında mutluluklar yakandan düşmesin!
 • Kürtçe Yeni Yıl Kutlama Mesajları Bila strana weya bijare her gav li radyoyê bilîze, her gav di trafîkê de kesk bibiriqe, dibe ku bextewar her gav bi we re be! Di sala nû de bextewarî bi we re be!
 • Kürtçe Yeni Yıl Kutlama Mesajları Yeni yılda kalplerimiz bir olsun, mutluluk ve güzel yarınlar için çarpsın! Yüzümüzden gülücükler eksik olmasın, mutlu yıllar!
 • Bila dilê me di sala nû de bi hev re be, bila ew ji bo bextewarî û sibeyên xweş lêxe! Bila ken ji rûyê me nemîne, sala nû pîroz be!
 • En büyük dileğim dünya için, ağlayanların güldüğü, ayrılanların barıştığı, açların doyduğu, umutsuzlara umut olacak bir yeni yıl olması!
 • Daxwaza min a herî mezin ew e ku dinya bibe sala nû ya ku digirîn, yên ku çûne li hev bikin, yên birçî têr bibin û yên bêhêvî bibin hêvî!
 • Her hedefinize ulaşacağınız ve her sınavdan başarıyla çıkacağınız bir yıl olsun 2022! Yeni yılınız hayırlara vesile olsun!
 • Bila 2022 bibe salek ku hûn ê bigihîjin hemî armancên xwe û her îmtîhanê bi serfirazî derbas bikin! Sersala ve Mibarek be!
 • Gülen gözleriniz asla hüzün görmesin, yeni yılda neşeniz eksik olmasın, mutlu yıllar!
 • Bila çavên te yên bibişirîn tu carî xemgîniyê nebînin, şahiya we di sala nû de, sala nû pîroz be!
 • Güzel bir yıl geride kaldı, şimdi sırada daha güzeli var! Mutlu yıllar!
 • Salek xweş bû, niha dema salek çêtir e! Rojbûna te pîroz be!

Kürtçe Yılbaşı Kutlama Mesajları

Kürtlerin yılbaşı kutlama mesajları hakkında bilgiler vermeye devam ederken Türkçe Kürtçe yılbaşı mesajları üzerine bir çok mesaj aktardık. Bu bilgiler kaynağında sevdiklerinize Kürtçe mesajlar yollamak için Kürtçe yılbaşı mesajlarını aktarmaya devam ediyoruz. Kürtler yılbaşını hangi takvime göre kutlar? sorusunu sorarak aslında Kürtlerin yılbaşı kutlama kültürü hakkında bilgiler aktarmak istiyoruz. Kürtler Hicri takvime göre yılbaşını kutlamaktadırlar.

 • Ruhumun nihavent makamı, gönlümün bam teli, ömrümün aşk şarkısı yeni yılın kutlu olsun..!
 • Sersala we pîroz be, rewşa dawî ya canê min, bela dilê min, strana evîna jiyana min..!
 • Google amcaya “sevdiğimin yeni yılını hangi sözlerle kutlarım” diye sordum. Google Amcada bana “yüreğinden geçen sözlerle kutla” dedi. Oysaki yüreğimde sana olan sevgimi anlatabileceğim kelimeler bile anlatamaz. Sonunda tek cümle belkide en iyisidir dedim. Seni Çok Seviyorum Mutlu Seneler..!
 • Min ji Apê Google pirsî “Bi kîjan gotinan ez sala nû ya hezkiriya xwe pîroz bikim”. Mamê Google ji min re got: “Bi gotinên ji dil pîroz bikin.” Lêbelê, peyv jî nikarin evîna min a ji we re di dilê min de diyar bikin. Di dawiyê de, min got dibe ku yek hevok çêtirîn e. Ez pir ji te hez dikim Newroza te pîroz be..!
 • Hayatımın daima en önemli anında, fikrine, bilgisine, tecrübesine en ihtiyaç duyduğum anda yanımda olan bütün dostlarımın yeni yılını kutlarım. Hepiniz iyiki varsınız ve iyiki benim dostlarımsınız… Gönül dolusu sağlık ve mutluluk sizlerle olsun..!
 • Sersala we pîroz be li hemû hevalên min ên ku di dema herî girîng a jiyana min de, dema ku herî zêde hewcedariya min bi raman, zanîn û ezmûna wan heye, her dem li cem min in. Kêfxweş im ku hûn hemû hene û ez kêfxweş im ku hûn hevalên min in… Dilê we tijî tenduristî û bextewarî dixwazim..!
 • En çaresiz olduğumu düşündüğüm anlarda yalnız olmadığımı hissettiren can dostumun gelecek olan 2022 senesi onun mutlu, huzurlu, sağlıklı ve en verimli yılı olmasını dilerim..! Mutlu Seneler Güzel Yürekli İnsan..!
 • Kürtçe Yeni Yıl Kutlama Mesajları Hêvî dikim hevalê xwe yê delal, yê ku hest bi min dike ku ez ne bi tenê me, dema ku ez herî bêçare dibînim, û dixwazim sala bê sala 2022 bibe sala wî ya bextewar, aram, saxlem û herî berhemdar..! Sersala we pîroz be, mirovê dilxweş..!
 • Hayatta yaşamak için ihtiyaç duyulan nefes kadar, hayatı mutlu yaşamak için gerekli olan Allah’ın bana bahşettiği güzel sevgili ailem yeni yılınız kutlu olsun..! Kürtçe Yeni Yıl Kutlama Mesajları
 • Sersala we pîroz be li malbata min a delal, ya ku ji bo jiyaneke bextewar û bextewar bi qasî nefesa ji bo jiyanê pêwîst e.

Kürtçe Yılbaşı Mesajları 2023

Elimi uzattığımda tutabileceğim bir elin var olduğu bildiğim, hayatın yorgunluğunda sırtımı yaslayabileğimi bildiğim, gözlerimden yaş aktığında mutlaka bir mendilin uzatılacağını hissettiğim, Kürtçe Yeni Yıl Kutlama Mesajları mutlu olduğum anlarda mutluluğumu en az, benim adıma, benim kadar mutlu olan tüm dostlarımın yeni yılını en içten en samimi duygularımla kutlarım…!

Ez bi hestên xwe yên dilpak û dilpak Newrozê li hemû hevalên xwe pîroz dikim ku dizanin destek heye ku dema destê xwe dirêj dikim ez dikarim bigirim, dema ku ji jiyanê westiyam dikarim pişta xwe bidim pişta xwe, ku ez hest dikim ku Dema ku hêsir ji çavên min bibarin, teqez dê destmalek dirêj bibe, û bi kêmanî ez li ser navê xwe, bi qasî ku ez bextewar im..!

Aşkım! Kürtçe Yeni Yıl Kutlama Mesajları 2022 yılına el ele, göz göze, diz dize birlikte girmek istiyorum. 2021 yılının son dakikalarını bana ayırırmısın? Çünkü yeni yıla nasıl girersen, tüm yılı öyle geçirirsin derler. Bende tüm yılı seninle el ele, göz göze, dizdize bir arada olmak istiyorum. Yeni yılın kutlu ve mutlu olsun..!

Delalê! Ez dixwazim dest bi dest, çav bi çav, çok bi çok bi hev re têkevim sala 2022an. Ma hûn dikarin deqên paşîn ên sala 2021-an ji min xilas bikin? Ji ber ku dibêjin hûn çawa têkevin sala nû, hûn çawa tevahiya salê derbas dikin. Ez dixwazim hemû sal, dest bi dest, çav bi çav, çok bi çok bi te re bim. Sersala we pîroz û bimbarek be..!

Kürtçe Yeni Yıl Kutlama Mesajları 2022 yılına girerken kalıcı olması için hediye almak istedim. Bu alyansı yeni seneye girdiğimiz anda parmağına takacağım. Çünkü bundan sonraki bütün yıllar sen benimle, bende seninle kalıcı hayat sürmek için. Nice güzel ve mutlu senelerimize Aşkım..!

Gava ku em dikevin sala 2022-an, min xwest ku diyariyek daîmî bikirim. Ez ê vê zengila dawetê li tiliya te bikim, gava em têkevin sala nû. Ji ber ku hemû salên ji niha û pê de tu bi min re yî û ez jî bi te re me ku jiyaneke daîmî bijîm. Gelek salên xweş û xweş, evîna min..!

Mesafelerin olması gönül bağımızı etkileyemeyecek kadar yetersiz kalır. Can Dostum! Tüm içtenliğimle ve dostum olmanın gururuyla yeni yılını kutlarım.! Daima gönlünde olduğumu, Daima gönlümde olduğundan biliyorum. Ailenle ve Sevdiklerinle Nice Güzel, Sağlıklı, Sıhhatli, Mutlu Yıllar Dilerim…!

Dûr ne bes e ku bandorê li girêdana dilê me bike. Hevalê hêja! Bi hemû dilpakiya xwe û bi serbilindiya hevaltiya min, sala nû ji we re pîroz dikim! Ez dizanim ku ez her dem di dilê we de me, ku hûn her dem di dilê min de ne. Sersala we ya nû li gel malbat û hezkiriyên we gelek xweş, saxlem, saxlem û bextewar dixwazim…!(1)

Yeni Yılınız Kutlu Olsun Kürtçe

Kürtçe çeviriler yaparken merak edilen sorulardan biri de Yeni Yılınız Kutlu Olsun Kürtçe Anlamı çevirisi olmuştur. Tıpkı Kürtçe doğum günü mesajları gibi yeni yıl mesajları da merak edilen Kürtçe mesajlar arasında yer alır. Kelimenin anlamına baktığımızda ise Kürtçe Yeni Yılınız Kutlu Olsun cümlesinin çevirisi “Ser sala we pîroz be” olarak çevrilebilir. Şimdi de Kürtçe yeni yılınız kutlu olsun mesajı ile ilgili Kürtçe mesajları aktaralım.

“Canıma can katan biricik sevgilim, mutluluğumun tek sebebi. Yeni yıla iyi ki varsın diyerek giriyorum. Her anımda yanımda olduğun için sana öyle derinden minnet duyuyorum ki, seninle geçen her saniyem ve her dakikam için hep şükrediyorum. Seni düşündüğüm her yıl, seninle sonlansın. Seni çok seviyorum canımın içi, mutlu yıllarımız olsun!”

“Tenê evîndarê min ê ku jiyanê dide min, yekane sedema bextewariya min e. Ez sala nû bi sala nû dest pê dikim. Ez ji we re gelek spas dikim ku hûn di her kêliyê de bi min re bûn ku ez ji bo her saniye û her deqeya ku bi we re derbas bûye spas dikim. Bila her sal ku ez li te difikirim bi te biqede. Ez ji te pir hez dikim delalê min, bila salvegera me pîroz be!”

“Mutluluk yağmurları altında sırılsıklam ıslanman dileğiyle. Kürtçe Yeni Yıl Kutlama Mesajları Birlikte nice mutlu yıllara canım sevgilim.”

“Ez dixwazim ku hûn di bin baranên bextewariyê de şil bibin. Gelek salên xweş bi hev re, delalê min.”

“Aşkı seninle yaşıyor olmanın; yıllara meydan okuyabilen bir aşkın başrolü olmanın bana verdiği mutlulukla bir ömür boyu yanımda ol istiyorum. Her sene olduğu gibi bu yeni yılda da her an birlikte olmak dileğiyle canıma can katan biricik sevgilim.”

“Kürtçe Yeni Yıl Kutlama Mesajları Hezkirina bi we re jiyan; Ez dixwazim ku hûn ji bo jiyanek bi min re bin bi bextewariya ku hûn bibin rola pêşeng a evîna ku dikare bi salan têk bibe. Wekî her sal, ez dixwazim di vê sala nû de jî her kêliyê bi hev re bin, yekane delalê min ê ku jiyanê dide min.”

Kürtçe Yeni Yıl Kutlama Mesajları Yeni yıl yepyeni düşler getirir, benim tek düşüm ise seninle beraber olmak. Yeni yılın kutlu olsun canımın içi sevgilim.”

Sala nû xewnên nû tîne, xewna min tenê ew e ku ez bi te re bim. Sala nû pîroz be, delalê min ê herî delal.”

“Yanımda olmadığın her anın boşa geçtiğini düşünüyorum. Bu yüzden yan yana olmadığımız zamanlarda içimde bir boşluk olur hep. Şimdi tüm sevgililer, sevdiklerinin gözlerinin içinde kendi yansımalarına bakarken, ben senin kokuna hasret kalmış bir durumdayım. Bu gece gökyüzünde gördüğün her yıldıza sana olan sevgimi fısıldıyorum sevgilim. Bu gece, birlikte geçireceğimiz en güzel yılın başlangıcı olsun. Mutlu yıllar aşkım!”

“Ez difikirim ku her kêliya ku hûn ne bi min re ne winda ye. Loma jî dema em ne bi hev re ne her tim di hundirê min de valahiyek heye. Niha hemû evîndar li refleksên xwe yên di çavên evîndarên xwe de dinêrin, lê ez bêriya bêhna te me. Ez evîna xwe ya ji bo te ji her stêrkek ku tu îşev li ezmên dibînî re pistepist dikim, delalê min. Bila îşev bibe destpêka sala herî baş ku em ê her dem bi hev re derbas bikin. Sersala min pîroz be evîna min!”

Kürtçe Aileye Yeni Yıl Mesajları

Herkes için Aile kutsaldır. Kürtler arasında da aileye büyük ehemmiyet verilir. Bu nedenle Kürtlerin kutlama günleri olduğunda örneğin Bayram, Yılbaşı gibi özel günlerde bu sevinçli günleri kendi ana dillerinden aileleri ile kutlamak isterler. Bizler de Kürtçe aile için yılbaşı mesajlarını paylaşmak adına tüm bilgileri Kürtçe aileye yeni yıl mesajları alt başlığı ile aktarmak istiyoruz. Kürtçe Yeni Yıl Kutlama Mesajları başlık altında Kürtçe yazılmış yılbaşı mesajları okuyabileceksiniz.

kürtçe yeni yıl kutlama mesajları
Kürtçe Yeni Yıl Kutlama Mesajları

Kürtçe Sevgiliye Yeni Yıl Mesajları

Daha önce sitemizde Kürtçe aşk ve sevgili mesajları hakkında bilgiler aktarmıştık. Kürtçe Yeni Yıl Kutlama Mesajları başlıklı makalemizde ise Kürtçe sevgiliye yeni yıl mesajları hakkında bilgiler aktaracağız. Kürtçe sevgiliye gönderilecek mesajlar aslında bir çok aşık için ilgi kaynağı olmuştur. Kürtçe Yeni Yıl Kutlama Mesajları Bir birlerini seven çiftler kendi dillerinden özel günleri kutlamak isterler. Gelin hep beraber sevgililer için Kürtçe mesajlar hakkında bilgileri aktaralım.

 • “Kürtçe Yeni Yıl Kutlama Mesajları İlk baharda açan gelinciklerin en güzel başlangıçları müjdelemesi gibi yeni yılda da tüm güzellikler hep seninle olsun. Mutlu ve sağlıklı yıllar canım arkadaşım!”
 • “Çawa ku paçikên ku di biharê de dibişkivin mizgîniya destpêka herî xweş didin, bila di sala nû de hemû bedewî her dem bi we re bin. Sala nû pîroz be hevalê min ê hêja!”
 • “Güneş kadar ılık, kar tanesi kadar berrak, yağmur kadar saf ve temiz bir ömür yaşaman dileğiyle. Yeni yılın kutlu olsun can arkadaşım.”
 • “Ez ji we re jiyanek wek tavê germ, wek berfê zelal, wek baranê pak û pak dixwazim. Sala nû pîroz be hevalê min ê hêja.”
 • “Dilerim ki bugün dilediğin tüm dileklerin bu yıl gerçek olur. Belki şu an yanında değilim ama bil ki tüm kalbim ve tüm ruhumla seninle birlikteyim. Yeni yılın kutlu olsun canım dostum!”
 • “Ez hêvî dikim ku hemî daxwazên ku hûn ji bo îro dixwazin îsal pêk werin. Belkî ez niha ne bi te re me, lê bizane ku ez bi dil û can bi te re me. Sala nû pîroz be hevalê min ê delal!”
 • “Sevgili can dostum; hayattaki tüm zorlukları yenecek kadar güçlü, hayattan istediklerini alacak kadar azimli, umudunu yitirmeyecek kadar umutlu, mutlu ve sevgi dolu günler daima senin olsun. Yeni yılın kutlu olsun canım arkadaşım.”
 • “Hevalê hêja; Bila rojên we yên dilşad û bi hezkirin, bi têra xwe bi hêz ku hûn hemû zehmetiyên jiyanê derbas bikin, têra xwe biryardar bin ku hûn tiştên ku hûn ji jiyanê dixwazin bi dest bixin, bi hêvî be ku hûn hêviya xwe winda nekin. Sala nû pîroz be hevalê min ê hêja. Kürtçe Yeni Yıl Kutlama Mesajları”
 • “Arkadaşlık çukurda biriken yağmur suyu birikintisi değil ki güneş vurunca yok olsun. Bizim arkadaşlığımız deniz misali buharlaşmış olsa bile yağmur olup geri döner. İyi ki varsın, yeni yılın kutlu olsun can arkadaşım!”
 • “Hevaltî ne golek ava baranê ye di çalê de ku dema ku roj lê dikeve winda dibe. Heger dostaniya me wek behrê bihele jî wek baran vedigere. Sersala we pîroz be hevalê min ê delal! Kürtçe Yeni Yıl Kutlama Mesajları”

Kürtçe Kurumsal(Resmi) Yeni Yıl Mesajları

Kürtçe yılbaşı mesajlarını yayınlarken aslında Kürt iş adamları için de çeşitli mesajlar düşündük. Bu alt başlığımızda ise Kürtçe kurumsal yeni yıl mesajlarını sizlere aktaracağız. Böylece iş adamlarının kendi araların yılbaşı kutlamalarını Kürtçe olarak paylaşabilecekler. Kürtçe kurumsal mesajlar aktarırken aslında kurumsal bir dil kullanmak gerekir. Bu nedenle de Kürtçe kurumsal yeni yıl mesajları tam size göre böylece patronunuza, iş arkadaşınıza Kürtçe yılbaşı mesajlarını gönderebileceksiniz.

 • “Koskoca bir seneyi daha ardımızda bıraktık; keyifli, sağlıklı ve gülümseme dolu bir yeni yıl dilerim sana.”
 • “Me salek din jî li dû xwe hişt; Sersala we ya nû bi tendurist, bextewar û bi ken dixwazim.”
 • “Küçücük şeylerin bile size mutluluk getireceği; büyük sevdaların başrolü olacağınız yeni bir yıl dileğiyle. Mutlu yıllarınız olsun!”
 • “Tiştên piçûk jî wê bextewariyê bînin; Ez ji we re sala nû dixwazim ku hûn ê bibin rola pêşeng a evînên mezin. Sersala ve Mibarek be!”
 • “Aynı lisanı değil ama aynı anda aynı duyguları paylaşacağımız; huzurlu, mutlu ve barış dolu bir yıl olması dileğiyle.”
 • “Em ê ne heman zimanî, lê di heman demê de heman hestan parve bikin; Em ji we re sala aşitî, bextewarî û aşitiyê dixwazin.”
 • “Nerede hayat varsa, orada umut da vardır. Yeni senede tüm başarılar ve umutlar seninle birlikte olsun. Mutlu bir yıl geçirmen dileğiyle. Kürtçe Yeni Yıl Kutlama Mesajları”
 • “Li ku derê jiyan hebe, hêvî heye. Di sala nû de hemû serkeftin û hêvî bi we re be. Sersala we pîroz be.”
 • “Yeni bir yıla girerken sevginin ve barışın daima bizimle olmasını diliyorum. Nasıl geçip giden koskoca bir yıl geride kalıyorsa savaşlar, felaketler ve acılar da geride kalsın. Dopdolu bir yıl geçirmen dileğiyle.”
 • “Dema ku em dikevin sala nû, ez hêvî dikim ku hezkirin û aştî her dem bi me re be. Weke salek temam derbas dibe bila şer, felaket û êş li pey xwe bihêlin. Ji we re salek tije dixwazim.”
 • “Yeni yılın ilk günü umarım yaşayacağın en mutlu günün olur. Çünkü önümüzdeki 364 gün boyunca senin varlığını tamamen göz ardı etmeyi düşünüyorum. Mutlu bir yıl geçirmeni dilerim.”
 • “Ez hêvî dikim ku roja yekem a sala nû bibe roja herî xweş a jiyana we. Ji ber ku 364 rojên din ez difikirim ku hebûna we bi tevahî paşguh bikim. Sersala we pîroz be.”
 • “Bu sene bol D vitamini, bolca uyku ve kolonya seninle olsun.”
 • “Bila îsal bi we re gelek vîtamîn D, gelek xew û koln be.”
 • “İnanıp inanmamak size kalmış ama sizin eski yıl yeni bir yıl doğurdu. Mutlu yıllar.”
 • “Li ser we ye ku hûn jê bawer bikin an nebin, lê sala we ya berê salek nû anî. Rojbûna te pîroz be.”
 • “Hadi yine iyisin. Bir yılı daha eline yüzüne bulaştırmadan bitirdin. İyi seneler!”
 • “Were, tu dîsa baş î. We salek din bêyî ku hûn bi wê re tevlihev bibin qedandin. Sersala ve Mibarek be!”
 • “Yeni senenin cüzdanına para, kalbine aşk, hayatına düzen getirmesi dileğiyle. Mutlu yıllar.”
 • “Xwezî sala nû pereyan bîne berîka we, hezkirinê bîne dilê we û fermanê bide jiyana we. Rojbûna te pîroz be.”
 • “Adam, bu yılbaşı soğuk geçecek demiş. Sanki arada bir temmuz ayına denk geliyor gibi… İyi seneler.”
 • “Zilam got ku ev Sersal dê sar be. Mîna her carê di meha Tîrmehê de… Sersala we pîroz be.”
 • “Dünyaca geçirdiğimiz bu sıkıntılı sürecin geride kalması dileğiyle, sağlık dolu bir yılınız olsun.”
 • “Salek saxlem ji we re dixwazim, bi hêviya ku ev pêvajoya dijwar a ku me li çaraliyê cîhanê derbas kir, li paş bimîne.”
 • “Yeni yılda mutluluğun ve başarının hayatınızdan eksik olmaması dileğiyle, mutlu yıllar.”
 • “Newroza we pîroz be, di sala nû de di jiyana we de bextewarî û serkeftinê dixwazim.”
 • “2022’de uyandığınız her sabaha daha sağlıklı, mutlu ve huzurlu kalkmanız dileğiyle, iyi seneler.”
 • “Ez ji we re dixwazim ku hûn di sala 2022-an de her sibehek saxlem, bextewar û aram şiyar bibin, salek xweş be.”
 • “Yeni yılın tüm hedeflerinizi gerçekleştirebileceğiniz bir yıl olmasını dileriz, mutlu seneler.”
 • “Em hêvî dikin ku sala nû bibe salek ku hûn bigihîjin hemî armancên xwe, sala nû pîroz be.”
 • “Yaşadığınız her türlü sıkıntıyı ve üzüntüyü geçen bir sene ile geride bırakmanızı dilerim. Bu yeni yılı hayatınıza tüm güzellikleri getirmesi dileğiyle, mutlu yıllar.”
 • “Hêvî dikim ku hûn hemû derd û kulên sala borî li dû xwe hiştine. Sersala we pîroz be, ez hêvî dikim ev sala nû hemû bedewiyên jiyana we bi xwe re bîne. Kürtçe Yeni Yıl Kutlama Mesajları”
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Kürtçe Yeni Yıl Mesajları 2023 Kürtçe Yılbaşı Mesajları