e
sv

En Güzel Kürtçe Kurban Bayramı Mesajları Resimli 2023

Çeşitli aralıklarla hayırlı gün ve geceler için paylaştığımız Kürtçe tebrik mesajlarında bugün En Güzel Kürtçe Kurban Bayramı Mesajları Resimli başlıklı makalemizle sizlerleyiz. Bu makalemizde Kürtçe bayram mesajları, resimli kürtçe kurban bayram mesajları ve resimli kürtçe kutlama mesajları gibi birçok alandaki Kürtçe mesajlara ulaşabilirsiniz. Böylece sevdiklerinize Kürtçe whatshapp mesajlarını göndererek onların bayramlarını kendi dilleri ile kutlayabilir ve sevinçlerine ortak olabilirsiniz.
kürtçe kurban bayramı sözleri
avatar

Kundir

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Çeşitli aralıklarla hayırlı gün ve geceler için paylaştığımız Kürtçe tebrik mesajlarında bugün En Güzel Kürtçe Kurban Bayramı Mesajları Resimli 2023 başlıklı makalemizle sizlerleyiz. Bu makalemizde Kürtçe bayram mesajları, resimli kürtçe kurban bayram mesajları ve resimli kürtçe kutlama mesajları gibi birçok alandaki Kürtçe mesajlara ulaşabilirsiniz. Böylece sevdiklerinize Kürtçe whatshapp mesajlarını göndererek onların bayramlarını kendi dilleri ile kutlayabilir ve sevinçlerine ortak olabilirsiniz.

En Güzel Kürtçe Kurban Bayramı Mesajları Resimli

Kurban denilince akla teslimiyet gelir. Hz. İbrahim’in oğlu hazreti İsmaili Allah adamasıyla hayatımıza giren Kurban Bayramı her yıl İslam alemi tarafından kutlanılmaktadır. Dini bayramlar kaç tanedir? sorularına istinaden müslümanların kutladıkları bayramlar yılda 2 tanedir. Bunlar Ramazan bayramı ve Kurban bayramıdır. Ramazan bayramı 30 gün tutulan orucun birer müjdesi mahiyetindeyken, Kurban Bayramı ise aç ve yoksullarına evlerine sıcak ekmek götürmelerine vesile olan birer sosyal sorumlulukta içeren bir bayram çeşididir.

Rabbimiz Ramazan Bayramında bizlerin aç kalmamızla fakir ve yoksulların halini anlamamıza vesile olurken, aynı zamanda Kurban bayramıyla da yoksulların evlerine götürecekleri bir poşet etle fakirlere yardımcı olmamızı sağlamaktadır. Bizler En Güzel Kürtçe Kurban Bayramı Mesajları Resimli başlıklı makalemizin en alt kısmında Kürtçe yazılmış bayram mesajlarını sizlerle paylaşacağız bu nedenle direk Kürtçe mesajlara geçmek isteyenler makalemizin en sonuna bakabilirler.

Kürtçe Bayram Mesajları

Kürtler arasında bayram nasıl kutlanılır? Evet bu soruyla Kürtçe Bayram Mesajları başlığımızı anlatmaya başlayalım. Bayram yaklaştıkça Kürt evlerinde bir sevinç, telaş ve heyecan oluşmaktadır. Zira batı illerinde eski Bayram havallarından eser kalmayıp kuru kuruya bir bayramlık sergilenirken, hatta batıda çoğu kişiler bayram için tatillere giderken Kürt evlerinde bu durum tamamen farklıdır. Eskiye oranla yavaşla önemini kaybetse de Kürt evlerinde halen de Bayramın eski yansımalarını görmek mümkündür. Gerek çocukların dolaşması gerekse de yapılan yemeklerle bu sevinç diğer şehirlere göre daha celbedici bir hal almaktadır.

Kürt evlerinde bayram telaşı öncellikle uzak bölgelerdeki akrabaların bayramdan birkaç gün önce gelmeleriyle başlamaktadır. Uzaktan gelen akrabalarla hasretler giderilirken bu kez, Kürt annelerinin bayram temizlikleri ve yemek telaşı başlamaktadır. En Güzel Kürtçe Kurban Bayramı Mesajları Resimli genellikle bayramdan bir gün önce çoğu Kürt annesi tandır başlarına geçerek ufak yapılmış hamurlarla Bayram çöreklerini yapmaktalar. Bayram çöreklerinin ardından yapılan çeşitli çeşitli yemek ve hoşaflar Kürt sofralarını renklendirmektedir. Bayramda Kürt annelerinin telaşını anlattıktan sonra diğer başlığımızda, Kürt çocuklarının bayram telaşı ve Kürt çocukları bayramı nasıl kutlamaktadırlar konusunu ele alacağız.

Resimli Kürtçe Kurban Bayram Mesajları

Sitemizde Kürtçe bayram mesajları arasında sadece Kürtçe yazılar şeklinde değil aynı şekilde görselliğe de önem vererek Resimli Kürtçe Kurban Bayram Mesajları şeklinde Kurban bayramını görsellerle zenginleştirerek sitemizde paylaştık. Böylece Kürtçe resimli tebrik mesajları şeklinde de içerikler sitemizde görmeniz mümkündür. En Güzel Kürtçe Kurban Bayramı Mesajları Resimli başlıklı makalemiz ile Kürtçe Kurban Mesajları hakkında en ince detayları anlatırken makalemizin sonunda bir birinden güzel çeşitli sözlere yer vereceğiz.

En Güzel Kürtçe Kurban Bayramı Mesajları Resimli Sitemizde paylaşacağımız kürtçe mesajlar sayesinde sizlerde sevdiklerinize dini günlerde paylaşılan Kürtçe sözler gönderebilecekseniz. Kürtçe bayram mesajları ile sevdiklerinizin bayramını kutlayıp aynı şekilde onların kendi dilleri ile sevinçlerine ortak olmanız önemli bir sonuç verecektir.

Kurban Bayramı Mesajlar

Kurban Bayramı Kürtçe Mesajlar konusu ile makalemize devam ediyoruz. Üst kısımda bayramda Kürt mutfağında yaşanan telaşı anlatırken, şimdi ise Kürt çocukları bayramda neler yapıyor? sorusu ile Kürt çocuklarının bayram telaşını anlatacağız. Bayramda en çok telaşa kapılan ve mutlu olan şüphesiz masum çocuklardır. Kürt çocukları da bayramları bir coşku ve sevinçle karşılamaktadırlar. Batı illerinde evleri tek tek gezme kültürü olmasa da Kürt şehirlerinde bu kültür halen de önemini korumaktadır. Fakat eskiye oranla buralarda da bu kültür gittikçe azalmaktadır.

En Güzel Kürtçe Kurban Bayramı Mesajları Resimli Kürt çocukları bayramda öncellikle en temiz ve en güzel elbiselerini giymek için heyecanla beklemektedirler. Hatta bazı çocuklar elbiselerini yastığının önüne koyarak yatarlar. Daha sonra gözlerini açtıkları gibi hemen bayram sabahında elbiselerini heyecanla giymektedirler. En temiz elbiselerini giyen Kürt çocukları öncellikle aile efradının ardından akrabalarının bayramını kutlayarak daha sonra ellerine bir poşet alarak ikindiye kadar sürecek hatta bazıları fazla mesai yaparak akşam namazına kadar sürecek olan şeker toplama işine koyulurlar 🙂 Öncellikle mahalledeki tüm evleri tek tek gezen çocuklar poşetlerini şekerlerle doldurduktan sonra bu kez aldıkları harçlıklarla çeşitli oyuncaklar alarak hakiki manada bayramlarını yaşarlar. Ki harçlıklarla aldıkları oyuncaklar arasında sıklık oyuncak silahlar yer alıp, çeşitli maytaplarda bazen alınmaktadır. Tabi her maytap patlayışında çevredekilerden aldıkları beddualar bayramlarının yanlış şekilde kutlanılmasına neden oluyor.

en güzel kürtçe kurban bayramı mesajları resimli

en güzel kürtçe kurban bayramı mesajları resimli

Cejna Kurbane

Kürtçe Kurban Bayramı Nedir? sorusuyla başlama gerekirse, Cejn Kürtçede bayram demektir. Başlığımızın doğrusu “Cejna Qubanê” şeklinde olması gerekmektedir. Fakat biz halk arasında bilinen bu yanlışı düzeltmek açısından başlığı o şekilde yazmak istedik ki başlığı görenler okuyup doğrusunu öğrenebilsinler. Cejnawe ya Qubanê Pîroz be şeklinde de kutlanılan bayram mesajlarında gördüğümüz gibi Kurban kelimesi Kürtçede Quban olarak geçmektedir.

En Güzel Kürtçe Kurban Bayramı Mesajları Resimli Kürtçede Cejn ne demektir sorusuna kısa da olsa cevap verdikten sonra Kürtçe Kurban bayramı mesajları hakkında birkaç Kürtçe mesaj eklemek istiyoruz. En sevilen kürtçe mesajları arasında yer alan bu mesajları sizlerde ister Kürtçe resimli mesajlar şeklinde isterse normal şekilde Kürtçe whatshapp mesajları olarak sevdiklerinize gönderebilirsiniz.

Cejna Qubanê li we û malbata we pîroz be.

*****
Sizin ve ailenizin Kurban bayramı mübarek olsun.

Kütçe bayram mesajları arasında en çok kullanılan kürtçe tebrik mesajlarından biri de “Cejna Qubanê pîroz be” kutlama mesajıdır. Bu hem kısa hemde daha sade ve yalın olduğu için sıklıkla halk arasında ençok kullanılan Kürtçe mesajlar arasında yer almaktadır. Sizlerde bu mesajı kopyalayarak Dilerseniz whatshapta dilerseniz de normal sms olarak Kürtçe Sms kutlama mesajları şeklinde sevdiklerinize gönderebilirsiniz.


Cejna we ya qubanê ji dil û can pîroz be. Bi hêviya rojên şad û bextewar.

*****

Kurban bayramınız en içten dileklerimle kutlar, güzel günler dilerim.

Kürtçe temenni mesajları arasında da yer alan bu mesajda hayırlı dilekler belirtilerek Kürtçe olarak bayram kutlanılmıştır. Güzel temenni mesajları arasında da yer alan bu mesajda sizler de sade bir şekilde sevdiklerinizin bayramını kutlayabilirsiniz.


Cejna we pîroz be, ev cejna qurbanê bibe sedama aştî û bratîyê.

*****

Kurban bayramınız kutlu olsun. Bu kurban bayramı barış ve kardeşliğe vesile olsun.

Bir diğer Kürtçe Kurban Bayramı mesajlarımız arasında da barış ve kardeşliğe dikkat çeken mesaj yer almaktadır. Bu mesajımızla özellikle İslam alemi içerisinde barış ve kardeşliğin pekişmesi ve huzurun sağlanması için yapılan bir temenni mesajı yer almaktadır. En Güzel Kürtçe Kurban Bayramı Mesajları Resimli En çok sevilen Kürtçe mesajlar arasında da yer alan bu mesajı sizlerde kopyalayarak sevdiklerinize gönderebilirsiniz.

cejna kurbane

kurban bayramı mesajları

Kürtçe Tebrik Mesajları

Alt başlıklarla anlattığımız En Güzel Kürtçe Kurban Bayramı Mesajları Resimli başlıklı makalemizin son başlığı olan Kürtçe Tebrik Mesajları konusunu da anlattıp makalemize eklemediğimiz diğer tüm kurban bayramı mesajlarını da ekleyerek yazımızı noktalamayı düşünüyoruz. Biz elimizden geldiğince en güzel Kürtçe tebrik mesajlarını eklemeye çalıştık sizlerde bizim eklemediğimiz eksik mesajları görürseniz yorum kısmına yazarak makalemizin zenginleşmesine katkı sağlayabilirsiniz. Böylece her bölgede farklı şekilde kutlanılan Kürtçe bayram mesajları da sizler sayesinde makalemizde yer alacaktır. Ayrıca sitemizde daha önce paylaştığımız Kürtçe Ramazan Bayramı Mesajları başlıklı makalemizi okuyarak da farklı mesajlara ulaşabilirsiniz.

Nûr’a Îslamê qelbê te tije bike, Mekana te fîrdews, cîranê te Hz. Mûhammed be. Cejna te bimbarek be.

*****

İslamın nuru kalbine dolsun, Mekanın cennet, komşun Hz. Muhammed olsun. Bayramın mübarek olsun.


Cejna Qubanê li hemû Misilmanan pîroz be.

*****
Tüm müslümanların kurban bayramı kutlu olsun


Cejna Qubanê li hemu Misilmanan bimbarek be.

*****
Kurban bayramın tüm Müslümanlara mübarek olsun.


Cejna we pîroz, qurbanê we meqbûl, gunehên me ef û mexfûr bibin. Amîn.

*****
Bayramınız kutlu, kurbanınız kabul, günahlarımız af ve mağfiret olsun.


Bi hêviya kû cejna Qurbanê le welatê me û li hemû cîhanê bibe sedema aşitî û biratîyê cejna we ya qurbanê pîroz be.

*****
Kurban Bayramının ülkemizde ve dünyada barış ve kardeşliğe vesile olması dileği ile Kurban bayramınız kutlu olsun.


Kürtçe Bayram Kutlamaları

Kürtçe Türkçe çevirmeli Kurban bayramı mesajlarını paylaştığımız bu alt başlıkta sizlerde sevdiklerinize kendi dillerinden mesajlar gönderebilir ve Kürtçe Kurban Bayramını kutlayabilirsiniz. Kürtçe Kurban Bayramı ile ilgili mesajlar hakkında detaylı bilgi için ayrıca sitemizin arama kısmını kullanabilirsiniz.

Cejna Qurbanê pîroz be, ev Cejn bila bibe sedema aşitî û bratîyê.

*****
Kurban bayramınız kutlu olsun. Bayram, barışa ve kardeşliğe vesile olsun.


Cejna Qurbanê ya civaka İslamê pîroz be.

*****
İslam Aleminin kurban bayramı kutlu olsun.


Cejna Qurbanê li hemû Misilmanan pîroz be Hêvîdar in, Cejna Qurbanê pîroz jî bona azadî, aşitî û bexteweriya gelan û cigir bûna, aramî û asayiş li navçeyê, bibe destpêkek.

*****
Özgürlük, barış, huzur ve güvenin sağlanmasına vesile olması umuduyla, tüm Müslümanların Kurban Bayramı kutlu olsun.


Bi daxwaza pêşerojeke ronî cejna we pîroz dikim. Hêviya me ew e kû cejn ji bo mirovahîyê aşitî, azadî û biratiyê bîne.

*****
Aydınlık bir gelecek dileği ile bayramınızı kutluyorum. umudumuz o dur ki bayram insanlığa barış, özgürlük ve kardeşlik getirsin.


Bi hêviya kû cejn li gelan re aştî u biratiyê bîne. Cejna we ya qurbanê ji dil û can piroz dikim.

*****
Bayramın halklara barış ve kardeşlik getirmesi ümidiyle Kurban bayramınızı can-ı gönülden kutluyorum.


Her cejnek destpêkeke nû ye. Hêviya me heye ku cejn bibe bingeha azadiyê. Cejna we pîroz be.

*****
Her bayram bir başlangıçtır. Ümit ediyoruz ki bu bayram özgürlüğün temeli olsun. Bayramnızı Kutlu olsun.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

 • Sinan
  2 sene önce

  Ben sizin o olmayan beyninizi sikeyim aynı dili konuşmakla aynı milletten olunmaz yada bir birinin dilini anlamakla ayrı millet olunmaz kültür aynisa bu insanı aynı milletten yani aynı ırktan geldiğini gösterir bu Türklerin gazına gelmiş Zaza ismini çıkarmış son 50 yılda kendine Zaza ismini benimsemiş gotlerini Türkler iyi kaldirmis salak zazalara lan geri zekalilar daha kürduž derken çektiğimi sıkıntıyı görüyoruz siz Zaza olarak Kürtlerden daah rahat mı yasayacaksiniz saniyosunuz diliniz kulturunuz serbest mi olacak saniyosunuz ahmaklar Kürtleri bölüp parçalamak istiyolar onuda sizin üzerinizden yapmaya calisiyolar şeh said isyanı Elazığ da çıkmış tır o yüzden Elazığı çok eskiden beri asimilasyon politikası çok ciddi bir şekilde işlemiştir o yüzden bu salak lar biz Kürt deiliz biz zazayiz girdabina girmissiniz özellikle Malatya Elazığ Bingöl Maraş Osmanlı zamanindan beri asmile edilen yerlerdir Sivas’ta bir tane gurmanc göster diyen salak larda var alevi Kürtlerin çoğu gurmanç tır bide kirmanç lar İstanbul dolu olm beyinsiz

  yorum beğen

Sıradaki içerik:

En Güzel Kürtçe Kurban Bayramı Mesajları Resimli 2023