e
sv

Kürtçe Öğretmenler Günü Mesajları Kutlu Olsun

Öğretmene Kürtçe sözler ve mesajlar ile hitap edilen 24 Kasım Öğretmenler gününde Kürtçe Öğretmenler Günü Mesajları yazımız ile karşınızdayız. Bu yazıda Kürtçe Öğretmen Günü kutlama sözleri hakkında bilgilere ulaşabilirsiniz.
kürtçe öğretmenler günü mesajları
avatar

Kundir

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

24 Kasım Öğretmenler günü kutlamaları dolayısıyla Kürtçe Öğretmenler Günü Mesajları için kendi dillerinden Kürtçe Öğretmenler Günü Kutlama mesajları vermek isteyen kişilere kolaylık amaçlı Kürtçe dilinde öğretmenler günü nasıl kutlanır? içeriğimizi yazmış bulunmaktayız. Kürtçe Öğretmenler Günü Kutlu Olsun Mesajları başlıklı makalemizde Kürtçe Öğretmenler günü kutlama mesajları hakkında tüm detaylara ulaşabilirsiniz.

Kürtçe Öğretmenler Günü Kutlu Olsun Mesajları

Kürtçe Öğretmenler Günü Mesajları Öğretmenler günü ile ilgili Kürtçe sözler ve mesajlar yayınladığımız bu yazıda ayrıca Kürtçe öğretmenler günün kutlu olsun mesajı nasıl yazılır? sorusunun cevabına da ulaşabileceksiniz. Bu makalemizde Kürt öğretmenlerin günlerini Kürtçe Öğretmenler günü mesajı ile sevindirebilirsiniz. Gelin hep beraber Kürtçe öğretmene sözler ve mesajlara bakalım:

Mamoste, di vê rojê de ez dixwazim bibêjim ku ez çiqas ji te hez dikim û spasiya xwe ji bo hewldanên we yên li ser min diyar dikim. Di jiyanê de ji we re hemî çêtirîn dixwazim. Roja mamosteyan pîroz be.”

Öğretmenim, bu günde sizi ne kadar sevdiğimi belirtmek ve üzerimdeki emekleriniz için minnetlerimi sunmak isterim. Hayatta her şeyin gönlünüzce olmasını temenni ederim. Öğretmenler gününüz kutlu olsun.”


“Evîna te ya temam hêjayî her tiştî ye mamoste, awira te ya dilovan dilê min germ dike mamoste. Mamoste sebra we her car min xurtir dike.Roja mamosteyan pîroz be.”

“O dopdolu sevginiz her şeye değer öğretmenim, şefkatli bakışlarınız içimi ısıtır öğretmenim. Sabrınız her defasında beni de güçlendirir öğretmenim… Öğretmenler gününüzü kutlarım.”


“Tu ronahiyek î, û em xwendekar in ku hewcedarê wê ronahiyê ne û meraq dikin ku pê ronî bibin. Roja mamosteyan pîroz be.”

“Siz bir ışık, biz de o ışığa muhtaç, onunla aydınlanmaya hevesli öğrencileriz. Öğretmenler gününüz kutlu olsun.”


Kürtçe öğretmene sözler ve mesajlar

Kürtçe Öğretmenler Günü Mesajları Kürt çocuklarının kendi öğretmenlerine Kürtçe mesajlar kutlamaları için özellikle yazmış olduğumuz bu Kürtçe öğretmenler günü kutlama mesajlarını okuyup öğretmenlerine sunabilirler. Kürtçe öğretmenler günü mesajları aslında düşünüldüğü kadar zor değildir.

 • “Em roja mamosteyan a mamosteyên xwe yên wêrek, dilnizm ên ku bi şêwaza jiyana xwe erka herî pîroz a cîhanê qebûl kirine, pîroz dikin.”
 • “Dünyanın en kutsal vazifesini kendisine yaşam tarzı benimsemiş, gözü pek, yüreği güzel öğretmenlerimizin öğretmenler gününü canı gönülden kutlarız.”
 • “Mamosteyê min ê delal, balyozê evînê, parêzvanê rastiyê, lêgerê zanînê. Ez ji bo her tiştê ku we daye min spas dikim. Roja mamosteyan pîroz be.”
 • “Benim sevgi elçisi, doğru bekçisi, bilgi avcısı güzel öğretmenim. Bana kattığınız her şey için minnettarım. Öğretmenler gününüz kutlu olsun.”

“Mamostayên me yên ku xelkê welatê me yê bedew bi fedakarî perwerde dikin, hûn ji her tiştî herî baş heq dikin. Roja mamosteyan pîroz be.”

“Güzel ülkemizin insanlarını özveri ile yetiştiren öğretmenlerimiz siz her şeyin en güzeline layıksınız. Öğretmenler gününüz kutlu olsun.”


“Ez mamosteyê yekane me ku her agahî û rastiyê bi hezkirinê dixe hişê me û di her zehmetiyê de bi sebirê fêrî me dike. Ez pir bextewar im ku min te nas kir û dest da ser jiyana min. Roja Mamosteyan pîroz be…”

“Kürtçe Öğretmenler Günü Mesajları Her bilgiyi, doğruyu zihinlerimize sevgiyle ilmek ilmek işleyen, her zorlukta sabretmeyi öğreten biricik öğretmenim. Sizi tanıdığım için, hayatıma dokunduğunuz için çok şanslıyım. Öğretmenler gününüz kutlu olsun…”


“Mamosteyek min heye ku di jiyana min de şopên hêja hiştiye û di her xeletiyek min de bi mezinahiya xwe bandor li min kiriye. Bi xweşîyê da…”

“Hayatımda kıymetli izler bırakan, her hatamda büyüklüğü ile beni derinden etkileyen bir öğretmenim var. İyi ki varsınız…”


Kürtçe Öğretmenler Günü Mesajları

Öğretmenler bir neslin geleceğini yansıtmaktadırlar, bu nedenle çok değerli ve kutsal bir mesleği yürütmektedirler. Bizler de bu günde onları Kürtçe Öğretmenlerle ilgili mesajlar paylaşarak mutlu edebiliriz. 

Ez te bi serbilindî bibîr tînim, ne tenê îro, lê her roja ku ez dest bi pîşeya xwe dikim. Spas dikim ji bo ku min destek da min, ji bo ku ez hilgirtim pêşerojê û bûyî ronahî. Roja Mamosteyan pîroz be.

Sizi sadece bugün değil, mesleğimi elime aldığım her gün gururla anımsıyorum. Bana el verdiğiniz için, beni geleceğe taşıyıp ışık olduğunuz için size minnettarım. Öğretmenler Gününüz kutlu olsun.


Lehengê min ê veşartî yê ku jiyana min rêve dike, ji min re dibe alîkar ku ez nasnameya xwe bibînim, û dihêle ku ez jêhatiyên xwe kifş bikim. Xwezî te jiyana min derbas kir.

Kürtçe Öğretmenler Günü Mesajları Hayatıma yön veren, kimliğimi bulmama yardımcı olan, yeteneklerimi keşfetmemi sağlayan, gizli kahramanım. İyi ki yaşamımdan geçtiniz.


Spas ji bo sebir, bawerî û toleransa bêdawî ya ku we nîşanî me da. Ew baweriya ku we nîşan da, di serkeftina me ya îro de ji bo me bû motîvasyona herî mezin. 24ê Mijdarê Roja Mamosteyan pîroz be.

Bizlere göstermiş olduğunuz sonsuz sabır, inanç ve hoşgörü için teşekkür ederiz. Gösterdiğiniz o inanç, bugünkü başarılarımızda bizler için en büyük motivasyon kaynağı olmuştur. 24 Kasım Öğretmenler Gününüz kutlu olsun.


Gava ku ez gav bi gav berbi paşeroja xwe dimeşim, ez hîn jî ji dersên jiyanê yên ku we sal berê dane min îlham dibim. Her tiştê ku we fêrî min kir, di jiyana min de qursa herî hêja dimîne. Min tu baş nas kir. Roja we pîroz be.

Geleceğime adım adım yürürken, hala bana yıllar önce verdiğiniz yaşam derslerinden ilham alıyorum. Bana öğrettiğiniz her şey, yaşamım için en değerli pusula olmaya devam ediyor. Kürtçe Öğretmenler Günü Mesajları Sizi iyi ki tanımışım. Gününüz kutlu olsun.


kürtçe öğretmenler günü mesajları
Kürtçe Öğretmenler Günü Mesajları

“Mamoste, di vê rojê de ez dixwazim bibêjim ku ez çiqas ji te hez dikim û spasiya xwe ji bo hewldanên we yên li ser min diyar dikim. Di jiyanê de ji we re hemî çêtirîn dixwazim. Roja mamosteyan pîroz be.”

“Öğretmenim, bu günde sizi ne kadar sevdiğimi belirtmek ve üzerimdeki emekleriniz için minnetlerimi sunmak isterim. Hayatta her şeyin gönlünüzce olmasını temenni ederim. Öğretmenler gününüz kutlu olsun.”


“Mamoste mîna roj hiltê ye, ew armanc dike ku derdora xwe ronî bike û tariyê dijwar bike. Roja mamosteyan pîroz be.”

“Kürtçe Öğretmenler Günü Mesajları Öğretmen doğan güneş gibidir, etrafını aydınlatmayı ve karanlıklara meydan okumayı amaç bilir. Öğretmenler gününüz kutlu olsun.”


Kürtçe öğretmenler günü mesajları 2022

24 Kasım 2022 tarihi öğretmenler günü olması hasebiyle bu günde özellikle Kürt öğretmenleri kendi ana dllerinde günlerini kutlamak için mesajlar gönderebilirsiniz. Kürtçe öğretmenler günü mesajlarından bir kısmını sitemize ekledik.

“Em deyndarê we mamosteyên dilşewat in, ku nifşê nû bi karaktereke rast û bi zanebûneke berfireh mezin dibe, bi gavên bibiryar ber bi serkeftinê ve dimeşe, ji bo welatê xwe xebatên bifeyde dimeşîne û ya herî girîng jî her tim li ser şopa xwe tevdigere. edalet û dilsoziyê. Di mezinkirina zarokên me de para we ya mezin heye. Roja mamosteyan pîroz be.”

“Yeni neslin doğru bir karakter ve engin bilgilerle yetişmesini, kararlı adımlarla başarıya yürümesini, ülkesine faydalı işler yürütmesini, en önemlisi her zaman adaletin ve sadakatin izinde hareket etmesini siz yüreği güzel öğretmenlere borçluyuz. Çocuklarımızın en doğru şekilde yetişmesinde sizlerin payı çok büyük. Öğretmenler gününüz kutlu olsun.”


“Mamosteyê min ê delal, balyozê evînê, parêzvanê rastiyê, lêgerê zanînê. Ez ji bo her tiştê ku we daye min spas dikim. Roja mamosteyan pîroz be.”

“Kürtçe Öğretmenler Günü Mesajları Benim sevgi elçisi, doğru bekçisi, bilgi avcısı güzel öğretmenim. Bana kattığınız her şey için minnettarım. Öğretmenler gününüz kutlu olsun.”


Öğretmenler Günü Mesajı Kürtçe

“Ez roja mamosteyê baştirîn mamosteyê cîhanê pîroz dikim, û ez dixwazim di sibeyên xweş de li ser şopa tiştên ku hûn hîn dikin bibînim. Bi xatirê te.”

“Dünyanın en iyi öğretmeninin öğretmenler gününü kutlar, güzel yarınlarda öğrettiklerinizin izinde buluşmayı dilerim. İyi ki varsınız.”


“Em roja mamosteyan a mamosteyên xwe yên wêrek, dilnizm ên ku bi şêwaza jiyana xwe erka herî pîroz a cîhanê qebûl kirine, pîroz dikin.”

“Kürtçe Öğretmenler Günü Mesajları Dünyanın en kutsal vazifesini kendisine yaşam tarzı benimsemiş, gözü pek, yüreği güzel öğretmenlerimizin öğretmenler gününü canı gönülden kutlarız.”


“Te her tim bi dilovanî nêzî min dibû, di hemû tengasiyan de tu ji min re heval bûyî. We dema ku wext bû we wek malbata min lênihêrî. Te di her fersendê de dianî bîra min ku hezkirin û jiyan çiqas xweş e, û gava ku ez nêzikî daketina tariyê bûm, tu bû hêvî û destên min girt. Ez dixwazim ew rojên ku min şanaziyê bi we re kirine, zûtir werin… Roja Mamosteyan pîroz be.”(1)

resimli kürtçe öğretmenler mesajı
resimli kürtçe öğretmenler günü mesajı

“Kürtçe Öğretmenler Günü Mesajları Siz bana her zaman şefkatle yaklaştınız, her sıkıntımda bana arkadaş oldunuz. Yeri geldiğinde ailem gibi koruyup kolladınız. Bana sevmenin ve yaşamanın ne kadar güzel olduğunu her fırsatta hatırlatıp, karanlığa düşmeye yaklaştığım anda umut olup ellerimden tuttunuz. Sizi gururlandırdığım günlerin bir an önce gelmesini öyle çok istiyorum ki… Öğretmenler gününüz kutlu olsun.”


“Tu ronahiyek î, û em xwendekar in ku hewcedarê wê ronahiyê ne û meraq dikin ku pê ronî bibin. Roja mamosteyan pîroz be.”

“Siz bir ışık, biz de o ışığa muhtaç, onunla aydınlanmaya hevesli öğrencileriz. Öğretmenler gününüz kutlu olsun.”


“Evîna te ya temam hêjayî her tiştî ye mamoste, awira te ya dilovan dilê min germ dike mamoste. Mamoste sebra we her car min xurtir dike.Roja mamosteyan pîroz be.”

“O dopdolu sevginiz her şeye değer öğretmenim, şefkatli bakışlarınız içimi ısıtır öğretmenim. Kürtçe Öğretmenler Günü Mesajları Sabrınız her defasında beni de güçlendirir öğretmenim… Öğretmenler gününüzü kutlarım.”


Resimli Öğretmenler Günü Mesajları

“Melekê min ê zana… Ez hêvî dikim, dikim ku meriv baş bibîne. Yê ku berxwedan û têkoşîn hilbijart ez im mamosteyê min ê hêja. Roja mamosteyan pîroz be.”

“Benim kanatlı bilgi meleğim… Umut ettirenim, güzel gördürenim. Direnmeyi ve mücadele etmeyi seçtirenim, canım öğretmenim. Öğretmenler gününüz kutlu olsun.”


“Mamoste mîna baxçevan e. Ew kulîlkên herî xweşik mezin dike. Bê gilî, bêyî ku bizane westandin çi ye, bê westandin dide wan, ronî dike û av dide wan.”

“Öğretmen bahçıvan gibidir. En güzel çiçekleri o yetiştirir. Hiç şikayet etmeden, yorgunluk nedir bilmeden, bıkmadan usanmadan onları besler, aydınlatır, su verir.”


“Piştgirê min ê herî mezin, mamosteyê min ê hêja ku sebir, hezkirin û rêzdariya xwe ji min re nehiştiye. Roja mamosteyan pîroz be.”

“Sabrını, sevgisini ve saygısını benden esirgemeyen, en büyük destekçim, sevgili öğretmenim. Öğretmenler gününüz kutlu olsun.”


“Ez hez dikim ku wekî we têgihîştî, bîhnfireh û dilovan bim. Ji bo ku ez nêzikî pîşeya mamostetiyê bibim pir hindik maye û ez dixwazim bi kêmasî wekî we bi bandorkerî tiştên xweş li jiyana xwendekarên xwe zêde bikim. Ez bi hemû hêza xwe hewl didim ku te serbilind bikim mamoste. Roja mamosteyan pîroz be.”

kürtçe öğretmenler günü mesajları
Kürtçe öğretmenler günü mesajları

“Sizin kadar anlayışlı, sabırlı ve şefkat dolu olmayı çok istiyorum. Öğretmenlik mesleğine yaklaşmama çok az bir zaman kaldı ve ben öğrencilerimin hayatlarına en az sizin kadar etkili dokunuşlarla güzel şeyler katmak istiyorum. Sizi gururlandırmak için olanca gücümle çalışıyorum öğretmenim. Öğretmenler gününüz kutlu olsun.”


“Mamosteyê min ê hêja, ku her gav min teşwîq dike ku ez hêvî bikim, her gav min arasteyî karên kêrhatî dike û her gav min hîs dike ku ew bi min bawer dike. Nizanim eger min piştgiriya te li ser milê xwe û destên te yên dilovan li ser pişta xwe hîs nekira ez ê di heman rewşê de bibûma yan na. Ez hezar carî spasiya we dikim û roja mamosteyên we pîroz dikim.

“Beni her zaman umut etmeye teşvik eden, hep faydalı işlere yönelten ve her zaman bana inandığını hissettiren canım öğretmenim. Eğer omzumda sizin desteğinizi, sırtımda sizin şefkatli ellerinizi hissetmeseydim aynı durumda olur muydum bilemiyorum… Bende emeğiniz çok büyük. Size binlerce kez teşekkür ediyor öğretmenler gününüzü en güzel dileklerimle kutluyorum.

Kürtçe Öğretmenler Günü Mesajları yazımızın sonuna gelirken size elimizden geldiği kadar Kürtçe öğretmenler günü kutlamaları için en iyi ve güzel mesajlar sunmaya çalıştık. Kürtçe öğretmenler günü mesajları sayesinde sevenlerinizin gününü kutlayabilir ve onları mutlu edebilirsiniz. Kürtçe aşk sözleri ile ilgili mesajlar için ise ayrıca Kürtçe Aşk ve Sevgi Mesajları başlıklı makalemizi de inceleyebilirsiniz.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Kürtçe Öğretmenler Günü Mesajları Kutlu Olsun