e
sv

Kürtçe Kurban Bayramı Mesajları Ve Türkçe Anlamları 2023

kürtçe kurban bayramı mesajları
avatar

Kundir

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Kürtçe Kurban Bayramı Kutlama Mesajları sık aranan mesajlar arasında yer alır. Kürt dilini sevip hayatının her alanında yer edinenler için daha önce sitemizde Kürtçe kurban bayramı mesajları, Türkçe-Kürtçe bayram mesajları şeklinde başlıklar oluşturup kendi ana dilimizde sevdiklerimize Kürtçe kutlama mesajları göndermek için bir birinden güzel mesajlar paylaşmıştık. Bugün ise Kürtçe Kurban Bayramı Mesajları başlığı adı altında kurban bayramı Kürtçe mesajları alanında bir birinden güzel mesajlar paylaşacağız.

Kürtçe Kurban Bayramı Mesajları

Kürtçe cejn mesajlarına başlamadan önce öncellikle Kürtçe bayram ne demektir? veya Kürtçe cejn nedir? gibi sorulara cevap vermek istiyoruz. Tahmin edildiği üzere cejn kelimesi kürtçede bayram anlamına gelmektedir. Genellikle cejn, ‘id gibi kelimeler kullanılır. Kürtçe Kurban Bayramı Mesajları için ise Cejna Qurbanê kullanılır. Kürtçe bayram nedir konusuna açıklık getirdikten sonra en çok kullanılan kürtçe mesajlardan biri de “Cejna we ya Qurbanê piroz û bimbarek be” mesajı olduğunu belirtelim.

Kürtçe Bayram Kutlama Mesajları

Sevdiklerimizin bayramını kürtçe kutlamak için faydalı olacağını umduğumuz bu paylaşımımızda Kürtçe Bayram Kutlama Mesajları altındaki başlığımızda yer edinen Kürtçe Bayram mesajlarına sizler de ulaşarak sevdiklerinize whatsapp üzerinden kürtçe mesajlar gönderebilirim veya kürtçe sms şeklinde bayram mesajlarınızı gönderebilirsiniz.

Kürtçe Kurban Bayramı Mesajları ve Türkçe anlamları için bu yazıdaki konular :

 • Kürtçe Bayram Kutlamaları
 • Kürtçe Bayram Kutlama
 • Kürtlerde Bayram Namazı
 • Kürtçe Bayram Nasıl Kutlanılır?
 • Kürtlerde Bayram Nasıl Kutlanılır?
 • Kürtçe Kurban Bayramı Mesajları
 • En Güzel Kürtçe Kurban Bayramı Mesajları Resimli
 • Kürtçe Bayram Nedir?
 • Kürtçe Cejn Nedir?
 • Kürtçe Kurban Bayramı Mesajları
kürtçe kurban bayramı sözleri

kürtçe bayramı mesajları

Kürtlerde Bayram Kutlaması Nasıl Olur?

Kürtler bayramlarını nasıl kutlarlar diye merak eden kişiler için ise Kürtlerde Bayram Kutlaması Nasıl Olur? başlığı altında bir kürt ailesinin bayram günü nasıl geçiyor aşağı yukarı sizlere anlatacağız. Öncellikle Bayram arefesinde evin çocukları yeni aldıkları elbiselerini yastıklarının altına koyup yatarlar. Bayramın heyecanını haftalar önce yaşayan bu çocuklar büyük bir sevinçle sabah bayram günü gözlerini açarak elbiselerini giyerler. Öncellikle evin erkekleri bayram sabahında Kürtçe bayram namazına giderek namazını kılar ve cami cemaati ile bayramlaşırlar.

Evin erkekleri bayram namazına giderken evin hanımları ise o esnada bayram yemekleri için hazırlıklarda bulunurlar. Kürtlerde genellikle bayram sabahı kahvaltı ağır yemeklerle yapılır yani bir çay, reçel, peynir tarzından ziyade fasulye, dolma, kavurma gibi yiyeceklerle kahvaltı yapılır.

Kürtçe Türkçe Kurban Bayramı Mesajları

Kurban bayramının yaklaşması ile bir çok kişi sevdiklerine kendi dillerinden Kürtçe kutlama mesajları göndermek isterler. Bizler bu makalemizde Kürtçe Türkçe Kurban Bayramı Mesajları hakkında bilgiler vereceğiz. Böylece sevdiklerinizin Kurban Bayramını hem Türkçe hem de Kürtçe olarak kutlayabilirsiniz. Kürtçe Kurban Bayramı Türkçe Çeviri mesajları ile gelin hep beraber bu günü sevdiklerimiz ile kutlayalım.

Kahvaltının yapılmasının ardından tatlılar, şekerler hazırlanıp misafir ve çocukların bayram ziyaretleri beklenilir. Kürtlerde bayram ziyareti nasıldır? diye bir soru sormanız da kuvvetle muhtemeldir. Siz soruyu sormadan biz Kürtlerin bayram ziyaretleri sorusuna direk cevap verelim. Genellikle Kürt aileleri ikindi namazına kadar evde olup misafirlerin gelişini beklerler. İkindiye kadar herkes öncellikle yakın akraba ve komşularını ziyaret eder. İkindiden sonra ise genellikle uzak komşu, akraba ve tanıdıkların ziyaretine gidilir.

Kürtçe Kurban Bayramı Mesajları devamında ise Kürtler bayramı nasıl kutlar sorusunu kısa olarak böyle açıklamaya çalıştık. Umarım faydalı olmuştur. Şimdi konumuz dağılmadan Kürtçe Bayram Mesajları konumuza tekrardan dönüp Kürtçe Kurban Bayramı Kutlamaları hakkında detaylı bilgiler vermeye devam edelim.

kürtçe kurban bayramı mesajları

kürtçe kurban bayramı kutlama

En Güzel Kürtçe Kurban Bayramı Mesajları Resimli

Kürtçe resimli bayram kutlamalarını aslında geçen yılda sitemizde paylaşmıştık. Sayfamızı takip ettiğiniz takdirde En Güzel Kürtçe Kurban Bayramı Mesajları Resimli başlığı altında paylaştığımız Kürtçe resimli bayram mesajları ve kürtçe bayram sözleri hakkında bilgilere ulaşabilirsiniz.

Paylaştığımız bu resimli bayram mesajlarını sizlerde whatsapp kürtçe mesajlar adı altında sevdiklerinize whatsapp kürtçe bayram mesajları şeklinde gönderebilir. Bu kutlu ve güzel günü sevdiklerinizle beraber kürtçe olarak kutlayabilirsiniz. Sitemizde daha önce bu başlık altında paylaşımımız olduğu için Kürtçe resimli kurban bayramı mesajları hakkında detaylı bilgilere vermeyeceğiz. Kürtçe resimli mesajlar göndererek sevdiklerinin bayramını kutlayan kişiler En Güzel Kürtçe Kurban Bayramı Mesajları Resimli başlıktaki makalemizi inceleyerek detaylı bilgiye ulaşabilirler.

Kürtçe Bayram Kutlama

Yukarıda yer alan Kürtçe Bayram Kutlaması nasıl olur? başlığında aslında bir Kürt ailesinin Kürtçe Bayram Kutlama merasimini az çok anlatmaya çalıştık. Bu nedenle bu başlığımızda pek önemli detaylara girmeyeceğiz. Sadece Kürtçe Bayram Kutlama ile ilgili olarak bazı Kürtçe mesajlar yazacağız. Kürtçe mesajlar hakkında detaylı bilgi almak isteyenler Kürtçe Kurban Bayramı Mesajları başlıklı makalemizi inceleyebilirler. Kürtçe olarak bayram kutlama mesajlarını paylaşmanız için Kürtçe mesajları aşağıya ekliyoruz :

Îda/Cejn a weyî Qurbanê pîroz dikim. Ji bona Ümmetê, Herema me û malbata însanîyetê bi xêr bigerîne înşeellah

*****

Ramazan bayramınız mübarek olsun. Rabbimiz bu günün hürmetine Bölgemiz, ümmet ve insanlık ailesi için hayırlara vesile kılsın.


Her cejnek destpêkeke nu ye. 
Hêviya me heye ku cejn bibe bingeha Azadiya müslümana be Cejna we pîroz be. 

*****
Her bayram bir başlangıçtır.
Ümit ediyoruz ki bu bayram Müslümanların Özgürlüğünün başlangıcı olsun.

kürtçe bayram mesajları

Kürtçe Kurban Bayramı Mesajları 2021

Kürtçe bayram mesajları ile ilgili son paylaşımımız olan Kürtçe Kurban Bayramı Mesajları başlığında ise son olarak Kürtçe yazılmış bayram mesajlarına yer vererek makalemizi sonlandıracağız. Dileyen kişiler daha önce sitemizde ramazan bayramı ile ilgili yayınladığımız Kürtçe Ramazan Bayramı Mesajları başlıklı makalemizi de okuyabilirler. Bu makalemizde Kürtçe Kurban Bayramı Mesajları mesajları hakkında bilgiler vermekle beraber bir Kürt ailesinde bayram kutlaması nasıl olur, kürtlerde bayramlaşma gibi bir çok konuya açıklık getirmeye çalıştık. Umarım faydalı ve istifadeli olmuştur.

Cejna Qubanê li we û malbata we pîroz be.

*****
Sizin ve ailenizin Kurban bayramı mübarek olsun.

Kütçe bayram mesajları arasında en çok kullanılan kürtçe tebrik mesajlarından biri de “Cejna Qubanê pîroz be” kutlama mesajıdır. Bu hem kısa hemde daha sade ve yalın olduğu için sıklıkla halk arasında ençok kullanılan Kürtçe mesajlar arasında yer almaktadır. Sizlerde bu mesajı kopyalayarak Dilerseniz whatshapta dilerseniz de normal sms olarak Kürtçe Sms kutlama mesajları şeklinde sevdiklerinize gönderebilirsiniz.


Cejna we ya qubanê ji dil û can pîroz be. Bi hêviya rojên şad û bextewar.

*****

Kurban bayramınız en içten dileklerimle kutlar, güzel günler dilerim.

Kürtçe temenni mesajları arasında da yer alan bu mesajda hayırlı dilekler belirtilerek Kürtçe olarak bayram kutlanılmıştır. Güzel temenni mesajları arasında da yer alan bu mesajda sizler de sade bir şekilde sevdiklerinizin bayramını kutlayabilirsiniz.


Cejna we pîroz be, ev cejna qurbanê bibe sedama aştî û bratîyê.

*****

Kurban bayramınız kutlu olsun. Bu kurban bayramı barış ve kardeşliğe vesile olsun.

Bir diğer Kürtçe Kurban Bayramı mesajlarımız arasında da barış ve kardeşliğe dikkat çeken mesaj yer almaktadır. Bu mesajımızla özellikle İslam alemi içerisinde barış ve kardeşliğin pekişmesi ve huzurun sağlanması için yapılan bir temanni mesajı yer almaktadır. En çok sevilen Kürtçe mesajlar arasında da yer alan bu mesajı sizlerde kopyalayarak sevdiklerinize gönderebilirsiniz.

cejna kurbane

kurban bayramı mesajları

Kürtçe Tebrik Mesajları Kurban Bayramı

Alt başlıklarla anlattığımız En Güzel Kürtçe Kurban Bayramı Mesajları Resimli başlıklı makalemizin son başlığı olan Kürtçe Tebrik Mesajları konusunu da anlattıp makalemize eklemediğimiz diğer tüm kurban bayramı mesajlarını da ekleyerek yazımızı noktalamayı düşünüyoruz. Biz elimizden geldiğince en güzel Kürtçe tebrik mesajlarını eklemeye çalıştık sizlerde bizim eklemediğimiz eksik mesajları görürseniz yorum kısmına yazarak makalemizin zenginleşmesine katkı sağlayabilirsiniz. Böylece her bölgede farklı şekilde kutlanılan Kürtçe bayram mesajları da sizler sayesinde makalemizde yer alacaktır. Ayrıca sitemizde daha önce paylaştığımız Kürtçe Ramazan Bayramı Mesajları başlıklı makalemizi okuyarak da farklı mesajlara ulaşabilirsiniz.

Nûr’a Îslamê qelbê te tije bike, Mekana te fîrdews, cîranê te Hz. Mûhammed be. Cejna te bimbarek be.

*****

İslamın nuru kalbine dolsun, Mekanın cennet, komşun Hz. Muhammed olsun. Bayramın mübarek olsun.


Cejna Qubanê li hemû Misilmanan pîroz be.

*****
Tüm müslümanların kurban bayramı kutlu olsun


Cejna Qubanê li hemu Misilmanan bimbarek be.

*****
Kurban bayramın tüm Müslümanlara mübarek olsun.


Cejna we pîroz, qurbanê we meqbûl, gunehên me ef û mexfûr bibin. Amîn.

*****
Bayramınız kutlu, kurbanınız kabul, günahlarımız af ve mağfiret olsun.


Bi hêviya kû cejna Qurbanê le welatê me û li hemû cîhanê bibe sedema aşitî û biratîyê cejna we ya qurbanê pîroz be.

*****
Kurban Bayramının ülkemizde ve dünyada barış ve kardeşliğe vesile olması dileği ile Kurban bayramınız kutlu olsun.


Kürtçe Bayram Kutlamaları

Cejna Qurbanê pîroz be, ev Cejn bila bibe sedema aşitî û bratîyê.

*****
Kurban bayramınız kutlu olsun. Bayram, barışa ve kardeşliğe vesile olsun.


Cejna Qurbanê ya civaka İslamê pîroz be.

*****
İslam Aleminin kurban bayramı kutlu olsun.


Cejna Qurbanê li hemû Misilmanan pîroz be Hêvîdar in, Cejna Qurbanê pîroz jî bona azadî, aşitî û bexteweriya gelan û cigir bûna, aramî û asayiş li navçeyê, bibe destpêkek.

*****
Özgürlük, barış, huzur ve güvenin sağlanmasına vesile olması umuduyla, tüm Müslümanların Kurban Bayramı kutlu olsun.


Bi daxwaza pêşerojeke ronî cejna we pîroz dikim. Hêviya me ew e kû cejn ji bo mirovahîyê aşitî, azadî û biratiyê bîne.

*****
Aydınlık bir gelecek dileği ile bayramınızı kutluyorum. umudumuz o dur ki bayram insanlığa barış, özgürlük ve kardeşlik getirsin.


Bi hêviya kû cejn li gelan re aştî u biratiyê bîne. Cejna we ya qurbanê ji dil û can piroz dikim.

*****
Bayramın halklara barış ve kardeşlik getirmesi ümidiyle Kurban bayramınızı can-ı gönülden kutluyorum.


Her cejnek destpêkeke nû ye. Hêviya me heye ku cejn bibe bingeha azadiyê. Cejna we pîroz be.

*****
Her bayram bir başlangıçtır. Ümit ediyoruz ki bu bayram özgürlüğün temeli olsun. Bayramnızı Kutlu olsun.

Îda/Cejn a weyî Qurbanê pîroz dikim. Ji bona Ümmetê, Herema me û malbata însanîyetê bi xêr bigerîne înşeellah

*****

Ramazan bayramınız mübarek olsun. Rabbimiz bu günün hürmetine Bölgemiz, ümmet ve insanlık ailesi için hayırlara vesile kılsın.


Her cejnek destpêkeke nu ye. 
Hêviya me heye ku cejn bibe bingeha Azadiya müslümana be Cejna we pîroz be. 

*****
Her bayram bir başlangıçtır.
Ümit ediyoruz ki bu bayram müslümanların Özgürlüğünün başlangıcı olsun.


Cejna we pîroz be

*****
Bayramınız kutlu olsun


Cejna we bımbarek be

*****
Bayramınız mübarek olsun


Cejna Qurbanê pîroz be

*****
Ramazan bayramı kutlu olsun


Cejna Qurbanê bımbarek be

*****
Ramazan bayramı mübarek olsun


Cejna Qurbanê lı hemu Müsülmanan pîroz be

*****
Ramazan bayramı tüm Müslümanlara kutlu olsun


Cejna Qurbanê lı hemu Müsülmanan bımbarek be

*****
Ramazan bayramın tüm Müslümanlara mübarek olsun


Cejna we pîroz, rojîya we qebûl, gunehên me efu mexfûr bibin.

*****
Bayramınız kutlu, orucunuz kabul, günahlarımız afu mağfiret olsun.


Ez, Cejn a qurbanê a xelqê min ê xuştivî Lawend piroz dikim. 
Hawara min ji xudê teala ewe ku Di rojek nêzîk de; millete min bigehîjine azadî u xêr u xweşî a welatê xwe.

Heci cejna me piroz neke em jî ya wan pîroz na nakin
Rêz. ..

******

Aziz Müslüman Lawend halkımın Ramazan/Kurban bayramını en içten dileklerimle kutlar, Yüce Allah cc dan en kısa zamanda kurtuluşuna kavusacağı mutlu günleri niyaz ederim.

Bayramımızı kutlamayanın bayramını biz de kutlamıyoruz
Saygilarımla


Kürtçe whatshapp bayram mesajları

Cejna we ya Qurbanê pîroz be. 
Ez ji Rebbê alemê hêvî dikim ku ev cejn, ji bona welatê me , ji bona alema îslamê û ji bona hemu mazlum û mustazafan bibe cejna azadîyê, serxwebunê û rizgarî yê.


Cejna We Piroz Be,Bi navê Xwedayê Rehman û Rehîm

Ji ber hatina cejna Remezanê/Qurbanê ve ez pîrozbahîyê li gelê kurd û hemu muslimanan dikim û ji Rebbê alemê hêvî dikim ku cejna Remezanê/Qurbanê pîroz ji hemu muslimanan re bibe wesîla xelasîyê û ji ummeta Muhammed re xêr û xweşîyê bexş bike.

*****

Rahman ve Rahim olan Allah’ın adıyla, Bayramınız Mübarek Olsun

Ramazan/Kurban bayramının gelişiyle Kürt halkı ve tüm müslümanlarının bayramını kutluyorum, bu bayramın tüm müslümanlara kurtuluş getirmesini ve Ümmeti Muhammed(a.s)’e hayır ve güzellik getirmesini temenni ediyorum


Cejn cejna me ya olî ye. Ji me bi hezaran kes werin kuştin jî ev cejn cejna me ye û emê pîroz bikin. Hêviyam ji Xwedê c.c ku ev cejna bike sedema aşitî, biratî, wekheviya me û tifaq û serkeftina ommeta Îslamê. Cejna we û ya malbata we pîroz dikim, hûn gellek cejnên azad bibînin, Xweda we ji bin bindestiya zalim û kafiran derxe û welatek azad û serbixwe bike para we.

*******

Bayram dini bayramımızdır. Bizden binlercesi öldürülse bile bu bayram bizimdir ve kutlayacağız. Raabimden temennim bu bayramı müslüman alemi için barış, kardeşlik, umut, birlik ve başarı getirsin. Sizin ve ailenizin bayramı mübarek olsun. Allah sizleri zalim, kafirlerin zulmü altından çıkarıp özgür bir memleket sizlerin payına versin.


Kalpler vardır sevgiyi yaşatmak için, insanlar vardır dostluğu paylaşmak için ve bayramlar vardır sevgi ile kucaklaşmak için.Bayramınız kutlu olsun.
………………….
Dil hene ji bo jîyandina hezkirinê; mirov hene ji bo parkirina hevaltîyê û cejnhene ji bo ku bi hezkirinê re hev hembêz bikin. Cejna we pîroz be.


Cejna Qurbanê li hemû bawerîyan pîroz be! 
Ev cejn, bi hêvîya rojen ronahî bide der…

Bütün inananların ramazan bayramı mübarek olsun! 
Umuyorum ki, bu bayram bütün aydınlık günlerin doğmasına vesile olur..


Kürtçe Kurban bayramı kutlama mesajları makalemizin sonuna gelirken Kürtçe Newroz Mesajları makalemizi de inceleyebilirsiniz.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Kürtçe Kurban Bayramı Mesajları Ve Türkçe Anlamları 2023