e
sv

Kürtçe Aşk ve Sevgi Mesajları | Hazır Mesajlar

Kürtçe Aşk ve Sevgi Mesajları hakkında detaylı bilgiler anlatmak için bu makaleyi yazma gereği duyduk sizlerde bu makaleden sonra Kürtçe Sevgi Mesajları yazabilirsiniz.
kürtçe aşk mesajları
avatar

Kundir

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 2

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Türkçe kürtçe cümle çeviri aramalarında sıklıkla karşılaştığımız çeviri cümleleri arasında Kürtçe Aşk ve Sevgi Mesajları yer almaktadır. Kürtçe aşk mesajlarının sıklıkla aranmalarının nedenlerinden biride insanların bu mesajları sevdiklerine Hazır mesajlar şekline göndermelerinden dolayıdır.

Çoğu insan sevdiğine, eşine kendi dilleriyle sevgilerini ilan edip onları sevindirmek istiyordur. İşte bu tür durumlarda eşleri Kürt olan kişiler genellikle Kürtçe Sevgiliye Mesajlar atmak için arayışa girerler. Bu arayış neticesinde buldukları Kürtçe aşk sözlerini alıp gerek Kürtçe Whatshapp durum mesajları şeklinde sevdiklerine iletirler, gerekse de Kürtçe mesajlar şeklinde direk sözlü olarak ona sevgilerini ilan ederler.

Ama sözlü olarak ilan etmek için tam teleffuzu öğrenmemiş kişilerin sıklıkla kullandıkları yöntem Kürtçe whatshapp mesajları olmuştur. Son dönemlerde whatshapp gibi sosyal uygulamalarda paylaşılan kürtçe mesajların sayısıda rağbet bulmuştur. Kürtçe Aşk ve Sevgi Mesajları hakkında detaylı bilgiler anlatmak için ilk başlığımız olan Kürtçe Sevgi Mesajlarına geçelim.

Kürtçe Aşk mesajları

Kürtçe türkçe çevirisi ile paylaşacağımız Kürtçe Aşk Mesajlarını sizlerde kopyalayarak kolayca sevdiğiniz kişilere gönderebilirsiniz. Bu mesajları teleffuz etmek biraz zaman aldığı için whatshaap gibi sosyal mecralarda kürtçe olarak paylaşmanız en uygun olanıdır.

Sevgiliye kürtçe sözler arayışına giren kişilerin kolay yoldan tüm Kürtçe aşk mesajlarını görmelerinden ötürü bu paylaşımı yapma gereği duyduk. Daha önce sitemizde paylaştığımız Kürtçe Seni Seviyorum Ne Demektir? adlı makalemizde bu konu için uyumlu olduğundan ötürü bu makaleden de istifade edebilirsiniz.

Eşi veya sevgilisi kürt olan kişiler için kürtçe sözcük ve aşk cümleleri anlamları ile birlikte verirken en çok beğenilen cümleleri sizler için seçtik. Şimdi konuyu daha fazla uzatmadan kürtçe aşk mesajları ve türkçe anlamlarını sizlerle paylaşalım. Kürtçe Aşk ve Sevgi Mesajları makalemize değindikten sonra Hazır mesajlara geçelim.

kürtçe aşk mesajları

kürtçe aşk ve sevgi mesajları hazır mesajlar

Kürtçe Hazır Aşk Mesajları

Bawer im Ji evîna te. Dilgeş im Ji hebûna te. Destê xwe bide min Bi bawerîyêkî mezin, Ew reya evîne gelek dûr e. Em barê vê evîne Ji hevre parvekin Ber bi rojên xweş Bi hevre bimeşin.

Aşkından ve varlığından yanıyorum, elini büyük bir güvenle bana uzat, bu aşk yolu baya uzaktır. Biz bu aşkın yükünü beraber omuzlayalım, güzel günlerde beraber yürüyelim.


Lê bi evina te dijime bawerke m’beriya te kiriye. Jina bê te ne tu jîn e. Jina bê te ez dijime. Her ku te’d bîra xwe tînim. Hêz dide min û dijime. Min bêriya te kiriye bawerke m’bèriya te kiriye

Senin aşkınla yaşıyorum, inanki seni çok özlemişim. Sensiz kadın, kadın değildir. Sensiz ben ölürüm. Her ne zaman seni anarsam, bana umut verip yaşıyorum. Seni çok özledim, inanki çok özledim.


“Evîna min Ji kerema xwe neçe Ez dê saeta bijmêrim Ji bona dîsa dîtina te Evîna min Ji kerema xwe neçe Ez dê saeta bijmêrim Ji bona dîsa dîtina te Vegere…”

Sevgilim lütfen gitme, ben tüm zamanı yine gelmen için sayayım. Sevgilim lütfen gitme ben tüm saati sana sayayım dönmen için..


Gav bi gav ji evîna di şemitim Eynika jîyanê rastî da pêş min Wek berê pêşerojê na fikirim Rewşa ti tiştî Aramî nade min

Adım adım sevdiğimden kayıyorum. Sensiz hayatıma anlam katamıyorum, senin yaşamın bana huzur veriyor.


Deste min bernede yare.. Be Te jiyan tine. Te min ji desten dijmina vesart U dil rewand ji bo evina хwe. Kir neхwese cane хwe U birindaren leven sirin. Deste Min bernede yare … Te Ez kirim hesire seven Direj ji bo rihe хwe…

Elimi bırakma sevgilim.. Sensiz yaşam olmaz. Sen beni düşmanların elinden kurtardın ve aşkından ötürü kendine bağladın. 


Evîn di dilê min de ye, dilê min li dinyayê ye, dinya bi qasî evîna mine, dinya tije evîne.

Sevgin kalbimdedir, kalbim dünyadadır, dünya sevgim kadardır, dünya tamamıyla aşktır.

Evîna te min dîn kir Dîsa mam’e bê dermana Dimrim dimirim yaar

Sevgin beni mecnun etti, yine dermansız kalıp öldüm, öldüm yar


Baran barî dinya tarî

Tu evîna dilê min zanî

Li benda te çol u çiyan

Diherike ava kanî

Dem diçe devran diçe

Axîna dilêm naçe

Xem û derdê min naçe

Xêr nemaye dinyayê

Bûm bi hesret tu nayê

Çavêm benda te mayê

Yağmur yağdı dünya karanlığa gömüldü

Sen yüreğimdeki aşkı biliyorsun

Seni beklemekle dağ ve ovalar

Çeşmeler akıp gidiyor

Zaman gidiyor, devran gidiyor

Yüreğimdeki aşk gitmiyor

Üzüntü ve dertlerim gitmiyor

Dünyadan hayır kalmamış

Hasret kaldım sana gelmedin

Gözlerim yoluna hasret kaldı


Bêrîkirina min bêdawî ye 

Çi dûrbûn û çi nêzikbûn e

Li ba min ti cudahî nîne

Heza te bihar û cejn e

Dûrîtîya te wekî reşê tarî ye

Özlemim sonsuzdur

Ne yakındır ne uzaktır

Yanımda hiçbir fark yoktur

Gelişin bahar e bayramdır

Uzaklığın karanlık gibi simsiyahtır


Tiştek naye ji destê min 

Tu way diçî, ger herî

Wek stêrkê li asîman

Bi çirûske di nava şer de

Paşeroj li benda me ye

Xewn û xeyalên min tev ê te ne

Paşeroj li benda me ye

Girêdayê evîna te me!

Ne paleyê bejna te bûm li ber bihn û têhn a te bûm evîna te ala a min bû dar û devî mala a min bû

Evîna min ji evîna Mem û Zînê jî mezintir e.

Hiçbirşey elimden gelmiyor

Sen şimdi gidiyorsun, gitmelisin

Gökyüzündeki yıldızlar gibi

Savaşın ortasındaki kıvılcımlar gibi

Rüya ve hayallerim hepsi senindir

Aydınlık bizi bekliyor Aşkına bağlıyım

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Kürtçe Aşk ve Sevgi Mesajları | Hazır Mesajlar