e
sv

Kürtçe Acıkmak Ne Demektir? Açlık Karşılığı

Yaptığımız çevirilerde bulduğunuz hataları veya kelimelerin eş anlamlarını, benzerlerini bize bildirmek için yorum kısmından yazıp eksikliklerimizi-hatalarımızı düzeltebilirsiniz..
kürtçe acıkmak anlamı
avatar

Kundir

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Kürtçe çevirileri paylaştığımız sitemizde bugün ele alacağımız konu açlık olacaktır. Kürtçe Acıkmak Ne Demektir? Açlık Karşılığı başlığı ile açlık hakkındaki çevirileri yazıp, kürtçe yemek çevirileri hakkında sizleri donatacağız.

Acıkmak kelimesi açlıktan gelen ve yemek hissiyatı veren durumu özetlemektedir. Bir yemeğe duyulan özlem üzerine türetilen bu kelime insanların yemeklerde sıklıkla kullandıkları terimleri ifade eder. Acıkan insanların genelde gözleri kararır akıllarında olan tek şey onlar için yemek olur.

Kürtçe Acıkmak Nasıl Denir?

Kürtçe acıkmak nasıl denir? sorusunu bizlere yönelten kullanıcılarımıza vereceğimiz cevapları aşağıda belirtiyoruz. Acıkmak kelimesinin kürtçe karşılığı çeşitli anlamlara gelmektedir. Zaten kürtçe çevirileri takip ettiğinizde bir kelimenin birden fazla anlama geldiğini kolaylıkla görebilirsiniz.

Acıkmak kelimesinin kürtçe çevirisini bu başlık altında vermek yerine kelimenin anlamını en sonda vereceğiz. Aşağıda makalenin sonunda Kürtçe Acıkmak Ne Demektir? Açlık Karşılığı kelimesinin anlamına ulaşabilirsiniz.

Kürtçe Acıkmak Nedir?

Üstede dediğimiz gibi kürtçe acıkmak nedir? sorumuzun cevabını verecek olursak, acıkmak kelimesi yemek ile bütünleşen bir kelimedir. Genelde uzun süre yemek yemeyen kişilerin midelerinde ve çeşitli vücut hareketlerinde oluşsan sıkıntıdan dolayı acıkırlar.

Acıkmak kelimesinin anlamını üstede yazdığımız için şimdi yeniden o konuya girmek istemiyoruz. Kısaca aşağıda acıkmak kelimesinin Kürtçe çevirisini yazacağız.

kürtçe acıkmak anlamı

kürtçe acıkmak nedir?

Kürtçe Acıkmak Çevirisi?

Çeşitli kürtçe sözlüklerden araştırıp elde ettiğimiz bilgilere göre, kürtçe acıkmak kelimesinin çevirîsi Birçî bûn anlamına gelmektedir. Kürtçe ferhenglerden elde ettiğimiz bu bilgiyi ve acıkmak kelimesinin diğer çevirilerini aşağıda sizlerle paylaşacağız.

Türkçe’den Kürtçe’ye çeviride çeşitli kürtçe sözlüklerden istifade ederken “Acıkmak” manasında kullanılan kelimenin kürtçe karşılığının Birçî bûn olduğunu görmekteyiz.

Kürtçe kelimesinin tüm çeviri karşılığı şu şekildedir;

1-) Birçî bûn

2-) Birsî bûn

TÜRKÇE ALFABESİNE GÖRE OKUNUŞU:  Birçî bûn

KURMANCÎ ALFABESİNE GÖRE YAZILIŞI: Birçî bûn

BENZER ÇEVİRİ: Kürtçe Seni Seviyorum Ne Demektir?

******************************************************

POPÜLER ÇEVİRİLERİMİZ: 

Yaptığımız çevirilerde bulduğunuz hataları veya kelimelerin eş anlamlarını, benzerlerini bize bildirmek için yorum kısmından yazıp eksikliklerimizi-hatalarımızı düzeltebilirsiniz..

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Kürtçe Acıkmak Ne Demektir? Açlık Karşılığı