e
sv

Kürtçe Görüşürüz Ne Demek? Görüşmek Kürtçe Nedir?

kürtçe görüşürüz ne demek?
avatar

Kundir

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Kürtçe tanışma mesajları arasında ilkin Kürtçe Görüşürüz Ne Demek? Görüşmek Kürtçe Nedir? kelimesi gelmektedir. Bu makalemizde Kürtçe tanışmak için kelimeler sıralamakla beraber basit düzeyde Kürtçe tanışma mesajlarını sizlerde öğrenmiş olacaksınız.

Kürtçe Görüşürüz Ne Demek? Görüşmek Kürtçe Nedir?

Kürt dili her geçen gün merak edilen diller arasında yer alıyor. Bu konuda yapılan araştırmalar beraberinde translate sisteminde Kürtçe dili de öne çıkmış bulunuyor. Zengin dil alfabesi çok kullanılırken sıkça kullandıkları Kürtçe görüşürüz ne demek cümlesi popüler araştırma olarak öne çıkıyor. Kürtçe dilinde görüşürüz kelimesinin karşılığı ise paşe te bibinim şeklinde biliyor. Bilmeyen kişiler için ilk bakışta tuhaf karşılansa da çokça telaffuz edildiğini söyleyebiliriz. Kürtçe Görüşürüz Ne Demek? Türk toplumunda her gün iş çıkışı veya evden çıkarken bir yere giderken tanıdıklarımıza, sevdiklerimize veyahut kızma anlamında kullandığımız kelime Kürt dilinde bu şekilde hitap edilmektedir. Bu yüzden anlam farkı yüz ifadesiyle özdeşleşiyor diyebiliriz.

kürtçe görüşürüz ne demek?
Kürtçe Görüşürüz Ne Demek?

Çavani Başi Ne Demek?

Kürt dilinden bahsederken araştırma kapsamında karşılaştığımız sorgulamalardan biri de Çavani başi ne demek şeklinde öne çıkmaktadır. Çavani Kürtçede nasılsın anlamına gelir. Başi ise iyi misin anlamındadır. Birleştirildiğinde nasılsın iyi misin anlamlarını içerir. Genel olarak bu şekilde öne çıkan cümleler, sorular veya kelimeler Kürt dilini öğrenmek isteyenlerin işini kolaylaştırmaktadır. Çünkü Kürtçe çok zengin ve karmaşık bir dil gibi gözükmektedir. Zorluk derecesiyle dünyanın en zor 9.cu dili seçilmiş olan Kürt lisanı oldukça fazla kullanılmaktadır. Topluma yönelik kültürel seslenişler ise dikkat çeken temel değerlere hitap etmektedir.

görüşmek kürtçe nedir?
Görüşmek Kürtçe Nedir?

İyi Günler Kürtçe Ne Demek?

Kürtçe diliyle ilgili araştırmalardan biri de günlük hayatlarında sıkça kullanılan iyi günler Kürtçe ne demek şeklinde öne çıkıyor. İyi günler kelimesinin Kürtçe karşılığı Rojbaş şeklinde biliniyor. Kelimelerin benzerlik sınırı hayli yakın olan bu dilde benzer isimler ve telaffuz şekilleri duyabilmeniz mümkündür. Çünkü Kürt dili 4 veya 5 lehçeye bölünmüş dildir. Aynı durum diğer toplumlar içinde geçerlidir. Bu yüzden her Kürt kişinin konuşma şekli aynı olmayabilir.

Fakat bu durum kelime anlamını değiştirmez. Bu yüzden çeviriden bakmak önemli derece de konuşmanızı ve öğrenmenizi kolaylaştıracaktır. Kürtler tarafından bilinmeyen kelimeler bile burada öğrenilmektedir. Ayrıca insanlar her kelimeyi farklı bir kelimeyle birleştirerek kullanabilir. Konuşma şekli tarzı ve ifadesi ise bambaşka anlam taşıyabilir. Kürtçe tanışma mesajları ile ilgili paylaştığımız yazımızın sonunda Kere Çole Ne Demek Kürtçe Küfürler Hakaret Sözleri yazısını da okuyabilirsiniz.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Kürtçe Görüşürüz Ne Demek? Görüşmek Kürtçe Nedir?