e
sv

Kürt Fotoğrafçı Masum Süer’e Uluslararası Ödül

masum süer
avatar

Kundir

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

1976 yılında ilk olarak aile fertlerinin fotoğraflarını çekmesiyle fotoğrafçılığa başlayan Diyarbakırlı fotoğraf sanatçısı Masum Süer, bu yıl düzenlenen Uluslararası Fotoğraf Sanat Federasyonu tarafın “Uluslararası Fotoğraf Sanatı Federasyonu” unvanı verildi.

 

Son yıllarda, Hasankeyf, Diyarbakır, Nusaybin, Van başta olmak üzere birçok ilde çektiği fantastik fotoğraflarla tanınan ve çektiği fotoğraflarla büyük ilgi gören Masum Süer, son 1 yıllık çalışma ve aldığı ödülleri değerlendiren Uluslararası Fotoğraf Sanatı Federasyonu Süer’e AFIAP unvanı ile beraber AFIAP diplamasını vermeyi kararlaştırdı.

 

Masum Süer geneli tarihi yerlerin fotoğraflarından oluşan 7 fotoğrafı da, dünya fotoğraf sanatı AFIAP’ın fotoğraf arşivine kabul edildi.

 

Özel bir haber kanalına konuşan Mehmet Masum Süer, unvan diplomasını kazanmaktan büyük mutluluk ve onur duyduğunu söyledi.

 

Kürt fotoğrafçı Süer;

Fotoğrafçılığa merakım, çocukluğumda Mardin’in Kızıltepe ilçesinde yaşadığımız yıllarda başladı. 1974-1993 yılları arasında, değişik gazete ve haber ajanslarında muhabir olarak çalıştım. 1993 yılında bölgede artan şiddet olayları yüzünden haberciliği bırakmak zorunda kaldım. Amacım Kürdistan coğrafyasını ve sanatını dünyaya tanıtmaktır” dedi.

 

Bugüne kadar ülke uluslararası yarışmalarda 86 ödül alan fotoğraf sanatçısı Süer, elde ettiği son ödülünün uluslararası bir fotoğrafçılık diploması olduğunu kaydetti.

 masum süer

Masum Süer’in yolunda ilerleyen başka bir Kürt fotoğraf sanatçısı ise Sertaç Kayar.

 

Sertaç Kayar, verilen ödülün bir fotoğraf sanatçısı için büyük önem belirtiğini aktardı.

 

Özel bir haber kanalına konuşan Sertaç Kayar, “Bir Kürt fotoğraf sanatçısının bu ödülü alması önemli çünkü diğer fotoğraf sanatçılarına bir anlamda öncülük etmiş oluyor” açıklamalarında bulundu.

 

İşte Masum Süer’in Objektifinden Birkaç Foto;

diyarbakır fotoğrafları

hasanpaşa hanı

masum süerin fotoğrafı

masum süer fotoları
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Kürt Fotoğrafçı Masum Süer’e Uluslararası Ödül