e
sv

Kutlu Doğum Miting Etkinlik Tarihleri Ne Zaman? 2023

Türkiyede en kalabalık geçen islami mitingler arasında yer alan bu mitingler, özellikle peygamber sevdalıları platformu tarafından 100 Binlerce katılımcı sayısına ulaşmaktadır. Diyarbakır kutlu doğum mitingine kaç kişi katılmıştır? soruları...
kutlu doğum miting etkinlik tarihleri ne zaman 2018
avatar

Kundir

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Muztazaflar Cemiyetine bağlı platfom olan Peygamber Sevdalıları Platformu kutlu doğum etkinlik takvimlerini açıkladı. Bu takvim çerçevesinde kundir.net sitesi olarak Kutlu Doğum Miting Etkinlik Tarihleri Ne Zaman? 2023 başlığı ile Diyarbakır kutlu doğum mitingi, Batman kutlu doğum mitingi, İstanbul kutlu doğum mitingi, Siirt, Mersin, Muş, Ağrı, Adana, Elazığ, Malatya, Kayseri, Konya, Bitlis, Şanlıurfa, Gaziantep, Osmaniye, Ankara kutlu doğum miting tarihleri başta olmak üzere birçok ilin kutlu doğum tarihlerini sizlerle paylaşacağız.

Peygamber sevdarlıları platformunu tanımayanlar için özetle platform hakkında bilgilendirici bilgiler verdikten sonra kutlu doğum etkinlikleri üzerine konuşacağız. Peygamber sevdalıları platformu kime bağlıdır? sorularını soran ziyaretçilerimizin kafalarındaki soruları silmek adına kısa bir bilgilendirme mesajımız olacaktır.

Peygamber sevdalıları platformu çeşitli dernek ve sivil toplum kuruluşlarının çatısı altında olan bir platformdur. Mustazaaflar Cemiyetine yakınlığı ile bilinen platform kurulduğu günden itibaren özellikle siyer ve sünnet üzerinde yaptığı çalışmalarla dikkat çekmektedir. Faydalı çalışmaları ile halkın nezdinde taht kuran platformun yoğunluk çalışma alanı Diyarbakır ve Batman olarak görülmektedir.

Peygamber sevdalıları ilahileri ile ücretsiz şekilde çeşitli ilahiler seslendirip yayınlayan platform, yayınladıkları bu ilahileri kutlu doğum etkinliklerinde de seslendirmektedirler. Peygamber sevdalıları çocuk ilahi grubunu oluşturan platfor, çocukların birbirinden güzel seslendirmeleri ile çeşitli peygamberle ilgili ilahiler seslendirmişlerdir.

Bunun yanında Peygamber sevdalıları kdss sınavı adıyla, Kutlu doğum siyer sınavı düzenleyen platform bu sınav çerçevesinde çeşitli hediyeler dağıtmaktadır. Sınavın amacı genellikle siyeri anlamak ve yaşamak düşüncesi olup, kaybedeni olmayan sınavlar arasında yer alır. Kdss soruları genellikle sınav için dağıtılan kitaplardan seçilmektedir. Kutlu doğum siyer soruları her yıl verilen farklı kitaplardaki bilgilere göre düzenlenmektedir.

Peygamber sevdalıları siyer sınav ödülleri arasında başta umre olmak üzere bisiklet, saat, başörtü, kitap seti ve daha nice hediyeler yer almaktadır. Genelde 3 kategoriden oluşan Kdss sınavları İlkokul/Çocuk, Lise/Genç ve Yetişkin/Üniversite kategorilerinden oluşmaktadır.

Peygamber sevdalılarının tanıtımını kısaca anlattıktan sonra 2023 yılında kutlanılan kutlu doğum etkinliği hakkında bilgi vermek istiyoruz.

Kutlu Doğum Mitingleri Ne Zamandır?

Peygamber sevdalıları platformu tarafından her yıl düzenlenen etkinlikleri sitemizde paylaşmaya devam ediyoruz. Kutlu Doğum Miting Etkinlik Tarihleri Ne Zaman? 2023 başlıklı makalemizde 2023’de düzenlenen kutlu doğum etkinlikleri hakkında kısa bilgiler vereceğiz.

Peygamber sevdalıları platformu 2023 yılında “Hazreti Peygamberi Anlama ve Sünnetini Yaşama” başlığıyla kutlu doğum etkinliği düzenlemektedir. Bu etkinlikler birçok farklı şehirlerde tertiplenip, herbir şehrin tarihleri farklıdır. Tarihlerin farklı olmalarından ötürü bizler özellikle yoğun geçen Diyarbakır kutlu doğum mitingleri, Batman kutlu doğum mitingleri, İstanbul kutlu doğum mitingleri ve Van kutlu doğum mitingleri hakkında tarihler ve bilgilendirici mesajlar vereceğiz.

Tüm iller hakkında bilgilendirici mesajlar vermemiz epey vaktimizi almakla beraber, bizi yormaktadır. Bu nedenle en kalabalık geçen kutlu doğum mitinglerini seçip sizler için tarihlerini açıklayacağız. Türkiyede en kalabalık geçen islami mitingler arasında yer alan bu mitingler, özellikle peygamber sevdalıları platformu tarafından 100 Binlerce katılımcı sayısına ulaşmaktadır. Diyarbakır kutlu doğum mitingine kaç kişi katılmıştır? soruları soran ziyaretçilerimiz bilmelidir ki bu katılımalar her yıl artmakla beraber en az 500 bin kişiye ulaşmaktadır.

Hakkeza Batman kutlu doğum etkinliğine kaç kişi katılmıştır? soruları ile İstanbul ve van kutlu doğum etkinliklerine kaç kişi katılmıştır? sorularının cevapları da en az 100 binlerce kişi sayısına ulaşmaktadır.

Kutlu Doğum Nedir?

Kutlu Doğum Miting Etkinlik Tarihleri Ne Zaman? 2023 başlıklı makalemizin alt başlığı olan Kutlu doğum nedir? başlıklı makalemizde, kutlu doğum günü üzerinde duracağız. Bilindiği üzere Peygamber Efendimiz(s.a.v)’in dünyaya geldiği gün olarak bilinen bu günde, çeşitli dernek ve sivil toplum kuruluşları bu günü manevi olarak yad etmek için çeşitli salavat kampanyaları ve sohbet etkinliklerini düzenleyerek yad etmektedirler.

Kutlu doğum tarihleri genellikle nisan ayında başlamakla beraber düzenlenen etkinlikler bu ayda tertip edilmektedir. Kutlu doğum etkinliği düzenlemek caiz midir gibi sorular soran veya kutlu doğum etkinlikleri bidat mıdır? gibi sorularla karşımıza çıkan kişilerin bilmesi gereken, bu etkinliklerde öne çıkan manevi ortamlardır. Zira etkinlikler birer araç olmakla beraber, salavat ve 500 binden fazla insana seslendirilen sohbetler en geniş tebliğ araçları araında yer alır.

Kürtler arasında kutlu doğum etkinlikleri tarihten beri önem arz etmektedir. Özellikle mevlüt etkinlikleri olarak anılan bu gün, Kürt aileleri tarafından kutlanılmaktadır. Kürtlerde mevlüt etkinliği nasıl kutlanılır? gibi sorulara cevap olmak adına biraz Kürtlerde mevlüt programları üzerinde duracağız.

Bilindiği üzere Resulullah(a.s) ve Kuran kürtler tarafından üzerinde can verilen çok kutsal bir konuma sahiptir ve sahip olması gerekmektedir. Resulullah(a.s)’ın dünyaya gelişini konu alan etkinlikler düzenlenip Kürtçe Mevlütler adıyla siyeri konu alan mevlütler tarih boyunca yazılmıştır. Kürtlerde mevlüt anlayışının önemi sadece bir söylemden ibaret olmayıp pratiğe de geçmiştir.

Kürtçe mevlüt programları ile düzenlenen programlarda etkinliği düzenleyen kişiler kürtçe mevlütleri seslendirip salavatlar eşliğinde bu günü yad etmektedirler. Kürtçe mevlüt kitapları tarihten beri çeşitli yazarlar tarafından yazılıp her asırda mevlüt etkinliklerinde okunmuştur. Mewlüda kurmancî adıyla yayınlanan bu kitapları kürtçe kitapevlerinde bulmanız mümkündür.

Diyarbakır Kutlu Doğum Miting Etkinlik Tarihi 2023

Sitemizde daha önce Diyarbakır Kutlu Doğum Miting Etkinlik Tarihi 2023 başlığıyla paylaştığımız makalede, Diyarbakır kutlu doğum miting tarihine yer vermiştik. Yeniden belirtmemiz gerekirse 2023 Diyarbakır kutlu doğum miting tarihi 22 Nisan 2023 yılında kutlanılmaktadır.

Şimdiden hazırlıklara başlayan peygamber sevdalıları platformu bu tarihi gün için önemli çalışmalar yürütmektedir. Diyarbakır kutlu doğum etkinliğine katılan konuklara şimdiden davetiyeler gönderen platform aynı şekilde Diyarbakır kutlu doğum etkinliğine katılan sanatçıları da şimdiden seçmiştir.

Diyarbakır kutlu doğum etkinliği hakkında kısa bilgiler verip konuklar ve sanatçılar hakkında konuştuktan sonra Batman kutlu doğumuna geçmek istiyorum. Diyarbakır kutlu doğum miting tarihleri hakkında detaylı bilgiye ulaşmak isteyenler bu yazımıza tıklayabilirler.

Batman Kutlu Doğum Miting Etkinlik Tarihi 2023

Peygamber sevdalıları platformu hakkında bilgiler verip, peygamber sevdalıları ilahileri, pygamber sevdalıları kdss sınavı üzerine konuştuktan sonra Kutlu Doğum Miting Etkinlik Tarihleri Ne Zaman? 2023 başlıklı makalemizde Diyarbakır kutlu doğum mitingi üzerinde durmuştuk.

Şimdi bu tüm konuları geride bırakıp biraz da Batman Kutlu Doğum Miting Etkinlik Tarihi 2023 üzerinde analiz yapacağız. Diyarbakır mitingi başlığında da bahsettiğimiz gibi Batman mitingi hakkında daha önce uzun detaylı bir makalemiz olmuştu. Batman mitingi hakkında detaylı bilgilere yer verdiğimiz makalemizden sonra bu başlık altında kısaca batman mitingi hakkında konuşacağız. Batman mitingine katılan konukları ile batman mitingine katılan sanatçılar hakkında şuan kesin bir bilgi olmamakla beraber, tahminen sanatçıların peygamber sevdalıları sanatçılarından oluşacağı bilinmektedir.

Batmana katılan konuklar arasında geçen yıl Siyer Vakfı Başkanı Mehmet Emin Yıldırım bulunmaktaydı, bu yıl kimin geleceği tam belli değildir. Diyarbakır Miting tarihi 22 Nisan 2023 iken Batman miting tarihi ise 15 Nisan 2023 tarihinde yer almaktadır.

Batman mitingi nerede kutlanılacaktır? sorularını soran ziyaretçilerimize karşı, mitingin her yıl düzenlenen yerde kutlanılacağını belirtmek istiyoruz. Detaylı Batman Kutlu Doğum Miting Tarihi 2023 hakkında bilgiler almak için başlığımıza bakabilirsiniz.

İstanbul Kutlu Doğum Miting Etkinlik Tarihi 2023

Kutlu Doğum Miting Etkinlik Tarihleri Ne Zaman? 2023 makalemizin devamında istanbul kutlu doğum etkinliği hakkında konuşacağız. Batman ve Diyarbakır kutlu doğum etkinliklerinde anlattığımız gibi İstanbul kutlu doğum etkinliğini de sitemizde detaylıca paylaştığımız bir içeriğimiz mevcuttur.

Bu nedenle bu paylaşımda yeniden üzerinde durup konuyu uzatmayacağız dileyenler o makalemize ulaşıp detaylı bilgiler edinebilirler. Kısaca istanbul kutlu doğum etkinliğine katılan konuklar ve sanatçılar hakkında konuştuktan sonra, Peygamber sevdalıları tarafından düzenlenen İstanbul kutlu doğum etkinliğinin 29 Nisan 2023 tarihinde olduğunu belirtmek isteriz. İstanbul kutlu doğum miting tarihleri hakkında detaylı bilgi almak isteyenler makalemize ulaşabilirler.

Van Kutlu Doğum Miting Etkinlik Tarihi 2023

Makalemizin devamında Van Kutlu Doğum Miting Etkinlik Tarihi 2023 hakkında bilgiler vererek ufaktan konuyu bitirmeye çalışacağız. Van kutlu doğum etkinlikleri her yıl peygamber sevdalıları platformu tarafından 100 Binlerce kişinin katılımıyla manevi bir atmosfer eşliğinde yâd ediliyor.

Peygamber sevdalıları van mitingleri çerçevesinde düzenlenen bu etkinliklere her kesimden kişiler katılmaktadır. Zira siyasetten uzak sadece Allah rızası için düzenlenen bu etkinliklerde sadece Allah ve Resulu konuşlduğu için her kesimden 100 Binlerce kişinin beraber olduğu alanlar olmuşlardır.

Van kutlu doğum mitingine katılan sanatçılar tam olarak bilinmemekle beraber, etkinliğe şimdiden hazırlıklara başlanılmıştır. Kutlu doğum çerçevesinde dağıtılan kitaplardan biri olan 63 Hadis kitabı şimdiden Van sokaklarında her eve girmeye çalışılmıştır. Bu bilgiler dışında van kutlu doğumu hakkında detaylı bilgiler almak isteyenler daha önce detaylıca yazmış olduğumuz makalemize ulaşabilirler. Van kutlu doğum miting tarihleri detaylı bilgiler için bakınız.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Kutlu Doğum Miting Etkinlik Tarihleri Ne Zaman? 2023