e
sv

Alaattin Çakıcı ve Selahattin Demirtaş

Selahattin Demirtaş hakkında bilgiler verdiğimiz yazı dizimizde bugün Alaattin Çakıcı ve Selahattin Demirtaş başlıklı makalemiz ile Alaattin Çakıcının Hdpyi tehdit etmesi ile ilgili bilgileri sizlerle paylaşacağız. Bilindiği üzere Alaattin Çakıcı Selahattin Demirtaşı tehdit eden sözlerle gündeme gelmişti. Bizde bu haberlerin doğruluğunu öğrenip sizlerle paylaşıyoruz.
alaattin çakıcı sezai temelli tehdit
avatar

Kundir

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Selahattin Demirtaş hakkında bilgiler verdiğimiz yazı dizimizde bugün Alaattin Çakıcı ve Selahattin Demirtaş başlıklı makalemiz ile Alaattin Çakıcının Hdpyi tehdit etmesi ile ilgili bilgileri sizlerle paylaşacağız. Bilindiği üzere Alaattin Çakıcı Selahattin Demirtaşı tehdit eden sözlerle gündeme gelmişti. Bizde bu haberlerin doğruluğunu öğrenip sizlerle paylaşıyoruz.

Alaattin Çakıcı ve Selahattin Demirtaş

Son seçimlerde MHP lideri Devlet Bahçeli’nin serbest bırakılması konusunda af çağrısında bulunduğu Alaattin Çakıcı, HDP Eş Genel Başkanlarından olan Sezai Temelli’nin yaptığı bir konuşmanın ardından kendisi ve Bahçeli hakkında açıklama yapmaması için Temelli’yi açıkça tehdit etti. Sadece bu kadar da değil. Ayrıca Çakıcı, talimat vermesi durumunda tutuklu olan ve son seçimlerde cumhurbaşkanlığına adaylığını koyan Selahattin Demirtaş’ın cezaevi koridoruna bile dahi çıkamayacağını iddia etti.

Son seçimlere yaklaşırken Cumhur ittifakı olan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, genel bir af isteminde bulunmuştu. Ceza evlerinin ağzına kadar tıka – basa tutuklularla dolu olduğunu belirten Devlet Bahçeli, bu durumun yakın zamanda cezaevlerinde bir kaosa ve bir kalkışmaya dönüşebileceği konusundaki düşüncelerini açıklamıştı. Af çağrısı ile ilgili olarak sözlerinde ‘ülkü ve ülke sevdalısı, davalarının gözü kara yiğitleri’ olarak nitelendirdiği Alaattin Çakıcı ve Kürşat Yılmaz’ın da serbest bırakılmasının gündeme alınmasını talep eden Bahçeli’nin bu istemi henüz karşılık bulmadı. Zamanla bu konudaki tartışmalara dahil olan Alaattin Çakıcı ise HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli’ye hakaret vari sözlerde bulundu hatta işin boyutunu tehdit aşamasına getirdiği öne sürüldü. Daha önce sizlerle paylaştığımız Selahattin Demirtaş’ın Tutuklanması başlıklı makalemizde Selahattin Demirtaşın tutukluluk hali hakkında bilgiler verip Selahattin Demirtaş neden tutuklandı sorularına cevap verdik. Selahattin Demirtaş mahkeme süreci ve Selahattin Demirtaş son dakika haberleri için bu yazımızıda okuyabilirsiniz

Alaattin Çakıcı Sezai Temelli Tehdit Sözleri

Can Dündar Benzetmesi Alaattin Çakıcı’nın bu konuyu gündeme oturtan sözleri ise şöyle; “Devlet Bahçeli’yi ağzına alacak adam mısın? Bak beni dinle, ben bu ülkede çok adam bayılttım seni de bayıltırım. Senin gibi ulusal basında teröristlere hizmet edenlere buradan sesleniyorum, vatana ihanet eden Can Dündar gibi bayılmak mı istiyorlar? Devlet Bahçeli’ye bir kelime konuşursan seni bayıltırım ve Türkiye’de ya da dünyada gittiğin her yerde seni mutlaka üç, beş kişi karşılar” Daha önce sitemizde yayınlanan Selahattin Demirtaş Ermeni mi? başlıklı yazımızda Selahattin Demirtaşın ermeniler ile ilgili sözlerini paylaşıp, Selahattin Demirtaş alevi midir hakkında bilgiler verdik, makalemizi okuyarak bu konuda bilgi sahibi olabilirsiniz.

Alaattin Çakıcı Selahattin Demirtaş Tehdit Sözleri

Bu sözleri yazdığı bir mektubunda dile getirdiği ileri sürülen Çakıcının; “Evet, kriminal suçluyum ama vatan haini değilim” sözlerini kullanarak HDP’nin cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş’ın ismine de satırlarında yer vererek talimat vermesi durumunda HDP eş başkanı Selahattin Demirtaş’ın cezaevinde koridora dahi çıkamayacağını iddia ettiği konuşuluyor. Sitemizde birkaç gün önce yayınlanan Selahattin Demirtaş’ın Eğitim Hayatı başlıklı makalemizde Selahattin Demirtaş ne mezunudur gibi sorulara cevap vererek Demirtaşın eğitimi hakkında konuştuk sizlerde makalemize tıklayıp bilgi sahibi olabilirsiniz.

Alaattin Çakıcı Hdp Tehdit Sözleri

MHP lideri Bahçeli’nin yaptığı ‘kısmi af’ çıkışına karşılık olarak HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli Alaattin, Devlet Bahçeli’nin Çakıcı’yı ‘kahraman’ olarak nitelemesine tepki göstererek şu sözleri sarf etmişti; “Mafya bozuntularını kalkmış cumhurbaşkanlığı adaylığı için mevzu bahis haline getiriyor. Adayımızla aklı sıra kıyaslama yapıyor. Senin buna gücün yetmez” sözlerini söylemişti.

Bu yaşananlar üzerine Edirne F Tipi Cezaevi’nde tutuklu bulunan HDP eş başkanı Demirtaş ise boş durmadı ve Twitter hesabı üzerinden; “Milyonlarca oy alıp parti lideri olacağıma azılı katil, psikopat bir mafya lideri olsaymışım daha iyiymiş! Yok ama çok şükür, ben böyle iyiyim” mesajını attı

Duvar gazetesinde çıkan habere göre Alaattin Çakıcı’nın; ‘Devlet Bahçeli’ye bir kelime konuşursan seni bayıltırım ve bu Türkiye’nin her yerinde ya da yurtdışına gittiğin zamanlarda da seni mutlaka üç, beş kişi karşılar” tarzında Selahattin Demirtaş’ı tehdit ettiği açıklandı. Daha önce yayınlamış olduğumuz Selahattin Demirtaş Mahkeme Süreci başlıklı yazımızı okuyarak Selahattin Demirtaşın mahkeme savunmasını okuyabilir ve Selahatin Demirtaş mahkemesi ne zaman hakkında bilgiler elde edebilirsiniz.

Alaattin Çakıcı Suçu Nedir?

Çakıcı; ‘Kriminal Suçluyum Ama Vatan Haini Değilim’ Mektubunda, “Evet kriminal suçluyum ama vatan haini değilim” ifadesini kullanan Çakıcı, HDP’nin Cumhurbaşkanı Adayı Selahattin Demirtaş’ın da adını anarak, talimat vermesi halinde Demirtaş’ın cezaevinde koridora dahi çıkamayacağını ileri sürdü. Dana önce yazmış olduğumuz Selahaddin Demirtaş Serbest Bırakıldı mı? başlıklı makalemizi okuyarak Selahattin Demirtaş ne zaman serbest bırakılacak hakkında bilgiler elde edebilirsiniz.

alaattin çakıcı sezai temelli tehdit

alaattin çakıcı hdp tehditi

Alaattin Çakıcı Devlet Bahçeli Sözleri

Bu Konuda Devlet Bahçeli Ne Söyledi? Devlet Bahçeli konu ile ilgili olarak ; ‘Organize Suç Örgütü Lideri Alaattin Çakıcı’yı ‘Vatan için verdiği mücadeleler var. Devleti yönetenler de bilir’ şeklinde Çakıcı ile ilgili olarak üstü kapalı yorum yaptı. Daha önce yazmış olduğumuz Selahattin Demirtaş; ’Apo’nun Heykelini Dikeceğiz’ başlıklı yazımızı okuyarak Selahattin Demirtaşın apo hakkındaki sözlerine ulaşabilirsiniz.

Alaattin Çakıcı ve Devlet Bahçeli Görüşmesi

Alaattin Çakıcı ve Selahattin Demirtaş makalemizin devamında Devlet Bahçeli Ve Alaattin Çakıcı Ne Zaman Görüştü? başlığı ile devam edeceğiz. Devlet Bahçeli son 24 Haziran seçimleriyle ilgili olarak Alaattin Çakıcı’yı hastanede ziyaret etmişti. Organize suç lideri Alaattin Çakıcı ile gazetecilere de resim veren Bahçeli, Çakıcı için; ’Selahattin Demirtaş kadar suçlu değil, Vatan Millet için verdiği mücadeleler vardır, Devleti yönetenler de bilir, benim ülkü arkadaşım o’ sözlerini kullandı. Kırıkkale Devlet hastanesinde yatmakta olan Çakıcı’yı ziyaret eden Bahçeli, Çakıcının uzun yılardan beridir zor şartlar altında farklı ceza evlerinde yattığını ve hastalığını haber aldığında hemen Çakıcıyı ziyaret ettiğini söyledi. Doktorlardan aldığı bilgiye göre Çakıcının hastalığının ağır bir hastalık olduğunu ve dikkat göstermek lazım geldiğini de ekledi.

Gazetecilerin; ’af konusunda Çakıcı’yı gündeme getirdiniz, sonra ziyaret ettiniz. İşlediği suçlar bakımından hem çok konuşuldu hem eleştiri aldı. Eleştirilere nasıl bakıyorsunuz?” sorusuna

“Alaattin Çakıcı, Selahattin Demirtaş kadar suçlu değildir, Demirtaş’ın çevresinde 5 siyasi parti kuyruk oldu, dışarı çıkarmak için gayret gösteriyor, bunlar tartışılmıyor da Alaattin Bey neden tartışılıyor, biz Alaattin Bey ile beraber kader kurbanlarını gündeme getiriyoruz. Alaattin Bey’in vatan, millet için verdiği mücadeleler vardır, bilen bilir. Devleti yönetenler dahi bilir, şimdi devlete ihanet edenleri cezaevinden alıp, rahatsızlığı nedeniyle ağır hastalık yaşayan birini mi cezaevinde tutacaksın, ‘mafya’ mı diyeceksin, bu gibi bir durumda samimi ve dürüst olmak lazım” dedi. Birkaç gün önce yayınladığımız Başak Demirtaş Kimdir? Nerelidir, Kaç Yaşında ve Hayatı başlıklı makalemizi okuyarak Selahattin Demirtaşın hayatı hakkında bilgiler elde edebilir ve Selahattin Demirtaş yaşını da öğrenebilirsiniz.

Devlet Bahçeli Alaattin Çakıcı Sözleri

Devlet Bahçeli; Benim Ülküdaşım O Devlet Bahçeli, Çakıcı’nın salı verilmesi hakkında; “Hasta olan mahkumları serbest bırakma yetkimiz vardır, Alaattin Çakıcı ile ilgili olarak bu güne kadar herhangi bir talebimiz olmadı, yetki bu konudaki iradesi Cumhurbaşkanındadır ama cezaevinde ağır şartlarda bulunan zulüm görmüş ya da çile çekmiş birine insanice yaklaşmak gerekir, kimseye ‘şunu şöyle yapın’ demeyiz, şayet Cumhurbaşkanı yetkisi bende olsaydı şimdiye dek kullanmıştım, bunu da ekleyeyim, ayrıca benim ülküdaşım o’ dedi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin, politikacıları ve yazarları kapsayan af çağrılarına karşın ‘ülkü ve ülke sevdalısı, davalarının gözü kara yiğitleri’ olarak andığı organize suç örgütü liderleri Alaattin Çakıcı ve Kürşat Yılmaz’ın da ‘serbest bırakılmasının gündeme alınması’ talebi tartışmaları, hem siyasi çevrelerde, hem de kamu oyunda büyük bir yankıyla sürüyor. Alaattin Çakıcı ve Selahattin Demirtaş yazımızın sonuna gelirken daha önce sitemizde yayınlanan Selahattin Demirtaş Şarkısı Sözleri başlıklı makalemizde Selahattin Demirtaş şarkıları hakkında bilgiler elde edip, Selahattin Demirtaşın yazdığı şarkılara ulaşabilirsiniz.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Alaattin Çakıcı ve Selahattin Demirtaş