e
sv

Çırte Ne Demek Kürtçe(Çirtik Anlamı)

Çirtik nedir, çirtik ne demektir, çırte nedir, Çırte Ne Demek Kürtçe(Çirtik Anlamı), çırte ne demektir, çırte kelimesinin çevirisi, kürtçe iltifat sözleri
çırte anlamı
avatar

Kundir

 • e 1

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 1

  Şaşırmış

 • e 1

  Kızgın

 • e 1

  Üzgün

Kürtçe çeviriler alanında paylaşımlar yapmaya devam ederken Çırte Ne Demek Kürtçe(Çirtik Anlamı) başlığı ile sizlere Kürtçe çirte kelimesinin anlamı hakkında bilgiler vereceğiz. Çırte nedir? sorusu son dönemlerde bir çok kişinin merak konusu oldu. Zira gerek sosyal medyada gerekse de diğer platformlarda çirte ile ilgili konuşmalar geçtiği için insanlar çirte kelimesinin anlamını merak etmektedirler. Gelin hep beraber çırte veya çirtik nedir öğrenelim.

Çırte Ne Demek Kürtçe(Çirtik Anlamı)

Kürtçe Çirte kelimesinin anlamını araştırırken aslında bu kelimenin genelde Kürt kızları ile ilgili söylendiğini görmek mümkündür. Çirtik kelimesinin yazılışı genelde çirte, çırte, çirtik veya çırtık şeklinde yazılmaktadır. Ayrıca belirtiğimiz şekilde farklı tarzlarda söylenmektedir. Kürt kızlarına söylenilen iltifatlar arasında yer alan bu kelime aslında içinde bir sevgi duygusunu da barındırmaktadır.

Çirtik Ne Demek?

Çırte kelimesinin anlamı sözlük ve çevirilerde Şirret Kadın olarak geçmektedir. Şirret Kadını çevirdiğimizde ise çirtik kelimesinin çevirisi tam olarak “huysuz, yaramaz kız” şeklinde bir anlam olarak ortaya çıkarmaktadır. Peki çırte kelimesi neden kullanılır? diye soracaksanız yukarda da belirtiğimiz gibi Çırtık kelimesi genellikle Kürt kızlarına kullanılan iltifat sözleri arasında yer alır.

Kürt Kızlarına İltifat

Yani sevdiğiniz bir Kürt kızına çırte derken aslında sevgi babında huysuz olduğunu belirtmiş oluyorsunuz. Çırte atmak ne demek? sorusunu soranlar da elbetteki vardır. Yukarda belirtiğimizin dışında çırte atmak da bir nevi huysuz çıkarmak anlamı taşır.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Çırte Ne Demek Kürtçe(Çirtik Anlamı)