e
sv

Kürtçe Bager Ne Demek Türkçe

bager ne demek, bager isminin anlamı, Kürtçe Bager Ne Demek Türkçe, bager isminin özellikleri, bager isminin kökeni, bager isminin harf analizi, bager isminin yazılışı, bager isminin okunuşu, bager nedir, bager kürtçe anlamı, bager kürtçe ne demek
kürtçe bager anlamı nedir
avatar

Kundir

 • e 0

  Mutlu

 • e 1

  Eğlenmiş

 • e 1

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Kürtçe Türkçe çeviriler alanında yaptığımız paylaşımlarımızın bugünkü konusu Kürtçe Bager Ne Demek Türkçe olacaktır. Bu başlık altında bagerin türkçe karşılığı, bagerin türkçe çevirisi, kürtçe bager nedir? gibi konuları ele almaktadır. Yapacağımız Kürtçe bilgilendirme yazısı sayesinde sizler de Kürtçe Bager kelimesinin anlamını öğrenmiş olacaksınız. Sosyal medyada özellikle son dönemlerde Kürtçe isimlerin popüler olmasının ardından sosyal medya hesapları Kürtçe kullanıcı adlarını araştırmaktadırlar. Bizler de elimizden geldiğince sitemizde Kürtçe nicklere yer vereceğiz.

Kürtçe Bager Ne Demek Türkçe

Kürtçe bager kelimesinin çevirisini yapmadan önce Bagerin içindeki Ba kelimesini çevirmeyi uygun görüyoruz. Zira bager kelimesi ba kelimesinden türetilmektedir. Kürtçe bilen kişiler ba kelimesinin rüzgar olduğunu bilmektedirler. Ba kelimesinin Türkçe karşılığı rüzgar olduğu için Kürtçe Bager kelimesinin çevirisi de Kasırga olarak yer alır.

Genelde bager kelimesi Kürtçe konuşan kişiler arasında “Ba û Bager” olarak kullanılır. Yani rüzgar ve kasırga şeklinde kullanılır. Bager kelimesinin kullanılma nedenleri arasında da çok şiddetli, hızlı, sert anlamlar taşır. Böylece bager kelimesinin anlamı aslında şiddetli, sert manasında kullandığını da bilmek gerekir.

Bager Ne Demek Türkçe

Türkçe bager kelimesinin çevirisini yukarda yaparken bunun kasırga anlamına geldiğini belirtmiştik. Şimdi Kürtler neden kullanıcı adı olarak kasırga kullanılır ona cevap verelim. Kasırga aslında çok şiddetli bir afettir. Önüne gelen her şeyi yerle bir eder.

Kasırga ortaya çıkınca onun önünde ne ağaçlar, ne binalar hiç bir şey duramaz her şeyi toz edip bırakır. Kasırganın özellikleri böyle olduğu için bazı Kürtler de bunu Kürtçe kullanıcı adları olarak kullanırlar. Bager isminin özellikleri Ba û Bager cümlesini de benimsemiş olurlar. Yani kısaca bager kelimesinin anlamı hiç bir zorluk bizim karşımızda duramaz anlamı taşımaktadır.

Bager isminin anlamı nedir?

Bager nedir? sorusunu soran kişilerin bilmesi gereken konulardan biri de Bager Kürtçe kasırga anlamına gelmektedir. Bager isminin anlamı rüzgar kelimesi olan ba dan türetildiği için Kasırga anlamı taşımaktadır. Kürtçe İsimler hakkında daha fazla bilgi için Kürtçe Türkçe Çeviriler kategorimizi de inceleyebilirsiniz.

kürtçe bager anlamı nedir

kürtçe bager çevirisi

Bager Kelimesinin Türkçe alfabe ile okunuşu

Bazı Kürtçe kelimeler yazıldığı gibi okunmaz. Yani Türkçe ile Kürtçe alfabe arasında fark vardır. Örneğin Kürtçede ê, x, q gibi kelimeler de yer aldığı için yazılış ve okunuşlar bazen farklılık göstermektedirler. Fakat Kürtçe bager kelimesi bu farklılıkları içermiyor. Bager ismi Kürtçe yazıldığı gibi okunabilir.

Bager isminin cinsiyeti

Kürtçe bager isminin anlamının Kasırga olduğunu belirtmiştik. Şimdi ise Kürtçe Bager isminin Kürt erkeklerine verilen Kürtçe Erkek İsimlerinden biri olduğunu söylememiz mümkündür.

Bager isminin harf sayısı

Bager ismi kaç kelimeden oluşur? sorusunu soran biri için Bager Kürtçe isminin beş kelimeden oluştuğunu belirtebiliriz. Bunlar da B-A-G-E-R olarak yer almaktadır. Böylece Bager Kürtçe ne demek ve Bager Kürtçe anlamı gibi konulara da değinerek makalemizi sonlandıracağız.


TÜRKÇE ALFABESİNE GÖRE OKUNUŞU: Bager

KURMANCÎ ALFABESİNE GÖRE YAZILIŞI: Bager

BENZER ÇEVİRİ: Kürtçe Kuzzulkurt Ne Demek

******************************************************

POPÜLER ÇEVİRİLERİMİZ: 

Yaptığımız çevirilerde bulduğunuz hataları veya kelimelerin eş anlamlarını, benzerlerini bize bildirmek için yorum kısmından yazıp eksikliklerimizi-hatalarımızı düzeltebilirsiniz..

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Kürtçe Bager Ne Demek Türkçe