e
sv

Çukur İdris Koçovalı Gerçekte Kimdir? Nerelidir ve Çocukları

Çukur İdris Koçovalı Gerçekte Kimdir? Nerelidir ve Çocukları başlıklı makalemizde bu dizimizin Kürtlere olan yakınlığına değineceğiz. İdris Koçovalı Kürt Müdür? soruları ile beraber İdris Koçovalı gerçekte kimdir?, İdris Koçovalı kimi canlandırıyor?, Koçovalı Ailesi, Kürt İdris Kimdir? gibi bir çok soruya cevap vereceğiz.
çukur i̇dris koçovalı nerelidir ve çocukları
avatar

Kundir

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Show Tv’nin en güzel dizileri arasında yer alan ve Türkiyede en çok izlenen dizilerde ilklerde yer alan Çukur Dizisi hakkında bilgiler vereceğimiz Çukur İdris Koçovalı Gerçekte Kimdir? Nerelidir ve Çocukları başlıklı makalemizde bu dizimizin Kürtlere olan yakınlığına değineceğiz. İdris Koçovalı Kürt Müdür? soruları ile beraber İdris Koçovalı gerçekte kimdir?, İdris Koçovalı kimi canlandırıyor?, Koçovalı Ailesi, Kürt İdris Kimdir? gibi bir çok soruya cevap vereceğiz.

Çukur İdris Koçovalı Gerçekte Kimdir? Nerelidir ve Çocukları

Çukur dizisinin karizmatik oyuncularından olan İdris Koçovalı karakterini canlandıran Ercan Kesal’ ın hayatı son dönemlerde merak edilen ünlüler arasında yer alıyor. Geçtiğimiz sezon Show tv ‘de yayınlanan çukur dizisi pazartesi akşamlarını heyecanla bekleyenler için yeni sezonda yine aynı kanalda ekranlarda yerini almaya başlayan diziler arasında yer alıyor. İdris koçovalı gerçekte kimdir pek çok karakterin gerçek hayatı merak ediliyor, ancak İdris Koçovalı’nın büründüğü kimlik ve pek çok karakter izleyiciler tarafından oldukça merak ediliyor.

Yeni sezonun en iddialı dizilerinden olan Çukur dizisinin yönetmeni Sinan Öztürk senaristi ise Gökhan Hordum’un üstlendiği dizi yine daha önce yapılmış olan İçerde dizisine benzerlikleri yönünden tartışılıyor. Ancak büyük bir oyuncu kadrosundan oluşan dizi özenle hazırlanan sahneler ile ekranlarda yerini almaya hazırlanıyor. Bu kapsamda, Çukur dizisinin sevilen oyuncularından olan ve gerçek ismi Ercan Kesal olan sanatçı hakkında tüm bilinmeyenler yazımızda tek tek ele alınıyor.

Çukur İdris Koçovalı Kimdir?

Filmdeki adıyla bilinen İdris Koçovalı son dönemlerde adını dillerden dillere taşıyan ve izlenme rekorları kıran Çukur dizisinin başrol oyuncuları arasında yer alıyor. İdris koçovalı gerçek ismi karizmatik baba rolüyle tüm izleyicilerin beğenisini toplayan Koçovalı, ünlü kabadayı Kürt İdris’in hayatınıbu filmde bulabileceğiniz bir rol üstleniyor. 1937’ de Kars’ ta doğan ve İstanbul’a iş için gelen Kürt İdris, Aksaray’ da komi olarak çalışmaya başlıyor. Söylenenlere göre 6 yaşında annesini kaybetmiş olan Kürt İdris dedesi tarafından büyütülmüş, özünde uyuşturucu ve diğer tüm kötü alışkanlıklara hayatı boyunca göğüs germiş bir yaşamı İdris Koçovalı yani Ercan Kesal üstlendiği rol ile ekranlara taşıyor.

Ünlü kabadayı İdris Özbir‘in ekranlara gelen hayatı oldukça ilgi çekici olup, yaşamı boyunca başına gelen her şeyin yakın zamanda filmlere konu olacağı söyleniyor. Ünlü sunucu Esra Erol’un kayınbabası olarak bilinen İdris Özbir 2002 yılında akciğer kanserinden vefat ederek hayatı boyunca sergilediği duruş ile sevenlerini geride bırakıyor. Ekranların çok sevilen ve sosyal medyada adından sıkça bahsedilen Çukur dizisi oyuncuları, müzikleri, senaryosu, yönetmeni ile birlikte bu yılın en dikkat çekici ve iddialı dizileri arasında yer alıyor.

Çukur Karakuzu Çetesi ve Kuralları

İstanbul’ da çekimlerine başlanan Çukur dizisinin konusu yine İstanbul’un en belalı mahallelerinden olan çukur mahallesi Koçova ailesinin kontrolü ile başlıyor. Çukur karakuzu kuralları ancak bu durumu kaldıramayan ve rahatsız olan yeni bir gurubun bu mahalleye gözünü dikmesi üzerine ve koyulmuş olan kötü alışkanlıklar kuralını bozmak üzere ortaya çıkıyor.

Çukur Son Bölüm Fragmanı İzle

Yasağı kırmaya çalışan gurup mevcut düzeni bozmaya kararlı gözüküyor. Uzlaşma sağlayamayan İdris Koçovalı bu durumla savaşırken yıllar önce hem ailesini hem de Çukur’u terk eden oğlu Yamaç’ın çukura dönmesi sonucunda kimse mutlu olmuyor. Başkarakter oyunculardan olan Yamaç, mahalleye geldikten sonra herkesi korku salıyor. Aynı zamanda hayatının aşkı olan Sena’yla karşılaşan Yamaç, geçmişte bu aşka engel olan ailesi ve Sena’nın geçmişiyle karşı karşıya kalıyor.

Senaryoya genel olarak bakıldığında günümüzde İstanbul’un kentsel dönüşüm projeleri arasında olan bir mahalleye aile problemleri nedeniyle yerleşip hayatını idame ettirmeye çalışan bir babanın güçlü kişiliği ve kendi içinde yarattığı değer yargıları ile etrafındakilerle savaş halinde olduğu bir dizide başrol oyuncu olarak akıllarda kalmayı hedefliyor. Çukur dizisi ortaya çıktıktan sonra oldukça beğeni toplayarak her hafta aynı saatte Show tv’ de yayınlanmaya devam ediyor.

İdris Koçovalı Nereli?

Daha önceki oyunculuk deneyimlerine bakıldığında hepsinin birbirleriyle örtüşen benzer yanlarını fark edebilirsiniz. Sadece belirli karakterlere kendini yakın ve tanıdık hisseden oyuncu, Yozgat’lı bir türkücü iken başka bir rolde Adana’ da demiryolu işçisi olarak çalışırken karşınıza çıkan İdris Koçovalı karakteri şimdilerde ise Çukur dizisinde baba rolüyle ekranların sevilen dizisi haline geliyor.

Dizinin senaryosunu Gökhan Horzum’un yazdığı yönetmenliğini ise Sinan Öztürk’ün üstlendiği Çukur dizisi, yine gündemden hiç düşmeyen ve yaptığı işlerle sürekli takip ve takdir edilen Aras Bulut İynemli, Erkan Kolçak Köstengil, Dilan Çiçek Deniz, Rıza Kocaoğlu, Öner Erkan, Kubilay Aka, Perihan Savaş ve Ercan Kesal gibi usta oyuncular rol alıyor. Kars’ta doğan Kürt İdris’in hayatının sahne alındığı filmde İdris Koçovalı İstanbul’da yaşıyor.

İdris Koçovalı Gerçek İsmi

Günümüzün oldukça dikkat çeken dizileri arasında yer alan çukur Show tv’nin her hafta merakla beklenen bölümleriyle karşınıza çıkıyor. Dizide yer alan İdris Koçovalı kimdir? Gerçek ismi nedir? İdris Koçovalı karakteri nasıl biridir? Gibi pek çok sorunun cevabını bulacağınız yazımızın devamında tüm merak edilenler ortaya çıkacaktır. Çukur mahallesini yöneten ve dizideki adıyla Koçovalı ailesinin reisi olan İdris Koçovalı oldukça mert ve cömert bir karaktere sahiptir. Başına gelen her şey bir aileyi ayakta tutmak için yapılmıştır.

İdris Koçovalı rolünü üstlenen oyuncunun gerçek İsmi İse Ercan Kesal’dır. 1959 yılında Nevşehir’in Avanos beldesinde dünyaya gelen Kesal,ilk ve orta öğrenimini Avanos’ ta başarı ile bitirir. Daha sonra lise hayatına Nevşehir’de devam ederek 1984 yılında Ege Üniversitesi tıp fakültesinden mezun olup 1984 ve 1990 yılları arasında Ankara Keskin Devlet Hastanesinde ve Bala ilçesi ve köylerinde sağlık ocaklarında hekimlik yapmıştır.

Benim Adım Cumali Koçovalı

Daha sonra klinik psikolog olarak ihtisasını tamamlayan Kesal, 1990 yılında İstanbul’ a geçim derdi ve hayat mücadelesine kaldığı yerden devam etmek için gelir. İstanbul’da özel hastanelerde çalışmaya başlar. Yine 2004 ve 2006 yılları arasında İstanbul ticaret üniversitesi, sosyal bilimler enstitüsü, selim koçovalı, uygulamalı psikoloji dalında eğitim alarak Master’ını tamamladı. Dur durak bilmeyen Kesal, bu kez de Yeditepe üniversitesi sosyal antropoloji doktora eğitimine halen devam ederek eğitim hayatının yaşla hiçbir alakasının olmadığını savunan ünlüler kervanında yerini aldı.

Koçovalı Ailesi

Daha tıp fakültesi öğrencisi iken yazmaya başlayan ve okumayıçok sevdiğini dile getiren ünlü oyuncu, İzmir’ de çıkan ‘dönem’ dergisi, mecburi hizmet vermek zorunda kaldığı yıllarda ise ‘ son reçete’ dergisinde söyleşi ve hikayelerine yer verilmeye başlandı. Bugün oldukça tanınan gazetelerden olan Radikal ve Birgül yayın şirketlerine her pazar düzenli olarak paylaşılması için güncel hayattan hikayeler ve denemeler göndermeye başladı. Era yayınlarının kurucularından olan Ercan Kesal, koçovalı ailesi, iletişim yayınları ve İthaki yayınlarına kitaplarını bastırarak piyasaya sürülmesini sağladı.

1995’ te Paris’e giderek dil eğitimi alan Ercan Kesal, daha sonra Nuri Bilge Ceylan gibi alanında uzman bir senaristle tanışarak ‘ Uzak ‘ filminde kısa süreli bir rol alarak oyunculuk hayatına başlamış oldu. Daha sonra ardı ardına gelen oyunculuk tekliflerini kabul eden Kesal, akın koçovalı, yine Nuri Bilge Ceylan’ın’Üç Maymun’ ve ‘ Bir Zamanlar Anadolu’da ‘ filmlerinde aktif rol alarak adını duyurmayı başardı.

Çukur Ayşe Koçovalı

Aynızamanda Hükümet Kadın, Ben O Değilim, Vaviven, Yozgat Blues gibi filmlerde oyunculuk eğitimi almamasına rağmen oldukça başarılı bir performans göstererek hem aranılan bir oyuncu hem de geç başta başlayan serüvenine senaristlik ve kitap yazarlığını da ekledi. çukur son bölüm izle, her zaman yaptığı iş kendine yakıştıran ve oyunculuğu üzerine takdir toplayan sanatçı, idris koçovalı gerçek adı, hekimliğin yanı sıra profesyonel aktörlüğe de ilk adımlarını atmış oldu.

2011 yılında Ebru Ceylan ve Nuri Bilge Ceylan’ın beraber yazdığı‘ Bir Zamanlar Anadolu’da oyunculuk yaparak 2012 yılında 44. Siyad Türk Sineması ödüllerinde, en iyi senaryo dalında birincilik ödülü alınmasına sebep oldu. İdris koçovalı nereli bu arada hiçbir zaman ihmal etmediği doktorluk mesleğine 1997 yılında kurulan Özel Okmeydanı hastanesinin işletmeciliğini ve yöneticiliğini yaparak her iki taraftan da örnek adam olmayı başardı.

Sermiyan Midyat’ın yazdığı ve yönettiği filmlerden olan’ Hükümet Kadın 2’filmiyle Demet Akbağ, Mahir İpek, Sermiyan Midyat, Burcu Gönder Ve Gülhan Tekin İle birlikte aynı sahneleri paylaştı Zeki Demirkubuz’un yönetmenliğini yaptığı ‘Bulantı’ filminde ise Çağlar Çorumlu, idris koçovalı oğulları Öykü Karayel, Şebnem Hassanisoughi ve Zeki Demirkubuz ile birlikte rol aldı. 2005 yılında yine kendisi gibi oyunculuk yapan Nazan Kesal ile evlenerek 2006’ da Poyraz adında bir çocukları dünyaya geldi.

çukur i̇dris koçovalı nerelidir ve çocukları

çukur i̇dris koçovalı gerçekte kimdir? nerelidir ve çocukları

İdris Koçavalı Kimi Canlandırıyor?

Oyuncu senarist ve yazar ve doktor olarak sürekli gündemde olan Ercan Kesal, Çukur dizisinde İdris Koçovalı’yı canlandırıyor. Çukur son bölüm fragmanı, İdris Koçovalı ise ünlü kabadayılardan olan Kürt İdris’in hayatını Çukur dizisinde hayat bulduruyor. çukur ayşe koçovalı, Çukur İdris Koçovalı kimi canlandırıyor?

İdris Koçavalı Gerçekte Kimdir

Çukur dizisinde üzerinde çok büyük bir yükle mücadele eden oyuncularından olan İdris Koçovalı karakterini canlandıran Ercan Kesal canlandırdığı karaktere hayat veriyor. Son dönemlerde her bölümü merak edilen diziler arasında yer alıyor. Geçtiğimiz sezon showtv ‘de yayınlanan çukur dizisi yine bu sezonda yepyeni bölümleri ile pazartesi akşamlarını heyecanla bekleyenler için can alıcı sahneleriyle yeniden ekranlarda izlenme rekorları kırıyor. En başta söylediğimiz gibi dizide pek çok karakterin gerçek hayatı merak ediliyor ancak İdris Koçovalı’ nın canlandırdığı Kürt İdris lakabıyla bilinen ünlü kabadayı İdris Özbir olduğu anlaşılıyor.

İdris Koçovalı Çocukları

Kürt İdris 19 37 de Kars’ ta dünyaya gelmiş ancak küçük yaşta annesi vefat ettiği için dedesi onu büyütmüştür. Gençlik yıllarında İstanbul’a iş için gelen Kürt İdris bir süre barlarda komiklik yaparak pek çok ünlü kabadayı ile tanışmış ve hayatına yön vermeye karar vermiştir. Dizide canlanan Koçovalı karakteri haksızlık karşısında tüm güçlerini ortaya koyarak sürekli savaş halindedir. İdris Özbir ise yaşadığı mahallede karşılaştığı tüm tehlikeli durum ve kötü alışkanlıklara karşı savaş açarak mahallenin en sevilen kişilerinden biri haline geliyor.

Kürt İdris yaşadığı mahallede Mücahit ve Cihangir lakaplı iki arkadaşı ile birlikte mahallenin tüm sıkıntılarına çözüm bulan özellikler yaşlılara karşı saygılı davranan bu ekip, idris koçovalı gerçekte kimdir, mahallenin kötü alışkanlıklara bulaşmasına engel olduğu için’İdris baba’ diye anılmakta olduğu duyulmuştur. Dizide ise İdris Koçovalı yine aynı şekilde mahalleye koyduğu yasaklarla hiç bir şekilde kötü alışkanlıklara bulaştırmıyor ve oldukça sevip sayılan takdir gören biri haline gelerek İdris baba lakabıyla ünü giderek artıyor.

İdris Koçovalı Oğulları

İdris KoçovalıÇukur’u yöneten racon bilen, Koçova ailesinin babası, reisi ve lideridir. Koçova’lıların Çukur’da egemenliklerini istemeyen grupların tehdit ve planlarına karşı hem ailesini hem de Çukur’u korumaya çalışan, Çukur’u yaşama sebebi olarak gören İdris Koçova’lının mücadelesi dillerden düşmeyecek heyecan dolu sahneleriyle yeniden ekranlara taşınmıştır. Çukur akın koçovalı ne zaman gelecek, Çukur’u yöneten ve bunu yaparken büyük güçlüklerle karşılaşan İdris Koçovalı, oğullarından aldığı destek ile daha da güçlenerek mahallesinin egemenliğini bırakmamaktadır. Herkesin konuştuğu ve doyasıya izlediği dizlerden olan Çukur ‘herkes bir gün Çukur’a dönecek’ sloganıyla pek çok sohbete konu olan Çukur’un biricik ailesi

 • Dizide baba, İdris Koçovalı
 • Anne, Sultan Koçovalı
 • Oğlu, Selim Koçovalı
 • Gelini, Ayşe
 • Oğlu; YamaçKoçovalı
 • Gelini;SenaKoçovalı
 • Hapisteki oğlu, Cumali Koçovalı

İdris Koçovalı Cennet Mahallesi

Son günlerde en çok beğenilen dizi filmlerin başında yer alan Çukur, giderek fenomenleşen bir hal almıştır. Canlandırdığı karakterler sosyal medya üzerinden yapılan açıklamalara göre yine birçok oyuncuyla benzerlik gösterildiği konuşunda tartışma başlatılmıştır. İdris koçovalı öldü mü örneğin İdris Koçovalı yani namı diyar Çukur dizisinin başkarakterlerinden olan İdris babanın cennet mahallesinde oynayan Rüstem tiplemesiyle sürekli benzerlik gösterdiği aslında o kişi olduğu iddia edilmektedir.

Bu çok tartışılan konuya açıklık getirebilmek için çukur dizisinde rol alan İdris Koçovalı yani Ercan Kesal’dır. Cennet mahallesinde rol alan ve başarılı bir şekilde üstlendiği rolün hakkını veren Rüstem karakteri ise Melih Çardak’tır. İdris koçovalı cennet mahallesi Buradan anlaşılıyor ki Ercan Kesal yani Çukur dizisinin oyuncusu ile Rüstem cennet mahallesinin oyuncusu arasında sadece bir benzerlik vardır, aynı kişi değildir. İdris Koçovalı

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Çukur İdris Koçovalı Gerçekte Kimdir? Nerelidir ve Çocukları