e
sv

Diyarbakır Newroz Etkinlik Tarihi – Nevroz Ne Zaman 2022

En kalabalık newroz etkinliği olarak bilinen Diyarbakır Newroz mitingi, çeşitli çevre illerden de insanların katılımı ile sağlanmaktadır. newroz ne zaman sorularına cevap olarak altta newrozun tarihini sizlerle paylaşacağız.
diyarbakır newroz etkinlik tarihleri
avatar

Kundir

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Diyarbakır Newroz Etkinlik Tarihi 2022 konusunda, bu yıl newroz mitinginin yapılacağı ilk il Silvan iken bir önceki makalemizde Silvan Newroz Etkinlik Tarihi’nin 17 Mart olduğunu açıklamıştık. Silvan newrozundan sonra Siirt, muş, van gibi şehirler gelmektedir. Bizler bu makalemizde Diyarbakır Newroz Etkinlik Tarihi 2022 hakkında bilgiler verip açıklanan etkinlik takvimi hakkında biraz yazmak istiyoruz.

Diyarbakır mitingleri arasında görkemli bir atmosfere sahip olan Newroz etkinliğinin bu yıl ki heyecanı şimdiden insanlar üzerinde etkisini göstermektedir. Newroz ne zamandır? veya newrız mitingi görüntüleri alanında şimdiden sitemizde popüler bir arama konusu oluşmaktadır. Diyarbakır newroz mitinginin görüntülerini de ele alacağımız konularımız önümüzdeki günlerde paylaşılacaktır.

En kalabalık newroz etkinliği olarak bilinen Diyarbakır Newroz mitingi, çeşitli çevre illerden de insanların katılımı ile sağlanmaktadır. newroz ne zaman sorularına cevap olarak altta newrozun tarihini sizlerle paylaşacağız.

diyarbakır newroz etkinlik tarihleri

diyarbakır newroz etkinlik tarihi 2022 ne zamandır

Newroz Mitingi Canlı Yayın İzle

Diyarbakır Newroz Etkinlik Tarihi 2022 Med Nuçe ve Stêrk Tv tarafından canlı yayınlanacak olup, Diyarbakır newroz mitingini bu kanallar vesilesi ile canlı izleyebilirsiniz. Newruz mitinlerini izlemek için tv kanallarınızdan Kürtçe Kanalları açarak mitingi canlı izleyebilirsiniz. Canlı yayınla newroz etkinliğindeki kalabalığa sizlerde şahit olup evinizin içinde o atmosferi yaşayabilirsiniz. Newroz Mitingi Canlı Yayın İzle | Med Nuçe Frekans Bilgileri için tıklayabilirsiniz.

newroz mitingi izle

newroz mitingini resimleri

Kemal Kurkut Newroz Mitingi

Geçen yıl ki newroz etkinliğinde öldürülen Kemal Kurkut adlı gencin, bu yıl ki etkinlikte de anılacağı tahmin edilmektedir. Hatırlanacağı üzere geçen yıl üzerinde patlayıcı madde bulundurduğu iddiasıyla alana alınmamıştı, kendisi üzerindeki Kürdistan formasını çıkarıp üzerinde hiçbirşeyin olmadığını göstermesine rağmen ateş açılmış ve öldürülmüştü.

Kemal Korkut öldürülme anı videoları hala çeşitli haber sitelerinde bulunmaktadır. Kemal Kurkut öldürüldğü sırada çeşitli platform ve sosyal medya hesaplarında dillendirilirken ne yazık ki aradan bir yıl geçmesine rağmen neredeyse unutulacak duruma gelmiştir. Kemal Kurkut Newroz alanına Tuncelliden katılıp, Tuncelli nüfusuna kayıtlı bir gençti.

newroz kutlamaları diyarbakır

newroz kutlamaları tarihleri

Diyarbakır Newroz Tarihi: 21 Mart 2022

Amed newroz mitinginin bu yıl ki tarihi, baharın olduğu ilk gün olan 21 mart olarak kutlanılacaktır. Şimdiden halk arasında bir heyecan oluşturan etkinliğin büyük bir coşkuyla kutlanılacağını tahmin etmek zor değildir 🙂

******************************************************

NEWROZ İLE İLGİLİ MAKALELERİMİZ: 

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

 • İstanbul Newroz Etkinlik Tarihi 2018 | Kundir
  5 sene önce

  […] Newroz Etkinlik Tarihi 2018 makalemize başlamadan, daha önceki konularımızda Diyarbakır Newroz Etkinlik Tarihi 2018 ve Batman Newroz Etkinlik Tarihi 2018 hakkında önemli bilgiler vermiştik. Bu makalemizde […]

  yorum beğen
 • Batman Newroz Etkinlik Tarihi 2018 | Kundir
  5 sene önce

  […] önceki konumuzda Diyarbakır Newroz Etkinlik Tarihi 2018 hakkında bilgiler vermiştik, bugün kü konumuzda ise Batman newrozu hakkında bilgiler verip, […]

  yorum beğen

Sıradaki içerik:

Diyarbakır Newroz Etkinlik Tarihi – Nevroz Ne Zaman 2022