e
sv

Kasas Suresi 22. Ayet Kürtçe Kuran Meali ve Çevirisi | Qurana Pîroz

Kürtçe kuranı kerim meali önceden yasak olduğu için Türkiye'de pek bulunmazdı, son yıllarda çeşitli şefaflıklardan sonra Kürtçe kuranı kerim mealleri de yaygınlaşmaya başlayıp çeşitli yayınevleri kürtçe kuranı kerim meallerini çıkarmaya başlamışladır.
kürtçe kasas suresi meali öğrenme
avatar

Kundir

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Kürtlerde islam konumuzun bugünkü başlığı Kasas Suresi 22. Ayet Kürtçe Kuran Meali ve Çevirisi | Qurana Pîroz olacaktır. Bu başlıkta Kürtçe kasas suresinin ayetlerini paylaşarak bilgilendirici bir yazı paylaşmayı düşünüyoruz. Bilindiği üzere ilk Kürt sahabelerden olan Caban El Kûrdî ile Kürtler islamiyeti kabul eden ilk kavimler arasında yer almışlardır. Kürt sahabelerden biri olan Caban El Kurdi ve Eşi Meymûne Hanım’dan sonra Kürtler arasındaki İslami inanç sarsılmaz ihlaslı bir bütünlük kazanmıştır.

Kürtlerin islami düşüncesi diğer ırk veya devletlere nazaren her zaman vasat olup halis bir inanç olmuştur. Irk, Devlet, Bayrak gibi etkenlerden uzak kalınarak sadece Allah’ın rızasını kazanmak ile beraber kardeşçe yaşamayı temenni etmişlerdir, ki tarih kitapları bu önemli inanç ve ihlası bizlere sunmaktadır.

Durum böyle olurken kürtlerde islam inancının önemini kısaca hatırlattıktan sonra sitemizde sıklıkla Kürtlerde İslam konularını ele alacağız. Daha önceki makalelerimizde Fatiha, Bakara gibi sureleri paylaşmıştık. Bu makalemizde ise kürtçe kasas suresinin mealini sizlerle paylaşacağız. Kürtçe kuran kitaplarında geçen mealini sizlere olduğu gibi aktarıp istifade etmenizi sağlayacağız.

Kürtçe kuranı kerim meali önceden yasak olduğu için Türkiye’de pek bulunmazdı, son yıllarda çeşitli şefaflıklardan sonra Kürtçe kuranı kerim mealleri de yaygınlaşmaya başlayıp çeşitli yayınevleri kürtçe kuranı kerim meallerini çıkarmaya başlamışladır.

kürtçe kasas suresi meali öğrenme

kürtçe kasas suresi meali oku

Kur’an-ı Kerim Kürtçe Meali Oku

Kasas Suresi 22. Ayet Kürtçe Kuran Meali ve Çevirisi | Qurana Pîroz makalemizin devamında Kuranı Kerim kürtçe mealini okumanız için makalenin sonunda kasas suresinin 22. ayet mealini paylaşacağız. Sitemizde yaptığımız çalışmalarda sadece Kürtçe Kuran mealleri değil, aynı şekilde Kürtçe Hadisi şeriflerede zamanla yer veriyoruz.

Bunların dışında Kürtçe islami sohbetler üzerinde de çalışmalarımızın olduğunu ve kürtçe dini sohbetler alanında önemli sohbetleri sizlerle paylaşacağımızı da belirtmek istiyoruz. Kürtçe kuran meallerini indirmek isteyen kullanıcılarımız google’da arama yaparak çeşitli sitelerden kürtçe kuranı kerim meallerini indirebilirler.

Örneğin mektebisuffa sitesinde geçen bu adreste sizlerde Kürtçe kuran okuyabilir veya kürtçe kuran mealini dinleyebilirsiniz.

 

Kasas Suresi 22. Ayet Kürtçe Kuran Meali ve Çevirisi;

Wextê go Mûsâ berê xwe da Medyen ê got, “Hêvî dikim ku rebbê min, min bigihîne ser riya rast.”


Kasas Suresi 22. Ayet Türkçe Kuran Meali ve Çevirisi;

Mûsâ Medyen’e doğru yöneldiğinde, “Umarım rabbim bana doğru yolu buldurur” dedi.

 

POPÜLER KÜRTÇE KURAN ÇEVİRİLERİ: 

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Kasas Suresi 22. Ayet Kürtçe Kuran Meali ve Çevirisi | Qurana Pîroz