e
sv

Kürt Sanatçısına “En İyi Dünya Müziği Albümü” Ödülü

kürtçe sanatçısına en iyi dünya müziği albümü
avatar

Kundir

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Amerika merkezli müzik ödülü olan Grammy Müzik Ödülleri bu yıl farklı şekilde başladı. Her yıl düzenlenen ödül törenine birincilikte bir Kürt yerini aldı. Michael Jackson, Adele, Rihanna, Eminem gibi ünlüler de Grammy rekorcularından birkaçıdır. Bu yıl Grammy Müzik Ödül törenine katılan dünyaca ünlü Kürt müzisyen Kayhan Kalhor’un da yer aldığı müzik grubu ‘Silk Road’ ile ‘En İyi Dünya Müziği Albümü’ ödülü aldı.

kürt sanatı

Grammy ödül sayısını 15’e çıkaran Adele’in damga vurduğu törende, Beyonce iki ödül alırken ‘En İyi Dünya Müziği Albümü’ kategorisinde ödül, Farsça ve Kürtçe müziğin önemli isimlerinden Kayhan Kalhor’un da içinde yer aldığı Silk Road’ın ‘Sing me home’ (Evde şarkı söylemek) albümüne geldi.

kürtçe sanatçı

6 kez Grammy Müzik Ödülleri’ne aday gösterilme başarısı gösteren Kalhor, dünyaca ünlü diğer bazı müzisyenle birlikte ‘Sing me home’ (Evde şarkı söylemek) albümü ile ‘Silk Road’ grubunu oluşturmuşlardı.
Kalhor, küçük yaşlarda başladığı müzik çalışmaları sırasında ilk olarak İran Ulusal Radyo ve Televizyon Orkestrası’nda yer aldı. Birçok farklı öğretmenden eğitim aldı, 20 yaşındayken Muhammed Rıza Lütfi’nin yanında çalışmalarına devam etti. Sonraki dönemlerde klasik müzik öğrenmek için Roma ve Ottawa’da çalışmalar yaptı.

kürt sanat müziği

 
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Kürt Sanatçısına “En İyi Dünya Müziği Albümü” Ödülü