e
sv

Tarihteki En Acımasız Diktatörlerin Akşam Yemekleri

tarihteki en acımasız diktatörlerin akşam yemekleri
avatar

Kundir

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

tarihteki en acımasız diktatörlerin akşam yemekleri

1-) Adolf Hitler

adolf hitler

Dünyanın en tanınmış diktatörlerinden biri olan Hitler’in oldukça değişik favori yemekleri vardı. Bunlardan en çok tercih ettiği ise ciğer, fıstık ve dil ile doldurulmuş güvercin yemeğiydi. Fakat et yiyor olmak sağlığına iyi gelmediği ve şiddetli gaz sancıları çekmeye başladığı için etli yemekleri bırakarak vejeteryan diyeti uygulamıştır.

2-) Benito Mussolini

benito mussolini

İtalyan diktatör ülkesinin en meşhur yemekleri arasında gösterilen makarnadan hiç haz etmez, yağ ve limon ile servis edilen sarımsağı ise bayılarak yermiş.

 

 

3-) Muammer Kaddafi

muammer kaddafi

4-) Antonio Salazar

antonio salazar

Portekizli olan bu diktatör her fırsatta sardalya yermiş. Sebebi ise sardalya yiyor olmak kendisine çocukluk yıllarındaki yoksul günlerini hatırlatırmış.

5-) Saddam Hüseyin

saddam hüseyin

Tam bir çikolata tutkunu olan Saddam Hüseyin çikolatayı yanından hiç eksik etmezmiş. Akşam yemeklerinde ise çoğunlukla et yemeklerinden özel yetiştirilmiş kuzu etiyle yapılan yemekleri tüketirmiş. Zeytin konusunda ise fazla seçici davranarak sadece Golan Tepesinde yetişmiş olanları yermiş.

6-) Joseph Stalin

joseph stalin

İçki içme sevdası ile meşhur olan Rus lider gürcü şaraplarının ve mezelerinin adeta tutkunuymuş. Sabahlara kadar içki sofralarından kalkmayan Stalin akşam yemeklerinde en çok üzerine ceviz serpilmiş baharat soslu tavuk yemeyi severmiş.

7-) Kim Jong-İl

kim jong il

Kuzey Kore’nin eski liderinin pilav konusunda çok ilginç bir takıntısı vardı. Pilav yemeği seven lider yiyeceği pilavdaki tanelerin hepsinin eşit büyüklükte olmasını istermiş. Hatta sırf bu yüzden pirinç tanelerini eşit büyüklükte ayarlamaları için kadın çalışanlardan bir ekip oluşturmuş. Ayrıca havyar ve mangoyu da çok severmiş.

8- ) Mao Zedong

mao zedong

Çinli lider yemek masasında et yoksa o masaya oturmaya tenezzül etmezmiş. Ancak bu sürekli et yeme alışkanlığından kaynaklı olarak zaman içerisinde bazı bağırsak problemleri yaşamaya başlamış. Fakat bu rahatsızlıklara rağmen et yemekten hiç kopamamış.

9-) Nikolay Çavuşesku

nikolay çavuşesku

En çok tavuk yemeyi severmiş ve tavuğun her yerini yermiş! (Ayak dâhil.)

9-) İdi Amin

idi amin

Ugandalı komutan İdi Amin, biraz ilginç ama günde 40 portakal yemeyi tercih edermiş. Fakat daha da ilginç olan o ki; Suudi Arabistan’daki sürgün yıllarında portakal yemeyi bırakarak kendini fastfood yemeye vermiş.

 
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Tarihteki En Acımasız Diktatörlerin Akşam Yemekleri