e
sv

Zümer Suresi 62. Ayet Kürtçe Kuran Meali ve Çevirisi | Qurana Pîroz

Zümer suresi 62. ayetin mealini kürtçe olarak paylaştığımız bu konuda Yüce Rabbimiz'in bizlere neler söylediklerine kulak verip, ayeti hayatımızda tatbik etmemiz gerekmektedir.
kürtçe kuran meali ve çevirisi
avatar

Kundir

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 1

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Kürtçe Kuranı Kerim alanında yaptığımız çalışmalarla hergün Kürtçe ayet ve sureleri paylaşmaya devam ediyoruz. Bugün Zümer Suresi 62. Ayet Kürtçe Kuran Meali ve Çevirisi | Qurana Pîroz balığıyla Zümer suresinin meali üzerinde konuşacağız.

Zümer suresi 62. ayetin mealini kürtçe olarak paylaştığımız bu konuda Yüce Rabbimiz’in bizlere neler söylediklerine kulak verip, ayeti hayatımızda tatbik etmemiz gerekmektedir. Bilindiği üzere asrı saadet döneminde sahabeler inen ayetleri dinlediklerinde günümüz müslümanları gibi sadece üsten bir okuma ile ayetlere bakmıyorlardı.

Sahabelerin islami yaşantıları, ayetleri okumadan öte hayatlarında tatbik etmek idi. Örneğin içkinin haram oluşuyla ilgili ayetler inince içkiyi en çok seven sahabeler dahi o ayeti duydukları andan itibaren bir daha asla içkiye ağızlarını sürmemişlerdir. Veya islamda kardeşlik hukuku üzerine bir ayet indiğinde baktığımızda sahabeler ayeti hayatlarında tatbik edip kardeşliklerini en iyi şekilde göstermişlerdir.

İşte bizlerde sitemizde zaman zaman Kürtçe ayetler veya Kürtçe hadisler paylaştığımızda, sahabenin ayet ve hadislere karşı bakışları gibi bir bakışla bizimde ayetlere yaklaşmamız gerekmektedir. Ayetleri sadece bir okumadan ibaret görmeyip tam manasıyla anlamaya çalışmalı ve hayatımızın her döneminde o ayetler çerçevesinde yaşamalıyız.

Bir diğer üzerinde durmak istediğimiz hususlardan biri de Kürtçe islami sohbetleri baz alarak paylaştığımız bu konuları, sizlerde okuma yazma bilmeyen anne, baba, nenelerinize anlatarak onların bu ilimden istifade etmelerini sağlamaya çalışmanızdır. Özellikle Kürt annelerinin ilim konusunda biraz daha pasif durumda olmalarından ötürü bizler bu ayet, hadis ve sohbetleri kürtçe yazarak onlarında ilim elde etmelerini istiyoruz.

Kürtçe ayetler dışında halkımızın istifade etmeleri için önümüzdeki günlerde hadisi şerif kürtçe meali başlıkları ile yeni konular araştırıp sitemizde paylaşmayı düşünüyoruz. Böylece kürtlerdeki islam anlayışının en yalın hali ile anlaşılmasını ve okuma yazma bilmeyen kürt ailelerinin bu konu bilgilenmelerini sağlıyoruz. Biz bu ayet ve hadisleri kürtçe olarak kendi dilimizle paylaşırken, okuma yazma bilen kürt gençlerinin bunları aile büyüklerine aktarmalarını şiddetle tavsiye ediyoruz.

kürtçe kuran meali ve çevirisi

zümer suresi kürtçe kuran meali ve çevirisi

Kur’an-ı Kerim Kürtçe Meali Oku

Zümer Suresi 62. Ayet Kürtçe Kuran Meali ve Çevirisi | Qurana Pîroz başlığıyla paylaştığımız makalemizde Zümer suresinin kürtçe mealini paylaşacağız. Zümer surresinin 62. ayetini oluşturacak olan bu makalemizde Rabbimiz tüm evrenin yaratıcısı olduğu bizlere bildirip, kainatta oluşan tüm olaylara hakim olduğu ve yönettiğini bizlere Peygamber(a.s) aracılığıyla ulaştırmıştır.

Zümer Suresi 62. Ayet Kürtçe Kuran Meali ve Çevirisi;
Xwedê xaliqê her tiştî ye û li ser her tiştî wekîle


Zümer Suresi 62. Ayet Türkçe Kuran Meali ve Çevirisi;
Allah her şeyin yaratıcısıdır ve her şeyi koruyup yöneten de O’dur.

******************************************************

POPÜLER KÜRTÇE KURAN ÇEVİRİLERİ: 

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Zümer Suresi 62. Ayet Kürtçe Kuran Meali ve Çevirisi | Qurana Pîroz