e
sv

Azer Bülbül Hayatı Kimdir(Kürt Mü)

Azer Bülbülün hayatı bir çok kişi tarafından merak edilmektedir. Ünlü oyuncu hakkındaki bilgiler için hazırlamış olduğumuz Azer Bülbül Hayatı Kimdir(Kürt Mü) başlıklı makalemizde Azer Bülbülün kökeni hakkındaki bilgilere de ulaşabilirsiniz.
azer bülbül kimdir
avatar

Kundir

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Azer Bülbül hayatı hakkında merak edilen bilgiler arasında genellikle Azer Bülbül Kürt mü? sorusu yer almaktadır. Bizler de Azer Bülbül Hayatı Kimdir(Kürt Mü) başlıklı makalemiz ile Azer Bülbülün kökeni başta olmak üzere Azar Bülbül nerelidir gibi bir çok soruya cevap vereceğiz. Gelin Azer Bülbül kimdir? yakından öğrenelim.

Azer Bülbül Kimdir?

Azer Bülbül kimdir hayatı hayran kitlesi tarafından merak edilmiştir. Azer Bülbül Karsta dünyaya gelmiştir. Almanya da ünlü olup sonrasında Türkiye de ünü artmıştır. Kendisinin belli bir hayran kitlesi olan Azer Bülbül ‘titrek Kral’ ünvanını almıştır. Fantezi arabesk ve Türk Halk Müziği sanatçı olan Azer Bülbül’ü Yıldız Tezcan keşfetmiştir. Sahne ismini de Yıldız Tezcan vermiştir. 1984 yılında çıkardığı Garip Yolcu albümüyle sanat camiasına adımını atmıştır. 1 Şubat 1967 Kars Akkaya da dünyaya gelmiş gerçek ismi Subutay Kesgin’dir. Ailesiyle birlikte Almanya’ya gurbetçi olarak gitmiştir. Düğün salonlarında sahne alan Azer Bülbül bu sayede keşfedilmiştir.  Azer Bülbül şarkılarıyla hayran kitlesine hitap edebilmiştir.

 • Üzülmedim ki (2005)
 • Seçmeler(2006)
 • Kalemin Kırıldı (2007)
 • Dünden Bugüne(2000)
 • Azer Bülbül /Ateş Düştüğü Yeri Yakar (2004)
 • Zordayım Canım Yanıyor(1998)
 • Kör Kurşun / Sana Yalan Gelebilir(1999)
 • Esmerin Adı Oya (1986)
 • Dağlara Yolculuk (1996)
 • Bir Yudum Su (1991)
 • Güze Kız Necla (1988)

Azer Bülbül Hayatı

Azer Bülbülün hayatına vikipediadan baktığımızda çok karmaşık şekilde karşımıza çıkmaktadır. Azer Bülbül hayatı boyunca ilk kez Mavi Mavi Masmavi filmi ile televizyon karşına çıkmıştır. Popülerliğini arttıran şarkıları ise, Dokunmayın Çok Fenayım, Yaralandın mı Ey Can, Ben Babayım şarkıları çok sevilmiş ve bu şarkıları kendine has yorumuyla hayran kitleleri oluşmuştur. Azer Bülbül 2001 yılında uyuşturucu kullandığı için 10 ay hapis cezasına çarptırılmıştır. Sonrasında cezası paraya çevrilmiştir. Azer Bülbül yaklaşık 3 yıl uyuşturucu tedavisi almıştır. Antalya’ya albümünü tanıtmak için gitmiş, orada kaldığı otel odasında kalp krizi geçirerek hayatını kaybetmiştir.

Azer Bülbül Nereli

Azer Bülbül nereli sorusu yine onu merak eden kişiler tarafından araştırılmıştır. Azer Bülbül Kars’lıdır. Ailesi ile birlikte belli dönemler de Almanya’da gurbetçi olarak yaşamışlardır. Halk Ozanı Güney Yıldız’dan çok küçük yaşlarda ders almıştır. Azer Bülbül yine çıkardığı albümlerle klasik denecek ölçüde hayran kitlesini genişleterek Türkiye sınırını aşmıştır. Bu albümlerden yine bazılarıysa; Kör Kurşun, Ağıt, Zordayım, Bana Düştü gibi besteleriyle çıkışları çok güçlü olmuştur. Azer Bülbül ailesinin zoruyla istemediği bir evlilik yapmış ve sonrasında zorlu bir boşanma sürecinden geçmiştir. Baba olmayı çok istediğini zaman zaman dile getiren şarkıcı Yıldız Tilbeye’de evlenme teklifi etmiştir. Yıldız Tilbe bu teklifi kabul etmemiştir.

Azer Bülbül Ailesi

Azer Bülbül’ün ailesi incelendiğinde en çok merak merak edilen sorular arasında Azer Bülbülün çocukları var mı? sorusu yer almaktadır. Oysa Azer Bülbül’ün evlilik hayatına baktığımızda sadece bir defa evlendiğini ve hiç çocuğu olmadığını görmekteyiz. Azer Bülbül’ün eşi daha sonra Almanya’ya taşınmıştır.

Azer Bülbül Sözleri

Azer Bülbül’ün şarkılarından esinlenerek paylaşılan sözleri aşağıya ekliyoruz. Azer Bülbül’ün şarkı sözleri genellikle depresif bir ruh hali ile yazılmakta olup arabesk şarkı tarzını oluşturmaktadır.

duygularım darmadağın anlayamazsın
bendeki kalp sende olsa taşıyamazsın..

Gidiyorum gidiyorum buraları terk ediyorum
 
Gidiyorum gidiyorum buraları terk ediyorum
 
Sen bambaşka rüyalarda bense hüzün içinde
 
Acılarla terk ediyorum ızdırapla terk ediyorum
 
Sen bambaşka rüyalarda bense hüzün içinde
 
Acılarla terk ediyorum ızdırapla terk ediyorum

Azer Bülbül Kürt mü?

Azer Bülbül kökeni nedir? Azer Bülbül’ün kökenine baktığımızda evet kendisinin Kürt olduğunu görmekteyiz. Kars’ta dünyaya gelmesiyle onun kürt mü olduğu hep sorulmuştur. Merak edilen bu konu bütün doğulu sanatçılar da olduğu gibi kendisi için de merak edilen bir konu olmuştur. Azer Bülbül sahne alırken farklı tarzıyla da ismini yapmıştır.

Azer Bülbül Kars şehrinin Kürtlerindendir. Kürtçe şarkı da seslendirmiştir. Bu şarkı Berfu Barane olurken bunu hem Türkçe hem de Kürtçe okumuştur. Azer Bülbül Almanya’ya gittiği zamanlarda farklı gazinolarda sahneler almıştır. Azer Bülbül Hayatı kendine ait bazı sözleri vardır. Bunları hayran kitlesi benimsemiştir. Onlardan bazılarıysa;

Gömdüklerimle Bir Daha İşim Olmaz. Ölüyü Diriltmek Sadece ALLAH’a Mahsustur. Koşarsın koşarsın da varmazsın hani; içindeki umut, varamadığın kadar büyür. Kürt ünlüler hakkında detaylı bilgiler için ayrıca Kürt Oyuncular başlıklı makalemizi de inceleyebilirsiniz.

Azer Bülbül Filimleri

Azer Bülbül Hayatı makalemizin devamında Azer Bülbülün oynamış olduğu filimler hakkında da bilgiler vermek istiyoruz. Azer Bülbül müzik kariyerinden başka aldığı filim rolleriyle de bu sektörde yer almıştır. Oynadığı filimlerse;

 • 2008 Vefa Borcu
 • 2008 Arkadaş
 • 2002 Rus Gelin
 • 1998 Bedel
 • 1995 Mavi Mavi Masmavi
 • 2012 Seninki Kaç Para

Azer Bülbül Hayatı film kariyerinden çok şarkılarıyla daha çok ön plana çıkmıştır. Bu şarkılarla çok sevilmiş ve büyük bir hayran kitlesi oluşmuştur. Kendisinin cenazesinde yine hayranları büyük kalabalıklarla onu yolcu etmiştir. Azer Bülbül ölüm nedeni kalp krizi olurken bazı kaynaklar kalbinin 70 yaşındaki insanın kalbi kadar yıprandığını söyler. Hayata oldukça erken veda eden şarkıcıyı hala dinleyen kitleler vardır.

azer bülbül kimdir
Azer Bulbul Nereli

Azer Bülbül Nasıl Öldü

Azer Bülbül Hayatı Yıldız Tilbe’ye evlenme teklifi ettiği bilinir. Yıldız Tilbe ise bunu daha sonra bir dergide verdiği röportajda anlatmıştır. Kendisine abla diyen Azer Bülbül aslında şakayla karışık bir teklif olduğunu anlıyoruz. Yıldız Tilbe’den kendisine evlenmek için bir kız bulmasını isteyip sora Yıldız Tilbe’de bulamam deyince Yıldız Tilbe’ye abla sen benle evlen o zaman demiştir. Yıldız Tilbe Azer Bülbül için ‘Çok iyi ve saftı, zaten bu kadar iyi ve saf olan insanlar hayatta kendilerine sahip olamamıştır’ demiştir.

Azer Bülbül Mezarı Yeri

Azer Bülbül arabesk kültüründe yerini edinmiş sanatçılardandır. Kendisi uyuşturucu kullandığını da itiraf etmiş tedavisinden ‘sonra artık temizim’ demiştir. Sonrasında sağlığı ile ilgili kendisine çok iyi bakmadığı için erken yaşta hayatını kaybetmiştir. Sevilen şarkıcının ölüm haberi birçok mecrada ilk sayfalarda yer almıştır. Keşfedildiği zamanlar da adını Azer verilmesini sorgulamamış bunun nedenini de utandığı için soramamıştır. İstemediği evlilik yüzünden bu konu da mutlu olamamış baba olmayı da çok istemiştir. Azer Bülbül Genel olarak magazin haberlerin de çok gündem olacak işler yapmayıp, konserleriyle ve şarkılarıyla işini sürdürmüştür. Antalya’da bir otel odasında öldüğü sırada yanındaki kadın göz altına alınmış sonrasında serbest bırakılmıştır. Azer Bülbül’ün mezarı İstanbul’da Gülbahçe Sarayındadır. 

Azer Bülbül Kökeni Nedir?

Azer Bülbül’ün kökenini incelediğimizde aslen Karslı olmakla beraber Kürt bir aileden doğduğunu görmekteyiz. Dolayısı ile Azer Bülbül’ün Kürt kökenli olduğunu söylemek mümkündür.

Azer Bülbül Mezarı Nerededir?

Azer Bülbül Antalya’da bir otel odasında öldüğü sırada yanındaki kadın göz altına alınmış sonrasında serbest bırakılmıştır. Azer Bülbül’ün mezarı İstanbul’da Gülbahçe Sarayındadır. 

Azer Bülbül Filimlerde Oynamış Mı?

Azer Bülbülün sanatçı yönü dışında çeşitli filmler de oynadığı oyunculuk ruhu da vardır. Azer Bülbül sadece bir sanatçı değil aynı zamanda bir oyuncu olarak da filimlerde yer almıştır.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Azer Bülbül Hayatı Kimdir(Kürt Mü)