e
sv

Buket Saygı Hayatı Kimdir? – Buket Saygı Eşi ve Çocukları

Kürt sanatçıları hakkında bilgiler merak edenler için bugün Buket Saygı Hayatı hakkında detaylar vereceğiz. Bu yazıda Buket Saygı kürt müdür sorusu ile beraber Buket Saygının ilk eşi hakkında tüm detaylara ulaşabilirsiniz.
buket saygı hayatı
avatar

Kundir

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Kürt ünlüler listemizde bugün Buket Saygı’nın kökeni ve Buket Saygı Hayatı hakkında bilgiler vereceğiz. Buket Saygı’nın ilk eşi ve çocukları daha önce gündem olmuştu bizler de Buket Saygı Kürt mü sorusu ile beraber ünlü sanatçı hakkında tüm detayları paylaşacağız. Gelin Buket Saygı Kimdir? beraber öğrenelim.

Buket Saygı Hayatı

Buket Saygı Biyografisi
buket saygı kimdir
Buket Saygı Hakkında Genel Bilgiler
Buket Saygı Doğum adı: Buket Saygı
Buket Saygı Doğum Tarihi : 11 Mayıs 1977
Buket Saygı Doğum Yeri : Balıkesir, Türkiye
Buket Saygı Boyu : 1,6 m
Buket Saygı Ailesi : Münir Saygı (Babası), Aysel Saygı (Annesi), Gamze Saygı (Ablası)
Buket Saygı Eşi : Çelik Erişçi (2002 – 2005)
Buket Saygı Aktif Yılları : 1995 yılından bu yana
Buket Saygı Mesleği : Model
Buket Saygı Kürt mü?
Buket Saygı aslen Balıkesirli olup Kürt değildir.
Buket Saygı İlk Eşi Kimdir?
Buket Saygı, 2002 yılında şarkıcı Çelik Erişçi ile dünya evine girdi. Fakat evlilikleri 2005 yılında ayrıldılar.

Buket Saygı kimdir? Ve Buket Saygı Kürt müdür? soruları oldukça merak edilmektedir. Oyunculuk ve mankenlik alanlarında başarılı işlere imza atmış olan Buket Saygı hakkında merak ettiğiniz ne varsa, makalemizde bulabilirsiniz.

Buket Saygı Kimdir?

Buket Saygı kimdir? Sorusunun cevabı manken ve oyuncudur. Günümüzde TV dünyasından uzak kalmış olsa da geçtiğimiz yıllarda başarılı işlere imza atarak ismini duyurmuştur. 1977 doğumlu olan başarılı manken-oyuncu Buket Saygı, ismini bir de sanatı çelik ile olan evliliğiyle de duyurmuştur. Bir dönem magazin dünyasının sürekli gündeminde olan Buket Saygı’nın yaşamına bir bakalım.

Buket Saygı’nın Hayatı

Buket Saygı Hayatı, incelendiğinde aslen Balıkesir’lidir. 11 mayıs 1977 senesinde, Balıkesir’de dünyaya gelmiştir. Buket Saygı kaç yaşında sorusunun cevabı da böylece 44 yaşında oluyor. Buket Saygı’nın babası Münir Saygı’dır ve oldukça başarılı bir müteahhittir. Annesi ise Aysel Saygı, ev hanımıdır. Buket Saygı’nın ablası Gamze Saygı da, kendisi gibi güzellik yarışmasına katılmış bir modeldir. Buket Saygı, ilkokul ve lise eğitimini Balıkesir’de tamamlamıştır. Üniversite için de İstanbul’a gelmiştir. Kürt sanatçılar hakkında detaylı bilgi için Berdan Mardini Hayatı başlıklı makalemizi de inceleyebilirsiniz.

Buket Saygı Kürt Müdür?

Buket Saygı Kürt müdür? sorusu, kendisi için merak edilen sorular arasında yer almaktadır. Yapmış olduğumuz araştırmalar neticesinde, net bir bilgi elimize geçmemiştir. Buket Saygı aslen Balıkesir’li olduğu için bu bölgenin kültürel yapısına bakmamız gerekir. Balıkesir bölgesinde, yaygın olarak Kürt bulunmamaktadır. Bu nedenle de Buket Saygı’nın Kürt olmama olasılığı yüksektir.

Buket Saygı’nın Mankenlik Hayatı

Buket Saygı Hayatı, 1995 senesinde üniversite eğitimi almak için İstanbul’a yerleşmiştir. Mankenlik ve oyunculuk hayatı da İstanbul’a gelmesiyle yavaş yavaş başlamıştır. İstanbul’a geldikten kısa bir süre sonra ajanslarda mankenlik ve fotomodellik yapmaya başlamıştır. Buket Saygı, bu alanda oldukça başarılı ilerlerken; 1998 senesinde  yapılan bir güzellik yarışmasında birinci olmuş ve başarısını katlamıştır. Katılmış olduğu bu güzellik yarışmasında, ablası 1995 senesinde katılmış ve ikincilik almıştır. Buket Saygı da sonralarda, Show TV’nin düzenlemiş olduğu bir güzellik yarışmasına da katılmıştır. Burada da birinci olan Buket Saygı, Palmolive Güzeli seçilmiştir. Buket Saygı ne zaman evlendi? Buket Saygı, 2002 senesinde sanatçı Çelik ile evlenmiştir. Buket Saygı neden boşandı? Evlilikleri sadece 3 sene sürmüştür. Bu evlilikten bir erkek çocuğu dünyaya getiren Buket Saygı, 2005 senesinde Çelik ile olan evliliğini sonlandırmıştır. Buket Saygı çocuğu olarak bir çocuğu vardır(1)

buket saygı hayatı

Buket Saygı’nın Oyunculuk Hayatı

Buket Saygı hayatı kimdir? diye merak edenler, Saygı’nınoyunculuk hayatını ve oynamış olduğu dizileri de merak etmektedir. Buket Saygı, 2001 senesinde “Derman Bey” adlı dizi de oynamaya başlamıştır. Bu dizide kendisine; Kadir İnanır, Faruk Tınaz, Ayşe Hatun Önal, Aysu Baçeoğlu, Ebru Güzel, Başak Sayan ve Can Gürzap gibi isimler eşlik etmiştir.

https://www.youtube.com/watch?v=4rRwo-4CvB8

Buket Saygı son hali 2007 senesinde, Star Tv’de yayınlanan Ünlüler yarışıyor yarışmasına da katılmıştır. Bu program, Süheyl Uygur, Levent Kırca ve Pakize Suda gibi isimler tarafından yapılıp, yönetilmekteydi.

Buket Saygı’nın rol almış olduğu diziler ve yılları şöyle:

 • Derman Bey – 2001 senesi
 • Zaman Tüneli – 2005 senesi

Buket Saygı Sosyal Medya Hesapları

Buket Saygı İnstagram hesabının kullanıcı adına bizler de ulaşamadık

Buket Saygı Twitter hesabının kullanıcı adına da ulaşamadık

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Buket Saygı Hayatı Kimdir? – Buket Saygı Eşi ve Çocukları