e
sv

Berdan Mardini Hayatı Kimdir? – Berdan Mardini Eşi Nereli

Berdan Mardini eski eşi hakkında bilgilere ulaşmak isteyenler ayrıca Berdan Mardini Hayatı hakkında bilgiler de öğrenmek istiyorlar. Bizler de bu yazımızda Berdan Mardini kimdir, Berdan Mardini nereli gibi bir çok soruya cevap vereceğiz.
berdan mardini hayatı
avatar

Kundir

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Kürt sanatçılar yazı dizimizde bugün Berdan Mardini Hayatı hakkında bilgileri elde edeceğiz. Bu yazıda Berdan Mardini Kürt mü?, Berdan Mardini eşi ve Berdan Mardini nereli gibi bir çok soruya cevap bulabileceksiniz. Gelin Berdan Mardini kimdir? beraber öğrenelim.

Berdan Mardini Hayatı

Berdan Mardini Biyografisi
berdan-mardini-biyografisi
Berdan Mardini Hakkında Genel Bilgiler
Berdan Mardini Gerçek Adı: Engin Karademir
Berdan Mardini Doğumu: 5 Kasım 1978 (43 yıl yaşında), Diyarbakır
Berdan Mardini Ailesi : Şerif Mardini
Berdan Mardini Filimleri : Kolpaçino 3. Devre
Berdan Mardini Programları : Kurşun Yarası
Berdan Mardini Şarkıları :

Aman Aman · 2002

Nesrine · 2018

Senden Çocuğum Olsun · 2005

Berdan Mardini Eşi Kimdir? : Fatoş Yerlliler
Berdan Mardini Mesleği : Sanatçı – Oyuncu
Berdan Mardini Kürt mü?
Berdan Mardini aslen Diyarbakırlı olup Kürt bir ailenin çocuğu olarak dünyaya gelmiştir.
Berdan Mardini Nerelidir?
Berdan Mardini Anne Babası mardinli olup kendisi Diyarbakır’da dünyaya gelmiştir.

Müzik alanında arabeks şarkılarıyla ismini duyuran Berdan Mardini Hayatı kimdir? Ve Berdan Mardini Kürt müdür? diye araştırdık, sizlere detaylı bir makale hazırladık. Günümüzün müzik piyasasının ünlü isimlerinden olan Berdan Mardini hakkında merak ettiklerinizi yazımızda bulabilirsiniz.

Berdan Mardini Eşi

Berdan Mardini eşi kimdir? Ünlü sanatçının eşi Fatoş Yelliler’dir. Geçtiğimiz günlerde Kanal D’de yayınlanan Şarkılar Bizi Söyler programına katılan Berdan Mardini, unutulmaz şarkılarını seslendirdi. Başarılı performansıyla gözleri tekrar üzerine çeken Berdan Mardini, hayatıyla ilgili konuları merak ettirdi.

Berdan Mardini Kimdir?

Berdan Mardini gerçek adı nedir? Berdan Mardini’nin gerçek adı Engin Karademir’dir. Mardini, memur bir babanın oğlu olarak Diyarbakır’da dünyaya gelmiştir. Berdan Mardini, 7 kardeşin 6.sı olarak 5 Kasım 1978 senesinde doğmuştur. Berdan Mardini, Diyarbakır’da doğmuştur fakat aslen Mardinlidir. Berdan Mardini, babası Türkiye Ziraatçiler Derneğin’de memurluk yaptığı için farklı farklı şehirlerde yaşamak durumunda kalmıştır. Babasının emekli olmasından sonra ise ailesi ile birlikte İstanbul’a yerleşmştir. Benzer yazılar için Bediüzzaman Said Nursi hayatı makalemizi de inceleyebilirsiniz.

Berdan Mardini’nin Eğitim Hayatı

Berdan Mardini, eğitim hayatına doğmuş olduğu Diyarbakır’da başlamıştır. Daha sonrasında babasının işi nedeniyle Isparta’ya geçen Mardini, eğitimine burada devam etmiştir. Lise dönemine ise babasının emekli olması üzerine İstanbul’a yerleşince burada devam etmiştir. Lise eğitimini, İstanbul Avcılar’da yer alan Süleyman Nazif Lisesinde almıştır. Berdan Mardini, Üniversite sınavlarına girip kazanamamıştır, bu nedenle de babasının açmış olduğu bir tekstil atölyesinde çalışmıştır. Ayrıca Berdan Mardinin kaç çocuğu var diye merak edenler için Berdan Mardini’nin üç çocuğunun olduğunu belirtmek isteriz.

Berdan Mardini Hangi Köylü

Berdan Mardini nereli? Ünlü sanatçı aslen Dİyarbakır’lıdır. Berdan Mardini’nin anne ve babası Mardin Yaylabaşı köyünden olurken Berdan Mardini 5 Kasım 1978 yılında Diyarbakır’da doğmuştur.

Berdan Mardini Kürt Müdür?

Berdan mardini kürt müdür? Çok merak edilen sorular arasında yer almaktadır. Aslında yapmış olduğu Kürtçe program ve söylediği Kürtçe şarkılarıyla kendini belli etmektedir. Berdan Mardini, Diyarbakır’da doğmuş olsa da aslen Mardinlidir. Bu durum, Mardin’in kültürel yapısını düşünce Kürt müdür değil midir diye düşündürmektedir. Fakat yaptığımız araştırmalara göre, Berdan Mardini Kürttür.

Berdan Mardini’nin Müzik Dünyasına Girişi

Berdan Mardini, çocukluk yıllarından gelişim çağına kadar her zaman müziğe düşkün olduğunu ve bu alanda çalışmalar yaptığını belirtmektedir. Henüz 5.sınıftayken şiir yarışmalarına katılmış ve bu yarışmalarda derece dahi almıştır. Şiir yarışması dışında, okulun düzenlemiş olduğu ses yarışmasına da katılan Berdan Mardini, bu yarışmada birinci olmuştur.  Sadece müzik alanında değil, tiyatro alanında da çalışmalara katılmış ve yapılan yarışmalarda yine iyi dereceler elde etmiştir. Ses yarışmasında birinciliği kazanaınca hevesi ve merağı daha da artan Mardini, bu dönemlerde bağlama çalmaya başlamıştır.

Profesyonel olarak müzik dünyasına girişi ise tamamen plansız gerçekleşmiştir. Üniversiteyi kazanamayınca babasının atölyesinde 2 yıl çalışan Berdan Mardini, o dönemlerde arkadaşlarıyla eğlenmeye gidince müzik dünyasına da girmiş oldu. Arkadaşlarıyla eğlenmek için gittikleri barda, kendi aralarında şarkı söylerlerken mekan sahibi, Berdan Mardini’yi keşfetmiştir. Mekanda şarkı söylemesi için teklif sunmuştur ve Berdan Mardini de kabul etmiştir. Bu noktadan sonra Berdan Mardini, yavaş yavaş ismini duyurmaya ve albümler yapmaya başlamıştır.(1)

berdan mardini hayatı
Berdan Mardini Kimdir

Berdan Mardini Albümleri

Berdan mardini hayatı kimdir? Konusunda merak edilenlerden biri de hangi yıllarda hangi albümlerinin çıktığıdır. İşte Berdan Mardini’nin yıllara göre çıkarmış olduğu albümler:

 • Aman Aman – 2002 senesi
 • Türküler – 2004 senesi
 • Sen Var Ya Sen – 2004 senesi
 • Senden Çocuğum Olsun – 2005 senesi
 • Annem Kızıyor – 2006 senesi
 • Hazır mısın? – 2008 senesi
 • Çek Tetiği – 2011 senesi
 • Dur Bari – 2013 senesi
 • Kimim Ben – 2016 senesi

Berdan Mardini Sosyal Medya Hesapları

Ünlü sanatçı Berdan Mardini’nin twitter kullanıcı adı “Berdan_Mardini” olarak yer almaktadır.

Berdan Mardin’nin instagram hesabının kullanıcı adı ise “berdanmardini” olarak yer alır.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Berdan Mardini Hayatı Kimdir? – Berdan Mardini Eşi Nereli