e
sv

Başak Demirtaş Kim?

başak demirtaş raporu
avatar

Kundir

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Selahattin Demirtaşın eşi Başak Demirtaş hakkında bilgiler verdiğimiz yazı dizimizde bugün Başak Demirtaş Kim? başlıklı makalemizle sizlerleyiz. Bu yazımızda Başak Demirtaşın hayatına kısaca değinip Başak Demirtaş ve Selahattin Demirtaş nasıl tanıştılar, Selahattin Demirtaş çocukları, Başak Demirtaş işi ve Başak Demirtaş raporu hakkında önemli noktalara değineceğiz.

Başak Demirtaş Kim?

Başak Demirtaş ismi son zamanlarda gerek kamuoyunda, gerekse de sosyal medya, gazete ve tv haberlerinde sıklıkla ön plana gelen isimlerden. Başak Demirtaş kim sorusunun cevabı ise şöyle. Demirtaş soyadından da anlayacağınız gibi Hdp eski eş başkanı olan Selahattin Demirtaş’ın eşidir. Kendisi 1977 yılında Diyarbakır şehrimizde doğmuş olup şu anda da 41 yaşındadır. Aynı zamanda Başak Demirtaş Dicle Üniversitesi Eğitim Fakültesi Çocuk Gelişimi Bölümü’nü bitirmiştir. Son yıllarda Diyarbakır’da bir köy okulunda eğitim veren bir öğretmendir kendisi. Başak Demirtaş, Selahattin Demirtaş ile 2002 yılında evlenmiş ve 16 yıldır süren bu evliliğin iki meyvesi olarak Dilan ve Dilda isimlerinde iki kızları bulunuyor. Dilan 7, Dilda ise 11 yaşında.

Aslında sosyal medya ya da gazete – tv haberlerini takip ederek arşive girdiğinizde Başak Demirtaş hakkında fazlaca haber bulamazsınız. Ama Selahattin Demirtaş kimi zaman katıldığı tv programlarında ve bazen de çift gazetecilere evlerinin kapılarını açtığında edinilen bilgilerden Başak Demirtaş hakkında bir miktar bilgiye ulaşabilirsiniz.

Öncelikle Başak hanım fakir bir aileden gelen işçi bir ailenin kızı annesi ev hanımı. Babası siyasi düşüncelerinden dolayı 80’li yıllarda hapse girerek ceza almış kişilerden. Başak – Selahattin Demirtaş hikayesini Selahattin Demirtaş’ın ağzından dinlediğimiz kadarıyla ikilinin aşkı Demirtaş ailesinin Diyarbakır’a Başak hanımın oturduğu mahalleye taşınmasıyla başlıyor. O zamanlar Başak hanım 13, Selahattin bey ise 16 yaşlarındaymış. Dolayısıyla da 20 yıldır yani çocukluk yaşlarından beridir tanışan çift, beraber büyümüş diyebiliriz. Sitemizde daha önce yayınlanan Başak Demirtaş Kimdir? Nerelidir, Kaç Yaşında ve Hayatı başlıklı makalemizi okuyarak Başak Demirtaşın hayatı hakkında daha çok bilgiye ulaşabilirsiniz.

Başak Demirtaş ve Selahattin Demirtaş Aşkı

Selahattin Demirtaş’ın Başak hanıma açılması ise üniversite yıllarını buluyor. Çocukluk yıllarından beri Başak hanımı beğenen Selahattin Demirtaş, Ankara üniversitesi hukuk bölümünde okuduğu sıralarda Başak Demirtaş’a ancak açılabilmiş. Bunun üzerine ikili gönül birlikteliği yaşamaya başlamış ve ardından da Başak Demirtaş Dicle Üniversitesini kazanarak Eğitim Fakültesi’nde çocuk gelişimi okumaya başlamış. Başak hanımın sınıf öğretmeni olmasının ardından da 2002 yılında evlenmişler.

Başak hanımın en çok sevdiği hobileri arasında; bisiklete binmek, amatörce fotoğrafçılık yapmak dağ ve kır yürüyüşleri, doğa yürüyüşleri yapmak geliyor.  Ayrıca eşi Selahattin beyin dediğine göre de Başak hanım son derece hırslı ve tuttuğunu koparan bir kişiliğe sahip. Çocukları Dilda ve Dilan ise hem normal eğitimlerini sürdürürken, hem de müzik eğitimi alarak gitar ve piyano çalıyor.

Başak Demirtaş Kim? yazımızın devamında Başak Demirtaş ve Selahattin Demirtaş Aşkı hakkında bilgiler vermeye devam ediyoruz. Başak Demirtaş ile ilgili olarak manşete taşınan haberler arasında en ses getireni ise Selahattin Demirtaş’ın ceza evine girmesi ve Başak hanımın aldığı sağlık raporu nedeniyle devletten fazladan maaş aldığı ile ilgili yorumlar oldu. Çıkan bu haberlere göre gazeteler ve sosyal medya Başak Demirtaş 2014 yılında geçirdiği bir dizi rahatsızlıktan sonra rapor almış ve 1000 günü aşkın süredir hem işe gitmemekte, hem de devletten maaş almaktaydı. Başak Demirtaş aşkı hakkında detaylı bilgi için: Selahattin Demirtaş Eşi Kimdir? Hayatı ve Yaşı

başak demirtaş raporu

başak demirtaş kimdir?

Başak Demirtaş Neden Rapor Almıştı?

Başak Demirtaş Kim? başlıklı yazımızın devamında Başak Demirtaşın raporu hakkında konuşacağız. Başak Demirtaş, ikinci kızlarının doğumu esnasında bazı rahatsızlıklar yaşamış. Bunun nedeniyse Selahattin Demirtaş’ın geçmişte yaşanan 7 Haziran seçimlerinde yürüttüğü yorucu seçim kampanyasıymış. Seçim süresince Selahattin Demirtaş’ ı yalnız bırakmak istemeyen Başak Demirtaş, 7 aylık hamileyken ve seçime dört gün kala kampanya sürecinde fenalaşmış.  Bu olayın üzerine çift acilen uçak yoluyla Diyarbakır’dan Ankara’ya gelerek, Hacettepe hastanesine ulaştırılmış ve 2. kızları olan Dilda burada erken doğum ile 7 aylık olarak dünyaya gelmiş.  7 Haziran seçimleriyle eşleşen bu dönemde Başak Demirtaş sağlık raporu almış. Bu ani olayın ardından Selahattin Demirtaş’ın açıklamalarına göre Başak hanım gerek Türkiye’de gerekse de ülke dışında bir dizi ameliyatlar geçirerek tedavi olmuş ve dolayısıyla da o tarihten sonra okulda eğitim verememiş. Ama söylenenlere göre de maaşını almaya devam etmiş. Sonrasında olay Sağlık Bakanlığı aracılığıyla devlete mahkemesine aktarıldı ve dava sürecine geçildi. Başak demirtaşın raporu hakkında detaylı bilgiyi daha önce Başak Demirtaş Ne Öğretmeni başlıklı makalemizde yayınlamıştık.

Selahattin Demirtaş ve Başak Demirtaş

Eşine Büyük Destekçi Şimdilerdeyse Başak Demirtaş terör örgütüne destek vermek ve benzeri suçlardan cezaevinde yargılanan eski Hdp eş başkanı eşi Selahattin Demirtaş’a dışarıdan verdiği destekle dikkatleri üzerine çekiyor.  Bu konuda bol bol tweet atarak eşi ile ilgili paylaşımlar yapan Başak Demirtaş eşine  her türlü desteğini  gerek dışardan,  gerekse de her hafta yaptığı  cezaevi ziyaretleriyle sürdürmeye çalışıyor.

Sonuç olarak nişan, nikah, söz derken 25 yıldır gönül birlikteliği yaşayan çift, ceza evinde de olsa birbirlerinden ayrılamıyor ve Başak Demirtaş her hafta aksatmadan Diyarbakır’dan uçak yolculuğuyla Edirne’ye gidiyor. Ayrıca dışardan attığı tweetler ve kızlarıyla babalarının yazdığı türküleri seslendirerek video paylaşımlarıyla eşi Selahattin Demirtaş’a destek oluyor. Başak Demirtaş Kim? yazımızın sonuna gelirken Selahattin Demirtaşın hayatı hakkında önemli bilgiler için Başak Demirtaş Kimdir? Nerelidir, Kaç Yaşında ve Hayatı başlıklı yazımızı da okuyabilirsiniz.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Başak Demirtaş Kim?