e
sv

Batman Newroz Etkinlik Tarihi – Nevroz Ne Zaman 2022

Bölgemizde görkemli şekilde kutlanılan Newroz mitingleri, Hdp'nin etkinlik takvimini açıklamasıyla tüm şehirlerde hazırlıklara başlandı. Batman merkezde kutlanılacak newroz etkinliği, merkezin yanı sıra çeşitli ilçelerde de kutlanılacaktır. 
batman newrozu
avatar

Kundir

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Bir önceki konumuzda Diyarbakır Newroz Etkinlik Tarihi 2022 hakkında bilgiler vermiştik, bugün ise Batman Newroz Etkinlik Tarihi hakkında bilgiler verip, Batman Newroz Etkinlik Tarihi 2022 üzerinde konuşacağız. Makalemizin ana konusu newroz etkinlikleri olsa da bu konuda newroz miting tarihleri üzerinde duracağız. Özellikle de Batman newroz miting tarihi ana konumuz olacaktır.

Bölgemizde görkemli şekilde kutlanılan Newroz mitingleri, Hdp’nin etkinlik takvimini açıklamasıyla tüm şehirlerde hazırlıklara başlandı. Batman merkezde kutlanılacak newroz etkinliği, merkezin yanı sıra çeşitli ilçelerde de kutlanılacaktır. Gercüş newroz miting tarihi etkinlik takviminde yerini alırken aynı şekilde,, batmanın diğer ilçeleri de takvimde yerini almakta.

batman newrozu

batman newroz mitingi tarihi 2022

Newroz Mitingi Canlı Yayın

Hemen hemen tüm miting alanlarında yer alıp canlı yayınlarla bizleri o atmosferin içine alan Med Nuçe Tv, Batman Newroz Etkinlik Tarihi 2022’de de canlı yayınlar yapmaya devam edecektir. Newroz mitingini canlı yayınlayan tv kanalları arasında med nuçe tv ile stêrk tv ilk sırada yer almaktadır. Med nuçe tv dışında diğer birçok Kürt Kanalları bu görkemli atmosferi canlı olarak bizlere aktarmaktadırlar.

Newroz etkinliğini canlı yayınlayan tv kanallarının şu şekilde olduğunu tahmin ediyoruz: Med nuçe tv, stêrk tv, rudaw tv, k24, newroz tv Newroz Mitingi Canlı Yayın İzle | Med Nuçe Frekans Bilgileri hakkında detaylı bilgi için bakabilirsiniz.

newroz etkinlik görüntüleri

newroz etkinlik görüntüleri batman

Newroz Piroz Be

Kürtçe sözler arasında yer alan Newroz piroz be cümlesinin Türkçe karşılığı newroz kutlu olsun anlamına gelmektedir. Kürtçe Türkçe Çeviri alanında birçok kürtçe çevirileri paylaşıp, çeşitli kelimelerin anlamlarını size sunmaktayız, Kürtçe öğrenmek isteyen kişiler sitemizi takipte kalabilirler

batman newruzo ne zamandır

batman newruzo resimleri

Batman Newroz Miting Tarihi: 18 Mart 2022

Newroz hakkında kısa bilgiler verdikten sonra, Batman 2022 Newroz Mitingi Tarihi’ni verecek olursak, miting 18 Mart’a kutlanılmaktadır.

******************************************************

NEWROZ İLE İLGİLİ MAKALELERİMİZ: 

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

 • İstanbul Newroz Etkinlik Tarihi 2018 | Kundir
  5 sene önce

  […] makalemize başlamadan, daha önceki konularımızda Diyarbakır Newroz Etkinlik Tarihi 2018 ve Batman Newroz Etkinlik Tarihi 2018 hakkında önemli bilgiler vermiştik. Bu makalemizde ise İstanbul Newroz Etkinlik Tarihi 2018 […]

  yorum beğen

Sıradaki içerik:

Batman Newroz Etkinlik Tarihi – Nevroz Ne Zaman 2022