e
sv

Kürtçe Berrak Ne Demektir? Kürtçe Çeviri ve Kelimeler

Yaptığımız çevirilerde bulduğunuz hataları veya kelimelerin eş anlamlarını, benzerlerini bize bildirmek için yorum kısmından yazıp eksikliklerimizi-hatalarımızı düzeltebilirsiniz..
kürtçe berrak ne demektir?
avatar

Kundir

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Kürtçe çeviriler alanında yaptığımız çalışmalarımızda bugün Kürtçe Berrak Ne Demektir? Kürtçe Çeviri ve Kelimeler konusunu ele alacağız. Kürtçe kelimeler arasında yer alıp en çok kullanılan kürtçe kelimeler olarak önümüze çıkan Berrak kelimesinin kürtçe anlamını sizlerle paylaşmadan tüm detaylarıyla sizi bilgilendirmek istiyoruz. Böylece Kürtçe öğrenmek isteyen kişilere karşı bir nebze de olsa faydalı olmak istiyoruz.

Kürtçe Berrak Ne Demek?

Son yıllarda Kürtçe diline karşı uygulanan yasaklamanın kaldırılması ile birlikte birçok kişi Kürtçe diline karşı özel bir ilgi beslemeye başladı. Kişilerin kökeni veya işi gibi nedenlerden dolayı Kürtçe öğrenmek istemesi çok doğal. Ancak Kürtçe öğrenim seti şeklinde arama yaptığınızda internette ve çevrenizde karşınıza çok fazla kaynak çıkmıyor. Bu kaynak azlığından dolayı da birçok insan Kürtçe öğrenme teknikleri konusunda farklı yöntemler deniyor.

Tartışmalı bir dil olmasından dolayı dünya dilleri arasında aynı ve özel bir yere sahip olan Kürtçe, öğrenmesi kolay bir dil değil. Farsça ile benzerlikler göstermesi, Arapça ile ortak yanlarının olması hatta bazı Türkçe’de olan kelimelerin de Kürtçe içerisinde yer alması ilk bakışta karışık bir dil izlenimi uyandırabilir. Fakat Kürtçe öğrenirken kullanacağınız pratik Kürtçe öğrenme tekniği size yardımcı olacaktır.

Kürtçe Berrak Ne Demektir?

Kürtçe Berrak Ne Demektir? Kürtçe Çeviri ve Kelimeler her dil öğrenmek isteyen kişilere uzmanlar öncelikle kelime öğrenmesini tavsiye eder. Bir dili konuşamasanız bile anlaşabilmek için Kürtçe sözlük gibi kaynakları kullanarak kendinizi anlatmanız mümkün. Artık kimse geleneksel kitaplara, kütüphanelere ihtiyaç duymuyor. Çünkü artık her şey cebinizde!

İnternet sayesinde her an her yerde her türlü bilgiye ulaşabiliyorsunuz. Bu siteler arasında Kürtçe çeviri siteleri de hızlı çeviri yapmasından dolayı sizlerin kendinizi ifade etmenizi daha rahat bir hale getiriyor.

Kürtçe berrak ne demektir? hakkında kısa bilgiler verdikten sonra Kürtçe Berrak Ne Demektir? Kürtçe Çeviri ve Kelimeler makallemizin diğer konularına geçelim.

kürtçe berrak ne demektir?

kürtçe berrak ne demektir? kürtçe kelimeler

Kürtçe Berrak Kelime Kökeni

Kürtçe kelimeler farklı dillerdeki kelimeler ile ortak özellikler gösterdiğinden dolayı Kürtçe berrak kelimesinin anlamı hakkında araştırma yapan kişiler, kelimenin özelliklerine ilişkin de bilgileri merak eder. Sıradan bir sözlük sizlere bu bilgileri sunmazken internette ücretsiz olarak hızlı bir şekilde ulaşabildiğiniz Türkçe Kürtçe çeviri siteleri sizlere bu gibi kelimeye ilişkin detay bilgileri de sunar.

Kürtçe berrak kelime kökeni hakkında biraz faydalı açıklamalar yazdıktan sonra Kürtçe Berrak Ne Demektir? Kürtçe Çeviri ve Kelimeler makallemizin diğer konularına geçelim.

Kürtçe Berrak Anlamı

Kürtçe kelimeler arasında öğrenmesi kolay kelimelerden biri de berrak. Yazıldığı gibi okunduğu ve yörelere göre kullanım farklılığı göstermediği için Türkçe’den Kürtçe’ye çeviri yapan sitelerde kelime öğrenen kişiler bu kelimeyi kolaylıkla öğrenip cümle içinde rahatlıkla kullanabilmektedir.

Kürtçe Berrak Ne Demektir? Kürtçe Çeviri ve Kelimeler makalemizin sonuna gelirken genel Kürtçe konuşulan yörelerde Kürtçe berrak nedir sorusuna “zelal” kelimesi ile yanıt verilir.

Kürtçe berrak Ne Demektir? Çevirisi Anlamı ve Karşılığı makalemizin sonuna gelirken ücretsiz kürtçe dersler olarak paylaştığımız ve kürtçe kursların yerine geçecek olan birbirinden faydalı önemli kürtçe çeviriler için sitemizi takipte kalabilirsiniz.

Kürtçeden Türkçeye Google yardımı ile çeviri yaparken sıklıkla kullanılan Berrak kelimesi Zelal kelimesidir.

TÜRKÇE ALFABESİNE GÖRE OKUNUŞU: Zelal

KURMANCÎ ALFABESİNE GÖRE YAZILIŞI: Zelal

BENZER ÇEVİRİ: Kürtçe Sözlük Ne Demektir?

******************************************************

POPÜLER ÇEVİRİLERİMİZ: 

Yaptığımız çevirilerde bulduğunuz hataları veya kelimelerin eş anlamlarını, benzerlerini bize bildirmek için yorum kısmından yazıp eksikliklerimizi-hatalarımızı düzeltebilirsiniz..

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Kürtçe Berrak Ne Demektir? Kürtçe Çeviri ve Kelimeler