e
sv

Kürtçe El Ne Demektir? Çevirisi Anlamı ve Karşılığı

Yaptığımız çevirilerde bulduğunuz hataları veya kelimelerin eş anlamlarını, benzerlerini bize bildirmek için yorum kısmından yazıp eksikliklerimizi-hatalarımızı düzeltebilirsiniz..
kürtçe el çevirisi
avatar

Kundir

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Kürtçe dil kitapları arasında yer alan kelimeleri çevirmekte zorlanıyorsanız sitemizi takip edebilirsiniz. Sitemizde Kürtçe El Ne Demektir? Çevirisi Anlamı ve Karşılığı başlığı tam size göre. Kürtçe dili Kürdistan tarafında ortaya çıkan ve ülkemizde olmak üzere dünyanın bazı yerlerinde kürtler tarafından konuşulan bir dildir. Hemen hemen çoğumuzun uzaktan yakından kürt dilini konuşan ve kürt olan tanıdıkları vardır. Kürt dilini daha iyi anlamak ve Kürtçeyi öğrenerek bu kişilerle daha iyi ilişkiler içerisinde olmak için ya da sadece ilgimiz olduğu için de Kürt dilini öğrenebiliriz.

Kürtçe öğrenmek her ne kadar diğer dillere göre zor bir dil olsa da imkansız değildir. Kürtçe öğrenme teknikleri olarak Kürtçe dilini kolay bir şekilde öğrenmek için lnternet sitelerinde bu dili öğreten yerlere giriş yaparak Kürtçe dilini öğrenebiliriz. Kürtçe öğrenme tekniği olarak bu sitelerde videolu anlatımlardan, günlük Kürtçe dilini konuşma ve kelime öğrenimine kadar Kürtçe dili ile ilgili her türlü dil eğitimi bu sitelerde verilmektedir. Üstelik üyelik zorunlu değildir. Bu sitelere giriş için ve Kürtçe dilini öğrenmek için herhangi bir üyelik te gerekmemektedir.

Online olarak Kürtçe dilini internet üzerinde çalışmak isteyen kullanıcılar Türkçe Kürtçe çeviri Google olarak aramalarını yapabilirler. Buradan sadece Kürtçe cümleler değil Türkçe kelimelerin Kürtçe karşılığı da kolayca bulunmaktadır.

Kürtçe konuşma dilinde Türkçe de sıkça kullanılan ve pek çok değişik anlama gelen “el” kelimesinin Kürtçe olarak ne anlama geldiği Kürtçe el nasıl denir olarak aratabilirsiniz. Kürtçe olarak el kelimesinin anlamı yazımızın devamında açıklanmıştır.

kürtçe el çevirisi

kürtçe el ne demek

Kürtçe El Ne Demektir?

Türkçe ve Kürtçe görünüşte birbirini andırsa da aslında ikisi de çok farklıdır. Dil bilgisi, gramer yapısı, cümle yapısı, harflerin okunuşu gibi pek çok şeyi birbirlerinden farklıdır. Kürtçe dünya dilleri arasında çok konuşulmayan bir dil olduğu için Kürtçe sözlük olanağı da azdır. Kürtçe öğrenmek isteyen kişilerin tercih noktası dil merkezi gibi görünse de Kürtçe dili ilgili ülkemizde dil merkezi olmadığı için Kürtçe öğrenmek için tek seçenek online olarak Kürtçeyi öğrenmek kalıyor.

Kürtçe dilini öğrenmek isteyen kişiler internet üzerinden Kürtçe dilini öğreten sitelere giriş yaparak buralardan Kürtçe dilini  kolayca öğrenebilirler. Kürtçe dilini öğrenmek için öncelikle kelime bilgisi öğrenerek bu dili öğrenmeye başlayabilirsiniz. Kürtçe de kelimeler çok şey ifade ettiği için bu dili öğrenmenin püf noktası kelime öğrenmeden geçiyor diyebiliriz. Kürtçe çeviri bölümünden yararlanarak kürtçe kelimeleri ve anlamlarını buradan öğrenebilirsiniz.

Kürtçe dili öğrenme konusunda bu konuda dil öğrenme isteğinde olanlara pek çok kolaylık sağlanmaktadır. Kürtçe çeviriler yapan siteler vasıtasıyla Kürtçe dili buralardan rahatlıkla öğrenilebilir. Üstelik bu sitelere giriş yapmak için herhangi bir üyelik talebinde bulunmanız da gerekmemektedir.

Kürtçe El ne demektir? hakkında kısa bilgiler verdikten sonra Kürtçe El Ne Demektir? Çevirisi Anlamı ve Karşılığı makallemizin diğer konularına geçelim.

Kürtçe El Kelime Kökeni

Pek çok anlamlarda Türkçe olarak kullanılan “el” kelimesinin Kürtçe karşılığı Kürtçe sözler içinde bulunabilir. El kelimesinin Kürtçe olarak karşılığının ne anlama geldiği Türkçe Kürtçe çeviri bulunan sitelerde bulunabilir.

İnternette Kürtçe olarak el kelimesinin anlamını merak edenler buradan giriş yaparak bu kelimenin Kürtçe karşılığını bulabilirler. Buradan giriş yaparak sadece bu keleimenin anlamı değil aynı zamanda cümle içinde nasıl kullanıldığı, nerede ve nasıl kullanıldığı gibi detaylı bilgiler de verilmektedir.

Kürtçe El kelime kökeni hakkında biraz faydalı açıklamalar yazdıktan sonra Kürtçe El Ne Demektir? Çevirisi Anlamı ve Karşılığı makallemizin diğer konularına geçelim.

Kürtçe El Anlamı

Kürtçe olarak el kelimesinin karşılığı şu şekilde gelmektedir.

Dest

Kürtçe dili yazıldığı gibi okunan bir dil değildir. Bu durum Kürtçeyi öğrenme konusunda zorlaştırabilmektedir. Kürtçe dilinin kendine ait olan özel gramer ve yazım şekli vardır.

Örnek olarak Kürtçe’de “i” harfi açık ve aynı zamanda uzun ve ince bir sesle okunur. “E” harfi iyne ince ve uzatılarak okunur. “c” hafi de aynı yazıldığı gibi “c” olarak okunur.

Kürtçe El Ne Demektir? Çevirisi Anlamı ve Karşılığı makalemizin sonuna gelirken ücretsiz kürtçe dersler olarak paylaştığımız ve kürtçe kursların yerine geçecek olan birbirinden faydalı önemli kürtçe çeviriler için sitemizi takipte kalabilirsiniz.

 

TÜRKÇE ALFABESİNE GÖRE OKUNUŞU: Dest

KURMANCÎ ALFABESİNE GÖRE YAZILIŞI: Dest

BENZER ÇEVİRİ: Kürtçe Seni Seviyorum Ne Demektir?

******************************************************

POPÜLER ÇEVİRİLERİMİZ: 

Yaptığımız çevirilerde bulduğunuz hataları veya kelimelerin eş anlamlarını, benzerlerini bize bildirmek için yorum kısmından yazıp eksikliklerimizi-hatalarımızı düzeltebilirsiniz..

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Kürtçe El Ne Demektir? Çevirisi Anlamı ve Karşılığı