e
sv

Kürtçe Ne Demektir? Çevirisi Anlamı ve Karşılığı

Yaptığımız çevirilerde bulduğunuz hataları veya kelimelerin eş anlamlarını, benzerlerini bize bildirmek için yorum kısmından yazıp eksikliklerimizi-hatalarımızı düzeltebilirsiniz..
kürtçe ne çevirisi
avatar

Kundir

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Kürtçe kelime çevirileri olarak karşımıza çıkan kürtçe kelimelerde bugün, kürtçe kelimesinin anlamı ve kökeni hakkında konuşacağız. Bu nedenle kürtçenin tarihteki önemine de değinmiş oalcağız. Bugün ele aldığımı Kürtçe Ne Demektir? Çevirisi Anlamı ve Karşılığı başlıklı makalemiz sizler için bir bilgi kaynağı olacaktır. Dil öğrenmek kişinin kendisi için yapabileceği en büyük yatırımlardan birisidir. Ne kadar çok dil bilinirse gerek iş hayatında gerekse diğer alanlarda başarı şansımız daha çok artacaktır. Dil öğrenme konusunda kişiler genelde dil kurslarına belli bir ücret karşılığı gitmektedir. Dil kursu olarak tüm dilllerin kurslarını ülkemizde bulmak zordur. Kürtçe dilini öğrenmek isteyen kişiler de Kürtçe dilini öğrenmek için kurs merkezlerini düşünselerde ülkemizde Kürtçe dil merkezi olmadığı için bu dili kurslardan öğrenme imkanları yoktur. Kürtçe öğrenmek isteyenler bu açıdan internet üzerinden online kurslara giriş yapmaktadır.

Kürtçe dilini internet üzerinden öğrenmek isteyen kişiler Kürtçe öğrenme teknikleri olarak Kürtçe’yi anlayabilecekleri bir şekilde öğrenmek için bu sitelere giriş sağlayabilirler. Kürtçe’nin temel noktalarını iyi bir şekilde öğretmeye çalışan bu sitelerde Kürtçe öğrenme tekniği iyi bir şekilde verilmeye çalışılmaktadır. Bu sitelere giriş yaptığınızda Kürtçe temel dersleri ister okuyarak ister videolu anlatımlarla kolay bir şekilde öğrenebilirsiniz. Videolu anlatımlar sizin için ideal olabilir. Çünkü Kürtçe dili konulurken farklı olan bir dil olduğu için kKürtçe kelime ya da cümlelerin telefuzunu ancak dinleyerek öğrenebilirsiniz.

Kürtçe kelime ve cümlelerin anlamını merak eden kişiler için Türkçe Kürtçe çeviri Google olarak arama yapılabilir. Buradan istediğiniz kelimelerin ya da cümlelerin Kürtçe karşılıklarını kolay bir şekilde öğrenebilirsiniz.

Kürtçe olarak Kürtçe sözcüğünün ne anlama geldiğini merak eden kişiler Kürtçe nasıl denir sorusunun yanıtını bulmak için yazımızın devamına göz atabilirler. Yazımının sonlarına doğru Kürtçe kelimesinin Kürtçe karşılığını sizlere açıklamaktayız.

Kürtçe Ne Demektir?

Dünyada Kürdistan bölgesinde ortaya çıkan ve ülkemizde dahil olmak üzere pek çok kesimde yaşayan ve genelde Kürtler tarafından konuşulan Kürtçe yaygın bir dil olmadığı için Kürtçe sözlük gibi imkanlar da sınırlıdır. Kürtçe öğrenme konusunda destek almanız için Kürtçe dil merkezleri de ülkemizde bulunmadığı için Kürtçe’yi öğrenmek için tek şansınız internettir. Buradan Kürtçe öğreten sitelere giriş yaparak Kürtçe dilini öğrenebilirsiniz.

Kürtçe dilini öğrenmek için Kürtçe’nin dil bilgisi ve kurallarını ezberlemeye kendinizi zorlamaya gerek yoktur. Eğer Kürtçe dilini pratik olrak ve kendinize yetecek kadar öğrenmek istiyorsanız Kürtçe kelimeler ezberlemeniz yeterli olacaktır. Kürtçe konuşan birine kendinizi Kürtçe ifade etmek için kelimeler yeterli olacaktır. Kürtçe kelime bilgisi öğrenme konusunda Kürtçe çeviri yapan sitelerden destek alabilir ve buralarda Kürtçe kelimeleri öğrenebilirsiniz.

Kürtçe kelime bilgisini çoğaltmak isteyen kişiler Kürtçe çeviriler yapan bu sitelerden Türkçe kelimelerin Kürtçe karşılığını öğrenebilirler. Ücretsiz olan bu sitelere giriş yaparak istediğiniz kelimenin Kürtçe karşılığını kolayca öğrenebilirsiniz.

Kürtçe ne demektir? hakkında kısa bilgiler verdikten sonra Kürtçe Ne Demektir? Çevirisi Anlamı ve Karşılığı makallemizin diğer konularına geçelim.

Kürtçe Kelime Kökeni

Kürtçe kelimesinin Kürtçe olarak karşılığı Kürtçe sözler içerisinde yer almaktadır. Kürtçe kelimesinin genel ve yaygın biçimini öğremek isteyen kişiler Türkçe Kürtçe çeviri kısmından bu kelimenin Kürtçe olarak ne anlama geldiğini öğrenmeleri mümkündür.

Kürtçe kelime çevirisi yapan sitelerde kelimelerin Kürtçe karşılıklarının yanı sıra aynı zamanda kelimelerin cümle içerisinde nasıl ve ne şekilde kullanıldığı konusunda da sizlere bilgi verilir. Böylece bir kelimenin Kürtçe karşılığını öğrenmekle kalmaz o kelimenin kullanım alanlarını da öğrenmiş olursunuz. Bu da  Kürtçe kelimeleri konuşurken doğru yerde ve zamanda kullanma konusunda sizlere yardımcı olacaktır.

Kürtçe kelime kökeni hakkında biraz faydalı açıklamalar yazdıktan sonra Kürtçe Ne Demektir? Çevirisi Anlamı ve Karşılığı makallemizin diğer konularına geçelim.

kürtçe ne çevirisi

kürtçe ne demek

Kürtçe Anlamı

Kürtçe kelimesinin Kürtçe olarak karşılığı şu şekilde ifade edilir:

Kurd

Kürtçe kelimeler yazıldığı gibi okunmaz. Bu bakımdan Kürtçe kelime bilginizi genişletirken Kürtçe okunuşları da beraberinde öğrenmeniz gerekir.

Örnek olarak Kürtçe’de “i” harfi açık ve uzatılarak ince bir sesle okunur.”c” harfi yazıldığı şekilde okunan bir harftir. Diğer Kürtçe harflerin de kendilerine özgü okunuş biçimleri vardır.

Kürtçe Ne Demektir? Çevirisi Anlamı ve Karşılığı makalemizin sonuna gelirken ücretsiz kürtçe dersler olarak paylaştığımız ve kürtçe kursların yerine geçecek olan birbirinden faydalı önemli kürtçe çeviriler için sitemizi takipte kalabilirsiniz.

TÜRKÇE ALFABESİNE GÖRE OKUNUŞU: Kurd

KURMANCÎ ALFABESİNE GÖRE YAZILIŞI: Kurd

BENZER ÇEVİRİ: Kürtçe Seni Seviyorum Ne Demektir?

******************************************************

POPÜLER ÇEVİRİLERİMİZ: 

Yaptığımız çevirilerde bulduğunuz hataları veya kelimelerin eş anlamlarını, benzerlerini bize bildirmek için yorum kısmından yazıp eksikliklerimizi-hatalarımızı düzeltebilirsiniz..

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Kürtçe Ne Demektir? Çevirisi Anlamı ve Karşılığı