e
sv

Kürtçe Por Demektir? Çevirisi Anlamı ve Karşılığı

Yaptığımız çevirilerde bulduğunuz hataları veya kelimelerin eş anlamlarını, benzerlerini bize bildirmek için yorum kısmından yazıp eksikliklerimizi-hatalarımızı düzeltebilirsiniz..
kürtçe saç çevirisi
avatar

Kundir

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Kürtçe saç kelimesinin anlamını paylaştığımız Kürtçe Por Demektir? Çevirisi Anlamı ve Karşılığı konumuzda kürtçe çeviriler hakkında bilgi elde edeceksiniz. Kürtçe dili günümüzde belli bir kesim tarafından ülkemizde ve bazı ülkelerde Kürtler tarafından kullanılan bir dildir. Ülkemizde de gerek mahallemizde gerekse iş hayatında tanıdığımız Kürt yakınlarımız olabilir. Bu yakınlarımız ile daha iyi bir iletişim kurmak için Kürtçe öğrenmemiz bize yarar sağlayabilir. Dil  öğrenmek için artık eskisi gibi uzun uzun araştırma yapıp, kütaphanede vakit harcamanız gerek yok. İnternet üzerinden dil öğrenme konusunda sizlere ücretsiz olarak dil eğitimi veren sitelere giriş yaparak istediğiniz dili pratik olarak öğrenebilirsiniz.

Kürtçe dilini öğrenmek isteyen kişiler de diğer diller de olduğu gibi bu dili öğrenmek için internet sitelerinde dil öğreten yerlere giriş yaparak bu dili öğrenebilirler. Kürtçe öğrenme teknikleri olarak bu gibi sitelerde Kürtçe dilinin tekniklerini kolayca öğrenilebilir. Bazı siteler ayrıntılı olarak ileri düzeyde Kürtçe dil eğitimi vermektedir. İsterseniz bu sitelere üye olarak ya da üye olmadan giriş yapabilir ve bu sitelerden ileri düzeyde Kürtçe dilini öğrenebilirsiniz. Kürtçe öğrenme tekniği olarak bu sitelerde bu dilin tekniğini ve inceliklerini öğrenmeniz mümkün olabilir.

Online olarak Kürtçe innernet üzerinden öğrenmeye çalışan kişiler Türkçe Kürtçe çeviri Google araması yaparak Kürtçe olarak cümle ya da kelime karşılıklarını kolayca öğrenmektedirler. Buralardan günlük hayatta en çok kullanılan Kürtçe kelime ve cümlelere kadar daha ileri düzeyde kelime ve cümlelere kadar pek çok Kürtçe tekniği öğrenilmektedir.

Kürtçe olarak günlük hayatta sık kullandığımız kelimelerden birisi olan “saç” kelimesinin Kürtçe karşılığı olarak Kürtçe saç nasıl denir diye merak edenler bu kelimenin Kürtçe ne anlama geldiğini yazımızın devamında öğrenebilirler.

Kürtçe Saç Ne Demektir?

Kürtçe ve Türkçe yazılışta birbirine çok benzese de aslında birbirinden tamamen farklı dillerdir. Türk alfabesi ile Kürt alfabesi arasında da çok farklılıklar olmaktadır. Türkçe dünya dilleri arasında popüler bir dil olmasına rağmen Kürtçe o kadar popüler olmamasına rağmen yine de pek çok kesim tarafından konuşulduğu için önemli bir dildir. Kürtçe dili belli kısım tarafından konuşulan bir dil olduğu için Kürtçe sözlük konusunda da  bu anlamda kısıtlama olduğu görülmektedir. Kürtçe öğrenmek isteyen kişilerin diğer bir alternatif yolu dil merkezi gibi görülse de Kürtçe dilini öğreten dil merkezleri ülkemizde henüz yaygınlaşmadığı için bu durumda Kürtçe öğrenmek isteyen kişiler için tek yol internet oluyor.

Kürtçe dilini öğrenmek isten kişilerin öncelikli olarak bilmesi gereken bu dilin kurallarından çok kelime bilgisidir. Kürtçe konuşmaya başlarken ilk önce size kelimeler lazım edecektir. Kürtçede kelimeler önemli bir yer tuttuğu için cümlenin kuruluşundan ve düzeninden çok kelimelerin ne anlama geldikleri ve kelimelerin kullanım şekilleri önemlidir. Bu açıdan Kürtçe dilini öğrenirken işe kelime öğrenmekten başlayabilirsiniz.

Kürtçe konusunda destek almak ve Kürtçe dilini daha kolay bir şekilde öğrenmek için kürtçe çeviriler yapan yerlerden bu dili kolayca öğrenebilirsiniz. Kürtçe dili öğrenmek konusunda destek veren internet sitelerinden ücretsiz olarak bu dili öğrenmeniz mümkündür.

Kürtçe Saç ne demektir? hakkında kısa bilgiler verdikten sonra Kürtçe Saç Ne Demektir? Çevirisi Anlamı ve Karşılığı makallemizin diğer konularına geçelim.

Kürtçe Saç Kelime Kökeni

Türkçe’de pek çok anlamlara gelebilen “saç” kelimesinin Kürtçe olarak karşılığı Kürtçe sözler içinde bulunabilmektedir. Saç kelimesinin güncel ve yaygın olarak kullanıldığı şeklini öğrenmek için Türkçe Kürtçe çeviri sitelerine giriş yaparak bu konuda bilgi edinmeniz mümkündür. Buralarda arama yaparak bu kelimenin sadece Kürtçe olarak ne anlama geldiği dışında nasıl okumanız gerektiği, kelimenin nerede ve nasıl kullanılacağı konusunda da detaylo bilgilere ulaşmanız mümkündür.

Kürtçe Saç kelime kökeni hakkında biraz faydalı açıklamalar yazdıktan sonra Kürtçe Saç Ne Demektir? Çevirisi Anlamı ve Karşılığı makallemizin diğer konularına geçelim.

kürtçe saç çevirisi

kürtçe saç ne demek

Kürtçe Saç Anlamı

Kürtçe Çeviri sitelerine giriş yaptığınızda saç kelimesi şu anlama gelmektedir:

Por

Kürtçe dili yazıldığı gibi okunmamaktadır. Bu durumda bu dili öğrenmeyi biraz zorlaştırmaktadır. Bu dil sanki biraz İngilizce’ye benzese de Kürtçe dili farklı bir dildir. Kürt dilinin de kendine has dili ve yazım şekli bulunmaktadır.Örneğin Kürtçe’de “i” harfi uzun ve ince olarak okunurken  “c” harfi yazıldığı gibi “c” olarak okunur.

Kürtçe Saç Ne Demektir? Çevirisi Anlamı ve Karşılığı makalemizin sonuna gelirken ücretsiz kürtçe dersler olarak paylaştığımız ve kürtçe kursların yerine geçecek olan birbirinden faydalı önemli kürtçe çeviriler için sitemizi takipte kalabilirsiniz.

TÜRKÇE ALFABESİNE GÖRE OKUNUŞU: Por

KURMANCÎ ALFABESİNE GÖRE YAZILIŞI: Por

BENZER ÇEVİRİ: Kürtçe Seni Seviyorum Ne Demektir?

******************************************************

POPÜLER ÇEVİRİLERİMİZ: 

Yaptığımız çevirilerde bulduğunuz hataları veya kelimelerin eş anlamlarını, benzerlerini bize bildirmek için yorum kısmından yazıp eksikliklerimizi-hatalarımızı düzeltebilirsiniz..

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Kürtçe Por Demektir? Çevirisi Anlamı ve Karşılığı