e
sv

Türkçe Kürtçe Ramazan Bayramı Mesajları ve Sözleri 2023

Bugün(20.04.2023) 30 Günlük ramazan orucunun son gününü ihya ederken, yarınki ramazan bayramını kürtçe olarak kutlamak amacıyla Kürtçe Ramazan Bayramı Mesajları yazımızla sizlerleyiz. Kürtçe bayram mesajları genellikle kendi diline önem veren kürtler tarafından sıklıkla paylaşılmaktadır.
kürtçe ramazan bayramı mesajları ve sözleri
avatar

Kundir

 • e 1

  Mutlu

 • e 1

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Kürtçe bayram mesajları hakkında araştırmalar yapanlar için Türkçe Kürtçe Ramazan Bayramı Mesajları ve Sözleri 2023 yazımız ile bugün Kürtçe Ramazan Bayramı kutlama mesajları hakkında tüm bilgileri sizlere aktaracağız. Kürtçe bayram mesajları genellikle kendi diline önem veren kürtler tarafından sıklıkla paylaşılmaktadır. Bu durumda Kürtçe whatshapp mesajları olarak paylaşılan bu mesajlar, bayramda aynı şekilde kürtçe bayram smsleri olarakta paylaşabilmektedir.

Türkçe Kürtçe Ramazan Bayramı Mesajları ve Sözleri 2023 Bilindiği üzere dini günleri kürtçe olarak kutlamak için sitemizde genellikle Kürtçe kutlama mesajlarını yayınlamaktayız. Bu bağlamda kürtçe miraç kandili mesajları ile beraber sitemizde birçok dini günlerin kutlama mesajlarını bulabilirsiniz.. Kürtçe kadir gecesi kutlama mesajları için tıklayabilirsiniz.

Türkçe Kürtçe Ramazan Bayramı Mesajları ve Sözleri 2023

Şimdi kürtçe ramazan bayramı mesajları hakkında detaylara geçmeden kürtçe bayram ne demek sorusuna biraz değinmek istiyoruz. İslam aleminde kaç bayram vardır? sorusunu sorduğumuzda muhakkak her müslüman veya müslüman bir ülkede yaşayan kişiler bu sorunun cevabını rahatlıkla verebilmektedirler. Evet islam aleminde ramazan bayramı ve kurban bayramı olmak üzere 2 bayram vardır. Bunu bir çoğumuz bilmektedir. Peki ramazan bayramının önemini hakkında bilgileri sıralayın desek sıralayabilecek misiniz?

Türkçe Kürtçe Ramazan Bayramı Mesajları ve Sözleri 2023 Evet kaç çeşit bayram olduğunu herkes bilir ama bu bayramların önemini çoğu kişi maalesef bilmemektedirler. Ramazan bayramının önemine kısaca değinmek istersek teslimiyeti Allaha olan bağlılığı temsil etmektedir. Türkçe Kürtçe Ramazan Bayramı Mesajları ve Sözleri 2023 1 ay boyunca Allah rızası için sabırla yeme, içme ve cinsellik olarak helal bir dairede Allah rızasını gözetip sabretmenin mükafatı olarak Rabbimiz bizlere bayramı layık görmüştür. Kurban bayramı Hazreti İbrahim’in teslimiyeti üzerinden bizlere sunulup aç ve garibanlara kurban eti dağıtmayı emredilmişken, Ramazan bayramı da orucun fazlı ile bizlere sunulmuştur.

 • Cejna Qubanê li hemû Misilmanan pîroz be.
 • Tüm müslümanların kurban bayramı kutlu olsun
 • Cejna Qubanê li hemu Misilmanan bimbarek be.
 • Kurban bayramın tüm Müslümanlara mübarek olsun.
 • Cejna we pîroz, qurbanê we meqbûl, gunehên me ef û mexfûr bibin. Amîn.
 • Bayramınız kutlu, kurbanınız kabul, günahlarımız af ve mağfiret olsun.
 • Kürtçe bayram mesajları hakkında bilgiler için sitemizdeki yazıları inceleyebilirsiniz.

Kürtçe Bayram Mesajları

Kürtçe Ramazan Bayramı Mesajları 2023 hakkında bilgiler verip kürtçe ne demek üzerine yazdıktan sonra şimdi de kürtçe bayram mesajları üzerinde konuşacağız. Türkçe Kürtçe Ramazan Bayramı Mesajları ve Sözleri 2023 Bilindiği üzere kürtçe bayram msj yazıları özellikle kürtler tarafından kürtçe whatshapp durumları olarak paylaşılmaktadırlar. Bu mesajları alıp sevdiklerine ve akrabalarına gönderen kişiler onların kendi dillerinden bayramlarını kutlayarak daha güzel bir şekilde onları mutlu etmiş olurlar.(1)

Kürtçe bayram kutlaması mesajlarını türkçe ve kürtçe çeviri yoluyla paylaşacağımız için sizlerde rahatlıkla mesajları kopyalayıp sevdiklerinize gönderebilirsiniz. Resimli kürtçe bayram mesajlarını da paylaşacağımız sitemizi takip ederek sizlerde paylaşımlarımızdan istifade edebilirsiniz. Daha önce sitemizde paylaştığımız Kürtçe sevgi mesajları makalemizi de inceleyebilirsiniz.

türkçe kürtçe ramazan bayramı mesajları ve sözleri 2022

türkçe kürtçe ramazan bayramı mesajları ve sözleri 2023

Kürtçe Bayram Kutlaması

Türkçe Kürtçe Ramazan Bayramı Mesajları ve Sözleri 2023 makalemizin sonuna gelirken artık kürtçe ve türkçe kutlama mesajları şeklinde kürtçe bayram kutlama mesajlarını paylaşmaya başlayalım. Aşağıda kürtçe ve türkçe çeviri ile paylaşacağımız kürtçe bayram mesajlarını sizlerde sevdiklerinize paylaşabilirsiniz.

Îda/Cejn a weyî Remezanê pîroz dikim. Ji bona Ümmetê, Herema me û malbata însanîyetê bi xêr bigerîne înşeellah

*****

Ramazan bayramınız mübarek olsun. Rabbimiz bu günün hürmetine Bölgemiz, ümmet ve insanlık ailesi için hayırlara vesile kılsın.


Her cejnek destpêkeke nu ye. 
Hêviya me heye ku cejn bibe bingeha Azadiya müslümana be Cejna we pîroz be. 

*****
Her bayram bir başlangıçtır.
Ümit ediyoruz ki bu bayram müslümanların Özgürlüğünün başlangıcı olsun.


Cejna we pîroz be

*****
Bayramınız kutlu olsun


Cejna we bımbarek be

*****
Bayramınız mübarek olsun


Cejna Remezanê pîroz be

*****
Ramazan bayramı kutlu olsun


Cejna Remezanê bımbarek be

*****
Ramazan bayramı mübarek olsun

kürtçe ramazan bayramı mesajları ve sözleri

kürtçe ramazan bayramı mesajları ve sözleri


Cejna Remezanê lı hemu Müsülmanan pîroz be

*****
Ramazan bayramı tüm Müslümanlara kutlu olsun


Türkçe Kürtçe Bayram Mesajları

Türkçe Kürtçe Ramazan Bayramı Mesajları ve Sözleri 2023 başlıklı yazımızda, Kürtçe bayram mesajlarına yer verilecektir. Bayram mesajları, yakınların birbirlerine sevgi ve saygılarını göstermek için gönderdikleri kısa ama anlamlı sözlerdir. Aşağıda, farklı bayramlarda kullanılabilecek Kürtçe mesajların listesi verilmiştir.

 1. Ramazan Bayramı Mesajları:
 • “Bihna te ser xweş be, dilê te neşe be, ev in daxwazên min ji xwê te. Bi hezaran bêhn û baweriyên dilê min li ser te û malbatê we be.” (Bayramınız kutlu olsun, umutlarınız gerçekleşsin ve kalbiniz mutlulukla dolu olsun. Binlerce dualarım sizin ve ailenizle birlikte.)
 • “Di encamên ramazanê de bi dilsozî û bi hêviya serkeftinê azadiya miletê me pêk tê. Ez xwîna hezar kesan hêvî dikim ku ev bayram bi rizgarkirina miletê me re bimîne.” (Ramazan ayının sonu zafer ve umutla dolu bir özgürlük bayramıdır. Milyonlarca insanın kanını döktüğü bu bayramın, halkımızın özgürlüğüne kavuşmasıyla kutlanması dileğiyle.)
 1. Kurban Bayramı Mesajları:
 • “Xwedê bi ser deştên azad û riya çiyayên herekolînê, qurbanên me yên ku bi rêya çavkaniyên me hatine derxistin ji bo ku ewleyînên me yên din ên mirovî û îmanî biparêzin.” (Allah, dağların özgürlüğü ve hareketli suların yolunda savaşan insanların kurbanları aracılığıyla, diğer insani ve imani erdemleri kutlamamıza yardımcı olsun.)
 • “Di nava wêjdanên me de dijwarî, xeter û zorê wê bi qurbanî, dilê me bi hezkirina te, welat û malbatê te, dest ji malbatê re û hemî gelê Kurd bi xweşî, aştî û azadiyê ve bibin.” (Zorluk, tehlike ve zorluklarla dolu bir dünyada, kalbimiz senin, ülkemizin ve ailenizin mutluluğu için kurban veriyoruz. Ailemize ve tüm Kürt halkına mutluluk, barış ve özgürlük diliyoruz.)
 1. Newroz Bayramı Mesajları:
 • “Di van rojên geş de, em li gor wêjdan û nêrîna gelê xwe, li gor rastiya jiyanê û rastiya îro li ser xaka Kurdistanê rûyê xwe bidin û nûç bên wanîn. Li gor mijar û qadên îrade û xebatê, em hemû ji hev re hevjîn dikin ku bila Newroz bi serkeftin û azadiyê re bimeşe.” (Bu güzel günlerde, bizler kendi bilincimiz ve halkımızın gerçekleri doğrultusunda, Kürdistan topraklarındaki kimliğimize ve bugünün gerçeklerine yüzümüzü dönelim. İrade ve çalışma alanlarına göre, Newroz’un zafer ve özgürlükle kutlanması dileğiyle hepimiz birlikte kutlayalım.)
 1. Mevlid Kandili Mesajları:
 • “Rûhê şerîf û hêsreta serfirazê Îslamê pîroz be. Em herimîn li gor daxwaz û niyetên xwe, hûn û malbatê we pîroz dikin. Xwedê mîna rehmetê ji we re bikeve û hizbûna we li ser rasteqîn be.” (İslam’ın yüce ruhu ve sevgili Peygamberimizin doğum günü kutlu olsun. Niyetimiz ve amacımız doğrultusunda, sizi ve ailenizi kutluyoruz. Allah, size merhamet etsin ve kararlılığınız doğru yolda olsun.)
 1. İdul Fitr Mesajları:
 • “Bihna şahî û neşetê, dilê azadî û baweriyê, ronakî û bêhtirîn be. Em bawer dikin ku daxwazên we û me binpê bikin û ji bo rojên başûrê xwe bi tevahî pîrozî bibin.” (Bayramınızın şahane, mutlu ve özgür olması dileğiyle. Sizin ve bizim taleplerimizi yerine getireceğimize ve hep birlikte iyi günler kutlayacağımıza inanıyoruz.)
 1. İdul Adha Mesajları:
 • “Ji bo qurbanînên ku bi hêviya dilê me hatin danîn, bi hezaran pîroz û têkoşîna xwe ya berfireh, jiyan û îmanê azadî, û bêhtirîn û pêşerojê bînin pêş.” (Kalbimizin umuduyla verdiğimiz kurbanlarla, binlerce kutlama ve zaferle dolu, özgürlük ve daha parlak bir geleceğe doğru ilerleyelim.)

Bu makalede, Kürtçe bayram mesajları konusunda birkaç örnek verildi. Bayramlar, sevdiklerimizle birlikte geçirilen mutlu ve anlamlı zamanlardır. Bu nedenle, birbirimize sevgi ve saygı göstermenin yanı sıra, Kürtçe mesajlar aracılığıyla da birbirimizi kutlamalıyız. Bu listeler

geleneksel olarak Kürt kültüründe önemli bir yer tutar ve insanlar arasında dayanışma ve birlik duygusunu pekiştirir. Her bayram, farklı bir anlam ve öneme sahip olsa da, ortak noktaları insanların sevgi ve saygıyla bir arada olmasıdır.

Kürtçe bayram mesajları, dilimizin değerini korumak ve gelecek nesillere aktarmak için de önemlidir. Kürt halkı, geçmişte yaşadığı acı ve zorluklara rağmen, kültürünü ve dilini korumak için mücadele etmiştir. Bugün de, bu mücadele devam etmektedir ve Kürtçe mesajlar aracılığıyla da dilimizin değerini ve önemini hatırlatmaktayız.

Sonuç olarak, bayramlar sevgi, saygı, hoşgörü ve dayanışmanın ön plana çıktığı günlerdir. Kürt halkı olarak, dilimizi ve kültürümüzü korumak ve gelecek nesillere aktarmak için, Kürtçe bayram mesajları gibi kültürel ögeleri de yaşatmalıyız. Bu mesajlar, sevdiklerimizle paylaştığımız küçük ama anlamlı birer jest olabilir ve aramızdaki bağı güçlendirebilir.

Türkçe Kürtçe Ramazan Bayramı Mesajları ve Sözleri 2023, sadece bayramlarda değil, her zaman sevdiklerimize gönderilebilecek küçük ama anlamlı jestlerdir. Günümüzde teknolojinin gelişmesiyle birlikte, mesajlaşma uygulamaları aracılığıyla hızlı bir şekilde sevdiklerimize ulaşabiliriz. Bu uygulamalar sayesinde, mesajlarımızı sadece ailemize veya yakın çevremize değil, dünyanın herhangi bir yerinde yaşayan Kürt kardeşlerimize de gönderebiliriz.

Kürtçe bayram mesajları, sevgi, saygı ve hoşgörü gibi değerlerin toplumumuzda yaygınlaşmasına da katkı sağlayabilir. Bu mesajlar, sadece sevdiklerimize değil, aynı zamanda komşularımıza, arkadaşlarımıza ve tanıdıklarımıza da gönderilebilir. Bu şekilde, farklı etnik ve dini gruplar arasında da birlik ve beraberlik mesajları iletişim kurulabilir.

Kürtçe bayram mesajları, genç nesillere de dilimizin önemini hatırlatmak için kullanılabilir. Kürt gençleri, kültürümüzü ve dilimizi öğrenerek gelecekte daha güçlü bir şekilde savunabilirler. Bu nedenle, gençlerimizle de Kürtçe bayram mesajları paylaşarak, kültürümüzü ve dilimizi yaşatma konusunda onları teşvik edebiliriz.

Sonuç olarak, Kürtçe bayram mesajları, kültürümüzü ve dilimizi koruma mücadelemizin bir parçasıdır. Bu mesajlar, sevgi, saygı ve hoşgörü gibi değerleri toplumumuzda yaygınlaştırarak, birlik ve beraberlik mesajları iletişim kurarak, genç nesillerimize dilimizin önemini hatırlatarak, geleceğe daha güçlü bir şekilde ilerlememize yardımcı olabilir. Kültürümüzü ve dilimizi koruyarak, kimliğimizi de korumuş oluruz.

Kürtçe Bayram Sözleri

Bayramın yakınlaşması ile bir çok kişi sevdiklerine kendi dillerinden mesajlar göndermek istemektedirler. Bizler de bu makalemizde Kürtçe Bayram Sözleri ile ilgili sözler paylaşarak Bayramı Kürtçe kutlamak isteyen kişilere Kürtçe Bayram mesajlarını paylaşmak istedik. Aşağıda Türkçe ve Kürtçe Bayram Mesajları ve Sözleri 2023 Sözlerini sizler de kopyalayıp sevdiklerinize gönderebilirsiniz.

Cejna Remezanê lı hemu Müsülmanan bımbarek be

*****
Ramazan bayramın tüm Müslümanlara mübarek olsun


Cejna we pîroz, rojîya we qebûl, gunehên me efu mexfûr bibin.

*****
Bayramınız kutlu, orucunuz kabul, günahlarımız afu mağfiret olsun.


Ez, Cejn a qurbanê a xelqê min ê xuştivî Lawend piroz dikim. 
Hawara min ji xudê teala ewe ku Di rojek nêzîk de; millete min bigehîjine azadî u xêr u xweşî a welatê xwe.

Heci cejna me piroz neke em jî ya wan pîroz na nakin
Rêz. ..

******

Aziz Müslüman Lawend halkımın Ramazan/Kurban bayramını en içten dileklerimle kutlar, Yüce Allah cc dan en kısa zamanda kurtuluşuna kavusacağı mutlu günleri niyaz ederim.

Bayramımızı kutlamayanın bayramını biz de kutlamıyoruz
Saygilarımla


Kürtçe whatshapp bayram mesajları

Cejna we ya Qurbanê pîroz be. 
Ez ji Rebbê alemê hêvî dikim ku ev cejn, ji bona welatê me , ji bona alema îslamê û ji bona hemu mazlum û mustazafan bibe cejna azadîyê, serxwebunê û rizgarî yê.


Cejna We Piroz Be,Bi navê Xwedayê Rehman û Rehîm

Ji ber hatina cejna Remezanê/Qurbanê ve ez pîrozbahîyê li gelê kurd û hemu muslimanan dikim û ji Rebbê alemê hêvî dikim ku cejna Remezanê/Qurbanê pîroz ji hemu muslimanan re bibe wesîla xelasîyê û ji ummeta Muhammed re xêr û xweşîyê bexş bike.

*****

Rahman ve Rahim olan Allah’ın adıyla, Bayramınız Mübarek Olsun

Ramazan/Kurban bayramının gelişiyle Kürt halkı ve tüm müslümanlarının bayramını kutluyorum, bu bayramın tüm müslümanlara kurtuluş getirmesini ve Ümmeti Muhammed(a.s)’e hayır ve güzellik getirmesini temenni ediyorum


Cejn cejna me ya olî ye. Ji me bi hezaran kes werin kuştin jî ev cejn cejna me ye û emê pîroz bikin. Hêviyam ji Xwedê c.c ku ev cejna bike sedema aşitî, biratî, wekheviya me û tifaq û serkeftina ommeta Îslamê. Cejna we û ya malbata we pîroz dikim, hûn gellek cejnên azad bibînin, Xweda we ji bin bindestiya zalim û kafiran derxe û welatek azad û serbixwe bike para we.

*******

Bayram dini bayramımızdır. Bizden binlercesi öldürülse bile bu bayram bizimdir ve kutlayacağız. Raabimden temennim bu bayramı müslüman alemi için barış, kardeşlik, umut, birlik ve başarı getirsin. Sizin ve ailenizin bayramı mübarek olsun. Allah sizleri zalim, kafirlerin zulmü altından çıkarıp özgür bir memleket sizlerin payına versin.


Kalpler vardır sevgiyi yaşatmak için, insanlar vardır dostluğu paylaşmak için ve bayramlar vardır sevgi ile kucaklaşmak için.Bayramınız kutlu olsun.
………………….
Dil hene ji bo jîyandina hezkirinê; mirov hene ji bo parkirina hevaltîyê û cejnhene ji bo ku bi hezkirinê re hev hembêz bikin. Cejna we pîroz be.


Cejna remezâne li hemû bawerîyan pîroz be! 
Ev cejn, bi hêvîya rojen ronahî bide der…

Bütün inananların ramazan bayramı mübarek olsun! 
Umuyorum ki, bu bayram bütün aydınlık günlerin doğmasına vesile olur..


Kürtçe ramazan bayramı kutlama mesajları makalemizin sonuna gelirken Kürtçe Newroz Mesajları makalemizi de inceleyebilirsiniz.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Türkçe Kürtçe Ramazan Bayramı Mesajları ve Sözleri 2023