e
sv

Kürtçe Regaip Kandili Mesajları ve Dini Sözler 2022

Kürtçe kandil mesajlarını paylaştığımız sitemizde bugünkü konumuz, Regaib kandili mesajları olacaktır. Resimli dini mesajlar ve sözler olarakta paylaşacağımız bu konuda sizlerde bu Kürtçe sözleri mesaj olarak sevdiklerinize gönderebilirsiniz.
kürtçe regaip kandili whatshapp mesajları
avatar

Kundir

 • e 2

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 2

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

İslam aleminde kutsal aylar arasında yer alan 3 aylara girdiğimiz şu günlerde Kürtçe Regaip Kandili Mesajları ve Dini Sözler hakkında önemli bilgiler paylaşacağız. Kürtçe sözler alanında yer alan makalemiz ile 2018 Regaip Kandili mesajlarını okuyarak sevdiklerinize Kürtçe dini mesajları gönderebilirsiniz.

Kürtçe kandil mesajlarını paylaştığımız sitemizde bugünkü konumuz, Regaib kandili mesajları olacaktır. Resimli dini mesajlar ve sözler olarakta paylaşacağımız bu konuda islam alemi için önemli bir konuma sahip olan bu günü oruçlu geçirmek sevaptır. Regaib kandili oruç niyetini getiren kişiler, bu günden önceki 3 günde olan 3 aylara giriş gününde de oruç tutmaları faziletlidir.

 

Kürtçe Regaip Kandili Mesajları ve Dini Sözler mesajı dışında birazda Regaip kandilinin fazileti hakkında konuşmak istiyoruz. Regaib kandilinde oruç nasıl tutulur? diye soran kullanıcılarımız bu günde de regaib niyeti getirilerek oruç tutulması gerektiğini bilmelidirler. Kürtçe anlamlı sözler başlığını da kapsayan bu çalışmamız, Kürtçe islami sözleri içinde barındırmaktadır. Paylaştığımı bu kürtçe sözleri ister sevdiklerinize sms yoluyla, ister Kürtçe Whatshapp durumu mesajları yoluyla gönderebilir ve bu Kürtçe anlamlı mesajları paylaşabilirsiniz.

kürtçe regaip kandili whatshapp mesajları

kürtçe regaip kandili sözler

Kürtçe Kandil Sözleri ve Mesajları

Kürtçe kandil mesajlarını yayınlarken birçok faydalı kaynaklardan istifade etmeye çalıştık. Ve istifade ettiğimiz kaynaklardaki en güzel sözleri filtreleyip siz değerli üyelerimize sunmak için Kürtçeye çevirdik. Yaptığımız çevirilerde en güzel kürtçe sözlerin yer aldığını bilmenizi istiyoruz.

Daha önceki konularımızda Kürtçe islami sözler çerçevesinde paylaştığımız bir başlık olan, Kürtçe Cuma Mesajları konumuza da göz gezdirebilirsiniz. Bu vesile ile gün geçtikçe Kürtçe dini günlere ait mesajları sitemizde daha çok göreceğinizi umuyoruz. Bu çerçevede en iyi kürtçe sözleri sizlere sunmak için çalışmalarımıza devam ediyoruz.

Kürtçe mesajlar ve sözler alanındaki bu paylaşımında fazla uzatmadan sırasıyla en çok paylaşılan sözlerden başlayarak kürtçe çeviri sözlerimize geçelim:

Tüm halkımızın Regaip Kandili Mübarek Olsun.

***
Qendîla Hemû Gelê Me Ya Rexaîbê Pîroz be


İslam aleminin başta olmak üzere tüm insanların kandilini kutlayacak olan bu mesajda sizlerde mesajı kopyalayarak Kürtçe whatshappta sevdiklerinize gönderebilirsiniz. Kürtçe islami mesajlar arasında yer alan bu mesajların gönderdiğiniz Kürt arkadaşlarınızı sevindireceğini umuyoruz.

Kandiliniz mübarek olsun. Tüm İslam âlemine özelde halkımız için hayırlara vesile olmasını temenni ederiz

***
Qendîla we pîroz be. Jibona ummeta îslamê, xususen jibo milletê me bibê sebebê xêr û xweşi yê


Kürtçe Regaip Kandili Mesajları ve Dini Sözler ile sizlerde kısa sürede Kürt arkadaşlarınıza günderdiğiniz bu Kürtçe dini mesajlar, onları sevindirdiği gibi böyle hayırlı ve ihya edilirse büyük sevaplara nail olunacak günü de hatırlatmanıza vesile olmuş olacaktır. Bu vesile ile sizin hatırlatmalarınız ile yapacakları ibadetlerde sizlere de hayırlar yazılacağını umuyoruz.

Sizin Ailenizin ve Tüm Müslümanların Kandilini Kutlu ve Mübarek Olsun

***

Qendîla te u malbata te ya gele mislimana pîroz û bimbarek dikim


Sıradan bir kandil mesajı olan bu mesajda, zaten Kürtçe çevirisinde gördüğünüz gibi sadece kandili kutlamaktadır.

Qendîla Hemû Gele Me Ya Bimbarek Be

***
Tüm Halkımızın Kandili Mübrek Olsun


Qendîla cihana Mislimanan pîroz be….

***
Tüm dünyadaki müslümanların kandili mübarek olsun.


Qendîla Rexaîbê ji bo hemû gelên Misilman re bimbarek be. Ev qendîl bibe wesîla azadî, aramî û aştî yê.

***
Regaip kandili tüm müslümanlar için mübarek olsun. Bu kandil özgürlüğe, huzura, barışa vesile olsun.


Huzurlu bir yaşam dileğiyle hayırlı Kandiller diliyorum.

***
Qendîla we bi xê rbe bi hêviya rojên xêr u xweş.


Kandiliniz mübarek olsun. Allah-u teala kıldığınız namazlarınızı, ettiğiniz duaları ve hayırlarınızı kabul etsin ve dualarınızla muamele etsin.

***

Qendîla we pîroz be. Xwedayê Gevre rojî, nimêj, dua û hemû kirinên bixêr ên misilmanan qebûl bike û îcabetê duayên we bike.


Kürtçe Regaip kandili sözlerinin en çok kullanılan mesajını yazının sonunda vermek istedik. Aşağıdaki mesaj Kürtçe kandil mesajları arasında en çok kullanılan mesajlar arasında yer almaktadır. Bu mesajı bazen sizlerde Kürtçe whatshapp durumlarında görebilir vey arkadaşlarınızdan telefonunuza gelen Kürtçe mesajlar arasında karşılaşabilirsiniz.

Regaip kandiniliz mübarek olsun. Bu özel gece barışa ve huzura vesile olsun!

***

Qêndîla weya Rexaîbê pîroz be. Bila ev şêva taybetî, bibe wesileya aşîti û aramîyê!

Kürtçe Regaip Kandili Mesajları ve Dini Sözler başlığı adı altındaki konumuz olan Kürtçe kandil mesajları ve Kürtçe kandil sözleri arasında yer alan bu çalışmamızı sonlandırırken birkez daha Regaib Kandilinin tüm müslümanlar arasında ihya edilmesini temmeni ediyoruz ve bu kandilin islam aleminde barış ve huzura vesile olmasını Cenabı Allah’tan niyaz ediyoruz… Kandiliniz mübarek olsun!

 

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Kürtçe Regaip Kandili Mesajları ve Dini Sözler 2022