e
sv

Selahattin Demirtaş’ın Mal Varlığı

Selahattin Demirtaşın hayatı hakkında önemli bilgiler paylaştığımız sitemizde bugün Selahattin Demirtaş’ın Mal Varlığı başlıklı makalemiz ile Demirtaşın mal varlığı hakkında konuşacağız. Bu makalemiz sayesinde Selahattin Demirtaşın mülkünü öğrenmiş olacaksınız.
selahattin demirtaş’ın hayatı
avatar

Kundir

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Selahattin Demirtaşın hayatı hakkında önemli bilgiler paylaştığımız sitemizde bugün Selahattin Demirtaş’ın Mal Varlığı başlıklı makalemiz ile Demirtaşın mal varlığı hakkında konuşacağız. Bu makalemiz sayesinde Selahattin Demirtaşın mülkünü öğrenmiş olacaksınız.

Selahattin Demirtaş’ın Mal Varlığı

24 Haziran Cumhurbaşkanlığı seçimleri sırasında ‘Uluslararası Şeffaflık Derneğinin’ adaylara yaptığı mal varlığı açıklaması çağrısından sonra sırasıyla partilerin çıkardığı Cumhurbaşkanı adayları malvarlıkları ile ilgili olarak açıklama yapmışlardı. Edirne’de F Tipi Cezaevinde tutuklu bulunan Hdp eski eş başkanı Selahattin Demirtaş’ta bu çağrıya uyarak kamuoyuna mal varlığını açıkladı.

İşte konu ile ilgili olarak Demirtaş’ın yaptığı açıklama; “Uluslararası Şeffaflık Derneği’nin adaylara yaptığı mal varlıklarını açıklama çağrısı bana da ulaştı. Mal varlığımı açıklıyorum: 300 bin TL değerinde bir konut, 55 bin TL değerinde, 2013 model bir otomobil, yüzlerce kitap, binlerce mektup ve de bir hukuk diploması ”

Uluslararası Şeffaflık Derneği’nin çağrısına yanıt olarak mal varlığını açıklayan Demirtaş’ın hesabından şu tweeti attı, işte Selahattin Demirtaş’ın mal varlığı:

Basın bürosu tarafından yapılan açıklamaya göre Demirtaş’ın mal bildiriminde şu taşınan ve taşınmazlar yer alıyor.

1 – Diyarbakır merkez Kayapınar ilçesinde 280,000 TL değerinde bir adet konut,

2 – 3 Aralık 2012 tarihinde satın alınan 155,000 TL değerinde Audi marka bir adet otomobil,

3 – 21 Mayıs 2013 tarihinde satın alınan 55,000 TL değerinde Skoda marka bir adet otomobil

Hatta Selahattin Demirtaş Twetterden de bu açıklamanın aynısını yayınlayarak tweet’inin sonuna da gülme işaretini 🙂 şeklinde koymuştu.

selahattin demirtaş’ın hayatı

selahattin demirtaş’ın mülkü

Selahattin Demirtaş’ın Mülkü

Farklı İddialar Uluslararası Şeffaflık Derneği’nin Şeffaflık Taahhütnamesi açılımı ile mezun olduğu Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden aldığı diplomayı da yayınlayan Demirtaş, diploma konusunda ironiyle karışık göndermeler yaptı. Selahattin Demirtaş’ın ve ailesinin gayet mazbut ve kendi halinde sürdürdükleri yaşamı zaten kamuoyunun da şaşkınlık uğratmayacak olan bu açıklama ile olağan karşılandı. Öte yandan buna karşılık olarak da son dönelerde Demirtaş’ın kardeşi olan Süleyman Demirtaş’ın serveti de bazı gazete ve sosyal medya hesaplarında gündeme gelerek konuşulur oldu.

Bazı gazetelerde çıkan haberlere göre “üryan geldik yine üryan gideriz” diyen Süleyman Demirtaş, her yeni gün servetine servet katıyor. Küçük kardeş Süleyman Demirtaş turizm sektöründe çalışıyor. Yine iddialara göre Selahattin Demirtaş’ın kardeşleriyle birlikte ortağı olduğu Diyarbakır / Kayapınar’da ki 4 yıldızlı Liv Suit Otelin gecelik kişi başı fiyatı ise 250 TL’den başlıyor.

Yine iddialara göre tesisatçı bir babanın oğlu olan Süleyman Demirtaş’ın Diyarbakır ilinde bir de lüks restoranı var. ‘Cheffy’ adlı bu restoran 2013 yılında açılmış ve söylentilere göre Demirtaş’ın açtığı bu restoran Diyarbakır’da bazı krizlere neden olmuş. Çünkü açılan bu restorana, Diyarbakır/Yenişehir Belediyesi içki ruhsatı vermemiş. Yine söylentilere göre Süleyman Demirtaş Diyarbakır’da açtığı restoran ‘Cheefy’e içki ruhsatı alabilmek için Diyarbakır Valiliği’ne ‘baro lokali adı altında’ tekrardan bir başvuru yapmış. Sonuç olarak valilik de bu isteği onaylayarak içki ruhsatını vermiş. Çıkan haberlere göre Hdp’li eş başkan Demirtaş, yine Hdp’li olan belediyenin koyduğu içki yasağını ‘baro lokali kıspesiyle’ kırmayı başarmış. Bu olayın sonrasında yıllardır bu bölgede restoran işleten ve içki ruhsatı alamayan esnaf, Demirtaş’ ın bir anda içki ruhsatı alabilmesine tepki göstermiş.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Selahattin Demirtaş’ın Mal Varlığı