e
sv

2018 Yks – Tyt Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak

2018 Yks sınavına giren kişilerin merak ettiği ilk konu 2018 Yks Tyt sınav soruları ve cevapları ne zaman açıklanacak sorusudur, bu sorudan sonra öğrenciler genellikle 2018 Yks - Tyt Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak sorusunu da merak etmekteler.
2018 yks - tyt sınav sonuçları ne zaman açıklanacak
avatar

Kundir

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

2018 Yks sınavına giren kişilerin merak ettiği ilk konu 2018 Yks Tyt sınav soruları ve cevapları ne zaman açıklanacak sorusudur, bu sorudan sonra öğrenciler genellikle 2018 Yks – Tyt Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak sorusunu da merak etmekteler. Bizlerde bugün 2018 yks tyt sınav sorularının açıklanma tarihi ile 2018 yks tyt sınav sonuçları ne zaman açıklanacak sorularına cevap verip 2018 yks tyt sınav sonuç tarihi hakkında sizleri bilgilendirmek istiyoruz.

Bu yıl ilk defa yeni sisteme göre sınava giren öğrencilerin bir kısmı sistemi eleştirirken, bir kısmı ise yks sınav sistemini takdir etmektedirler. 2018 Yılındaki yks tyt sınavı şüphesiz en zor yks sınav sorularını içinde barındırmaktadır. Özellikle Tyt sınavındaki mat 2 soruları gelmiş geçmiş en zor matematik soruları ile beraber Osym’nin en zor sınavını içinde barındırıyor desek yanlış olmaz.

2018 Yks – Tyt Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak

Osym’nin internet sitesinde yer alan duyuruya göre 2018 Yks sınav sonuç tarihinin 31 Temmuz olduğu görülmektedir. Buna göre 2018 Yks – Tyt Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak? sorularını soran öğrencilerin 31 Temmuzu beklemeleri gerekmektedir. Sınava giren öğrenciler 31 Temmuz’da Osym’nin resmi sitesi olan http://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden Yks Tyt sonuçlarını öğrenebilir ve buna göre tercih yapabilirler.

2018 yks - tyt sınav sonuçları ne zaman açıklanacak

2018 yks – tyt sınav sonuçları ne zaman açıklanacak

Yks – Tyt sınav sonuçlarının açıklamasından sonra öğrencilerin bir diğer merak konusu hiç şüphesiz tercih zamanı olacaktır. Bir takım öğrenciler 2018 Yks Tyt sınav tercih süresi kaç gündür? soruları sorarken, bir kısım öğrenciler ise 2018 Yks Tyt Tercih klavuzunu indirip, Yks puanıyla gelen 4 yıllık bölümleri araştırmaktadırlar. Yks tercihlerinin süresi ne zamandır sorusunu da tercih klavuzu açıklandıktan sonra açıklayacağız.

2018 Yks – Tyt Tercih Klavuzu

Yks tercih klavuzunun yayınlanmasından sonra öğrenciler, yks puanıyla gelebilecek bölümleri araştırıp ilahiyat yks taban puanları, mühendislik yks taban puanları, avukatlık yks taban puanları, eczacılık yks taban puanları, edebiyat yks taban puanları, sosyoloji yks taban puanları, tıp yks taban puanları, diş hekimliği yks taban puanları, ebe yks taban puanları, hemşire yks taban puanları gibi bir çok bölümün taban puanlarını araştırıp yks sınavı ile 4 yıllık bölümlerin puanlarını aramaktadırlar.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

2018 Yks – Tyt Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak