e
sv

Sanatçı Nihat Doğandan Seçmeli Kürtçe Dersler Kampanyası’na Maddi Destek

Ünlü Kürt sanatçı Nihat DOğanın Kürtçe Derslere verdiği desteğini bu haberle sizlere aktarmak istedik.
nihat doğandan seçmeli kürtçe dersler
avatar

Kundir

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Kürt sanatçılar arasında yer alan Sanatçı Nihat Doğandan Seçmeli Kürtçe Dersler Kampanyası’na Maddi Destek yazımız ile ünlü sanatçının Kürtçe Derslere olan desteğini sizlere aktarmak istedik. Bilindiği üzere bir kaç haftadır Kürtler arasında Seçmeli Kürtçe derslerin başvurusu için çalışmalar gerçekleştiriliyor. Her kesimin ilgisini çeken bu çalışmalara Nihat Doğan’da destek vermeye başladı.

Nihat Doğandan Seçmeli Kürtçe Dersler

Türkiye ve Kürt kentlerindeki okullarda Kürtçe seçmeli dersler için başlatılan kampanyaya ses sanatçısı Nihat Doğan’da destek verdi.

Türkiye ve Kürt kentlerinde 2021-2022 eğitim ve öğretim döneminde okutulacak seçmeli dersler için sosyal medya üzerinden Kürt ebeveyn ve öğrencilere, “Anadiline ilgisiz kalma!” şeklinde çağrı kampanyaları başlatıldı.

Kürtçe seçmeli derslerin tercih edilmesi için siyasetçiler, sanatçılar ve topluma mal olmuş önemli şahsiyetlerden bu konuda maddi ve manevi destekler gelmeye devam ediyor. Ses sanatçısı Nihat Doğan Twitter hesabın’dan HezKurd Genel Kordinatörü Fevzi Bulgan’ı etiketleyerek ‘Seçmeli Kürtçe Desrleri Kampanyası’na maddi destekte bulunmak istediğini belirtti.

nihat dogandan secmeli kurtce dersler
Nihat Doğandan Seçmeli Kürtçe Dersler

Nihat Doğan twitter hesabından yaptığı açıklamada şunları belirtti: “Broşür basım ve dağıtım için yardım etmek istiyorum DM den gerekli bilgileri atarsanız çok mutlu olurum. Kürt diline göstermiş olduğunuz hassasiyet içinde ayrıca çok tşk ederim Fevzi bey. İyiki varsınız❤️✌️”(1)

Sanatçı Nihat Doğan’ın paylaşımı ardından HezKurd Genel Koordinatörü Fevzi Bulgan’da Nihat Doğan’ı etiketleyerek verdiği destekten dolayı teşekkür ederek şunları belirtti: “Değerli sanatçımız Nihat Doğan @NihatDoganVevo

Bey’in kampanya kapsamındaki broşür basımı için yaptığı Maddi destekten dolayı kendisine teşekkür eder ve tebrik ediyoruz. Detayları daha sonra paylaşacağım.

Ziman hebûna me ye” Nihat Doğan hakkında detaylı bilgi için Nihat Doğan Hayatı yazımızı da ookuyabilirsiniz.

Basnews

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Sanatçı Nihat Doğandan Seçmeli Kürtçe Dersler Kampanyası’na Maddi Destek