e
sv

Nihat Doğan Hayatı Kimdir(Kürt Mü 2021)

Nihat Doğan hayatı hakkında bilgiler vereceğimiz bu makalemizde öncellikle Nihat Doğan kimdir ve nerelidir sorusuna cevap veriyoruz. Akabinde Nihat Doğanın kökeni hakkında yaptığımız araştırmalar ile Nihat Doğan Kürt mü sorusunun cevabını da makalemizde bulabilirsiniz.
nihat doğan hayatı kimdir
avatar

Kundir

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Nihat Doğan hayatı hakkında bilgiler elde etmek isteyen kişiler öncellikle Nihat Doğan Kürt mü sorusunu merak etmektedirler. Bizler Nihat Doğan Hayatı Kimdir(Kürt Mü) başlıklı yazımızda Nihat Doğan’ın kökeni başta olmak üzere Nihat Doğan nereli gibi tüm sorulara cevap vereceğiz. Gelin hep beraber Nihat Doğan kimdir? öğrenelim.

Nihat Doğan Kimdir Hayatı

Nihat Doğan kimdir hayatı gibi soruları çokça sorulur. Nihat Doğan 1976 yılında İstanbul’da doğmuştur. 11 yaşında babasın kaybetmiş ve aile büyükleri tarafından Muş’a götürülmek istenmiştir. Ancak kendisi İstanbul’da kalmayı tercih etmiştir. Nihat Doğan Kürt asıllı türkücüdür. Nihat Doğan istek üzerine Avcılardaki bir çay bahçesinde türkü söylemiştir. Bunun üzerine oradaki Almanya’da ikamet eden çift Nihat Doğan’a Almanya’ya gelmesini teklif eder. Almanya’da 1 sene yaşadıktan sonra ünlü olamayacağını anlayıp Türkiye’ye geri dönmüştür. Nihat Doğan köklü bir aşiretten olan Badıkan Aşireti’ndendir. Müzik hayatı 1994’te kırdın Kalbimi albümüyle başlamıştır. Survivor yarışmacılarından da olan Nihat Doğan bu yarışmada 2. olmuştur. Nihat Doğanın hayatı hakkında detaylı bilgiler için Nihat Doğan Kimdir? Nereli ve Kaç Yaşında? yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Nihat Doğan Hayatı

Nihat Doğan hayatı ile ilgili konuları kendisi de dile getirmiştir. Kendi çocukluğu ile ilgili sorulan sorulara cevap verirken Kürt kimliğini de öne çıkararak kendisinden bahsetmiştir. Küçük yaşta, kemik kanserinden vefat eden babası askerliğini yapmamış, kapanan camileri protesto etmek için askerden kaçmıştır. 11 yaşında ailesine bakma yükümlüğü altına giren Nihat Doğan babasının hayatta olsaydı ünlü olamayacağını söyler. Babasının zor bir adam olduğunu, çocukken futbol oynadığı zamanlar da babasının elinin üstünde sigara yakmasını ve bugün ondan bana hatıra kalan tek şey diye ifade eder. Babası çalışması için Nihat Doğan’ı uyarırmış. Bu durum geçinmesi gereken bir ailenin ailenin varlığını gösterirken küçük yaşta büyük sorumluluklar almıştır. Çocukluğumu yaşayamadım diyen Nihat Doğan çocukluğunu anlatanlara hep imrendiğini de ifade etmiştir.

Nihat Doğan Hayatı belli bir dönemde de siyaset işlerinde de adından bahsetmiştir. Ancak bu durum kısa sürmüştür. Nihat Doğan siyasete girdiği kişilerin siyasetten anlamadığını düşünerek, bu işleri bırakmıştır. Kendisinin konuştuğu zaman çok daha fazla reyting aldığını ve şarkı söylediği zamanlar da daha az reyting aldığı bilinir. Bu bakımdan da kendini ‘’hatip’’ olarak görülebileceğini de ifade etmiştir. Nihat Doğan Hayatı üniversitelerden de konuşma için çok davet alan Nihat Doğan, öğrencilerin çay paralarını harcatmam diyerek bunları yine ret ettiğini söylemiştir. Nihat Doğan sosyal medyayı aktif kullanırken gündem olmaya hala devam etmektedir.

Nihat Doğan Nereli

Nihat Doğan nereli olduğu merak edilmiştir. Nihat Doğan Muşlu olup kendisin de belirttiği gibi kürttür. Türkücü ‘Özgecan Aslan’ için attığı tweet Türk halkı tarafından tepki almıştır. Aldığı bu tepki nedeniyle de Survivor All-Stardan men edildiği söylenmiştir. Kendisi bu iddiayı ret ederek kendisinin gitmek istemediğini belirtmiştir. Nihat Doğan Badıkan aşireti olarak bilinen ve Güneydoğudaki en köklü aşiretin mensubudur. Bu aşiret Mervaniler’in kurucusu olan Bad’a dayanır. Nihat Doğan’nın farklı çalışmaları da dikkat çekmiştir. Futbolu da sevdiği düşünüldüğünde İstanbul 1. Amatör Lig 3. Grup’ta olan Büyükderespor’un teknik direktörü olduğunu tweet atarak açıklamıştı. Ancak bu teknik direktörlük için bir diploma zorunluluğu şartı gerekir. Ancak Adnan Öztürk oy birliği ile Nihat Doğan’ı takımın başında durabilmesi için olumlu şekilde değerlendirilmiştir.

Nihat Doğan Kürt Mü

Nihat Doğan kürt mü sorusunun cevabı evettir. Kendisi de kürt olduğunu ifade ederek sık sık dile getirir. İstanbul doğumlu olurken, kökeni bir aşirettir. Katıldığı televizyon programlarından da ekran karşısına çıkan Nihat Doğan Survivor’da dans şovu sergilemesiyle üyesi olduğu aşiretten kendisine oldukça sert tepkiler gelmişti. Muşlu ve yoksul bir ailenin çocuğu olduğunu ve üyesi olduğu Badıkan aşiretinden olduğunu hiçbir zaman saklamadı. Bunu kimi zaman sert bir şekilde başka isimlere tepki vermek için de dile getirmiştir. ‘Benim 200 bin akrabam var, sinek gibi ezerim’ ifadesini İbrahim Tatlıses’e kullandığı düşünülmüştür.

nihat doğan hayatı kimdir

nihat doğan aslen nereli

Nihat Doğan Hayatı anlatılırken attığı tweetler ile oldukça gündem olan bir ünlüdür. Bununla beraber uzun yıllardır müzik yapmayarak, farklı şekiller de gündemde kalan bir türkücüdür. En son tiyatrocu Erol Günaydın için öldüğünü tweet atarak oldukça büyük gafta bulunmuştur. Kendisine neden böyle bir tweet atıldığı sorulduğunda, ‘Ben gündemi takip ediyorum, insanların çoğu zaman sesi oluyorum’ şeklinde cevap vermiştir. Twitter’ da takipçisinden çok daha fazla etkileşim alan Nihat Doğan paylaştığı tweetler oldukça dikkat çekicidir. Kendisine gelen reklam tekliflerini kabul etmediğini söyleyip, ‘insanlar bize güveniyor, bunları kendi menfaatlerim için kullanmam’ şeklinde açıklamalar da bulunmuştur.

Nihat Doğan Hayatı 16 yıldır müzik kariyerinde gözükmezken, birçok katıldığı programda sohbetleriyle gündemdedir. Mahsun Kırmızıgül için ‘ zazayım diyor, saygım sonsuz ‘ derken okları İbrahim Tatlısese’de çevirmiştir. Sürekli kürt olduğunu bastıra bastıra vurgulayan Nihat Doğan İbrahim Tatlıses 35 yıl star olmuştur, sistem onu yaşatmıştır diyerek kötü filmleri de olmuştur ama sistem onu hep yaşatmıştır şeklinde röportajlar vermiştir. Bunu da Güneydoğudaki çocuklara umut olduğunu vurgular. Çünkü fakir ve aç olan halkın birçok imkânı olmazken İbrahim Tatlıses örneği çocuklara umut verici olduğunu da ifade etmiştir. Siyasetinde, Kürt kökenli bir sanatçıya tahammülü olmadığını söyleyerek bu duruma çomak sokanların olması nedeniyle işlerin bu hal olmasını sağlamıştır, demiştir.

Nihat Doğan Muş’un Hangi İlçesinden

Nihat Doğan Hayatı makalemizde ünlü sanatçının Muşlu olduğunu aktarmıştık. Onun muşlu olduğunu öğrendikten sonra genellikle Nihat Doğan hangi aşiretten sorusu da önümüze çıkmaktadır. Bizler de tüm bu sorulara cevap niteliği taşımak adına Nihat Doğan Muş’un hangi ilçesinden sorusuna da cevap vermek istiyoruz. Nihat Doğan aslen Muş Kızılağaç ilçesindendir. Nihat Doğan’ın memleketi hakkında detaylı bilgi için Nihat Doğan Muş’un Hangi İlçesinden makalemizi de inceleyebilirsiniz.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Nihat Doğan Hayatı Kimdir(Kürt Mü 2021)