e
sv

Kürtçe Seçmeli Ders Seçenlere Ayda 100 TL Destek Kampanyası

Kürtçe Seçmeli Ders başlıklı yazımızda Kürt çocuklarının seçmeli dersleri seçmelerine katkı olmakla beraber Kürtçe Seçmeli Dersler nasıl seçilir? sorusunun cevabını da bulabileceksiniz. Bu makalede Zengin Kürt iş adamlarının Kürtçeye verdiği destek hakkında takipçilerimizi bilgilendirmek istedik.
kürtçe seçmeli ders
avatar

Kundir

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Kürtçe seçmeli ders üzerine son dönemlerde özellikle sosyal medyada yoğun kampanyalar gerçekleştirilmektedir. Bu kampanyalar neticesinde kundir.net olarak çocuklarımızın ana dillerinden eğitim görmeleri için bizler de elimizden gelenini yaptık. Bugün bu makalemizde Kürtçe seçmeli ders nasıl seçilir? ve Kürtçe seçmeli ders ödülleri adı altında bilgilendirme bir haber paylaşımı yapacağız.

Kürtçe Seçmeli Ders Seçenlere Ayda 50 TL Destek Kampanyası

Devlet okullarında seçmeli ders kayıtlarının başlaması ile Kürtler arasında da heyecanlı bir dönem başladı. Kürtlere verilecek statünün ilk adımlarından biri olan Seçmeli Kürtçe dersler ile Kürtler kendi dillerinin önemini çocuklarına da aşılamayı ve kıymetli dilimizin yok olmasına engel olmak için seferber olmaya başladılar. Bu akıma karşı özellikle STK ve yayın evleri gerek sosyal medyada gerek şehir merkezlerde asılan pankartlarla dört bir yandan Kürt çocuklarının Kürtçe Seçmeli Ders seçmelerine çağrıda bulundu.(1)

Kürtçe Seçmeli Ders seçimine verilen destekler arasına iş adamları da katıldı. Yurtdışında yaşayan Hasan Parlak adındaki bir iş adamı sosyal medya hesabında yaptığı paylaşım ile Kürtçe Seçmeli Ders seçen Kürt ailelerinden 50 kişiye aylık 100 TL nakdi yardımda bulunacağını açıkladı. Hasan Parlak’ın paylaştığı twit şu şekilde :

Hasan Parlak’ın bu kıymetli çağrısına Kundir.net sitesi olarak destek vermekle beraber tüm Zengin Kürt İş Adamları‘nın bu çağrıya kulak vermelerini ve Kürt çocuklarının kendi dillerinden eğitim görmeleri için ellerinden geleni yapmalarını temenni ediyoruz.

kürtçe seçmeli ders
Kürtçe Seçmeli Ders

Kürtçe Seçmeli Ders Nasıl Seçilir?

Kürtçe Seçmeli Ders nasıl alınır? Kürt ailelerinin çocukları için Seçmeli Kürtçe Ders seçmeleri hem MEB’in kendi sitesi üzerinden hem de okul yönetimine başvurarak Kürtçe Seçmeli Dersi seçebilirler. Henüz Kürtçe Seçmeli Ders seçmeyen aileler çocuklarının okullarına başvurup okul yetkilileri ile görüşmeleri gerekmektedir. Kürtçe Seçmeli Ders İçin son gün 21 Ocak tarihi olduğu için ailelerin geç olmadan başvuruda bulunmalarını tavsiye ederiz

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Kürtçe Seçmeli Ders Seçenlere Ayda 100 TL Destek Kampanyası