e
sv

Hdp’li Oya Ersoy Dini İnancı Nedir? – Oya Ersoy Müslüman Mı?

oya ersoy dini inancı nedir?
avatar

Kundir

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Hdp’li Oya Ersoy Dini İnancı Nedir? merak konusu olurken bizler de Oya Ersoy Ateist mi? veya Oya Ersoy Müslüman mı? gibi soruları araştırarak Oya Ersoy hakkında bilgiler vermek istedik. Kürtlerin oyları ile meclise gelen Oya Ersoy’un dini inancını gelin hep beraber öğrenelim.

Hdp’li Oya Ersoy Dini İnancı Nedir?

Meclis Kürsüsünde İslam dinini gericilikle ile itham edip hakaretlerde bulunan Hdp Milletvekili Oya Ersoy hakkında merak edilenleri bu yazımızda topladık. Sarfettiği sözlerden ötürü bir çok kişi Oya Ersoy’un dini inancını merak etmektedirler. Oya Ersoy’un dini inancına değinmeden önce Oya Ersoy Kimdir? sorusuna cevap vermek istiyoruz.

oya ersoy dini inancı nedir?
Oya Ersoy Dini İnancı Nedir?

Oya Ersoy Kimdir?

Oya Ersoy aslen Balıkesirli olup, 8 Şubat 1970 yılında Erzincan’da dünyaya gözlerini açmıştır. Babasının iş hayatından ötürü Erzincan’da dünyaya gelen Oya Ersoy ilkokul ve lise başta olmak üzere eğitimin büyük bölümünü Balıkesir’de tamamlamıştır.(1)

Oya Ersoy’un mesleği Avukatlık olarak karşımıza çıkmaktadır. Oya Ersoy Ankara Üniversitesinde Hukuk Fakültesini okuyarak Avukat olmuştur.

Oya Ersoy Nerenin Milletvekili?

Oya Ersoy hangi ilin milletvekili adayıdır? sorusu da merak edilen bir diğer sorulardan biridir. Oya Ersoy Halkların Demokratik Partisi’nin 27. dönem İstanbul milletvekili olarak aday gösterilip yine bu şehirden kazandığı oylarla meclise girmiştir.

Oya Ersoy Müslüman Mı?

Müslümanlar İslam dininde kutsal aylardan sayılan 3 aylara girmenin sevincini yaşarken Oya Ersoy’un özellikle bu ayların başlangıcında bu sözleri sarffetmesi büyük tepkilere neden oldu. Açık bir şekilde İslamı hedef alan açıklamalarda bulunmasından sonra bir çok kişi Oya Ersoy Ateist Mi? gibi sorular da sormaya başladı.

Oya Ersoy’un İslam İçin Kullandığı Sözler

Oya Ersoy’un İslama saldırarak kullandığı sözlere şu şekilde aşağıda yer veriyoruz. Her müslümanın tepkisini çekmesi gereken söylemleri dillendirmesi Siyasetçilerin halkın din ve inancıyla ne kadar kopuk bir hayat yaşadıklarını bizlere göstermektedir.

Oya Ersoy, eğitim sistemini eleştirirken

“Bugün karşı karşıya kaldığımız yıkım 500 yıl önceki Osmanlı’nın yönetim biçimini ve 1500 yıl önceki dinin toplum ilişkilerini, 2 bin 500 yıl önceki Orta Asya masallarını yeniden kurma hayalidir. Kindar ve dindar nesli yaratma ucubeliğidir.” 

sözlerini sarf etti. Ayrıca Regaib Kandiili hakkında bilgiler elde etmek için Regaib Kandilinin Fazileti başlıklı makalemizi de okuyabilirsiniz.

etiketlerETİKETLER
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Hdp’li Oya Ersoy Dini İnancı Nedir? – Oya Ersoy Müslüman Mı?