e
sv

Abd Suriyeyi Neden Vuruyor?

Zira amerika o kadar hümanist bir ülke değil, doğu guta için kalkıp suriye'ye saldırsın. Amerikanın suriyeye saldırmasının nedenleri arasında uzmanlar çeşitli faktörler belirtmişlerdir. Örneğin suriye savaşının başladığı tarih olan 15 Mart 2011'den yıllar önce yani 1992 yılında muhterem erbakan hoca bir açıklamasında Birgün hedef suriye olursa bilin ki asıl hedef türkiyedir açıklamalarında bulunmuştu...
abd suriyeyi neden vuruyor
avatar

Kundir

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Abd ve rusya arasında geçen gerginlikler gün geçtikçe artmaktadır. Suriye son dakika haberlerinde geçen bilgilere göre Amerika suriyeye saldırdı, füzelerle yapılan bu saldırıda Amerika, Suriye, İran ve Rusya arasında ciddi gerginlikler oluştu. Bugün bizler gündemden dolayı Abd Suriyeyi Neden Vuruyor? sorularını yanıtlayacağız.

Bilindiği üzere suriye rejiminin kullandığı kimyasal silahlardan ötürü amerika başkanı trump twitterden açıklama yapmıştı. Suriye rejiminin doğu gutaya yaptığı kimyasal saldırı ile dünya gündemine oturan bu saldırıda abd rusya ve suriyeyi tehdit ederek saldıracğaını belirtmişti, sözünde duran trump vaakit kaybetmeden bugün şama saldırdı. Abd Suriyeyi Neden Vuruyor? olayında gözüken kimyasal silahlar olsa da perde arkasında neler olduğunu bilmemekteyiz.

abd suriyeyi neden vuruyor

abd suriyeyi neden vuruyor

Suriye Rejimi Kimyasal Silah Kullandı

Daha önceki yazılarımızda Amerikanın suriyeye saldırması ile ilgili son dakika haberlerini paylaşmıştık. Bu makalemizde ise Abd Suriyeyi neden vuruyor üzerinde birazdurup, abdnin suriyeye saldırısı hakkında konuştuk. Bilindiği gibi amerika ve rusya arasında süren gerginlik savaşa sürükleyecek düzeydedir.

Suriye rejiminin kimyasal silah kullandığına dair görüntüler medyaya düşünce amerikave rusya arasında gerginlik başladı ve bu durum amerika ile rusya arasında 3. dünya savaşı olacak mı? sorularını sormaya götürecek düzeye vardı. Amerikanın rusyaya saldırılarının nedenlerinden biri suriyede kullanılan kimyasal saldırılar olsa da gerçekleri bilinmemektedir. Suriye rejiminin yaptığı kimyasal saldırılar konusundaki detaylı bilgiler için Suriye Rejimi Kimyasal Silah Kullandı makalemizi inceleyebilirsiniz.

Abd Suriyeyi Neden Vuruyor?

Zira amerika o kadar hümanist bir ülke değil, doğu guta için kalkıp suriye’ye saldırsın. Amerikanın suriyeye saldırmasının nedenleri arasında uzmanlar çeşitli faktörler belirtmişlerdir. Örneğin suriye savaşının başladığı tarih olan 15 Mart 2011’den yıllar önce yani 1992 yılında muhterem erbakan hoca bir açıklamasında Birgün hedef suriye olursa bilin ki asıl hedef türkiyedir açıklamalarında bulunmuştu. Erbakan hocanın suriye olayları ile ilgili düşünceleri arasında yer alan bu konuşma uzmanlar arasında çok tartışılan bir konu olmuştur.

Amerika ve rusya savaşından sonra herkesin aklına yatan sorulardan biri de, Amerika ve rusya savaşı 3. dünya savaşı olur mu? sorusunu akıllara getiriyor. 3. Dünya savaşı ile ilgili düşünceleri olan kişiler bu gerginliğin büyük savaşlara sürükleyebileceğini belirterek tarafların sakin olmalarını belirtiyorlar. Amerikanın suriye saldırısında ölen kişi sayısı belli olmaz iken, rusya amerikaya saldıracak mı? soruları da uzmanların kafasını karıştıran sorular arasında yer almaktadır. Zira rusya amerikaya karşılık verecekse bu sonu çok çetin savaşları doğuracaktır.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Abd Suriyeyi Neden Vuruyor?