e
sv

Canan Kaftancıoğlu Hayatı Dini Türk Mü Kürt Mü?

Canan Kaftancıoğlu kimdir sorgulaması beraberinde kısaca biyografisinden bahsetmemiz gerekiyor. Hayatı boyunca önemli konulara, kitaplara ve işlere hayatını adamış olan hekim ve siyasetçi ünvanlı Canan Kaftancıoğlu son derece başarılı medyatik isimlerden biridir.
canan kaftancıoğlu kürt mü
avatar

Kundir

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Kürt siyasetçiler kimlerdir? sorumuzda bugün Canan Kaftancıoğlu Hayatı Türk Mü Kürt Mü? başlığı ile karşınızda olacağız. Bu makalemizde Canan Kaftancıoğlu nereli, Canan Kaftancıoğlu müslüman mı gibi bir çok soruya cevap bulabileceksiniz. Gelin hep beraber Canan Kaftancıoğlu Kimdir? öğrenelim.

Canan Kaftancıoğlu Hayatı Türk Mü Kürt Mü?

Türk tabiplerinden biri olup aynı zamanda siyasetçi kimliğini koruyan Canan Kaftancıoğlu Kürt mü sorgulaması son derece dikkat çeken bir konu olarak biliniyor. Babası ilkokul öğretmeni annesi ise ev hanımı olan Canan Kaftancıoğlu İstanbul Tıp Fakültesini bitirmiş iş alanında ve siyasette son derece başarılı isimlerden biridir.

Canan Kaftancıoğlu Dini Nedir?

Canan Kaftancıoğlu Müslüman mı? sorusu bir çok kişinin Canan Hanım hakkında merak ettiği sorular arasında yer almaktadır. Araştırdığımız kadarıyla Canan Kaftancıoğlu’nun bire bir ağzından müslüman olmadığına dair sözler çıkmamışken zaman zaman islami değerlere karşı eleştiri ve saldırılarda bulunduğu da gözlenmektedir. Yine Canan Kaftancıoğlunun din hakkında en çok tartışılan olaylarından biri de 2016 yılında Prof. Dr. Mustafa Özbilgin’in İslama hakaret ederek yapmış olduğu saldırı twitini beğenmiş olmasıdır. Canan Kaftancıoğlu Mustafa Özbilginin şu twitini beğenmesinin ardından tepkiler almıştı :

Bu gerizekalı dine inanmaya devam ettiğiniz sürece burnunuz boktan çıkmayacak, emniyetsiz, sevgisiz, boş beleş, ucuz hayatlar süreceksiniz.

Ordunun Mesuliye ilçesinde dünyaya gelmiş olan Canan Kaftancıoğlu İşkence olgularının adli tıp değerlendirmesi tezi ile eğitimini tamamlamıştır. Öğrenci hayatında dernek ve demokratik örgütlerde görev almış olan Canan Kaftancıoğlu toplumsal bellek platformunun kurulmasına dair öncü isimlerden biridir. Esen yurt Erenler Cemevi ve Kültür Vakfı ile Ardahan Dernekler Federasyonun kütüphanelerini kurması ile kitap okuma alışkanlığını kazandıran isimlerden biri oldu. Ayrıca çeşitli bağışlar yaptığı da biliniyor. Ülkemizde ve dünya çapında yaşanan faili meçhul cinayetlerle ilgili Yalın ses yayınları aracılığı ile “Benim Babam Bir Kahramandı” kitabı bulunuyor.(1)

Canan Kaftancıoğlu Türk Mü Kürt Mü?

Canan Kaftancıoğlu Kürt mü sorgulamasına gelince doğduğu coğrafyaya yönelik Sivas sınırı dikkate alınması gerekiyor. Kürt olduğuna dair net bir ifade belirtilmemesine rağmen Kürt olması da muhtemel bir durum olarak düşünülüyor. Genel olarak eğitim alanında kendini yetiştirmiş Canan Kaftancıoğlu’na ait yüzlerce makale bulunuyor. Önemli bir kimliğe sahip olmasıyla birlikte CHP İstanbul İl yönetiminde görev aldığı bilinmektedir.

canan kaftancıoğlu dini
Canan Kaftancıoğlu Müslüman MI

Canan Kaftancıoğlu Nereli?

Canan Kaftancıoğlu nereli sorgulamasında Karadeniz kökenli olduğu öne çıkmaktadır. Fakat yapmış olduğu etkinlikler ve doğduğu yerin Sivas iline sınır konumda kalmış olması Kürt tarafına da mensup olduğu ihtimalini öne çıkarıyor. 3 Şubat 1972 yılında Ordu/Mesuliye ilçesinde dünyaya gelen Canan Kaftancıoğlu ile gelişmeler hız kesmeden devam ediyor. Aslen nereli olduğuna dair birçok söylem olsa da henüz hiçbir bilginin netlik kazanmadığını söyleyebiliriz.

Canan Kaftancıoğlu Hayatı Haberlerde sıkça gördüğümüz isimlerden biri olmasına ve hekimlik yönüyle dikkat çekmesine rağmen oldukça etkin siyasi yöne sahip olduğunu belirtmeliyiz. Kadınların siyasi sesi olmakla beraber gerçek haklardan haberdar olmamızı sağlayan yapısı ile topluma yakın siyasetçi kimliğini her daim korumaktadır. Ayrıca çeşitli zamanlarda paylaşmış olduğuğu yorumlarla ilgili net bir konunun veya eylemlerin gerçekleşmediği bilinmektedir.

Canan Kaftancıoğlu Kimdir?

Canan Kaftancıoğlu kimdir sorgulaması beraberinde kısaca biyografisinden bahsetmemiz gerekiyor. Hayatı boyunca önemli konulara, kitaplara ve işlere hayatını adamış olan hekim ve siyasetçi ünvanlı Canan Kaftancıoğlu son derece başarılı medyatik isimlerden biridir. Kendisi gibi doktor olan Ali Naki Kaftancıoğlu ile evli olan Canan Kaftancıoğlu’nun Çağım Işık isminde kızı vardır.

2011-2012 yılları arasında CHP İstanbul Basın Kültür ve İletişim sorumlu il başkan yardımcılığı yapan Canan Kaftancıoğlu, 2012-2014 yıllarında İl başkan vekilliği ve sorumlu il başkan yardımcılığı görevini yapmıştır. 2014 30 Mart tarihinde genel seçim sonuçları ile İstanbul Maltepe Belediye Başkanı Adayı olmuştur. Toplumsal etkinliklerde bulunmaktan hoşlanan Canan Kaftancıoğlu sıklıkla seyahat etmekten hoşlanmaktadır. Hala kurucusu olduğu özel sağlık kuruluşunda genel koordinatör olarak görevini sürdürmektedir.

canan kaftancıoğlu kürt mü
Canan Kaftancıoğlu Kürt Mü

Canan Kaftancıoğlu Tutuklandı mı?

Son derece başarılı siyaset geçmişi ve yaptığı işlerle öne çıkan Canan Kaftancıoğlu tutuklandı mı sorgulaması güncel tazeliğini koruyan haber olarak karşımıza çıkmıştır. Cumhurbaşkanına hakaret suçundan 1 yıl 9 ay hapis cezası verilen Canan Kaftancıoğlu PKK/KCK silahlı terör örgütü propagandası gerçekleştirme suçu nedeniyle cezasının yeninden onandığı isimlerden biridir. Daha öncede hapis cezası almış fakat bu cezanın uygulanmadığı biliniyordu. Fakat Canan Kaftancıoğlu’nun konuşmaları beraberinde herhangi bir eylemin gerçekleşmediği biliniyor. Bu yüzden bahsedilen durumla ilgili netlik kazanmış bir durum yoktur.

Canan Kaftancıoğlu Twitter

Canan Kaftancıoğlu Twitter paylaşımları beraberinde halkın özenle takip ettiği isimlerden biri olarak biliniyor. Topluma ve takipçilerine çeşitli paylaşımlar yapan siyasetçinin ciddi oranda takipçisi bulunuyor. Birçok konuda çalışmanın ve umutların başarılı bir gelecek getireceğinden bahseden Canan Kaftancıoğlu gerek videoları gerekse yazı paylaşımları ile dikkatleri her daim üzerine çekmeyi başarıyor.

Canan Kaftancıoğlu Son Dakika

Canan Kaftancıoğlu son dakika haberleri kapsamında öne çıkan ve gündemi ilgilendiren isimlerden biridir. CHP İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu ile ilgili çıkan habere göre 1 yıl 9 ay hapis cezasının yenilendiği öğrenilen siyasetçinin yeni açıklaması henüz netleşmedi. Fakat yakın zaman içinde yapılan paylaşımlar ve haberler doğrultusunda durumun netleşeceği düşünülüyor. Canan Kaftancıoğlu Hayatı yazımızın sonuna gelirken ayrıca Hdp’li Oya Ersoy Dini İnancı Nedir? başlıklı makalemizi de okuyabilirsiniz.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Canan Kaftancıoğlu Hayatı Dini Türk Mü Kürt Mü?