e
sv

Hakan Fidan Hayatı Kimdir? – Hakan Fidan Biyografi(Nereli)

Hakan Fidan Biyografisi hakkında bilgiler elde etmek isteyenler için hazırlamış olduğumuz Hakan Fidan Hayatı başlıklı makalemizde Hakan Fidan Kimdir? Hakan Fidan Kürt mü gibi sorulara da cevap bulabileceksiniz.
hakan fidan hayatı
avatar

Kundir

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 1

  Üzgün

Hakan Fidan Hayatı hakkında bilgiler vereceğimiz bu makalemizde Abdullah Halid Fidan ne iş yapıyor, Hakan Fidan şuan ne yapıyor ve Hakan Fidan kaç yaşında gibi bilgilere de ulaşabilirsiniz. Hakan Fidan Biyografisi için yazımızı internetten faydalı kaynaklardan istifade ederek oluşturduk. Hakan Fidan Kürt mü sorusuna da bu mihvalde cevap verdiğimize inanıyoruz. Gelin hep beraber Hakan Fidan kimdir? öğrenelim.

Hakan Fidan Biyografisi

Hakan Fidan Biyografisi
hakan-fidan-biyografi
Hakan Fidan Hakkında Genel Bilgiler
Doğum adı: Hakan Fidan
Doğum: 1968 (53 yıl yaşında), Ankara
Hakan Fidan Rütbesi: Astsubay Başçavuş
Hakan Fidan Mesleği : Asker, bürokrat
Yerine Gelen : İsmail Hakkı Musa (vekil)
Hakan Fidan Çocukları : Abdullah Halid Fidan
Hakan Fidan Eğitim Hayatı : University of Maryland University College, Bilkent Üniversitesi
Hakan Fidan Kaç Yaşında : 53 Yaşında(2021)
Hakan Fidan Kürt mü?
Hakan Fidanın memleketinin aslen Van olduğu bilinmektedir. Bu bilgiye baktığımızda ve internetteki bilgilere bakınca Hakan Fidan’ın köylüleri tarafından yapılan açıklamalarda Hakan Fidan’ın Kürt olduğu söylenmektedir.
Hakan Fidan Kimdir?
Hakan Fidan, Türkiyeli asker ve bürokrattır. Mevcut Millî İstihbarat Teşkilatı’nın başkanıdır.

 

Hakan Fidan kimdir hayatı gibi soruların cevaplarını açıklamak gerekirse kendisi Türk asker, bürokrattır. Hakan Fidan 1968 doğumlu ve Ankaralıdır. HAKAN Fidan Milli İstihbarat başkanlığı da yapmıştır. Hakan Fidan astsubay olarak 1986 yılında mezun olduğu okuldan sonra 15 yıl muhabere istihbarat subayı olarak Türk Silahlı Kuvvetlerinde görev almıştır. Marylan üniversitesi bitiren Hakan Fidan Almanya’da görevlendirildiği sırada ABD kökenli bu okulu dereceyle bitirmiştir.

Hakan Fidan görevi bittiğinde de Bilkent Üniversitesinde Uluslararası ilişkiler bölümünü bitirerek doktora ve yüksek lisans yapmıştır. Ankara Avusturalya Büyük Elçiliğinde siyasi ve ekonomik danışmanlığı yapmaya devam etmiştir. Oyak Genel Kurul üyeliğine getirilen Hakan Fidan bu görevi 2000 yılında almıştır.

Hakan Fidan Ankara’da Hacettepe ve Bilkent üniversitelerinde akademisyenlik yapmıştır. Hakan Fidan Bilkent üniversitesinde doktora ve lisans eğitimden sonra  “Dış Politikada İstihbaratın Yeri” isimli teziyle master yapmıştır. Bir diğer tezi ise “Bilgi Çağında Diplomasi: Antlaşmaların Doğrulanmasında Enformasyon Teknolojilerinin Kullanımı” dır. Türk İşbirliği ve Kalkınma İdaresi Başkanlığında 2003 ten 2007’ye kadar görev almıştır.

Bu dönemde de Abdullah Gül’le yakın temasta bulunmuştur. Abdullah Gül o dönemin Başbakanlık Dış Politika danışmadır. Dış temaslar da Abdullah Gül’e eşlik ederken Cumhurbaşkanı Reccep Tayyip Erdoğan ile de çeşitli çalışmalarında yanında olmuştur. Cumhurbaşkanı ile çeşitli yurt dışı gezilerinde bulunurken buradaki devlet insanlarıyla iletişim kurmak için görev yapmıştır.

Hakan Fidan Hayatı

Hakan Fidan Hayatı ülkesine vermiş olduğu hizmetlerle bilinir. Kendisi Türkiye’nin en genç Mit müsteşarı olarak ta anılır. Akademik çalışmalarını da birçok kez sürdüren Hakan Fidan Viyana’da Uluslararası Atom Enerjisi Kurumu’nda ve Cenevre’de Birleşmiş Milletler Silahsızlanma Enstitüsü’nde ayrıca Londra’da Verification Technologies Research Center’da yine akademik çalışmaları göstermiştir. Hakan Fidan Hayatı Başbakanlık müsteşarlığından sonra Uluslararası Atom Enerjisi Kurulu üyeliğine atanmıştır. Ahmet Yesevi üniversitesine de 2008 yılında mütevelli heyet üyesi olarak atanmıştır. Hakan Fidan Hayatı görev aldığı bu kurumdan da 2011’de istifa etmiştir. Yine kendisi Milli İstihbarat Teşkilatına yardımcı müsteşar olarak göreve getirilmiştir. Bu sürenin ardında da görevi biten o dönemin Mit Müsteşarı olan Engin Taner’in yerine atanmıştır.

hakan fidan hayatı
Hakan Fidan Hayatı

Hakan Fidan Nereli

Hakan Fidan Nereli sorusu vermiş olduğu siyasi hizmetlerle merak edilmiştir. Hakan Fidan Ankara doğumludur. Kendisinin evli ve 3 çocuğu olduğu bilenen Hakan Fidan aslen Vanlı olduğu bilinir. Hakan Fidan kimdir ve nerelidir? Ancak bu bilgi de net değildir. Hakan Fidan için Denizli olduğu ile ilgili bir bilgi de ortaya çıkarken isim benzerliği olduğu ortaya çıkmıştır. Hakan Fidan Hayatı yazımızın devamında Hakan Fidanın memleketi hakkında bilgiler vermeye devam ediyoruz. Hakan Fidan hem resim hem de demeç vermezken kendisi ile ilgili bilgiler sınırlıdır. Mit krizi yaşanan dönemde kendisini çağıran savcıyı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan durdurmuştur. Hakan Fidan için ‘’sır küpüm, devletin sır küpü’ demiştir. Hakan fidanın olası parlamentoya girişi ise ilk defa bir Mit Müsteşarı’nın burada yerini alması da söz konusu olacaktır.(1)

Hakan Fidan Kürt mü

Hakan Fidan Kürt müdür sorusu da kendisinde merak edilen bilgiler arasındadır. Ankara’da doğduğu bilinirken asıl olarak anne ve babasının kimliği bilinmez. Kendisiyle ilgili aile veya özel hayatı bilinmeyen Hakan Fidan son olarak siyasetle olan yakın ilişkilerinden ve aldığı görevler üzerinden tanınır. Siyasete girmesi bakımından kendisinin konuşması ve demeç vermesi de beklenir. Hakan Fidan’nın babası nereli? ‘’İsrail’in Hakan Fidan için Mit Müsteşarlığına kendi çıkarları için tepki göstermesini’’ beyan etmiştir. Hakan Fidan TİKA ‘da görev yaptığında Recep Tayyip Erdoğan’nın da dikkati çekerken kendisi çok merak edilen bir portre haline gelmiştir.

Hakan Fidan Kökeni Nedir?

Hakan Fidan Hayatı Mit Müsteşarlığın da olumlu değişikliklere de imza atmıştır. TİKA’dan sonra hızlı adımlar alan Hakan Fidan Beşir Atalay’lada yakın çalışmalarda bulunmuştur. Hakan Fidan’nın soruşturma için çağrılmasında o dönemin savcısı Sadrettin Sarıkaya görevden alınmıştır. Sonrasındaki görev alan savcı bu konu ile ısrarcı olunca o savcıda görevden alınmıştır. PKK ve Mit görevlilerinin Oslo’da masaya oturduklarının kanıtı ortaya çıkarken bunun için soruşturma talepleri istenmiştir. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bunu kendisine bir girişim olarak görmüştür. Hakan Fidan bir dönem Atom Enerjisi Yönetim ajansında aldığı görev sırasın da İran’da nükleer bir kriz yaşanmaktaydı. Hakan Fidan için Milletvekilliğine adaylığını konulduğu bilinmektedir.

Hakan fidan’ın bilinmeyen gizemli hayatı siyası anlamda Orta Asya, Afrika ve Avusturalya gibi birçok yerde bulunmuştur. Bunun üzerine başarılarını TASAM ‘’Stratejik Vizyon Sahibi Bürokrat’’ ödülünü almıştır. Kendisi bu alanda başarılı olmuşken kariyeri için akademik eğitimler almaya devam etmiş bu durum da Hakan Fidan’nın öğrenme tutkusu ve merakını da göstermektedir.

Hakan Fidan İsrail devletinin onunla ilgili ‘’İran’nın adamı’’ sözlerine tepki göstermemiş ve Recep Tayyip ERDOĞAN’dan aldığı güçle Mit’i yeniden şekillendirmeye çalışmıştır. Bunlardan birisi de ‘’AÇIK Kaynaklar Dairesini’’ kurmak olmuştur. Hakan Fidan Mit konusundaki gelişmeleri haber olurken, emniyet uzmanlarının yaptığı ‘’böcek’’ kontrollerini Mit üstlenmiştir. MİT, jandarma, Emniyet, Genelkurmay istihbarat için yaşanan sıkıntıları da gideren Hakan Fidan yine bu anlamda da bir ilke imza atmıştır.

Hakan Fidan hayatı hakkında bilgiler verdiğimiz yazının ardından dileyen kişiler Seyit Onbaşının hayatını da öğrenebilirler. Seyit Onbaşı hakkında bilgiler elde etmek isteyen kişiler ayrıca Seyit Onbaşı Hayatı başlıklı makalemizi de inceleyebilirler.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Hakan Fidan Hayatı Kimdir? – Hakan Fidan Biyografi(Nereli)