e
sv

Kürdistan Yönetiminin Tutukladığı Japon Gazeteci

kürdistan yönetiminin tutukladığı japon gazeteci
avatar

Kundir

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Kürdistan güvenlik güçleri tarafından tutuklanarak ülkesine teslim edilen Japon Gazeteci Kosuke Tsuneoka yaptıklarından dolayı pişman olduğunu söyledi.


Dün Japonya‘nın başkenti Tokyo‘da yaptığı basın toplantısında konuşan Tsunekeoka Kürdistan güvenlik güçleri tarafından tutuklanmasına ilişkin olarak açıklama yaptı.

japon gazeteci kosuke tsuneoka

Tsuneoka “Musul operasyonu’nda Başkan (Barzani) basın açıklaması yaparken ben IŞİD sembollerinin içinde olduğu bir çantayı asayiş güçlerine verdim, bu yüzden tutuklandım” dedi.

Bu sadece bilgisizliğimden kaynaklıydı, başka bir şey” değil diyen Japon gazeteci bunu yaptığından dolayı pişman olduğunu söyleyerek özür diledi.

kosuke tsuneoka

Bir çok defa başka ülkelerde de tutuklandığını söyleyen Tsuneoka “Kürdistan Bölgesi’nde 12 gün tutuklu kaldım. Şunu vurgulamak istiyorum IŞİD üyesi değilim sadece bu da değil, IŞİD’e hiç bir yardımım olmadı” dedi.

tsuneoka

Japon Gazeteci Kosuke Tsuneoka 19 Ekim 2016‘da Musul‘un doğusundaki Zertek Dağı’nda Kürdistan güvenlik güçleri tarafından “IŞİD ile ilişkisi olduğu” gerekçesiyle tutuklanmıştı.

kosuke tsuneoka kurdistan isid

Kürdistan Antiterör Kurumu konuya ilişkin olarak yaptığı açıklamada “IŞİD üyeleriyle telefon görüşmesi yaptığı tespit edilmiştir” denildi.

Japonya hükümeti ile gerçekleşen görüşmeler sonrasında ülkesinde teslim edildi.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Kürdistan Yönetiminin Tutukladığı Japon Gazeteci